Avast! 6.0 - wersja finalna
ludendorf napisał(a):Co to za program który pokazuje co łaczy się z czym?

Nie ma fizycznej możliwości by ukryć transfer sieciowy, w tym przypadku avastui pobiera reklamy z internetu, które widoczne są w głównym oknie.
Odpowiedz
ludendorf napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Co to za program który pokazuje co łaczy się z czym?


Podejrzewam, żeto lista połączeń z Comodo Firewalla.

Równie dobrze możesz użyć KillSwitcha (zakładka network):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

x32

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

x64

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
Morphiusz, nie przesadzasz z tym Comodo? Temat o Avaście, pojawił się zrzut z Comodo Firewall a ty wyskakujesz z Killswitchem. Jeśli ktoś takiej aplikacji potrzebuje, to ją znajdzie. A jeśli nie, to możesz napisać recenzję Killswitcha.
Płacą Ci za reklamowanie czy co:crazy:

Nie no, teraz to ewidentna próba mieszania ludziom w mózgach. Ludendorf według Ciebie "równie dobrze" mógłby pobrać dodatkową aplikację i marnować czas na ściąganie, podczas gdy ma już zainstalowanego firewalla.
No rany boskie ludzie...
Odpowiedz
Eugeniusz napisał(a):Morphiusz, nie przesadzasz z tym Comodo? Temat o Avaście, pojawił się zrzut z Comodo Firewall a ty wyskakujesz z Killswitchem. Jeśli ktoś takiej aplikacji potrzebuje, to ją znajdzie. A jeśli nie, to możesz napisać recenzję Killswitcha.
Płacą Ci za reklamowanie czy co :crazy:


Jakbyś nie zauważył to @ludendorf pytał w jakim programie może sobie sprawdzić z czym dany program się łączy a ty nie dość, że nie udzieliłeś mu na to pytanie "dobrej" odpowiedzi to jeszcze najechałeś na bogu ducha winnego @morphiusz, który tylko starał mu się wskazać taki program...
Realtime: Sandboxie + Windows Firewall Control + NoVirusThanks EXE Radar Pro
Web browser: Firefox + Ghostery + NoScript
Password Manager: S10 Password Vault PL
Recovery: Rollback Rx
Odpowiedz
Eugeniusz napisał(a):Morphiusz, nie przesadzasz z tym Comodo? Temat o Avaście, pojawił się zrzut z Comodo Firewall a ty wyskakujesz z Killswitchem. Jeśli ktoś takiej aplikacji potrzebuje, to ją znajdzie. A jeśli nie, to możesz napisać recenzję Killswitcha.
Płacą Ci za reklamowanie czy co:crazy:

Nie no, teraz to ewidentna próba mieszania ludziom w mózgach. Ludendorf według Ciebie "równie dobrze" mógłby pobrać dodatkową aplikację i marnować czas na ściąganie, podczas gdy ma już zainstalowanego firewalla.
No rany boskie ludzie...


Człowiek się pyta czym zobaczyć takie połączenia, to mu udzielam odpowiedzi, a że z KillSwitchem jestem dobrze zapoznany to też mu go poleciłem:crazy:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
Eru napisał(a):Jakbyś nie zauważył to @ludendorf pytał w jakim programie może sobie sprawdzić z czym dany program się łączy a ty nie dość, że nie udzieliłeś mu na to pytanie "dobrej" odpowiedzi to jeszcze najechałeś na bogu ducha winnego @morphiusz, który tylko starał mu się wskazać taki program...

Jakbyś nie zauważył, to z kontekstu wypowiedzi Lundendorfa można wysunąć dwa wnioski:
1) Ludendorf zapytał się z jakiego korzystać aby uzyskać taki "efekt"
2) Ludendorf zadał retoryczne pytanie co to za program który nie ukrywa swoich połączeń
Przyjąłem punkt drugi, który jak się głębiej nad nim zastanowić jest zwyczajnie... głupi? Nie no, przyznaję się fail jak nicFacepalm . Trudno, poszło w świat.
Przepraszam Morphiusza za mój akt agresji.
Eru, w Polsce jesteśmy, używaj fleksji jeśli możeszSuspicious
Odpowiedz
Na koniec dodam że to screen wykonany z Comodo Firewall.
Odpowiedz
Temat o Avaście jakby co...i co miało z tym wspólnego pytanie Ludendorfa? Jakoś nie rozumiem...a jeśli już, to chyba mądrzej poszukać, bo podobny temat był całkiem niedawno

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
Używał ktoś może Comodo antywira a potem (albo przedtem) Avasta? Jest różnica w działaniu?
Odpowiedz
Znalazłem bardzo ciekawe narzędzie do zarządzania ustawieniami Sandboxa. Można dzięki nim m.in. odkryć foldery Sandboxa Grin. Screen:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Download:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Link tematu:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Żeby odkryć foldery należy odznaczyć Hide $target folder. Pojawi się wtedy folder ## aswSnx private storage na partycjach, w którym mamy pozostałości po odpalonych aplikacjach. Żeby opróżnić Sandboxa należy te foldery najzwyczajniej wywalić.

____________________
Możliwe, że było, ale można pobrać aktualizacje ręcznie:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Po pobraniu uruchamiamy plik .exe i program się aktualizuje.
Odpowiedz
Temat może niekoniecznie przy Avaście, ale dotyczy również jego...chodzi o często podnoszony zarzut, jakoby Avast obciążał nadmiernie system i absolutnie nie nadawał się na słabsze komputery. Sprawdzałem jak "żerny" na zasoby jest jeden z aktualnych moich zestawów i mogę śmiało powiedzieć, że moje własne spostrzeżenia są zupełnie inne, a na dowód tego wrzucam screen ze zużycia zasobów Avasta oraz pozostałych dwóch programów zabezpieczających na laptopie z procesorem 1,6 GHz i pamięcią RAM niecałe 0,9 GB.
Jak widać zużycie RAM przez 2 procesy Avasta to mniej niż 8 MB, a plik wymiany to ok. 22,5 MB - oczywiście mowa o stanie "spoczynkowym" AV, ale podczas pracy z innymi aplikacjami

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Do tego dochodzą 2 procesy zapory PC Toolsów oraz 2 procesy Mamutu...wszystko w sumie to tylko niecałe 15,3 MBzużycia RAM, a całość chodzi gładko i bez żadnych konfliktów między sobą i pozostałymi aplikacjami. Powiem więcej...po wymianie OA Free na PC Toolsy komputer pracuje jeszcze przyjemniej, co dosyc mnie zaskoczyło mając na uwadze wcześniejsze doświadczenia z zaporą PCT.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
Całkowicie zgadzam się z ichito. Instalowałem Avasta na bardzo słabych konfiguracjach i naprawdę ten soft nie obciąża systemu. Jak w przypadku kazdego antywirusa może zdarzyć się jakaś kombinacja oprogramowania powodująca konflikt, ale program naprawdę jest jednym z najmniej obciążających (w moim prywatnym rankingu jest obok aviry, f-secure czy nortona).
tutaj są ostatnie wyniki testów wersji serwerowych gdzie Avast uzyskał najlepszy rezultat w jak najmniejszym zużyciu zasobów (zaledwie 1%)
Odpowiedz
avast! 6.0.1367
Changelog:
Cytat: Here''s a list of most important changes:
- Script Shield now works with Google Chrome, all versions of Firefox and Acrobat Reader
- Improvements in WebRep plugins (especially IE)
- Stability improvements in aswSP.sys and the avast! sandbox
- File system shield: improved on-close scanning
- avast! Internet Security: new antispam engine
- Web Shield and Script Shield: more options in the UI
- Added in-product avast! Market
- Various other security and stability related fixes
Odpowiedz
Wreszcie dobrze chodzi web shield i nie spowalnia, przynajmniej w moim przypadku. Jeszcze 2 wersje beta wcześniej problem nadal występował.
Sandboxie + UAC Max/Spyshelter P + Webroot SA + OPEN DNS
Odpowiedz
Avast posiada sterownik do kernel patch w systemie Windows 7 64-bit?
Odpowiedz
Cytat: Antivirus software made by competitors ESET, Trend Micro, Grisoft AVG, avast!, Avira Anti-Vir and Sophos do not patch the kernel in default configurations, but may patch the kernel when features such as "advanced process protection" or "prevent unauthorized termination of processes" are enabled. Sophos publicly stated that it does not feel KPP limits the effectiveness of its software.

źródło: Wikipedia

Zauważyłem, że już avast! Market jest po Polsku Smile.

___

Changelogi dostępne są tu:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
Ktoś sprawdzał już może skuteczność avast! Rescue CD?
Odpowiedz
Pewnie jest taka sama jak zwykłego avasta!
Odpowiedz
Instalnąlem kumplowi OA Free + Avast, z antywirem nie miałem wczesniej doczynienia, oo czymś istotnym powinienem widzieć odnośnie konfliktów/ konfiguracji? Bd wdzięczny jutro zawoże mu lapa.
Odpowiedz
W OA zawsze warto dodać inne aplikacje zabezpieczające do listy wykluczeń. Dzięki temu zmniejszamy obciążenie systemu a zwiększamy niezawodność i kompatybilność Smile
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości