Emsisoft Internet Security - wersje stabilne i beta
Hmm w sumie to najprostszy sposób by odsunąć wyłudzaczy Smile
Odpowiedz
@rogacz no nie koniecznie wyłudzaczy bo jak ja mam testować program zabezpieczający na własna rękę jako "wolni testerzy" że tak to ujmę to przy takiej praktykach byli byśmy blokowani, ograniczani na każdym korku ale naszczacie producenci doceniaj nasz wkład i czasem się godnie odwzajemni choć nie wszyscy.. ale to nie jest w tym najistotniejsze.
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
@Quassar możesz napisać jeszcze raz tylko po Polsku post? Nie obraź się, ale go nie rozumiem Smile
Odpowiedz
Niestety, EIS będzie działał na Windows XP i Vista tylko do 8 kwietnia 2016 r.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
(23.06.2015, 17:28)wojek napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Niestety, EIS będzie działał na Windows XP i Vista tylko do 8 kwietnia 2016 r.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Szczerze?...mogą się wypchać...poważnie...najważniejsze, żeby te systemy pociągnęły EEK czyli zwykły skaner. Mam wrażenie i nie pierwszy to przykład, że Emsi zaczął "stawiać warunki" użytkownikom i wymusza na nich instalacje nowych systemów, żeby "móc mieć zaszczyt" używać ich programów.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
Chciałem zamienić licencję OA Premium na EIS,
w sumie korzystnie bo do zapory dochodzi antywirus.
Odpowiedz
(24.06.2015, 07:09)ichito napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Szczerze?...mogą się wypchać...poważnie..(....) Emsi zaczął "stawiać warunki" użytkownikom i wymusza na nich instalacje nowych systemów, żeby "móc mieć zaszczyt" używać ich programów.


Ichito tylko zdajesz sobie sprawę ile obchodzi twój komentarz Emsi? 
To co oni robią to jest zwykłe zarządzanie kosztami - robienie czegoś na kilka systemów kosztuje więcej niż robienie tego samego na 2 lub 3 systemy. To jest proste i logiczne.
Odpowiedz
E tam, o ile rozumiem, że nowe wersje nie będą trafiać na XPKP, to aktualizacje sygnatur można darować?
Odpowiedz
(24.06.2015, 17:09)rogacz napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Ichito tylko zdajesz sobie sprawę ile obchodzi twój komentarz Emsi? 
To co oni robią to jest zwykłe zarządzanie kosztami - robienie czegoś na kilka systemów kosztuje więcej niż robienie tego samego na 2 lub 3 systemy. To jest proste i logiczne.
A myślisz, że sobie nie zdaję? Nie wiem, czy ich moje zdanie obchodzi, ale to nie oznacza, że mam go nie mieć...a tu jest miejsce, żeby o tym mówić.
Kiedy kilkanaście dni temu "zakopali" OA na amen, to też swoje zdanie wyraziłem, bo używałem tego programu, kiedy jeszcze był rozwijany przez M. Nasha w Australii i uważałem, że tyle lat z programem pozwala mi na prywatną opinię.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
Sprawa z OA ma kilka wymiarów; z jednej strony program nie zarabiał
na siebie, ale też i nie był - zwłaszcza w ostatnim czasie - nadmiernie
eksponowany i reklamowany. Niestety, to że większość użytkowników
końcowych nie chce podejmować w trakcie obsługi komputera (zbyt wielu)
decyzji nie związanych z ich głównym zajęciem, też jest niezaprzeczalnym faktem.

Myślę jednak, że Emsisoft mógłby pozwolić OA na istnienie
w formie samodzielnej, bez wsparcia, tak jak to się dzieje w przypadku
Sygate czy Kerio. Chyba nie zmniejszyłoby to drastycznie liczby potencjalnych
użytkowników EIS, skoro i tak z OA korzysta stosunkowo niewiele osób;
choć z drugiej strony większość z nich przesiądzie się z konieczności
na EIS, zachęconych promocją OA -> EIS (ja tak zamierzałem).

Z tego co piszą deweloperzy Emsisoftu, oni sami chyba nie do końca wiedzą jak program się
zachowa po odłączeniu od serwerów; problemy z licencją, brak białych list / zaufanych aplikacji
Emsisoftu znacznie ułatwiających życie użytkownikom, itd.
Odpowiedz
Wszystko ok, tylko nie rozumiem jednej rzeczy. Przecież od ponad roku jest już znana data zakończenia wsparcia Windows'a XP, oraz Visty przez Emsisoft:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Edit:
Wczoraj na blogu, udostępniliśmy artykuł o zakończeniu wsparcia.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
(25.06.2015, 18:40)Mikołaj napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Wszystko ok, tylko nie rozumiem jednej rzeczy. Przecież od ponad roku jest już znana data zakończenia wsparcia Windows'a XP, oraz Visty przez Emsisoft

To prawda, tylko wtedy użyto nieostrego sformułowania, że wsparcie
będzie przez CO NAJMNIEJ* dwa lata od zakończenia wsparcia MS (8.IV.2014),
więc można było liczyć że jednak trochę przedłużą, bo Windows XP
jeszcze niedawno miało więcej użytkowników niż Win 8 i 8.1 razem
wzięte (wg danych ze strony cytowanej przeze mnie w jedenym
z postów wyżej).

Natomiast zasadnicza degustacja Smile dotyczy jednak Online Armor.

*nie wiem, jak użyć pogrubionej czcionki ;(
Odpowiedz
Emsisoft Anti-Malware & Emsisoft Internet Security 10.0.0.5514 – with BETA updates enabled:
Beta updates – 2015-07-01
This update will require a reboot when you have Emsisoft Internet Security installed.

Kod:
   Improved: Logic for “Update rule” alerts.
   Improved: File Guard has been enabled for network shares.
   Improved: Consistency between Offline mode state and the corresponding text on the tray icon menu item.
   Improved: Skipped Anti Malware Network lookup for trusted processes/files on File properties dialog.
   Improved: Behavior Blocker panel’s grid filling procedure to avoid occasional hangs on GUI close.
   Improved: Behavior Blocker panel’s process reputation.
   Improved: Stability of the scheduler (scan/update).
   Improved: Scheduled scans with setting “After online update” will only be executed after updates were received.
   Improved: Synchronization when a scan task is waiting for another task to complete.
   Improved: Behavior of scheduled scan task “Run now” button.
   Improved: Scheduled scan When/What tabs: logical combinations of settings.
   Improved: Stability of GUI termination while a scheduled scan is running.
   Improved: Updater stability.
   Improved: Auto-update will now start after 5 mins despite CPU load > 20%.
   Improved: Automatic updates following a failed automatic update were executed too soon.
   Improved: “Connection error” notifications will be shown for manual updates only.
   Improved: License remap logic adjusted to correctly handle the modified Hardware ID caused by the Windows 10 update.
   Improved: Quarantine file submission dialog.
   Improved: Reboot notifications when the cleaning engine requires a reboot.
   Improved: Firewall stability and performance in Emsisoft Internet Security.
   Fixed: Issue where some files were not updated during an update.
   Fixed: Scanning/cleaning issue in Windows safe mode.
   Fixed: Occasional crash of a2start when a certain malware type was detected during a scan.
   Fixed: Occasional crash while opening File Properties in the Behavior Blocker panel.
   Fixed: Issue where automatic updates were executed during Game Mode.
   Fixed: Issue with the malicious items Quarantine counter on the Overview screen.
   Fixed: Occasional crash: “Is not a valid integer value”.
   Fixed: Occasional crash: “List index out of bounds”.
   Fixed: Issue with double log items.
   Fixed: Issue in a2cmd when using parameter “/q=Quarantine” or parameter “/la”.
   Fixed: Issue where scheduled scans appeared as manual scans in the scan logs.
   Fixed: Text and state of “New/Current Scan” menu item.
   Fixed: Issue where the same malware file was displayed twice in the scan results list.
   Fixed: Occasional BSOD in Emsisoft Internet Security.
   Fixed: Issue where the Emsisoft Internet Security firewall erroneously blocked network traffic.
Odpowiedz
Ostrzegam przed tą betą - u mnie pliki exe przestały działać. Np. vlc otwierał się w dosie.
Odpowiedz
U mnie z kolei w zasadzie ok i to na obydwo domowych komputerach (z WIN XP oraz 7 64b). Miałem chwilowy problem z programem do obsługu DLNA, tj. Mezzmo, ale po usunięciu reguł i utworzeniu ich na nowo wszystko działa, jak należy.
Odpowiedz
Emsisoft Anti-Malware & Emsisoft Internet Security 10.0.0.5526 – with BETA updates enabled:
Beta updates – 2015-07-08
This update will require a reboot when you have Emsisoft Internet Security installed.

Kod:
   Improved: Surf Protection alert caption information.
   Fixed: Occasional network drops and blocked browsing in Emsisoft Internet Security.
   Fixed: Refresh/update of the scan tray icon hint during a scan.
   Fixed: An issue after a fresh installation where the last update was reported as 16618 days ago.
Odpowiedz
Emsisoft Anti-Malware & Emsisoft Internet Security 10.0.0.5532 released.
This is a maintenance release for improved usability, speed, detection and stability.
This update will require a reboot.

Kod:
   Improved: Logic for “Update rule” alerts.
   Improved: File Guard has been enabled for network shares.
   Improved: Consistency between Offline mode state and the corresponding text on the tray icon menu item.
   Improved: Skipped Anti Malware Network lookup for trusted processes/files on File properties dialog.
   Improved: Behavior Blocker panel’s grid filling procedure to avoid occasional hangs on GUI close.
   Improved: Behavior Blocker panel’s process reputation.
   Improved: Stability of the scheduler (scan/update).
   Improved: Scheduled scans with setting “After online update” will only be executed after updates were received.
   Improved: Synchronization when a scan task is waiting for another task to complete.
   Improved: Behavior of scheduled scan task “Run now” button.
   Improved: Scheduled scan When/What tabs: logical combinations of settings.
   Improved: Stability of GUI termination while a scheduled scan is running.
   Improved: Updater stability.
   Improved: Auto-update will now start after 5 mins despite CPU load > 20%.
   Improved: Automatic updates following a failed automatic update were executed too soon.
   Improved: “Connection error” notifications will be shown for manual updates only.
   Improved: License remap logic adjusted to correctly handle the modified Hardware ID caused by the Windows 10 update.
   Improved: Quarantine file submission dialog.
   Improved: Reboot notifications when the cleaning engine requires a reboot.
   Improved: Surf Protection alert caption information.
   Improved: Firewall stability and performance in Emsisoft Internet Security.
   Fixed: Issue where some files were not updated during an update.
   Fixed: Scanning/cleaning issue in Windows safe mode.
   Fixed: Occasional crash of a2start when a certain malware type was detected during a scan.
   Fixed: Occasional crash while opening File Properties in the Behavior Blocker panel.
   Fixed: Issue where automatic updates were executed during Game Mode.
   Fixed: Issue with the malicious items Quarantine counter on the Overview screen.
   Fixed: Occasional crash: “Is not a valid integer value”.
   Fixed: Occasional crash: “List index out of bounds”.
   Fixed: Issue with double log items.
   Fixed: Issue in a2cmd when using parameter “/q=Quarantine” or parameter “/la”.
   Fixed: Issue where scheduled scans appeared as manual scans in the scan logs.
   Fixed: Text and state of “New/Current Scan” menu item.
   Fixed: Issue where the same malware file was displayed twice in the scan results list.
   Fixed: Occasional BSOD in Emsisoft Internet Security.
   Fixed: Issue where the Emsisoft Internet Security firewall erroneously blocked network traffic.
   Fixed: Occasional network drops and blocked browsing in Emsisoft Internet Security.
   Fixed: Refresh/update of the scan tray icon hint during a scan.
   Fixed: An issue after a fresh installation where the last update was reported as 16618 days ago.
   Fixed: Registry traces deletion procedure.
Odpowiedz
Emsisoft Anti-Malware & Emsisoft Internet Security 10.0.0.5561 – with BETA updates enabled:
Beta updates – 2015-07-24
This update will require a computer restart.

Kod:
Improved: Behavior Blocker performance.
Improved: Display of the scantype on the Current Scan screen.
Improved: Stability of the Surf Protection / Import hosts file functionality.
Improved: Minor GUI improvements.
Fixed: Startup/shutdown delays in Windows 10.
Fixed: An occasional crash in the trial version dialog.
Fixed: Occasional crashes: ” SaveAutoUpdateSettings” and “Argument out of range”.
Fixed: An issue where access to Windows file-shares was blocked when File Guard was running in “Thorough” mode.
Fixed: Canceling an update in initializing phase resulted in a “connection error” log entry.
Odpowiedz
Właśnie jestem po instalacji Windows 10 i Emsisoft mnie się zaktualizował. Wyskoczyło okienko informujące o koniecznym ponownym uruchomieniu komputera a tam po angielsku trochę tekstu. Tak tylko zgłaszam, może to ktoś spolonizuje.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
Aktualizacja spolszczenia wyjdzie już za kilka dni.
Nie radzę używania EIS na Windows 10. Sterowniki zapory po ostatniej aktualizacji Windows 10, przestały działać prawidłowo.
Na tę chwilę, bez obaw można instalować pod Windows 10, tylko wersję AM.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 4 gości