SafeGroup
avast! Home Edition skuteczniejszy od Aviry Premium? - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Bezpieczeństwo (https://safegroup.pl/forum-10.html)
+--- Dział: Programy antywirusowe (https://safegroup.pl/forum-8.html)
+--- Wątek: avast! Home Edition skuteczniejszy od Aviry Premium? (/thread-502.html)

Strony: 1 2 3 4 5


avast! Home Edition skuteczniejszy od Aviry Premium? - Jurek - 22.01.2009

Od kilku dni Avira Premium się nie aktualizowała. Próbowałem ją naprawić, następnie przeinstalowałem a potem zainstalowałem wersję Beta SS i to samo. Wyinstalowałem Avirę i zainstalowałem avast! 4.8.1296 Home Edition. Po uruchomieniu wykrył najpierw wirusa w pamięci operacyjnej a po restarcie podczas skanowania jeszcze trzy trojany w systemie: Win32. Fasec trj, Win32. Falder trj i Win32. Trojan-gen.
Okazuje się że mój zachwyt nad Avirą został przez opaczność skarcony Grin
Ostatni przykład z tą stronką z trojanem pokazuje również, że Avast to niedoceniany antywirus Tongue


Re: avast! Home Edition skuteczniejszy od Aviry Premium? - Pablosss - 22.01.2009

Co do tych 3 trojanów i wirka w pamięci operacyjnej to badałeś te pliki np na virustotal? Może to fałszywe alarmy Smile


Re: avast! Home Edition skuteczniejszy od Aviry Premium? - Jurek - 22.01.2009

Pablosss napisał(a):Co do tych 3 trojanów i wirka w pamięci operacyjnej to badałeś te pliki np na virustotal? Może to fałszywe alarmy Smile


Nie badałem ale problemy z aktualizacją Aviry oraz później z prawidłowym działaniem firewalla w Avirze SS, wskazują na to, że system był zainfekowany.


Re: avast! Home Edition skuteczniejszy od Aviry Premium? - Pablosss - 22.01.2009

Nie używałem Avasta ale odnoszę wrażenie że jedną z niewielu wad tego programu jest wysoka ilość fałszywych alarmów, niemniej Avira w testach wypada lepiej do Avasta Smile


Re: avast! Home Edition skuteczniejszy od Aviry Premium? - Plati - 22.01.2009

Jurek, sprawdź najpierw te pliki na virustotal, bo prawdopodobnie Avast heretykuje.


Re: avast! Home Edition skuteczniejszy od Aviry Premium? - mateusxzz - 22.01.2009

Aż nie mogę uwierzyć, że ktoś na tym forum powiedział, że Avast! jest lepszy od Aviry Grin
Może avast! jest trochę lepszy, bo jak bawiłem się naszymi paczuszkami na Kasperskym, to trochę ich powyłaziło, a Kasper ich nie wykrywał, a avast! tak Grin
I teraz sam już nie wiem, czy zostawiać avirę, czy ściągać avast! ?
@Jurek, czy teraz używasz avast! ?


Re: avast! Home Edition skuteczniejszy od Aviry Premium? - adam_993 - 22.01.2009

A ja miałem odwrotnie. Jak zainstalowałem Avirę (w zeszłym roku) to znalazła wirusa (a nawet 2) a Avast nie wykrył. Myślę, że tak będzie zawsze. Jak jeden wywęszy wirusa, to drugi powącha i odejdzie.


Re: avast! Home Edition skuteczniejszy od Aviry Premium? - Jurek - 22.01.2009

Plati napisał(a):Jurek, sprawdź najpierw te pliki na virustotal, bo prawdopodobnie Avast heretykuje.


Podczas skanowania zaleciłem Avastowi usunięcie wirusów i tak zrobił. Wirus z pamięci został usunięty a trzy pliki z systemu znalazły się w kwaranntanie. Po ponownym skanowaniu plików a kwarantannie, Avast oraz virustotal nic nie wykryły. Jestem pewien, że coś było ponieważ aktualizacja w Avirze bez względu na wersję była kompletnie zablokowana. Dziwna historia.

mateusz8466 napisał(a):@Jurek, czy teraz używasz avast! ?


Aktualnie używam Avasta, choć nabierałem już ochoty na Avirę SS Beta, która lepiej spisała się na stronie z trojanem a key jest do5 maja. To jest jedyna w pełni legalna i bezpłatnapromocja Aviry Premium Smile


Re: avast! Home Edition skuteczniejszy od Aviry Premium? - Pablosss - 22.01.2009

Jurek napisał(a):Po ponownym skanowaniu plików a kwarantannie, Avast oraz virustotal nic nie wykryły.


Jeśli 39 skanerów nic nie wykryło to wątpię by coś było.


Re: avast! Home Edition skuteczniejszy od Aviry Premium? - Creer - 22.01.2009

Jurek napisał(a):Aktualnie używam Avasta, choć nabierałem już ochoty na Avirę SS Beta, która lepiej spisała się na stronie z trojanem a key jest do5 maja. To jest jedyna w pełni legalna i bezpłatnapromocja Aviry Premium Smile


Dla pewnosci wrzuc gdzies na forum logi z HiJackThis, jak bede mial czas to je przeanalizuje.


Re: avast! Home Edition skuteczniejszy od Aviry Premium? - Jurek - 22.01.2009

Pablosss napisał(a):
Jurek napisał(a):Po ponownym skanowaniu plików a kwarantannie, Avast oraz virustotal nic nie wykryły.


Jeśli 39 skanerów nic nie wykryło to wątpię by coś było.


Wirus w pamięci operacyjnej był na bank!!! Avast zareagował błyskawicznie po uruchomieniu a Avira niestety dała plamę. Nie ma idealnych AV a Avasta trzeba docenić Smile
Skaner Avasta również nic nie znalazł w kwarantannie i na virustotal. Po powtórnym dogłębnym skanowaniu był jeszcze jeden trojan w windows/temp. Wykasowałem i nie sprawdzałem.
Avast sypie trochę fałszywkami choć plików systemowych, kernel32.dll, winsock.dll, wsock32.dll jak się okazało nie usunął. W pewnych sytuacjach, jak z tą stroną z trojanem, spisuje się jednak lepiej od Noda, Nortona a nawet Aviry Smile


Re: avast! Home Edition skuteczniejszy od Aviry Premium? - VenomX - 23.01.2009

avast! Home Editionnigdy nie był i nie będzie skuteczniejszy od Aviry Premium !. Avast był w stanie po raz pierwszy wykryć wirusa , który to był niewidoczny dla Aviry. Zadaj sobie pytanie jak często tak się dzieje ? jak często Avira wykrywa coś czego nie jest w stanie wykryć Avast ! ? .


Re: avast! Home Edition skuteczniejszy od Aviry Premium? - Plati - 23.01.2009

No właśnie VenomX. Dobry post. Nie zrozumiałem decyzji Jurka o przesiadce Aviry Premium na Avasta i pozostanie na nim. Jeszcze do niedawna pisał, że Avast nie jest dobry. Poza tym Avira Premium, jak pisał już VenomX, jest dużo bardziej skuteczniejsza od Avasta, w dodatku Home.

Zamiast przesiadki na gorszego AVa, mogłeś dać logi na forum i byłoby po sprawie Wink


Re: avast! Home Edition skuteczniejszy od Aviry Premium? - Pablosss - 23.01.2009

Jurek mam wrażenie że podjąłeś decyzję impulsywnie i nie przemyślałeś jej do końca. Pamiętaj że nie ma antywirusa który zapewnia 100% wykrywalności, zapewne Avira jest bliższa właśnie tego wyniku niż Avast Smile Radziłbym Tobie zmienić ponownie AV.


Re: avast! Home Edition skuteczniejszy od Aviry Premium? - VenomX - 23.01.2009

Jeszcze ta ogromna podatność na fałszywki...


Re: avast! Home Edition skuteczniejszy od Aviry Premium? - mateusxzz - 23.01.2009

Dajcie sobie już z tym spokój Smile
Jego komputer, jego sprawa i ochrona, wasz komputer wasza sprawa Grin


Re: avast! Home Edition skuteczniejszy od Aviry Premium? - VenomX - 23.01.2009

mateusz8466 napisał(a):Dajcie sobie już z tym spokój Smile
Jego komputer, jego sprawa i ochrona, wasz komputer wasza sprawa Grin

Też prawda Tongue .


Re: avast! Home Edition skuteczniejszy od Aviry Premium? - Jurek - 23.01.2009

Dziękuje Wam chłopaki za troskę i cenne uwagi ale system mam czysty i logów pokazywać nie muszę Smile
Nigdy nie pisałem, że Avast jest nie dobry a nawet niektórzy z Was mieli pretensje, że uważam go za najskuteczniejszy darmowy AV.
Jest to antywirus przez wielu niedoceniany i przez wielu przeceniany. Mam kolegę, który trzyma w szufladzie Nortona i używa Avasta.
Z Avirą ślubu nie brałem i nie jest mnie stać na zakup antywirusa z górnej półki, któregonajwyższa skuteczność również stoi pod dużym znakiem zapytania. Można korzystać z nielegalnej promocji, męczyć się wersją Beta, czaić na legalną promocję albo używać cracków. Mnie to już nie interesuje. Uważam, że Avast + CFP to całkiem niezła ochrona. Legalna, kompletna i bezpłatna. Smile

Pozdrawiam!


Re: avast! Home Edition skuteczniejszy od Aviry Premium? - Pablosss - 23.01.2009

Oj jaka pewność przez Ciebie przemawia odnośnie braku wirusów na PC Smile Co do Aviry to:

- jest wiele promocji i to w pełni legalnych
- Avira jest bardzo skutecznym programem ( sporo skuteczniejszym od Avasta ) co potwierdzają liczne testy

Ja jednak szanuję Twój wybór Smile


Re: avast! Home Edition skuteczniejszy od Aviry Premium? - Ratatui - 23.01.2009

Pablosss napisał(a):- jest wiele promocji i to w pełni legalnych


Legalna jeśli posiadasz czasopismo, do którego była dołączona promocja Aviry Smile

Moim zdaniem Avast + Comodo to bardzo dobre rozwiązanie. Dawno już nie instalowałem Avasta, może się skuszę jak mi się licencja na ESET - a skończy.