Programy zabezpieczające - dyskusja.
#81
Jurek, a ja wiedziałem że ty podasz amatorski test dp.pl Grin

"Brak skanera HTTP, POP3, ochrony przeciw adware/spyware i fatalna aktualizacja, to Twoim zdaniem cechy najlepszego antywirusa poza Avirą Premium na świecie?"
Przecież mam MBAM free + SAS free. A aktualizacja w Personal jak i Premium wcale taka zła nie jest (ja mam codzienne aktualki, może dlatego, że uzwam Aviry tyle lat? Tongue)

A skaner HTTP i POP3, jak i Webgard nie jest konieczny dla mnie, gdyż poruszam się w internecie rozważnie. Można mieć masę zabezpieczeń i mieć wirusa (przykłady w autach), a można mieć goły system z samym AV, nie klikać gdzie popadnie i nie mieć problemów z wirusami, być szczęśliwym Wink
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#82
test dobreprogramy to jest jeden wielki śmiech na sali
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#83
To może powiedzmy kolegom z dp.pl, żeby nie testowali płatnych rozwiązań, bo wyjdzie, że powinniśmy zainstalować jakieś nieznane dotąd rozwiązanie, bo okaże się lepsze.
MacBook Pro 13" Retina Mid 2014
Odpowiedz
#84
niech sobie testują czemu nie, ale przy najmniej ja nie będę tego testu brał na poważnie
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#85
Plati podał stary i wątpliwy test Virus.gr więc ja podałem mu dla rozszerzenia horyzontów, nowszy również wątpliwy test dobreprogramy.pl GrinJego uwielbiana Avira Free wypadła w nim dość blado, nie tylko zresztą z powodu adware/spyware ale i w wykrywalności trojanów również.

Możemy się spierać na temat Aviry Premium ale pisanie na różnych forach, że Avira Free jest lepsza od Noda czy innych AV z górnej półki jest niepoważne i żałosne.
Odpowiedz
#86
Jurek napisał(a):Możemy się spierać na temat Aviry Premium


Nie ma co się spierać, Avira Premium to bardzo dobry antywirus i chyba w tej kwestii wszyscy będziemy zgodni Smile
Odpowiedz
#87
No to co że akurat w tym teście Avira Free wypadła słabo? To taki amatorski test, jak niektore wirusy z wątku "Nowy wirus", na stronie virusscan.jotti.org wystarczy przez kilka minut dziennie patrzeć, aby zauważyć że Avira i Asquared i Nod wykrywają najwięcej.

Zmienianie decyzji z błahego powodu i obsypywanie porzuconych AV błotem jest dopiero żałosne i śmieszne Smile

Na pewno test virus.gr jest bardziej specjalistyczny od testu dp.pl
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#88
Plati napisał(a):No to co że akurat w tym teście Avira Free wypadła słabo? To taki amatorski test, jak niektore wirusy z wątku "Nowy wirus", na stronie virusscan.jotti.org wystarczy przez kilka minut dziennie patrzeć, aby zauważyć że Avira i Asquared i Nod wykrywają najwięcej.

Zmienianie decyzji z błahego powodu i obsypywanie porzuconych AV błotem jest dopiero żałosne i śmieszne Smile

Na pewno test virus.gr jest bardziej specjalistyczny od testu dp.pl


Na virusscan.jotti.orgi virustotal występuje Avira Premium anie Free. Wykrywalność Plati to jeszcze nie wszystko. Ważna jest również inteligentna ochrona heurystczno - proaktywna, obciążenie kompa i bezawaryjność.
Zmienianie decyzji może być lepsze od fanatycznego trzymania się tylko jednego wyboru.
Odpowiedz
#89
Heurystyka w Avirze jest na poziomie ~dobrym, jednak nie tak dobrym jak w Nodzie, ale to już płatny AV.
Obciążenie kompa znikome, w dobie coraz większych ramów te 15 MB to nic.
Ja jednak zmieniam wybór tylko wtedy, gdy jest to naprawdę poważna wpadka, o wyborze jednak myślę na spokojnie, to jest lepsze od impulsowego myslenia Smile
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#90
Plati napisał(a):Heurystyka w Avirze jest na poziomie ~dobrym, jednak nie tak dobrym jak w Nodzie, ale to już płatny AV.
Obciążenie kompa znikome, w dobie coraz większych ramów te 15 MB to nic.
Ja jednak zmieniam wybór tylko wtedy, gdy jest to naprawdę poważna wpadka, o wyborze jednak myślę na spokojnie, to jest lepsze od impulsowego myslenia Smile


Każdy orze jak może ale proponuje Ci Plati więcej dystansu do Aviry Premium i dostrzeżenia wielu braków, które posiada Avira Free.
Dobrze by Ci również zrobiło gdybyś czasem przetestował, choćby z ciekawości innego AV a nie tylko Avirę Smile

Pozdro
Odpowiedz
#91
ja testuje jurek już od dłuższego czasu, ale na avirę a tym bardziej premium nie widzę alternatywy,
jeżeli chodzi o wersje free to wystarczy dobry program antyspyware i juz jest bezpiecznie
nie popadam w zachwyt nad nią, po prostu się sprawdza
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#92
polak900 napisał(a):ja testuje jurek już od dłuższego czasu, ale na avirę a tym bardziej premium nie widzę alternatywy,
jeżeli chodzi o wersje free to wystarczy dobry program antyspyware i juz jest bezpiecznie
nie popadam w zachwyt nad nią, po prostu się sprawdza


Avira Premium to bardzo dobry antywirus ale ja jednak widzę alternatywy i na tym polega różnica między nami Smile

Jeżeli chodzi o Avirę Free, którą długo używałem, to nie zgodzę się z Tobą. Bardzo dobry antyspyware, o którego zresztąw wersji free jest trudno, to za mało.
Wykrywalność darmowej wersji jest wyraźnie słabsza a do tego brak ochrony z wyprzedzeniem, jest moim zdaniem poważnym mankamentem tego softu. Sam się o tym wielokrotnie przekonałem.
Odpowiedz
#93
ok twoje zdanie szanuje je
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#94
Zgadzam się z polakiem900, dobry antyspyware do Aviry Free pasuje, chociaż długo używałem samej Aviry Free i nic mi nie wpadło Smile
Słuchaj Jurek-Zenek, tu nie chodzi o to czy mam dystans do Aviry czy nie, ale u mnie poprostu ona się sprawdza doskonale i dlatego z niej nie zrezygnowałem. Co do wykrywalności, MBAM free + SAS free dopełniają ochronę spyware.
Wykrywalność wersji Free jest na takim samym poziomie co Premium (wyłączając spyware), Webguard jest niekonieczny, bo i tak skanuje przy zapisie i odczycie danych, a heurystyka jest nienajlepsza, ale w darmowych antywirusach i tak jest w Avirze Personal najlepsza (sorry za błędy gramat. w tym zdaniu). Smile

Gdy wyjdzie Avast HE 5 z heurystyką, przetestuję go Smile Jeśli heurystyka będzie w nim tak jak w Avirze Personal, będę miał dylemat co wybrać Smile
Dla mnie nie ma lepszego darmowego antywirusa od Aviry Personal Grin

Na chwilę obecną posiadam takie oto zabezpieczenia:

Avira Premium 8 + MBAM free + SAS free + zapora systemowa
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#95
Jurek napisał(a):
Plati napisał(a):No to co że akurat w tym teście Avira Free wypadła słabo? To taki amatorski test, jak niektore wirusy z wątku "Nowy wirus", na stronie virusscan.jotti.org wystarczy przez kilka minut dziennie patrzeć, aby zauważyć że Avira i Asquared i Nod wykrywają najwięcej.

Zmienianie decyzji z błahego powodu i obsypywanie porzuconych AV błotem jest dopiero żałosne i śmieszne Smile

Na pewno test virus.gr jest bardziej specjalistyczny od testu dp.pl


Na virusscan.jotti.orgi virustotal występuje Avira Premium anie Free. Wykrywalność Plati to jeszcze nie wszystko. Ważna jest również inteligentna ochrona heurystczno - proaktywna, obciążenie kompa i bezawaryjność.
Zmienianie decyzji może być lepsze od fanatycznego trzymania się tylko jednego wyboru.


A nie czasem SONAR ? Grin
Odpowiedz
#96
Plati napisał(a):Zgadzam się z polakiem900, dobry antyspyware do Aviry Free pasuje, chociaż długo używałem samej Aviry Free i nic mi nie wpadło Smile
Słuchaj Jurek-Zenek, tu nie chodzi o to czy mam dystans do Aviry czy nie, ale u mnie poprostu ona się sprawdza doskonale i dlatego z niej nie zrezygnowałem. Co do wykrywalności, MBAM free + SAS free dopełniają ochronę spyware.
Wykrywalność wersji Free jest na takim samym poziomie co Premium (wyłączając spyware), Webguard jest niekonieczny, bo i tak skanuje przy zapisie i odczycie danych, a heurystyka jest nienajlepsza, ale w darmowych antywirusach i tak jest w Avirze Personal najlepsza (sorry za błędy gramat. w tym zdaniu). Smile


Nie pamiętasz jak pisałeś o wirusach które wpadły Ci przez przeglądarkę? Wpadły Ci ponieważ nie było w Avirze Presonal WebGuarda, który skanuje strony internetowe. Nie wiem czy specjalnie rżniesz głupa, czy też fanatyzm całkowicie Cię zaślepił.

MBAM i SAS w wersji free nie posiadają strażnika a więc nie stanowią uzupełnienia ochrony dla Aviry Free.
Jeżeli wykrywalność Aviry Free jest taka sama jak Premium (poza spyware), to popatrz sobie na test Virus.gr, który podawałeś wcześniej Smile
Chyba nie ma sensu dyskutować z Tobą na temat Aviry, podobnie jak z VenomX''em na temat Noda.
Odpowiedz
#97
Ze mną można dyskutować tylko trzeba umieć Tongue
Odpowiedz
#98
Jurek napisał(a):Nie pamiętasz jak pisałeś o wirusach które wpadły Ci przez przeglądarkę? Wpadły Ci ponieważ nie było w Avirze Presonal WebGuarda, który skanuje strony internetowe. Nie wiem czy specjalnie rżniesz głupa, czy też fanatyzm całkowicie Cię zaślepił.

MBAM i SAS w wersji free nie posiadają strażnika a więc nie stanowią uzupełnienia ochrony dla Aviry Free.
Jeżeli wykrywalność Aviry Free jest taka sama jak Premium (poza spyware), to popatrz sobie na test Virus.gr, który podawałeś wcześniej Smile
Chyba nie ma sensu dyskutować z Tobą na temat Aviry, podobnie jak z VenomX''em na temat Noda.


Pamiętam, pamiętam.. ta jedyna "wpadka" wirusów które sam ściągnąłem (ale uświadomiłem sobie to kilka dni po infekcji)...to była moja wina, sam je ściągnąłem z serwisu torrentowego (chyba już wiesz o co chodzi) Smile A że je uruchamiałem, to już inna sprawa, te pliki były mi potrzebne. Przecież serwis torrentowy jako taki nie jest niebezpieczny. Nie być taki dowciapny, bo ciężko jest racjonalnie wyjaśnić twoje uzasadnienia przy zmianie av i późniejsze nastawienie na nie.

MBAM i SAS free są moim zdaniem dopełnieniem ochrony spyware, a to, że nie posiadają strażnika, to nic nie oznacza, po skanie spyware i tak są wykrywane Grin Dwa strażniki antymalware w systemie, to nie dla mnie (vide spybot) Smile

A co do testu virus.gr też mnie to zastanawia, jak powszechnie wiadomo, że Premium i Personal mają identyczne silniki, z tą różnicą że w Personalu zostały wycięte spyware.

Z Tobą też nie bardzo da się dyskutować, bo Ty zawsze wychwalasz antywirus, który aktualnie używasz, a za miesiąc okazuje się, że ten antywirus jest be i przesiadasz się na "lepszy", po czym znowu okazuje się, że ten jest be, i znowu... tak w koło Macieja.. Nie należy zmieniać tego, co uważa się za dobre Grin
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#99
@Plati

Nie piszę, że antywirusy które ostatnio używałem a więc KIS 2009,Avira Premium,NIS 2009 czy nawet Avast są be. Każdy z nich posiada walory i mankamenty. Wyjątek stanowy ArcaVir na który mam jeszcze ponad rok licencji i niestety za mocno okrojona Avira Free.
Posiadam licencję naNOD32 i z niej korzystam. Znam ten program bardzo dobrze i wiem, że posiada wiele walorów ale na pewno, tak jak inne AV nie jest doskonały. Z pewnością jednak, podobnie jak Avira Premium jest jednym z najlepszych Smile
Odpowiedz
co do KIS 2009 i ESET Nod 3.0 to się zgodzę, ten pierwszy to najlepszy pakiet, a ten drugi to najlepszy antywirus, Avira Premium zaraz po Nodzie. Z pozostałymi mam pewne wątpliwości. Każdy oczywiście ma jakieś zalety i wady, ja jednak mam licencję na Avire Premium i jej używam. A Avira Personal to najlepszy darmowy antywir, zwłaszcza pod względem wykrywalności i FP. Takie jest moje zdanie na ten temat.

Grin
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości