AV-Comparatives - DefenseWall HIPS przetestowany
no właśnie o tym piszę i o tym pisał Zord. tego trzeba się uczyć i to zniechęca - stąd DW czy GW będą przegrywać na rynku z Nortonem czy KIS.
Procesy były nieszkodliwe, ale były. A mnie to wnerwiało.
p.s.
osobiście używam DW Smile
jasne że zniechęca,większość ludzi idzie na łatwiznę i madaleko w poważaniu bezpieczeństwo swojego kompa uważa że antywirus załatwi sprawę, otóż nie załątwi.
DW wychodzi na przeciw temu, programu się trzeba nauczyć jak chcesz nie mieć procesów po restarcie
ale przetestowałem progs na moich znajomych co to zabezpieczali swoje kompy tylko np avastem lub w ogóle nie mieli antywirusa
po zainstalowaniu im DW włączeniu trzech funkcji w opcjach używali kompa jak dawniej bezkrytycznie sobie surfując i ściągając dane
po jakimś czasie komp miał sporo niechcianych procesów, a lista w rollback była długa
zainstalowałęm avirę, i po przeskanowaniu kompa wywaliła te procesy, oczywiście te które widziała
znajomy poprosił mne żeby pokazać jak to robi DW i teraz na koniec dnia komp jest czyszczony
użytkowanie kompa się nie zmieniło ale nastawienie do bezpieczeństwa wzrosło
wystarczy trochę inicjatywy, ale wiem że o nią będzie ciężko bo jak już pisałem ludzie idą na łatwiznę
WIN11
Ventura
po co DW czy GW dla użytkownika który serfuje w internecie lub gra? oni chcą jak najmniej lagów i żeby po prostu system działał.

po co użytkownikowi, które pisze teksty na komputerze, DW lub GW? po paru stronach taki user robi backup na pendrive/dyskietkę i pisze dalej.

Oczywiście uwzględniam w tych przypadkach AV.
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
DW przetestowali na próbce 100 wiec jest to śmieszna liczba podczas gdy antywirusy są testowane na próbce ponad 13 000 000, to ja wam moge odrazu podac malware z ktorym DW w zyciu sobie nieporadzi, wirus ladowany do MBR, DW w takim przypadku dokumentnie nic nie jest w stanie zdziałać, a program antywirusowy z sygnatura już tak Smile
dw jest dodatkiem do antywirusa tak napisali w teście
dawaj tego wira ja se przetestuje!
jak będzie niezaufany no ciekawy jestem jak dw sobie poradzi
WIN11
Ventura
Plati, programy AV, powoduja wieksze lagi ze swoja rezydentna ochrona. Po co ochrona uzytkownikowi ktory tylko serfuje po Internecie? Serfujac rowniez jest narazony na infekcje np. metoda drive-by download.

Po co potrzebna jest ochrona uzytkownikowi ktory pisze teksty na komputerze? Jesli uzytkownik ten tylko i wylacznie tworzy swoje dokumenty, nie otwiera niezanych dokumentow/nie swoich dokumentow, nie wykonuje innych czynnosci, nie podpina pendrive''a do komputera, nie uruchamia DVD, CD i jego komputer nie ma polaczenia z Internetem - wtedy, zaryzykowalbym stwierdzenie ze ochrona na takim komputerze nie jest potrzebna.

@czullo, zeby okreslony program mogl dostac sie do MBR musi miec na to prawo, a w tym przypadku, jak i w kazdym innym, z dzialajacym DW w tle, taka czynnosc jest niewykonalna.
To tak samo jakbys powiedzial ze DW nie poradzi sobie z Virutem ktory bedzie juz dzialal na komputerze - to prawda, bo instalacja DW na zainfekowany system nic nie daje. Jednakze gdybys mial DW na niezainfekowanym komputerze, i chcialbys uruchomic Viruta wtedy DW zablokowalby go. To samo tyczy sie przykladu z MBR''em o ktorym wsopmniales.
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Plati napisał(a):po co DW czy GW dla użytkownika który serfuje w internecie lub gra? oni chcą jak najmniej lagów i żeby po prostu system działał.

po co użytkownikowi, które pisze teksty na komputerze, DW lub GW? po paru stronach taki user robi backup na pendrive/dyskietkę i pisze dalej.

Oczywiście uwzględniam w tych przypadkach AV.


antywirus nie ochroni cię przed np keylogerami
ale zgodzę sie, do tego co wymieniłeśDW jest niepotrzebny
ale nie zaszkodzi go mieć
WIN11
Ventura
Mnie D W jest całkowicie niepotrzebny, nadal uważam , że program ten jest skierowany szczególnie tym , którzy się po prostu nie znają , nie mają zielonego pojęcia o wirusach jak i o samej ochronie, wykorzystują go też typowi maniacy którzy uwielbiają mieć w systemie przeróżne warstwy ochronne, które w rzeczywistości są i takniewykorzystywane i zaśmiecają tylko system jak i pamięć Smile Gdyby program był całkowicie za darmo jednak jest on płatny , owszem jest kuteczny jednak nie będzie on wykorzystywany przez ludzi , którzy są obeznani w temacie , mitem jest to , że malware atakuję nas ze wszystkich stron , puka do nasdrzwiami oknami i bierze się Znikąd ! Ktoś kto jest choć trochę obeznany spokojnie wystarczy dobry AV + FW ! Szkoda wydawać kasę na dodatkową ochronę , która i tak nie będzie przez nas wykorzystywana ,być może DW sprawdzi się w przyszłości i wyprze klasyczną ochronę antywirusową jednak nadal królują programy antywirusowe imyślę , że pozostanie tak na jeszcze długi czas .
zord napisał(a):Jurek tylko czy wtedy wszystko będzie działać i czy każdy program się zainstaluje chyba nie i nieobeznany użytkownik może się zirytować


Trafna uwagazord !
To niech nieobeznany użytkownik się obezna z prostą obsługą programu lub poprosi o pomoc, ponieważ w przeciwnym razie będzie miał poważniejszy problem z wirusami w systemie.

Jest wiele aplikacji znacznie trudniejszych w obsłudze, które przeciętni ludzie z powodzeniem obsługują. Trening czyni mistrza Smile
Plati napisał(a):po co DW czy GW dla użytkownika który serfuje w internecie lub gra? oni chcą jak najmniej lagów i żeby po prostu system działał.

po co użytkownikowi, które pisze teksty na komputerze, DW lub GW? po paru stronach taki user robi backup na pendrive/dyskietkę i pisze dalej.

Oczywiście uwzględniam w tych przypadkach AV.


Zgadzam się .
VenomX napisał(a):być może DW sprawdzi się w przyszłości i wyprze klasyczną ochronę antywirusową jednak nadal królują programy antywirusowe imyślę , że pozostanie tak na jeszcze długi czas .


Program ten sprawdza się już teraz, gdyż producenci AV nie nadążają z przygotowywaniem sygnatur szkodników ( jest to zresztą niemożliwe ). Tak więc jeśli komuś zależy by czuć się w miarę bezpiecznie podczas codziennego korzystania z PC powinien używać również takich programów jak DW czy GW. Niestety wśród zdecydowanej większości ludzi ciągle jest przekonanie że AV i FW w dzisiejszych czasach wystarczą do zapewnienia ochrony ( jest to skutkiem słabej wiedzy o zagrożeniach ) - w moim przekonaniu już nie wystarczą.
Pablosss napisał(a):
VenomX napisał(a):być może DW sprawdzi się w przyszłości i wyprze klasyczną ochronę antywirusową jednak nadal królują programy antywirusowe imyślę , że pozostanie tak na jeszcze długi czas .


