avast! Home Edition skuteczniejszy od Aviry Premium?
#41
Adam82 napisał(a):Avast nie jest taki zły, ale Avira lepsza. Wasze testy na paczkach pokazały, że wykrywał więcej wirusów niż ich się mieściło w paczce. Co powoduje, że jest trochę bezużyteczny, bo wszystko co wykryje będzie wątpliwe. Korzystałem z Avasta przez rok czasu u nie miałem z nim problemów, nie wpuszczał mi wirusów, ale może miałem szczęście? Tongue


Porównując wersje darmowe to mamy do czynienia ze spolszczonym, wyposażonym w skaner HTTP, POP3, ochronę spyware, P2P, moduł sieciowy i znakomitą aktualizację Avast i mocno obciętą, anglojęzyczną, i słabo aktualizującą Avirą.
Jeżeli chodzi o paczki wirusów, to na 3725 wynik był podobny a paczki malware nie nadawały się praktycznie do testowania Smile
Zdarza się, że Avast wykrywa to czego nie wykrywa Avira Premium i odwrotnie. Przekonałem się również, że Avast lepiej skanuje pamięć operacyjną. Możemy się spierać ale z darmowych AV Avast jest zdecydowanie bardziej godny polecenia.
Odpowiedz
#42
z darmowych tak ale avira mniej obciąża system niż avast,
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#43
Jurek napisał(a):
Adam82 napisał(a):Avast nie jest taki zły, ale Avira lepsza. Wasze testy na paczkach pokazały, że wykrywał więcej wirusów niż ich się mieściło w paczce. Co powoduje, że jest trochę bezużyteczny, bo wszystko co wykryje będzie wątpliwe. Korzystałem z Avasta przez rok czasu u nie miałem z nim problemów, nie wpuszczał mi wirusów, ale może miałem szczęście? Tongue


Porównując wersje darmowe to mamy do czynienia ze spolszczonym, wyposażonym w skaner HTTP, POP3, ochronę spyware, P2P, moduł sieciowy i znakomitą aktualizację Avast i mocno obciętą, anglojęzyczną, i słabo aktualizującą Avirą.
Jeżeli chodzi o paczki wirusów, to na 3725 wynik był podobny a paczki malware nie nadawały się praktycznie do testowania Smile
Zdarza się, że Avast wykrywa to czego nie wykrywa Avira Premium i odwrotnie. Przekonałem się również, że Avast lepiej skanuje pamięć operacyjną. Możemy się spierać ale z darmowych AV Avast jest zdecydowanie bardziej godny polecenia.

Jurek normalnością jest , że zdarza się , że dany antywirus czegoś nie wykryje , za to drugi tak . Wiedź , że z takim podejściem musiałbyś korzystać z większości programów antywirusów - może tak być , że Avastzawiedzie łącznie z Avirąi co wtedy ?
Odpowiedz
#44
To wtedy może się weźmie za NOD''a Grin
ESET NOD32 Antivirus 
Zemana AntiMalware (Premium)
Odpowiedz
#45
Wirus, który był na tej stronie z trojanem został zaimplementowany do VDF Aviry w sobotę. Smile
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#46
Jurek napisał(a):Porównując wersje darmowe to mamy do czynienia ze spolszczonym, wyposażonym w skaner HTTP, POP3, ochronę spyware, P2P, moduł sieciowy i znakomitą aktualizację Avast i mocno obciętą, anglojęzyczną, i słabo aktualizującą Avirą.
Jeżeli chodzi o paczki wirusów, to na 3725 wynik był podobny a paczki malware nie nadawały się praktycznie do testowania Smile
Zdarza się, że Avast wykrywa to czego nie wykrywa Avira Premium i odwrotnie. Przekonałem się również, że Avast lepiej skanuje pamięć operacyjną. Możemy się spierać ale z darmowych AV Avast jest zdecydowanie bardziej godny polecenia.


Przecież jest temat z promocyjnymi licencjami na programy i tam masz link do Aviry Premium na 6 miesiecy. Avira w pełnej wersji za free z dobrą aktualizacja, dodatkowymi skanerami http, pop3, ochroną antyspyware, moduł sieciowy etc. Masz wszystko to co potrzeba. Nie wiem czy potrzebna jest wersja polskojęzyczna, bo po pierwsze język antywirusowy jest dość uniwersalny i łatwo się połapać, po drugie jest tutaj forum, które jest pomocne w przypadku wystąpienia problemów. Ale skoro wyżej cenisz Avasta to ja to szanuję i nic mi do tego Wink
DefenseWall + Online Armor + Avira Personal Free
Odpowiedz
#47
VenomX napisał(a):Jurek normalnością jest , że zdarza się , że dany antywirus czegoś nie wykryje , za to drugi tak . Wiedź , że z takim podejściem musiałbyś korzystać z większości programów antywirusów - może tak być , że Avastzawiedzie łącznie z Avirąi co wtedy ?


Test porównujący programy typu HIPS i AV, pokazuje, że najlepszym rozwiązaniem jest DefenseWall + asekuracyjnie jakiś lekki dobry AV i ewentualnie firewall. Moim zdaniem HIPS to przyszłość w zabezpieczeniach a antywirusy będą pełnić tylko funkcję uzupełniającą. Okazuje się, że są one bardziej lub mniej bezradne przy coraz większej ilości różnych zagrożeń.

Adam82 napisał(a):Przecież jest temat z promocyjnymi licencjami na programy i tam masz link do Aviry Premium na 6 miesiecy. Avira w pełnej wersji za free z dobrą aktualizacja, dodatkowymi skanerami http, pop3, ochroną antyspyware, moduł sieciowy etc. Masz wszystko to co potrzeba.


Promocja na 6 miesięcy jest nielegalna! Trzeba zakupić czasopismo aby legalnie z niej korzystać. Gdy otworzysz stronę z promocją Aviry, popatrz w prawy górny róg Smile

Jeżeli chodzi o aktualizację Aviry Premium, to przekonałem się, że nie zawsze jest doskonała Smile
Odpowiedz
#48
Adam82 napisał(a):Przecież jest temat z promocyjnymi licencjami na programy i tam masz link do Aviry Premium na 6 miesiecy. Avira w pełnej wersji za free z dobrą aktualizacja, dodatkowymi skanerami http, pop3, ochroną antyspyware, moduł sieciowy etc. Masz wszystko to co potrzeba. Nie wiem czy potrzebna jest wersja polskojęzyczna, bo po pierwsze język antywirusowy jest dość uniwersalny i łatwo się połapać, po drugie jest tutaj forum, które jest pomocne w przypadku wystąpienia problemów. Ale skoro wyżej cenisz Avasta to ja to szanuję i nic mi do tego Cool Wink



Po co piszesz o tej promocji, skoro Jurek miał z nią problem i dlatego teraz ma avast!, bo tamtą avirę, albo coś zablokowało, albo były te wirusy. Dobra powiedzmy mam tą na 6 miesięcy, a co po tych 6 miesiącach ? Z powrotem wrócę do free ???

Dajcie już mu spokój, ma Avast! i to jego sprawa !!! A wy odkąd, napisał, że zmienia na avast! znajdujecie coraz więcej wad avast! i zalet aviry, żeby tylko do niej wrócił.

Jego sprawa,
Pozdrawiam

Jurek napisał(a):Jeżeli chodzi o aktualizację Aviry Premium, to przekonałem się, że nie zawsze jest doskonała Smile


Z tym masz rację Smile Avira u mnie nie zawsze chciała się zaktualizować i trzeba było ręcznie Sad A Avast! nie ma fochów, jest aktualizacja to ściąga i po kłopocie, a ty, że ściągnął dowiadujesz się, po małym niebieskim okienku i głosie "Baza wirusów została zaktualizowana", a w avirze wyskoczy ci okno i czekaj aż ściągnie Wink
MacBook Pro 13" Retina Mid 2014
Odpowiedz
#49
Ja zawsze mówiłem , że to sekta Tongue .
Odpowiedz
#50
VenomX napisał(a):Ja zawsze mówiłem , że to sekta Tongue .


A wiesz że Ty też jesteś w sekcie? Smile
Odpowiedz
#51
A ja nie jestem w żadnej, bo zmieniam antyvirusy jak skarpetki (jak to powiedział Plati Grin)
Hm... Avast! zły nie jest, nawet kolega z blogspota twierdzi, że jako darmowy jest bardziej zaawansowany od aviry Grin
A teraz mam do was pytanie Grin
Jaki antyvirus skanuje komputer podczas wygaszacza ekranu (oprócz avast!) ???
Jaki antyvirus, ale nie bootowalny z płyty tylko taki normalny, skanuje kompa podczas uruchamiania (oprócz avast!) ???

Pozdrawiam

PS. Nie wiecie, czy BitDefender powiadamia jakoś o aktualizacjach bo od 4dni nic nie wyskoczyło i nie wiem czy ma najnowszą bazę Tongue
MacBook Pro 13" Retina Mid 2014
Odpowiedz
#52
Pablosss napisał(a):
VenomX napisał(a):Ja zawsze mówiłem , że to sekta Tongue .


A wiesz że Ty też jesteś w sekcie? Smile

To się jeszcze okaże Tongue. Kiedy będą dostępne finalne wersjeNod 4.0, Avira 9 na pewno przetestuje oba i wybiorę program który najbardziej przypadnie mi do gustu jak i ocenię skuteczność...Ciekawy jestem , czy w nowej Avirze moje problemy będą dalej występować .
Odpowiedz
#53
Ja już chyba nawet wiem jaki program wybierzesz Smile
Odpowiedz
#54
Ja też wiem, że raczej weźmiesz NOD''a Grin

A ja mam problem ;/ BitDefender nie otwiera mi się ;/ chyba się rozwalił :/ i co teraz ???
Chyba zapiszę się do sekty avastowców Grin
MacBook Pro 13" Retina Mid 2014
Odpowiedz
#55
mateusz8466 napisał(a):Po co piszesz o tej promocji, skoro Jurek miał z nią problem i dlatego teraz ma avast!, bo tamtą avirę, albo coś zablokowało, albo były te wirusy. Dobra powiedzmy mam tą na 6 miesięcy, a co po tych 6 miesiącach ? Z powrotem wrócę do free ???

Dajcie już mu spokój, ma Avast! i to jego sprawa !!! A wy odkąd, napisał, że zmienia na avast! znajdujecie coraz więcej wad avast! i zalet aviry, żeby tylko do niej wrócił.

Jego sprawa,
Pozdrawiam


Jak dobrze rozumiem, Jurek założył ten temat abyśmy przedstawili swoje opinie na temat Avasta czy Aviry. Po co pisze? A po to, że jak każdy tutaj na forum mam pełne prawo do przedstawienia swojego punktu widzenia, swojej opinii na temat produktu, który używałem. "(...) albo coś zablokowało, albo były te wirusy" - nie rozumiem twojej wypowiedzi pewnie dlatego, że jestem tutaj od niedawna.
A na koniec napisałem, że szanuję jego decyzję i nic mi do tego.:shy::rolleyes:
Jurek napisał(a):Promocja na 6 miesięcy jest nielegalna! Trzeba zakupić czasopismo aby legalnie z niej korzystać. Gdy otworzysz stronę z promocją Aviry, popatrz w prawy górny róg Smile

Jeżeli chodzi o aktualizację Aviry Premium, to przekonałem się, że nie zawsze jest doskonała Smile

Czyli pirace? Skoro tak, to przyznaję ci rację. Byłem przekonany, ze ta promocja jest legal SadCool
DefenseWall + Online Armor + Avira Personal Free
Odpowiedz
#56
Gdy skończy się licencja na Premium w lipcu, na pewo wróce do Aviry Free -9 Smile
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#57
Do lipca będzie jeszcze wiele promocji na Avirę Premium przekonasz się Smile
Odpowiedz
#58
Pablosss, chyba, że tak Smile
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#59
Hej Grin
Wróciłem już do avast! Home Edition Grin
Dodaję screena, dla tych którzy mówią, że u nich avast! się wywala na trojanie, a u mnie pokazuje takie okienko i nie mogę wejść na tą stronę Grin

[attachment=82]

A wiecie co, przed odinstalowaniem BitDefendera wszedłem w menedżer zadań i system pokazywał tylko dwa rdzenie procesora ;|, a ja mam 4.
Po odinstalowaniu i zainstalowaniu avast! znowu pokazywał 4, i co zrobić z tym fantem ???

Pzodrawiam
MacBook Pro 13" Retina Mid 2014
Odpowiedz
#60
Może BD nie jest dostosowany do pracy z 4 jajkami, dlatego pokazuje 2 Grin
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości