Emsisoft Internet Security - wersje stabilne i beta
#81
Witajcie Quassar i Rogacz,

Sprawdźcie swoją skrzynkę. Smile

Pozdrawiam,

Mikołaj
Odpowiedz
#82
Bete tak jak w starym OA w opojach zaznaczyć wystarczy i ten plik dograć ?
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
#83
Na to wychodzi, zainstalowałem dograłem, zrobię to co pisałeś w PW.
Gdzie można zgłaszać błędy w programie? Bo już mam jeden Smile
Odpowiedz
#84
Możliwa jest u Was podmianka pliku? U mnie pomimo wyłączenia samoobrony oraz uruchomienia wraz z systemem, nie mogę tego zrobić.

Update: Dobra, już działa.
Odpowiedz
#85
Mam wersję 10.0.0.5247 - mam problemy z stabilnością łącza - na bitdefenderze wszystko ok. Tutaj:
zrywa połączenie, wstrzymuje pobieranie z torrenta + stałe użycie procesora 30%> - ktoś ma podobnie?
Odpowiedz
#86
U mnie w zasadzie w porządku.
Połączenia WIFI nie zrywa i torrenty też działają bez problemu i od dłuższego czasu tak mam, w tym również z ostatnimi wersjami beta.
A jeśli chodzi o obciążenie procka przy dużej liczbie jednoczesnych pobierań, np. torrentach, to z tego co pamiętam jest to znany problem - jakiś czas temu czytałem na ich forum lub Wildersach, ale szczegółów nie pamiętam. Ale u mnie to są pojedyńcze procenty pomiędzy 3%, a 7% na ogół.
Odpowiedz
#87
Zrzut z widocznymi prędkościami i obciążeniem.
   
Odpowiedz
#88
Hmmm, może to kwestia Windowsa 8 (z tego co widzę, to jescze 64 bit) w połączeniu z qBittorent. Ja mam Win 7 i do tego starego, ale jeszcze dobrego i nie zepsutego uTorrenta 2.2.1
Odpowiedz
#89
Na Bitdefenderze Total wszystko śmigało pełną mocą Smile Nawet chłodzenia nie było słychać. Teraz od momentu jak zainstalowałem Emsiego - chłodzenie cały czas szumi.

Naprawiłem: Jak wyłączę firewalla i bezpieczne surfowanie - obciążenie procesora spada do poziomu normalnego, chłodzenie się wyłącza a torrent idzie pełną mocą.

Czyli jakie ustawienie w tych ustawieniach zmienić?
Odpowiedz
#90
@rogacz
Skoro Wyłączasz firewalla, to Zobacz Emsisoft Anti-Malware, jest bez zapory.
U mnie Emsisoft Internet Security chodzi bardzo stabilnie, Wi-FI nie zrywa.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Odinstalowałeś Bitdedendera standardowo czy ich narzędziem?
Standardowo nie usuwa wszystkiego, może spowolnienie jest z jego powodu?
Swego czasu:
(30.09.2014, 22:58)Toruniak napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odinstaluj tym ich programem. Uninstall Tools:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Najlepiej zrobić to w trybie awaryjnym. Po standardowym odinstalowaniu okazało się ze jak kliknąłem ikonę Sieć, żeby wejść do routera, to nie dość że nic to
nie dawało to jeszcze explorer się zawieszał. Użycie ich programu pomogło, mimo że Bitdefendera nie miałem już tydzień.
W uruchamianiu( autostart) jednak zostaje wpis setuplauncher. Wywaliłem przez CClaner.
Odpowiedz
#91
Bitka usunąłem ich narzędziem, nic nie zostało.

Zmiana z IS na AM to pójście po najniższej drodze oporu. Wolę poczekać na to co powie @Mikołaj, ewentualnie wrzucę mój problem na forum Emsi - nie pomogą to wracam do Bit + nie polecam znajomym Emsi - proste Smile
Odpowiedz
#92
Zmianę sugerowałem tylko po to żeby zobaczyć czy też będzie obciążenie, ten szum wentyla itp..
Na standardowej wersji, nie beta też się tak dzieje?

edit: Zobacz w Menadżer urządzeń czy Bitek nie wywalił jakiejś karty sieciowej, kiedyś tak robił.
Odpowiedz
#93
Standardową miałem z 20 minut i było ok. Wskoczyłem w betę bo się zobowiązałem Mikołajowi do sprawdzenia tłumaczenia.
Menadżer urządzeń jest ok. Bitek nie usunął mi niczego poza swoimi sterownikami.
Odpowiedz
#94
Rogacz,
Proponuję, abyś faktycznie zarzucił temat na forum Emsi, chyba, że się tym już Mikołaj zajął swoimi kanałami. Śledzę to forum prawie od roku i rzadko się zdarza, aby nie byli w stanie pomóc lub zidentyfikować problemu.
Także wstrzymałbym się z tym "niepolecaniem" Emsi, tym bardziej, że to jest, jakby nie było, wersja beta.

Mikołaj,
W nawiązaniu do naszej rozmowy na PW i zgłoszonych przeze mnie uwag, podrzucam zrzuty ekranu o które prosiłeś:

4. USTAWIENIA - Privacy: nieprzetłumaczona nazwa zakładki

   

5. USTAWIENIA - Powiadomienia: zdublowanie "Software update notifications" z jej polskim odpowiednikiem - występowało chyba już w poprzedniej wersji

   
Odpowiedz
#95
Witaj Rogacz i Ciach0.

Dzięki za zrzuty. Dzisiaj wydam kolejną aktualizację tłumaczenia.
Rogacz, niedługo odezwę się do Ciebie poprzez PW.

Pozdrawiam,

Mikołaj
Odpowiedz
#96
@Ciach0 - mnie np. Mikołaj poprosił o wstrzymanie się z spolszczeniem do jutra bo może będzie szło w automatycznej aktualizacji Smile
Co do mojego problemu - na spokojnie poczekam, jak jutro nie będzie jakiejś poprawy w ramach bety - zrobię wpis na ich forum.
Co do niepolecania - to jest alternatywa w razie gdyby nie naprawili mojego problemu - a niechce tego robić bo Emsi jako jedyne porządnie PuPy usuwa Wink

@Mikołaj, niema problemu Smile
Odpowiedz
#97
@rogacz - przepraszam, jeśli zamieszałem, ale odebrałem to, jako sugestię, żeby się nie męczyć z ręczną aktualizacją i dlatego zaczekać do jutra. Jeśli kogoś niepotrzebnie ubiegłem, a chciał zgłosić to samo - nie taki był mój cel. Dla mnie to nie wyścig.
Odpowiedz
#98
Spoko Smile Mi chodziło to że na ten moment skupiłem się na sprawdzaniu jak działa pakiet i testowaniu go a dopiero potem czyli jutro się skupię na spolszczeniu Smile
Odpowiedz
#99
Witajcie,

Dzięki wielkie za nadsyłane błędy i sugestie.
Wysłałem Wam zaktualizowany plik, który zawiera wiele poprawek. Smile

Pozdrawiam,

Mikołaj
Odpowiedz
Błędy w tłumaczeniu które odnalazłem:

               


Reszta jak najbardziej ok. Jedyne co mi nie pasuje to "surfowanie" tutaj powinno wg. mnie być przeglądanie oraz bezpieczne surfowanie - tutaj bardziej bezpieczne przeglądanie lub bezpieczne przeglądarki Smile
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 5 gości