Program ten sprawdza się już teraz, gdyż producenci AV nie nadążają z przygotowywaniem sygnatur szkodników ( jest to zresztą niemożliwe ). Tak więc jeśli komuś zależy by czuć się w miarę bezpiecznie podczas codziennego korzystania z PC powinien używać również takich programów jak DW czy GW. Niestety wśród zdecydowanej większości ludzi ciągle jest przekonanie że AV i FW w dzisiejszych czasach wystarczą do zapewnienia ochrony ( jest to skutkiem słabej wiedzy o zagrożeniach ) - w moim przekonaniu już nie wystarczą.


Zwykły AV + FW w zupełności wystarczają dla przeciętnego użytkownika. DW albo GW to tylko zbędna zabawka dla hobbystów i osób których podnieca uruchamianie wszystkiego co popadnie. Używanie komputera rozsądnie w połączeniu z antywirusem i firewallem jest i będzie jeszcze przez wiele lat standardem.
Ratatui napisał(a):
Pablosss napisał(a):
VenomX napisał(a):być może DW sprawdzi się w przyszłości i wyprze klasyczną ochronę antywirusową jednak nadal królują programy antywirusowe imyślę , że pozostanie tak na jeszcze długi czas .


Program ten sprawdza się już teraz, gdyż producenci AV nie nadążają z przygotowywaniem sygnatur szkodników ( jest to zresztą niemożliwe ). Tak więc jeśli komuś zależy by czuć się w miarę bezpiecznie podczas codziennego korzystania z PC powinien używać również takich programów jak DW czy GW. Niestety wśród zdecydowanej większości ludzi ciągle jest przekonanie że AV i FW w dzisiejszych czasach wystarczą do zapewnienia ochrony ( jest to skutkiem słabej wiedzy o zagrożeniach ) - w moim przekonaniu już nie wystarczą.


Zwykły AV + FW w zupełności wystarczają dla przeciętnego użytkownika. DW albo GW to tylko zbędna zabawka dla hobbystów i osób których podnieca uruchamianie wszystkiego co popadnie. Używanie komputera rozsądnie w połączeniu z antywirusem i firewallem jest i będzie jeszcze przez wiele lat standardem.


Właśnie o tym pisałem , mamy podobny punkt widzenia .
Pablosss miałeś już wirusa który to zaatakował twój system w sposób nieświadomy gdzie DW mógł się wykazać ? Jak to jest w tej praktyce bo jak na razie to się po prostu bawisz z innymi użytkownikami tego forum w otwieranie zainfekowanych plików a jak to wygląda na co dzień ? Aż tak cię atakują rozumiem ? Twój AV się nie sprawdza ?
VenomX napisał(a): Pablosss miałeś już wirusa który to zaatakował twój system w sposób nieświadomy gdzie DW mógł się wykazać ? Jak to jest w tej praktyce bo jak na razie to się po prostu bawisz z innymi użytkownikami tego forum w otwieranie zainfekowanych plików a jak to wygląda na co dzień ? Aż tak cię atakują rozumiem ? Twój AV się nie sprawdza ?



Owszem miałem taką sytuację i to przez swoją nieuwagę - ściągnąłem plik, nie przeskanowałem go nigdzie gdyż mi się spieszyło, Avira nic nie zgłosiła a po uruchomieniu go GW zablokował zmiany w systemie. Gdyby nie on byłoby źle. Mam na kompie ważne dane i nie mogę ryzykować aby coś przedostało się na mój dysk. AV i FW nie wystarczają w moim przypadku.
VenomX napisał(a):Mnie D W jest całkowicie niepotrzebny, nadal uważam , że program ten jest skierowany szczególnie tym , którzy się po prostu nie znają , nie mają zielonego pojęcia o wirusach jak i o samej ochronie, wykorzystują go też typowi maniacy którzy uwielbiają mieć w systemie przeróżne warstwy ochronne, które w rzeczywistości są i takniewykorzystywane i zaśmiecają tylko system jak i pamięć Smile

Mnie calkowicie niepotrzebny jest program AV.
Piszesz ze DW jest skierowany do osob ktore "sie nie znaja, nie maja zielonego pojecia o wirusach..."
- zapytam zatem inaczej:
1. Jakiej wiedzy potrzebuje uzytkownik programu AV, korzystajac z niego na codzien? Czy powinien on znac wszystkie wirusy z nazwy i z zakresu dzialania?

2. Wg tego co napisales, wniosek: DW jest banalnie prosty w obsludze i nie wymaga szczegolnej uwagi, od osoby ktora go uzywa - to prawda.
Nie znaczy to jednak ze osoby ktore go uzywaja nie znaja sie na bezpieczenstwie, wrecz przeciwnie, poki co jest to nadal produkt bardzo innowacyjny, bijacy na glowe technologie blacklist i niewiele osob na chwile obecna zdaje sobie sprawe ze skutecznosci jego dzialania.
Nie mysl stereotypowo, nie przypisuj sztywno okreslonych etykiet i nie osadzaj z gory osob, ktorych nie znasz.

Cytat:
Warto zadać sobie pytanie czy mieliście styczność z wirusem , który nieświadomie zaatakował wasz system i został zatrzymany nie przez AV a przez DW ? Wątpię , jeśli nawet to nie było to zdarzenie nieświadome lecz jak najbardziej świadome Smile

Duzo jest takich przypadkow i bedzie ich coraz wiecej poniewaz nie ukrywajmy jest to nie lada biznes, ktory wg The New York Times, jest ostatnio lepiej oplacalny niz handel narkotykami.
Cytat:Gdyby program był całkowicie za darmo jednak jest on płatny , owszem jest kuteczny jednak nie będzie on wykorzystywany przez ludzi , którzy są obeznani w temacie , mitem jest to , że malware atakuję nas ze wszystkich stron , puka do nasdrzwiami oknami i bierze się Znikąd ! Ktoś kto jest choć trochę obeznany spokojnie wystarczy dobry AV + FW ! Szkoda wydawać kasę na dodatkową ochronę , która i tak nie będzie przez nas wykorzystywana ,być może DW sprawdzi się w przyszłości i wyprze klasyczną ochronę antywirusową jednak nadal królują programy antywirusowe imyślę , że pozostanie tak na jeszcze długi czas .

To co teraz napisales jest jednym wielkim mitem, AV + FW i masz skuteczna ochrone, bzdura... a gdzie programy do backupu, gdzie HIPS, LUA, SRP, DEP, etc, etc?
Poza tym odnoszac sie do Twojej wypowiedzi ze DW jest platny - owszem, w dzisiejszych czasach niewiele naprawde dobrych rzeczy mozna dostac za free, jednak ten argument jest zadnym argumentem, przeciez za AV, ktorego teraz uzywasz tez zaplaciles, tez jest platny.
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Pablosss napisał(a):
VenomX napisał(a): Pablosss miałeś już wirusa który to zaatakował twój system w sposób nieświadomy gdzie DW mógł się wykazać ? Jak to jest w tej praktyce bo jak na razie to się po prostu bawisz z innymi użytkownikami tego forum w otwieranie zainfekowanych plików a jak to wygląda na co dzień ? Aż tak cię atakują rozumiem ? Twój AV się nie sprawdza ?


Owszem miałem taką sytuację i to przez swoją nieuwagę - ściągnąłem plik, nie przeskanowałem go nigdzie gdyż mi się spieszyło, Avira nic nie zgłosiła a po uruchomieniu go GW zablokował zmiany w systemie. Gdyby nie on byłoby źle.


Myślę , że DEFENSE+ też by sobie poradził na wysokim poziomie ochrony w dodatku jest on za free Smile
VenomX napisał(a):Myślę , że DEFENSE+ też by sobie poradził na wysokim poziomie ochrony w dodatku jest on za free Smile


Nie przeczytałeś uważnie mojego poprzedniego postu - napisałem że GW zablokował atak a nie DW ( używam GW free ). Poza tym nie mogę ryzykować i polegać na D+ - muszę mieć większą pewność że atak zostanie zablokowany, a niektóre komunikaty D+ mogą być mylące co wykazał już Creer
Creer napisał(a):
VenomX napisał(a):Mnie D W jest całkowicie niepotrzebny, nadal uważam , że program ten jest skierowany szczególnie tym , którzy się po prostu nie znają , nie mają zielonego pojęcia o wirusach jak i o samej ochronie, wykorzystują go też typowi maniacy którzy uwielbiają mieć w systemie przeróżne warstwy ochronne, które w rzeczywistości są i takniewykorzystywane i zaśmiecają tylko system jak i pamięć Smile

Mnie calkowicie niepotrzebny jest program AV.
Piszesz ze DW jest skierowany do osob ktore "sie nie znaja, nie maja zielonego pojecia o wirusach..."
- zapytam zatem inaczej:
1. Jakiej wiedzy potrzebuje uzytkownik programu AV, korzystajac z niego na codzien? Czy powinien on znac wszystkie wirusy z nazwy i z zakresu dzialania?

2. Wg tego co napisales, wniosek: DW jest banalnie prosty w obsludze i nie wymaga szczegolnej uwagi, od osoby ktora go uzywa - to prawda.
Nie znaczy to jednak ze osoby ktore go uzywaja nie znaja sie na bezpieczenstwie, wrecz przeciwnie, poki co jest to nadal produkt bardzo innowacyjny, bijacy na glowe technologie blacklist i niewiele osob na chwile obecna zdaje sobie sprawe ze skutecznosci jego dzialania.
Nie mysl stereotypowo, nie przypisuj sztywno okreslonych etykiet i nie osadzaj z gory osob, ktorych nie znasz.

Cytat:
Warto zadać sobie pytanie czy mieliście styczność z wirusem , który nieświadomie zaatakował wasz system i został zatrzymany nie przez AV a przez DW ? Wątpię , jeśli nawet to nie było to zdarzenie nieświadome lecz jak najbardziej świadome Smile

Duzo jest takich przypadkow i bedzie ich coraz wiecej poniewaz nie ukrywajmy jest to nie lada biznes, ktory wg The New York Times, jest ostatnio lepiej oplacalny niz handel narkotykami.
Cytat:Gdyby program był całkowicie za darmo jednak jest on płatny , owszem jest kuteczny jednak nie będzie on wykorzystywany przez ludzi , którzy są obeznani w temacie , mitem jest to , że malware atakuję nas ze wszystkich stron , puka do nasdrzwiami oknami i bierze się Znikąd ! Ktoś kto jest choć trochę obeznany spokojnie wystarczy dobry AV + FW ! Szkoda wydawać kasę na dodatkową ochronę , która i tak nie będzie przez nas wykorzystywana ,być może DW sprawdzi się w przyszłości i wyprze klasyczną ochronę antywirusową jednak nadal królują programy antywirusowe imyślę , że pozostanie tak na jeszcze długi czas .

To co teraz napisales jest jednym wielkim mitem, AV + FW i masz skuteczna ochrone, bzdura... a gdzie programy do backupu, gdzie HIPS, LUA, SRP, DEP, etc, etc?
Poza tym odnoszac sie do Twojej wypowiedzi ze DW jest platny - owszem, w dzisiejszych czasach niewiele naprawde dobrych rzeczy mozna dostac za free, jednak ten argument jest zadnym argumentem, przeciez za AV, ktorego teraz uzywasz tez zaplaciles, tez jest platny.


Creer
tu nie chodzi o nazwy wirusów , chodzi przede wszystkim o rozum , wiedzęjeśli ktoś posiada owy rozum to wierz mi , że mając zainstalowany zwykły AV + FW jego system będzie czysty niczym kropla Beskidu Smile Sam teraz doszedłem do wniosku , że mnie nawet jest niepotrzebny D+ ! Gdyż posiadam rozum i wiem w jakich plikach znajdują się wirusy , infekcje . Problemem ludzi w tych czasach jest niewiedza a nie słabość programów antywirusowych oni po prostu ściągają wszystko co popadnie i klikają we wszystko co możliwe dochodzi do tego fakt , że mają jakiś AV jednak nie mają pojęcia jak on działa jak go poprawnie skonfigurować i jak się nim posługiwać . Bronisz zaciekle DW a ja wciąż zadaje pytanie ? Czy rzeczywiście masz tak wielki problem z tymi wirusami ? że zwykła klasyczna ochrona nie wystarcza ? Programy antywirusowe będą na rynku jeszcze przez bardzo długi czas gdyż stały się na tyle znane,powszechne , że rzeczą niemożliwa jest to aby się to miało zmienić . Jedyne co można dorzucić to HIPS darmowe rozwiązanie w dodatku bardzo skuteczne , które można znaleźć w Comodo . Creer dla mnie osobiście jesteś typowym miłośnikiem zabezpieczeń jednak chyba sam nie zdajesz sobie sprawy z tego , że ponad połowę swoich programów nie wykorzystujesz .
Cytat: Creer tu nie chodzi o nazwy wirusów , chodzi przede wszystkim o rozum , jeśli ktoś posiada owy rozum to wierz mi , że mając zainstalowany zwykły AV + FW jego system będzie czysty niczym kropla Beskidu

Zgadzam się w pełni,jest tylko jeden problem,jego posiadanie a z tym bywa różnie.
VenomX , piszesz o rozumie i o tym ze wiesz w jakich plikach znajduja sie infekcje - a czy slyszales kiedykolwiek o infekcjach typu drive-by download? Z tego co napisales wynika ze nie i co gorsza nie zdajesz sobie sprawy z zagrozenia jakie one niosa, poczytaj i wyciagnij wnioski:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Ponadto, piszesz: "(...) zwykły AV + FW jego system będzie czysty niczym kropla Beskidu..."
a czemu nie: zwykly DW lub GW + FW...?
Zarowno DW jak i GW sa znacznie bardziej skutecznie niz AV, poza tym zuzywaja mniej zasobow.

Powierzajac swoja ochrone programowi AV zdajesz sie na przypadek, to czy bedzie dana sygnatura w bazie czy tez nie. Podam Ci przyklad, zacytuje siebie z innego tematu:

"Wyobrazmy sobie nastepujaca sytuacje:
Masz dom z nowoczesnym monitoringiem, ktory ma w swojej bazie danych liste twarzy kryminalistow (tzw. blacklisty). Na podstawie tej bazy danych system ten, zezwala na wejscie lub zabrania wstepu danej osobie.
- przykladowa sytuacja, do Twojego domu przychodzi 5 osob obladowanych bronia. System na podstawie blacklisty nie rozpoznaje zagrozenia, poniewaz tych twarzy nie ma w jego bazach - skutek - wtep wolny.
Czy Ty widzac przez ''judasza'' tych ludzi, ktorych nie znasz, wpuscilbys ich do srodka? Watpie.
System blacklist ma przeszlo 20 lat! o ile nie wiecej i jest to mocno przestarzaly system jak na dzisiejsze czasy."

- istna loteria, mozesz sobie na nia pozwolic? zdajesz sobie z tego sprawe, ze tak wlasnie dzialaja programy AV i swiadomie je wybierasz - OK, jesli nie, to wtedy jest problem.


Tu nie chodzi o to czy ktos w danej chwili ma problem z wirusami lub mial w przeszlosci, chodzi o to by jak najoptymalniej sie zabezpieczyc przed coraz bardziej zmyslnymi atakami. Nie male pieniadze i srodki sa przeznaczane na badania i rozwoj nowo powstajacych zagrozen, im skuteczniejsze i niewykrywalne - tym wieksze prawdopodobienstwo ze przyniosa one setki tysiecy $$$ ich tworcom.

Trzeba myslec globalnie, nie ograniczac sie to starych techomologii ktore sprawdzaly sie jeszcze 10 lat temu, kiedy nowych zagrozen bylo niewiele.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości