Programy zabezpieczające - dyskusja.
#61
Ratatui napisał(a):
zbyszek napisał(a):Aktualizacja softu zabezpieczającego:

Nod32 4 RC
Outpost Firewall Pro 2009

Na żądanie:

MBAM


Kupiłeś KIS 2009 i go nie używasz ?!


KIS 2009 używa mój syn.

EDIT

Skanowałem systemskanerem Outposta i nic nie znalazł Smile
ESET NOD32 Antivirus 
Zemana AntiMalware (Premium)
Odpowiedz
#62
Jurek napisał(a):Zrezygnowałem z SUPERAntiSpyware Free Edition ponieważ nic nie znajduje po AV.

U mnie też nigdy SAS ani MBAM nie znaleźli po Avirze. Jednak dobrze zrobiłem że nie zmieniałem swojego AV-ka Smile

Jurek napisał(a):Przypuszczam, że długo nie zmienię już tego zestawu (...)


Ja też już raczej nie zmienię swojego zestawu. Chyba że Comodo będzie w j.polskim to wtedy go zainstaluję Smile

Elwis1 napisał(a):na żądanie: ArcaMicroScan, BitDefender 10 free, Norman Malware Cleaner, Ad-aware portable,
a-squared free, SAS, Panda Antirootkit, Sophos Antirootkit, Avg antirootkit, F-secure Rootkit Eliminator, Mcafee Rootkit Detective, SpyBot, Multi Virus Cleaner, RogueRemover free

coś dużo tych programów na żądanie. Ja wywaliłbym Mcaffe, Sophos, AVG, Spybot, Multi i Rogue Remover. IMO za dużo tego i nie są one najlepsze Smile
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#63
Plati napisał(a):
Jurek napisał(a):Zrezygnowałem z SUPERAntiSpyware Free Edition ponieważ nic nie znajduje po AV.

U mnie też nigdy SAS ani MBAM nie znaleźli po Avirze. Jednak dobrze zrobiłem że nie zmieniałem swojego AV-ka Smile


Tak się składa, że długo używałem Aviry Premium i czasem MBAM i SAS coś znalazły. Żałosne i męczące są już te Twoje głupawe, fanatyczne wypowiedzi na temat idealnej Aviry i Twoich zabezpieczeń, nie tylko zresztą na tym forum.
Zachęcasz ludzi do używania zapory systemowej a na laptopie używasz Aviry Free z kiepskim Windows Defenderem.
Odpowiedz
#64
piszcie co chcecie ale avira i nod tylko te dwa antywiry trzymają poziom raszta na dzień dzisiejszy to żenada,
najbardziej zawiódł mnie kaspersky
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#65
polak900 napisał(a):piszcie co chcecie ale avira i nod tylko te dwa antywiry trzymają poziom raszta na dzień dzisiejszy to żenada,
najbardziej zawiódł mnie kaspersky


Moim zdaniem jest kilka bardzo dobrych antywirusów: NOD32, Avira Premium, Kaspersky 8, GData,F-Secure i Norton 2009.
Każdy z nich posiada swoje atuty i mankamenty. Niektóre posiadają znakomitą wykrywalność, inne bardzo dobrą ochronę proaktywną, jeszcze inne są bardzo lekkie i szybkie oraz generują minimalną ilość fałszywek.
Jedna wpadka z zawirusowaniem, okresowym brakiem aktualizacji czy nawet padnięciem programu nie jest powodem, żeby go skreślać, tym bardziej, że wielu ludzi nie używa firewalla, HIPSa a w systemie ma pełno śmieci.
Odpowiedz
#66
brałem pod uwagę tylko skuteczność
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#67
Jurek napisał(a):Moim zdaniem jest kilka bardzo dobrych antywirusów: NOD32, Avira Premium, Kaspersky 8, GData,F-Secure i Norton 2009.
Każdy z nich posiada swoje atuty i mankamenty. Niektóre posiadają znakomitą wykrywalność, inne bardzo dobrą ochronę proaktywną, jeszcze inne są bardzo lekkie i szybkie oraz generują minimalną ilość fałszywek.
Jedna wpadka z zawirusowaniem, okresowym brakiem aktualizacji czy nawet padnięciem programu nie jest powodem, żeby go skreślać, tym bardziej, że wielu ludzi nie używa firewalla, HIPSa a w systemie ma pełno śmieci.

Jurek, naprawde juz sie gubie w tych Twoich stwierdzeniach, raz czytam ze cos jest dla Ciebie czarne, za chwile piszesz, ze jest biale, za moment znow jest czarne... Staram sie nie zwaracac na to uwagi ale pomysl jak moze zareagowac osoba ktora szuka pomocy, jest niedoswiadczona w kwestii PC/zabezpieczen/etc i zajrzy na forum - pod wplywem impulsu zdecyduje sie na takie a nie inne rozwiazanie. Na Wilders, jakis czas temu jeden z uzytkownikow zalozyl temat o tzw Fanboy''ach, ktorzy swoimi "dobrymi" radami, doprowadzili do tego ze pewna starsza osoba ich posluchala i wybrala dane rozwiazanie, nastepstwem tego byla utrata wszystkich danych/zawirusowanie systemu. Dlatego wlasnie jestem przeciwnikiem tematow w stylu Najlepszy AV/ Najlepszy FW/ Naj-...

Bardzo spodobalo mi sie podsumowanie tej osoby:
"In the Netherlands you have to officially get a moped lisence (motorbike of less than 50 cc) before you are allowed to take part in traffic, children of five and six get a bicycle lisences to increase awareness of the dangers of day to day traffic. May be Web surfing lisence is not a bad idea after all (for anyone buying a PC)."
Translation:
"W Holandii musisz prawnie otrzymac licencje na skuter (do 50cm3) aby wolno Ci bylo uczestniczyc w ruchu drogowym, dzieci w wieku 5 i 6 lat dostaja karty rowerowe aby zwiekszyc ich ostroznosc/uwage na codzienne niebezpieczenstwa ruchu drogowego. W zwiazku z tym moze licencja na surfowanie po Internecie nie jest zlym pomyslem (dla kazdego kto kupuje komputer)"

Moze taka licencja zwiekszyla by swiadomosc pewnych osob, nauczyla ich pewnych zasad (netykieta/bezpieczne surfowanie), no ale to tylko marzenia Wink
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
#68
@Creer
Zaskoczyłeś mnie tym komentarzem Smile Gdy Plati poleca zaporę systemową lub Avirę Free z WD to niem masz problemu, że ludzie zastosują słabą ochronę. Ale gdy ja polecam dobry firewall oraz takie antywiry jak NOD32, Avira, Kaspersky, F-Secure czy Norton, to masz problem.
Testuje różne softy i staram się pisać o ich walorach i mankamentach. Wiadomo, że żaden z nich nie jest idealny a ludzie czytając moje posty na pewno nie wybiorą badziewia.
Odpowiedz
#69
Co do zapory systemowej to jest ona słaba. Mozna ja wylaczyc pierwszym lepszym programem do zabawy, a potem droga otwarta jesli antywirus nie wykryje wirusa.
Odpowiedz
#70
Jurek napisał(a):Tak się składa, że długo używałem Aviry Premium i czasem MBAM i SAS coś znalazły. Żałosne i męczące są już te Twoje głupawe, fanatyczne wypowiedzi na temat idealnej Aviry i Twoich zabezpieczeń, nie tylko zresztą na tym forum.
Zachęcasz ludzi do używania zapory systemowej a na laptopie używasz Aviry Free z kiepskim Windows Defenderem.


