AV-Comparatives - DefenseWall HIPS przetestowany
#41
zord napisał(a):no właśnie mam wysłać log czyli mam się tam zarejestrować i pisać o każdym problemie nie jest to dla mnie najwygodniejsze wyjście


A jakie wyjscie byloby dla Ciebie najwygodniejsze? To normalne ze czasami programy sprawiaja problemy - ile razy wysylaliscie pliki ktorych nie widziala np Avira do labow AV? Oczekiwanie na maila zwrotnego, etc, etc... to jest wygodne? bo dla mnie nie bardzo.
Jasne mozna miec od poczatku negatywne podejscie i tylko wciaz na cos narzekac.
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
#42
moje negatywne podejście wypływa z Twojego nadmiernego optymizmu Tongue
#43
zord bez obrazy ile ty masz lat? chłopie
albo poważnie dyskutujemy na argumenty albo nie wybieraj
taka gadka jak przed chwilą do creera to trochę dziecinne podejście do tematu
WIN11
Ventura
#44
Z DefenseWallem jest trochę tak jak z Linuxem. Gdyby jego popularność była bardzo duża, znaleziono by wiele sposobów na jego obejście. Twórcy programu podkreślają, że nie daje on 100% ochrony a poza tym nie jest to soft dla przeciętnego użytkownika.
#45
a co to ma do rzeczy pisze to dla tego że na każdy post w którym pisze o jakimś problemie Creer pisze że można rozwiązać go drogą kombinowania ale większość użytkowników kombinować nie chce czego Creer nie rozumie
#46
Jurek napisał(a):Z DefenseWallem jest trochę tak jak z Linuxem. Gdyby jego popularność była bardzo duża, znaleziono by wiele sposobów na jego obejście. Twórcy programu podkreślają, że nie daje on 100% ochrony a poza tym nie jest to soft dla przeciętnego użytkownika.


DW instalujesz i zapominasz o nim. Program ten dziala na komputerach osob ktore maja minimalne wiedze nt. komputerow (vide Kees1958 ktory zainstalowal DW na komputerze swojej mamy ktora ma +75lat - przed dokonywaniem transakcji elektronicznych wciska tylko kombinacje klawiszy: ALT+CTRL+A - ktora zamyka niezaufane procesy)... naprawde prosciej sie juz nie da. Ilya wielokrotnie podkreslal ze program ten jest przede wszystkim dla osob niezaawansowanych, dzieki wlasnie banalnie prostej obsludze.
zord napisał(a):a co to ma do rzeczy pisze to dla tego że na każdy post w którym pisze o jakimś problemie Creer pisze że można rozwiązać go drogą kombinowania ale większość użytkowników kombinować nie chce czego Creer nie rozumie


jw.
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
#47
nie o to pytałem?
creer nie rozumie bo jest trochę bardziej wyedukowany w tej dziedzinie od nas wszystkich razem wziętych na tym forum
i nie idzie po najmniejszej linii oporu
jakby było więcej takich ludzi to by twórcy złośliwego oprogramowania mieli twardy orzech do zgryzienia
większość podchodzi do tematu powiedzmy sobie na stopniu podstawowym i to jest woda młyn dla twórcy malware
on ciebie rozumie ale po co ma pisać o tym
on daje konkretne rozwiązania problemów a ty albo skorzystasz albo nie twoja sprawa.
a rozwiązania ma dobre
taki sam byłem jak ty, ale parę jego postów zmieniło moje podejście
do sprawy
Creer napisał(a):
Jurek napisał(a):Z DefenseWallem jest trochę tak jak z Linuxem. Gdyby jego popularność była bardzo duża, znaleziono by wiele sposobów na jego obejście. Twórcy programu podkreślają, że nie daje on 100% ochrony a poza tym nie jest to soft dla przeciętnego użytkownika.


DW instalujesz i zapominasz o nim. Program ten dziala na komputerach osob ktore maja minimalne wiedze nt. komputerow (vide Kees1958 ktory zainstalowal DW na komputerze swojej mamy ktora ma +75lat - przed dokonywaniem transakcji elektronicznych wciska tylko kombinacje klawiszy: ALT+CTRL+A - ktora zamyka niezaufane procesy)... naprawde prosciej sie juz nie da. Ilya wielokrotnie podkreslal ze program ten jest przede wszystkim dla osob niezaawansowanych, dzieki wlasnie banalnie prostej obsludze.
zord napisał(a):a co to ma do rzeczy pisze to dla tego że na każdy post w którym pisze o jakimś problemie Creer pisze że można rozwiązać go drogą kombinowania ale większość użytkowników kombinować nie chce czego Creer nie rozumie


jw.


to samo u mnie creer moja żona też tego używa chociaż nie wie nawet że to ma w systemie zainstalowaneSmile
WIN11
Ventura
#48
program mam zainstalowany od około 2 miesięcy i przez większość czasu faktycznie można o nim zapomnieć ale do czasu gdy coś nie chce działać np RarmaRadio aqq MediaMonkey instalacja flash na ie czy też uruchamianie instalatorów w trybie zaufanym żeby zonka nie było
#49
ja wszystko to instaluje przy wyłączonym dw i po instalacji włączam
po włączenie przeglądarki przy włączonym dw już mam ochronę
te programy co wymieniłeś to raczej bezpieczne progsy więc wyłącz przed instalacją
WIN11
Ventura
#50
polak900 napisał(a):to samo u mnie creer moja żona też tego używa chociaż nie wie nawet że to ma w systemie zainstalowaneSmile


Tak ale to Ty skonfigurowałeś DW konsultując się wcześniej z Creerem a jak pisałeś kiedyś, wracając do domu robisz porządek w programie Smile

Gdyby to był tak niezwykle skuteczny i banalnie prosty w obsłudze program, zyskiwałby znacznie większą popularność. Mam wrażenie, że straciliście chłopaki trzeźwą ocenę w kwestii DW Grin
#51
po robić porządki
ja robie raz na miesiąc i komp chodzi bez trojanów
dw chroni cały czas nie trzeba wywalać cały czas śmieci z dw
właśnie to jest kwintesencja jego działania
WIN11
Ventura
#52
Twórcy DW powinni dostać nagrodę Nobla!
Tylko nie wiem w jakiej dziedzinie.
#53
w dziedzinie prewencji reakcji na najnowsze zagrożenia, tutaj av się kompletnie nie sprawdzają
WIN11
Ventura
#54
i trzeba instalować jako zaufany a jak coś tam siedzi Tongue

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

#55
to zainstaluj jako zaufany a później zmień na nie zaufany
co niby ma siedzieć skąd pobierałeś
WIN11
Ventura
#56
jak by był zainfekowany i zainstalował bym go jako zaufany to było by już po ptokach Tongue
#57
ale na pewno nie jest
skąd pobierałeś?
a na pewno to wina dw?
WIN11
Ventura
#58
nie jest ale jak by był to kaplica i właśnie o coś takiego mi chodzi więc nie ma co się czarować że jest tak różowo jak to Creer przedstawia
#59
wiele razy mialem taka sytuacje ze program nie chcial sie zainstalowac jako nie zaufany, a jesli nie daj boze zainstalowal bym go jako zaufany a w srosku bylby ZONK to krzyz na droge bez AV.
#60
jak na razie nie miałem tego typu problemu
ale nie znaczy że nie wystąpi
WIN11
Ventura


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości