Emsisoft Internet Security - wersje stabilne i beta
Świetna robota Mikołaj! Dzięki za to że poświęcasz swój czas na tłumaczenie.
Odpowiedz
Emsisoft Anti-Malware & Emsisoft Internet Security 10.0.0.5409 – with BETA updates enabled:
Beta updates – 2015-05-20


Kod:
   Improved support for SSL during updates.
   Improved search functionality in the Behavior Blocker panel (filter applied on filename, description and company name).
   Improved Behavior Blocker Monitor stability.
   Improved auto-update logic at computer boot.
   Improved Scheduled scan task edit form unticks “Run missed scan after startup” and “Update before scanning”
   if they are disabled due to other settings.
   Fixed an issue in the Behavior Blocker panel with the initial state of the ‘Hide fully trusted applications’ checkbox.
   Fixed an issue with the conversion of an existing scheduled scan from version 9 during update to version 10.
   Fixed an issue where a scheduled scan started unexpectedly after a software update.
Odpowiedz
Emsisoft Emergency Kit Beta 10.0.0.5415 – with BETA updates enabled:
Beta updates – 2015-05-25

Kod:
   Added: enabling Beta updates shows a warning dialog.
   Added: functionality to enable/disable SSL encryption support for all server communication.
   Improved: updater simplifications.
   Improved: wording for ‘Smart Scan’ changed to ‘Malware Scan’.
   Improved: a2cmd now supports scantype ‘/malware'; removed support for scantype ‘/deep’.
   Improved: reduced default log size to 300.
   Improved: stability and GUI enhancements.
   Fixed: an occasional lost privacy settings issue.
   Fixed: an occasional issue with the ‘Enable logging’ check-box.
   Fixed: an issue with the scan step indicator.
Odpowiedz
Ten Malware Scan dostrzegłem, tak się zastanawiam co on skanuje - cały komputer? Czy jakieś wybrane fragmenty?
Odpowiedz
Wybrane obiekty, najbardziej wrażliwe na zakażenie: autostart, pamięć, katalog Windows.
Odpowiedz
Wersja 10.0.0.5409 została wydana jako stabilna.

Wybrane fragmenty:
skanowane są tylko pliki i foldery, które są skutecznie wykorzystywane przez złośliwe oprogramowanie.

Cytat:We achieved that speed improvement mostly by redesigning the way our scan engine reads files from a disk. Additionally we have overhauled the smart scan defaults to be even more accurate in scanning only files and folders that are effectively used by malware. In short: the new “Malware Scan” detects more and takes less time to do so.


Widać to po czasie i ilości przeskanowanych plików.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


@Eugeniusz
Przepraszam. Nie dało info że w między czasie pokazał się nowy post.
Odpowiedz
W tym najnowszym Emsisoft nie ma czegoś takiego jak "skanuj cały komputer"?
Odpowiedz
Witaj juh,

Nie ma już tej opcji. Została ona zastąpiona funkcją "Malware skan".
Aby zeskanować cały komputer, wystarczy wybrać "własny skan" i następnie zaznaczyć wszystkie dyski twarde. Tym sposobem, wszystkie pliki na dyskach zostaną przeskanowane.

Pozdrawiam,

Mikołaj
Odpowiedz
To nie lepsza by była jako 4 możliwość skan całego komputera lub możliwość dodanie 4 - definiowanego skanu?
Odpowiedz
@rogacz
Przecież ta możliwość jest teraz.
Klikasz Własny skan - pokazuje Ci dyski. Klikasz dalej i skanuje.
Jest opcja dodaj folder - skanować też można z menu kontekstowego.
Odpowiedz
Tak się spytam jeśli wybierać między tym pakietem IS a samym EAM które lepsze? Pytam bo czytałem, że ten pakiet ma trochę inne mechanizmy i skromne opcje FW? Czy coś w ten deseń. Ktoś podpowie jak to teraz z tym?
Odpowiedz
Jak dla mnie, to pytanie które na pytanie "które lepsze" jest odpowiedź taka: "obydwa są tak samo dobre". A konkretnie, to z tego, co wiem, to wszystki to, co dotyczy ochrony anty-... (malware, wirusowej, itp.) jest takie samo w EAM i EIS. Taki sama jest również kontrola zachowań. EIS różni się tylko tym, iż posiada firewalla (bez modułu HIPS), czyli EIS=EAM+FW. Opcji firewalla faktycznie nie jest zbyt dużo, ale w większości zastosowań powinny być wystarczające. Musisz sam potestować, czy dla Twoich potrzeb jest wystarczający.
Odpowiedz
Aż tak skromne nie jest.

Po wybraniu danego programu, aplikacji:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Co do Opcji jest to nie wiem, co jeszcze trzeba by dodać, żeby nie było skromnie

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Reguły można edytować:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
No emisoft co prawda dał d*** z OA ale jak by nie patrzyć teraz ma , nie tyle co ma a musi nadrabiać to behavior blokerem. I robi to dobrze.
EIS wnosi jeszcze zaporę która monitoruje aplikacje i trochę więcej ochrony na rzecz przeglądarki, stron.
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
Do 30/5/15 jest jeszcze promocja:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
Potwierdzam kontrola zachowań to bardzo mocna strona Emsi. Chcesz mieć all in one to EIS będzie optymalnym rozwiązaniem. Ładnie to pokazał Toruniak. Jeśli masz jakiś samodzielny firewall to EAM będzie doskonałym uzupełnieniem, a raczej podstawą zestawu.
Odpowiedz
O promo wiem już jakiś czas temu. Przynajmniej o tym 3 in 1 Grin To co 10% taniej to jakoś kilka dni temu weszło. Ale dzięki za opis jak to teraz wygląda. Jakoś jak miałem triala jakiś dłuugi czas temu. To jakoś FW jakoś było ale nie można było nic zbytnio ustawiać.
Odpowiedz
(27.05.2015, 20:00)heros1303 napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

To jakoś FW jakoś było ale nie można było nic zbytnio ustawiać.
Być może wina starej wersji, ale jest też taki myk.
Jeśli chcemy edytować regułę na połączenia wychodzące nie ma możliwości, pole jest wyszarzałe, nie działa:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Trzeba kliknąć w pole i dopiero wtedy jest możliwość edytowania:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
Swoją drogą dostrzegłem dzisiaj ciekawy błąd programu lojalnościowego - robiłem komputery u dużej rodziny - 3 sprzęty (resztę będę jeszcze robił) na każdym wgrałem Emsi w wersji testowej - teoretycznie powinienem dostać 90 dni darmowej licencji - dostałem 30, a jedyne co łączy te komputery to jeden adres ip w momencie aktywacji wersji testowej Smile
Odpowiedz
W regulaminie jest napisane, że dotyczy to jednego adresu IP. Proste zabezpieczenie przed expoitowaniem np. poprzez wielokrotne instalacje na VM.
Cytat:Orders generated via illegal methods are not eligible to be credited. There is only one credit for each IP address counted.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 5 gości