Ja używałem Aviry Free od września 2005 do stycznia 2009 i powiem ci szczerze, żaden program po niej nic nie znalazł. Same wirusy nigdy nie przedostały mi się na kompa z Avirą, a jak widzę na różnych forach, ludziom zdarzają się wielokrotnie przypadki, że używają płatnego KISa czy Nortona (przy Nodzie to się rzadziej zdarza) i masowo te AVy coś wpuszczają. Oczywiście jakiś odsetek takich przypadków jest z Avirą, ale na forach jest to rzadkością Smile

Żałosny ja? To jak w takim razie nazwać Twoje chwilowe zauroczenia danym antywirusem, nastepnie gdy ten źle wyjdzie w teście (ew. czegoś nie wykryje na kompie, będą błędy i "duże"wykorzystanie Ramu) porzucenie go z hukiem i zainstalowanie "lepszego, bo dobrze wypadł w ostatnim teście!" oraz obrzucenie tego poprzedniego AV błotem, a za dwa-trzy tygodnie sytuacja się powtarza? No jak to nazwać? Tego typu kibic piłkarski nazywany jest sezonowcem, ew. noobem, lub dzieciakiem Smile

Nie ma idealnego antywirusa, co już Pablosss wspomina sto razy, i Avira nie jest idealna, ale z pewnością jej do ideału jest bliżej niż KAV czy Symantecowi (opieram się na testach i na własnym doświadczeniu oraz, w mniejszym stopniu na opiniach userów), biorąc pod uwagę wykrywalność, ilość FP i cenę Smile Więc możesz mi wyjaśnić swoje stanowisko?

To prawda, że zachęcam ludzi do używania Aviry + zapory systemowej (powody wyżej), a na laptopie, owszem, uzywam Aviry Free i WD. Od czasu do czasu skanuje MBAM free.

Podsumowując, sam sobie odpowiedz na swoje pytanie, kto jest żałosny i głupawy Grin Porada: jeśli nie zgadzasz się z opinią innych, możesz pozostać przy swoim stanowisku, ale nigdy nie obrażaj bliźniego Smile Więcej -

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Pragnę również przypomnieć, że ja nie neguję (nie obrażam) Cie za zmienianie decyzji nt. danego AV co chwile Smile

Pozdrawiam.
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#71
Plati napisał(a):Ja używałem Aviry Free od września 2005 do stycznia 2009 i powiem ci szczerze, żaden program po niej nic nie znalazł. Same wirusy nigdy nie przedostały mi się na kompa z Avirą, a jak widzę na różnych forach, ludziom zdarzają się wielokrotnie przypadki, że używają płatnego KISa czy Nortona (przy Nodzie to się rzadziej zdarza) i masowo te AVy coś wpuszczają. Oczywiście jakiś odsetek takich przypadków jest z Avirą, ale na forach jest to rzadkością Smile

Żałosny ja? To jak w takim razie nazwać Twoje chwilowe zauroczenia danym antywirusem, nastepnie gdy ten źle wyjdzie w teście (ew. czegoś nie wykryje na kompie, będą błędy i "duże"wykorzystanie Ramu) porzucenie go z hukiem i zainstalowanie "lepszego, bo dobrze wypadł w ostatnim teście!" oraz obrzucenie tego poprzedniego AV błotem, a za dwa-trzy tygodnie sytuacja się powtarza? No jak to nazwać? Tego typu kibic piłkarski nazywany jest sezonowcem, ew. noobem, lub dzieciakiem Smile

Nie ma idealnego antywirusa, co już Pablosss wspomina sto razy, i Avira nie jest idealna, ale z pewnością jej do ideału jest bliżej niż KAV czy Symantecowi (opieram się na testach i na własnym doświadczeniu oraz, w mniejszym stopniu na opiniach userów), biorąc pod uwagę wykrywalność, ilość FP i cenę Smile Więc możesz mi wyjaśnić swoje stanowisko?

To prawda, że zachęcam ludzi do używania Aviry + zapory systemowej (powody wyżej), a na laptopie, owszem, uzywam Aviry Free i WD. Od czasu do czasu skanuje MBAM free.

Podsumowując, sam sobie odpowiedz na swoje pytanie, kto jest żałosny i głupawy Grin Porada: jeśli nie zgadzasz się z opinią innych, możesz pozostać przy swoim stanowisku, ale nigdy nie obrażaj bliźniego Smile Więcej -

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Pragnę również przypomnieć, że ja nie neguję (nie obrażam) Cie za zmienianie decyzji nt. danego AV co chwile Smile

Pozdrawiam.


Nie krytykuję Ciebie tylko Twój fanatyzm i brak obiektywizmu. Wszędzie gdzie tylko możesz piszesz, że Avira jest najlepsza a nawet, że okrojona mocno wersja darmowa przewyższa inne antywirusy.
Avira Free, Windows Defender i zapora systemowa to jedno z najsłabszych zabezpieczeń. Wiem co piszę, ponieważ używałem taki zestaw i musiałem podobnie jak i Ty usuwać wiry Combofixem.
Odpowiedz
#72
Jurek napisał(a):@Creer
Zaskoczyłeś mnie tym komentarzem Smile Gdy Plati poleca zaporę systemową lub Avirę Free z WD to niem masz problemu, że ludzie zastosują słabą ochronę. Ale gdy ja polecam dobry firewall oraz takie antywiry jak NOD32, Avira, Kaspersky, F-Secure czy Norton, to masz problem.
Testuje różne softy i staram się pisać o ich walorach i mankamentach. Wiadomo, że żaden z nich nie jest idealny a ludzie czytając moje posty na pewno nie wybiorą badziewia.


To jest nadinterpretacja mojej wypowiedzi.
Moj wczesniejszy post tyczy sie tego:
Cytat: Jedna wpadka z zawirusowaniem, okresowym brakiem aktualizacji czy nawet padnięciem programu nie jest powodem, żeby go skreślać, tym bardziej, że wielu ludzi nie używa firewalla, HIPSa a w systemie ma pełno śmieci.

Pamietam jak wlasnie jedna wpadka w Twoim przypadku w krotkim okresie czasu spowodowala Twoj zwrot o 180st w kwestii danego AV i FW a w nastepstwie jego porzuceniem i wybraniem innego zestawu. Skroro teraz piszesz to co piszesz jest to dla mnie bardzo niekonsekwentne podejscie z Twojej strony.
Nie obrazam Cie, ani nie podpuszczam - poprostu stwierdzam fakty.
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
#73
Jurek napisał(a):Nie krytykuję Ciebie tylko Twój fanatyzm i brak obiektywizmu. Wszędzie gdzie tylko możesz piszesz, że Avira jest najlepsza a nawet, że okrojona mocno wersja darmowa przewyższa inne antywirusy.
Avira Free, Windows Defender i zapora systemowa to jedno z najsłabszych zabezpieczeń. Wiem co piszę, ponieważ używałem taki zestaw i musiałem podobnie jak i Ty usuwać wiry Combofixem.


"Żałosne i męczące są już te Twoje głupawe, fanatyczne wypowiedzi na temat idealnej Aviry i Twoich zabezpieczeń, nie tylko zresztą na tym forum." - to co to w takim razie jest? Może komplementy? Sad

Fanatyczny to ja nie jestem, używam Aviry od ponad trzech lat bo mnie nie zawiodła, wirusy same nigdy mi na kompa nie wpadły. To raczej ty chodzisz po drodze platonicznego fanatyzmu antywirusego, co cały czas nam udowadniasz. Wprowadzasz zamieszanie na tym forum zmianą zdań z błahego powodu, co już Creer wspomniał.

Piszę że "darmowa wersja przewyższa inne antywirusy" bo właśnie tak wynika z części specjalistycznych testów AV Smile Niekonsekwencja, niekonsekwenecja i jeszcze raz niekonsekwencja.
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#74
Creer napisał(a):Pamietam jak wlasnie jedna wpadka w Twoim przypadku w krotkim okresie czasu spowodowala Twoj zwrot o 180st w kwestii danego AV i FW a w nastepstwie jego porzuceniem i wybraniem innego zestawu. Skroro teraz piszesz to co piszesz jest to dla mnie bardzo niekonsekwentne podejscie z Twojej strony.
Nie obrazam Cie, ani nie podpuszczam - poprostu stwierdzam fakty.


Ta jedna wpadka była jak dla mnie zbyt poważna i zdałem sobie sprawę, że bardzo dobra wykrywalność w testach to jednak za mało.Poza tym Avira Premium jak na mój gust za bardzo obciąża kompa i posiada uciążliwą aktualizację.
W dalszym ciągu uważam jednak, że to jeden z najlepszych antywirusów.

W ciągu kilkunastu lat używałem różnych AV i firewalli. Zdecydowanie najdłużej, bo kilka lat NOD32 i Outpost Firewall. Jak widzisz jest w tym jednak pewna konsekwencja, pomimo tego, że testuje również inne softy.

Plati napisał(a):Piszę że "darmowa wersja przewyższa inne antywirusy" bo właśnie tak wynika z części specjalistycznych testów AV Smile Niekonsekwencja, niekonsekwenecja i jeszcze raz niekonsekwencja.


Pokaż mi te testy i nie myl fanatyzmu z konsekwencją.
Odpowiedz
#75
te -

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


i nie pisz nam, że te testy nie są specjalistyczne.. Może na naszym forum są bardziej spec.?

Ja fanatykiem nie jestem, fanatyk to taki człowiek, który bierze rzecz X za świętą pomimo tego, że powszechnie wiadomo, że rzecz X to badziew.
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#76
Plati napisał(a):Prosim, tjebje -

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Wiedziałem, że podasz ten stary i o wątpliwej reputacji test, ponieważ nowszych i lepszych nie ma i już nie będzie Grin

Brak skanera HTTP, POP3, ochrony przeciw adware/spyware i fatalna aktualizacja, to Twoim zdaniem cechy najlepszego antywirusa poza Avirą Premium na świecie? Grin

Tu masz inny, nowszy test:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


1. avast! 98.71%
2. AVG 96.53%
3. Avira 89.86%
4. ClamWin 78.91%
5. Rising 65.94%
6. PC Tools 38.83%
Odpowiedz
#77
Jurek napisał(a):Avira Premium (...) posiada uciążliwą aktualizację.


W jakim sensie uciążliwą?
Odpowiedz
#78
Pablosss napisał(a):
Jurek napisał(a):Avira Premium (...) posiada uciążliwą aktualizację.


W jakim sensie uciążliwą?


Podczas update bardzo mocno obciąża kompa i zwalnia neta, no i to okno pobierania.
Odpowiedz
#79
Jurek napisał(a):Podczas update bardzo mocno obciąża kompa i zwalnia neta, no i to okno pobierania.


Widocznie miałeś pecha, a okno można wyłączyć w ciągu 1 minuty Smile Wtedy Avira nie informuje o procesie aktualizacji, przebiega on niejako w tle.
Odpowiedz
#80
Jurek napisał(a):
Plati napisał(a):Prosim, tjebje -

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Wiedziałem, że podasz ten stary i o wątpliwej reputacji test, ponieważ nowszych i lepszych nie ma i już nie będzie Grin

Brak skanera HTTP, POP3, ochrony przeciw adware/spyware i fatalna aktualizacja, to Twoim zdaniem cechy najlepszego antywirusa poza Avirą Premium na świecie? Grin

Tu masz inny, nowszy test:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


1. avast! 98.71%
2. AVG 96.53%
3. Avira 89.86%
4. ClamWin 78.91%
5. Rising 65.94%
6. PC Tools 38.83%


Bardzo szybko zmieniasz zdanie. Cytuję twoją opinię o teście z

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

z dnia 08.11.2008 r.:

Kod:
Użyto paczki z trojanami, adware i dialerami. Avira Free jest pozbawiona ochrony przeciw adware/spyware ale i tak osiągnęła wynik w adware ponad 50%. Zastanawiające jest to, że we wszystkich testach z tego roku Avira osiąga znakomite wyniki w wykrywaniu trojanów a Avast nigdy nie wykrył 100%, tak jak w teście portalu "dobreprogramy.pl"
Dla mnie bardziej wiarygodne są profesjonalne testy w których Avast jednak gorzej wypada od Aviry Free np:

http://translate.google.com/translate?hl...rg.mozilla

Odnoszę wrażenie, że chłopcy z portalu "dobreprogramy" nie doceniają Aviry. Już dawno temu proponowałem im wstawienie Premium ale ich to nie zainteresowało. Teraz wstawili Avirę SS ale ich ocena jest niższa od słabszych pakietów.
O braku profesjonalizmu świadczy również fakt, że w teście użyli paczki z wirusami, które nie mogą być w pełni wykrywane przez wszystkie AV.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości