AV-Comparatives - DefenseWall HIPS przetestowany
#1
Z informacji ktorych udzielil Ilya na swoim forum, wynika ze test DefenseWall HIPS zostal wkoncu przeprowadzony przez organizacje AV-Comparatives.

Wynik jaki osiagnal DefenseWall HIPS to 100/100

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Niestety test nie zostal jeszcze przetlumaczony przez AV-Comparatives, dlatego jeszcze nie jest publicznie dostepny.

Test zostal przetlumaczony i dostepny jest pod adresem:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Link do pliku .pdf z wynikami:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
#2
100/100 ? czyli w tescie byla probka o wielkosci 100? to smiech na sali.
#3
czullo napisał(a):100/100 ? czyli w tescie byla probka o wielkosci 100? to smiech na sali.


na razie nie wiadomo jeszcze o tym teście nic ale co do samego testu
ta grupa testuje najlepiej i ich wynikom daje wiarę jako jedynym
zawsze sprawdziły się w przaktyce
WIN11
Ventura
#4
czullo napisał(a):100/100 ? czyli w tescie byla probka o wielkosci 100? to smiech na sali.


Nie wydaje mi sie, moze to %, poki test nie zostanie oficjalnie opublikowany mozna tylko gdybac.
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
#5
jesli na probce 1 270 000 malware bedzie mial 100% to jako pierwszy zloze mu gratulacje
#6
czullo napisał(a):jesli na probce 1 270 000 malware bedzie mial 100% to jako pierwszy zloze mu gratulacje


jestem pewien że żaden antywirus nie przebije DW pod względem skuteczności
poza tym pewnie testowali na nowych zagrożeniach które nie wykrywa większość antywirusów jak nie wszystkie.
WIN11
Ventura
#7
oczywiscie ze AV nie, ale juz HIPS tak Smile
#8
dw to jest HIPS
a jeżeli chodzi ci o hips w av to lepiej żeby w ogóle go nier było przykład kaspersky 2009
niby ma hips ale skuteczność tragedia.
WIN11
Ventura
#9
nie znowu taka tragedia z pakietow AV + FW + HIPS to kaspersky ma jeszcze najlepszego hipsa Wink
#10
no taaaaaaaaaaaaaaaaaaa
WIN11
Ventura
#11
i czytając coś takiego można by dojść do wniosku że antyvirus jest niepotrzebny a sporą część programów trzeba instalować jako zaufane i wtedy malwer bez przeszkód dostanie się do systemu i potem bedzie sobie działać nieniepokojone przez dw...
Creer na pewno się z tym nie zgodzi no ale cóż
#12
@zord jesli instalujesz co popadnie w dodatku ustawiajac status Zaufany, to sie nie dziw ze ochrona DW w tym przypadku bedzie zerowa. Jesli masz pewnosc co do danego programu - instalujesz jako Zaufany, jesli masz jakies watpliwosci - instalujesz jako Niezaufany/wysylasz na VirusTotal do sprawdzenia.
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
#13
najlepiej to wszystko instalowac jako niezaufane, a jeszcze lepiej to pracowac na WirtualnejMaszynie Grin
#14
ty się dostaniesz
używam już trzeci miesiąc tak systemu i instaluje wszystkie wiry które testujecie, nawet te ze strony malwarebytes
i nie mam problemów z moim wirtualnym systemem nie mam wirusów nic nie jest aktywne
dw wszystko wyłapuje
antywirusa mam oczywiście ale jako zwykły scaner żeby powywalać nie aktywne wiry
jak masz dobrze skonfigurowane dw to nie masz co sie bac
WIN11
Ventura
#15
Musze przyznać że liczyłem na odpowiedź w tym stylu ale jak program ma większą wage niż vt przyjmuje i nie daje się zainstalować jako niezaufany to rozumiem że w tedy trzeba z niego zrezygnować ?
#16
czullo napisał(a):nie znowu taka tragedia z pakietow AV + FW + HIPS to kaspersky ma jeszcze najlepszego hipsa Wink


To nie prawda. Lepszy HIPS z pakietów posiadaOnline Armor AV+, CIS oraz Outpost Security Suite.

Jeżeli chodzi o skuteczność HIPS w/w pakietów, to nie były one testowane przezAV-Comparatives. Gdyby test dotyczył antywirusów z HIPS i firewallem to skuteczność najlepszych pakietów byłaby również 100/100. Nie ulegajmy DWmanii Smile
#17
zord napisał(a):Musze przyznać że liczyłem na odpowiedź w tym stylu ale jak program ma większą wage niż vt przyjmuje i nie daje się zainstalować jako niezaufany to rozumiem że w tedy trzeba z niego zrezygnować ?


Instalujesz go wtedy jako Niezaufany, wiekszosc programow da sie zainstalowac w tym trybie.
Poza tym mozesz w Google poszukac informacji nt danego programu, pobierac tylko ze strony producenta, etc, etc.
Jurek napisał(a):To nie prawda. Lepszy HIPS z pakietów posiadaOnline Armor AV+, CIS oraz Outpost Security Suite.

Jeżeli chodzi o skuteczność HIPS w/w pakietów, to nie były one testowane przezAV-Comparatives. Gdyby test dotyczył antywirusów z HIPS i firewallem to skuteczność najlepszych pakietów byłaby również 100/100. Nie ulegajmy DWmanii Smile


Nie ulegamy "DWmanii", ale wiekszosc z Was zapomina ze DW to nie tylko HIPS, ale i bardzo rozbudowana polityka restrykcji z czesciowa wirtualizacja wpisow w rejestrze.
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
#18
my nie ulegamy dw manii tylko dyskutujemy, każdy ma swoje argumenty
nie bronię dw ale u mnie się po prostu sprawdza dlatego go używam
nie wierzę na 100 procent w jego skuteczność, ale jak na razie jest ona najbliżej stu procent
to wynika powtarzam z moich testów i mam dlatego takie przemyślenia.
WIN11
Ventura
#19
oczywiście tylko po co mi wtedy taki program który zamiast pilnować co się dzieje zmusza mnie do tego żebym to ja uważał co robie Creer widze że nie potrafisz być krytyczny względem tego programu
#20
Creer napisał(a):
zord napisał(a):Musze przyznać że liczyłem na odpowiedź w tym stylu ale jak program ma większą wage niż vt przyjmuje i nie daje się zainstalować jako niezaufany to rozumiem że w tedy trzeba z niego zrezygnować ?


Instalujesz go wtedy jako Niezaufany, wiekszosc programow da sie zainstalowac w tym trybie.
Poza tym mozesz w Google poszukac informacji nt danego programu, pobierac tylko ze strony producenta, etc, etc.
Jurek napisał(a):To nie prawda. Lepszy HIPS z pakietów posiadaOnline Armor AV+, CIS oraz Outpost Security Suite.

Jeżeli chodzi o skuteczność HIPS w/w pakietów, to nie były one testowane przezAV-Comparatives. Gdyby test dotyczył antywirusów z HIPS i firewallem to skuteczność najlepszych pakietów byłaby również 100/100. Nie ulegajmy DWmanii Smile


Nie ulegamy "DWmanii", ale wiekszosc z Was zapomina ze DW to nie tylko HIPS, ale i bardzo rozbudowana polityka restrykcji z czesciowa wirtualizacja wpisow w rejestrze.


nie mają zielonego pojęcia co to jest DW dla tego też tak piszą creer
ja jednak szanuje wasze wywody pozdrowienia
WIN11
Ventura


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości