AV-Comparatives - DefenseWall HIPS przetestowany
#81
Z tymi opcjami nic nie kombinowałem. Muszę to posprawdzać. Plik był użyty po tym jak zainstalowałem dw. Co do aviry. Nie mam już tego pliku. Malwarebytes elegancko wyczyścił
Zainfekowane wartości rejestru:
HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\don''t load\scui.cpl (Hijack.SecurityCenter) -> Quarantined and deleted successfully.
HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\don''t load\wscui.cpl (Hijack.SecurityCenter) -> Quarantined and deleted successfully.

Zainfekowane pliki rejestru:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Security Center\AntiVirusDisableNotify (Disabled.SecurityCenter) -> Bad: (1) Good: (0) -> Quarantined and deleted successfully.
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Security Center\FirewallDisableNotify (Disabled.SecurityCenter) -> Bad: (1) Good: (0) -> Quarantined and deleted successfully.
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Security Center\UpdatesDisableNotify (Disabled.SecurityCenter) -> Bad: (1) Good: (0) -> Quarantined and deleted successfully.

Zainfekowane foldery:
(Nie wykryto groźnych plików)

Zainfekowane pliki:
C:\Documents and Settings\filip\Dane aplikacji\pcdefender.exe (Rogue.WinPCDefender) -> Quarantined and deleted successfully.
#82
no to mamy odpowiedź na twój problem
ta opcja którą podał creer uratowała by ci tyłek
WIN11
Ventura
#83
Miałe jeszcze problemy z zapisywaniem plików word przez DW. Błedy wyskakiwały
#84
medeis napisał(a):Miałe jeszcze problemy z zapisywaniem plików word przez DW. Błedy wyskakiwały


według mnie zła konfiguracja
ale na 100% nie wiem
u mnie takie symptomy nie występują
WIN11
Ventura
#85
a jaka powinna być ta konfiguracja?
#86
medeis napisał(a):a jaka powinna być ta konfiguracja?


poczytaj to co napisał creer ja się do tego stosuje
WIN11
Ventura
#87
Medeis tutorial do DefenseWall''a

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


W jakim pliku byl zapisany ten wirus? i najwazniejsze - posiadasz probke tego wirusa zeby mi wyslac w celu dokladaniejszego sprawdzenia?
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
#88
No i w koncu raport zostal opublikowany Smile

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
#89
co tu dużo pisać aplikacje tego typu rzadzą
WIN11
Ventura
#90
napisali że jest w 100% skuteczny czy mnie się wydaje?
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
#91
Creer napisał(a):No i w koncu raport zostal opublikowany Smile

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Zastanawia mnie tylko kiedy tego typu programy jak DW zostaną docenione przez większą ilość użytkowników na świecie, skoro nawet na naszym forum nadal rządzą tradycyjne hipsy i antywirusy a w większości portali nie ma mowy o DW czy GW. Zaproponowałem w dobrychprogramach.pl darmową wersję GeSWalla to oczywiście nie zareagowali. To się chyba wiąże z bardzo mocną siłą przebicia bogatych firm antywirusowych no i oczywiście stereotypami Smile
#92
masz racje a poza tym ludzie są niereformowalni
Plati napisał(a):napisali że jest w 100% skuteczny czy mnie się wydaje?


napisali że w teście! jest 100 %
ale napisali też że nie ma 100% zabezpieczeń
WIN11
Ventura
#93
Branża programów zabezpieczających jest dosyć konserwatywnych. Trochę czasu minie zanim zmieni się mentalność użytkowników i branży.
Programy typu HIPS wymagają też od użytkownika podejmowania właściwych decyzji, to nie jest automat, który znajdzie w systemie problem i sam go usunie.
"Nie jestem konsumentem mieszczącym się w standardzie
Nie jestem gatunkiem skazanym na wymarcie
Nie jestem obiektem medialnego hałasu
Jestem nielegalnym zabójcą czasu"
#94
Serafin napisał(a):Programy typu HIPS wymagają też od użytkownika podejmowania właściwych decyzji, to nie jest automat, który znajdzie w systemie problem i sam go usunie.


Nie tylko HIPSy wymagają od użytkownika podejmowania właściwych decyzji - dotyczy to każdego programu zabezpieczającego który wyświetla monit z zapytaniem co zrobić w przypadku zaistnienia zdarzenia.
#95
ale w HIPSach pytań jest najwięcej miałem md ale po jakiś 2 miesiącach zacząły mnie te pytania denerwować i już z niego nie korzystam
wczoraj z kolei przez przypadek Kasperski dostał mi się na liste niezaufanych kombinowałem jak mogłem ale co restart kompa było przymulenie startu i avp.exe w niezaufanych i musiałem dw odinstalować
#96
Serafin napisał(a):Branża programów zabezpieczających jest dosyć konserwatywnych. Trochę czasu minie zanim zmieni się mentalność użytkowników i branży.
Programy typu HIPS wymagają też od użytkownika podejmowania właściwych decyzji, to nie jest automat, który znajdzie w systemie problem i sam go usunie.


Jeżeli skonfigurujesz w prosty sposób używane aplikacje w GW np. przeglądarkę internetową, programy P2P i downloadery na "Auto- isolation, no pop - ups" i ustawisz "Auto-isolation no pop up dialogs" w głównym oknie programu, to nie musisz kompletnie nic robić a każdy użytkownik nawet najbardziej nieobeznany w temacie nie będzie miał żadnego problemu. W przypadku braku automatycznej konfiguracji wszystkie sugerowane decyzje są bezpieczne. Smile
#97
W takim razie pozostaje tylko zmienić przyzwyczajenia.
"Nie jestem konsumentem mieszczącym się w standardzie
Nie jestem gatunkiem skazanym na wymarcie
Nie jestem obiektem medialnego hałasu
Jestem nielegalnym zabójcą czasu"
#98
Jurek tylko czy wtedy wszystko będzie działać i czy każdy program się zainstaluje chyba nie i nieobeznany użytkownik może się zirytować
#99
niestety podzielam zdanie Zorda.
Bawiłem się DW i miałem sporo niechcianych procesów po restarcie.
Nie uważam się za kompletnego lajkonika, ale nie udało mi się uzyskać 100% ani nawet 50% bezpieczeństwa z DW. No i u mnie zwalnia http.
to się trzeba uczyć użytkować programy, a nie klikać gdzie popadnie ja nie miałem żadnych problemów z DW
co z tego że miałeś procesy, jeżeli były niezaufane to nic ci nie zrobią, chyba że otwierałeś pliki jako zaufane, ale to już jest inna para kaloszy
WIN11
Ventura


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości