Avast! 6.0 - wersja finalna
X26 napisał(a):Jak to jest teraz z tym Avastem?
Rzeczywiście jest taki dobry?
Opłaci się zamienić zamiast Comodo Antywir. A może ktoś taką zamianę zrobił?


Tak.Ale jak mój poprzednik pisze musiałbyś coś dodać np Zemana Antilogger lub SpyShelter.
Avast! Internet Security 6 + Emsisoft Mamutu 3 + Hitman Pro 3.5 (On-Demand)

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
mam problem z zainstalowaniem firewalla w avast 6 internet security. w czasie instalacji pakietu wyskakuje mi komunikat o błędzie że nie można było zainstalować sterownika do firewalla dlatego teżinstalacja firewalla została pominięta i pakiet zainstaluje się bez niego. komp wymagania spełnia i dlatego sam już nie wiem co się dziejeWall . ogólnie komputer ma ostatnio problemy z poprawnym działaniem. możecie mi pomóc?

ps. format to ostatnie co zrobię więc liczę na inne podpowiedzi
Odpowiedz
Najlepiej będzie zgłosić się do pomocy technicznej. Konieczne będzie pewnie wysłanie producentowi dzienników instalacji, by sprawdzić co jest nie tak.
Czy masz zainstalowane jakieś dodatkowe oprogramowanie? Co masz na myśli że ogólnie komputer ma problemy z działaniem?
Odpowiedz
nie chcę cię załamywać ale ich pomoc techniczna zna się chyba mniej niż ja albo bardzo niechętnie pomaga. problemy są takie że nie mogę teraz praktycznie nic zainstalować bo jakieś błędy wyskakują. może to wirusy albo skutki usunięcia wcześniejszych Sad bo takowe były
napisali mi że to może skutki pozostałości po wcześniej zainstalowanych antywirusach. problem w tym że nawet nie wiem jakie tam mogły być ale chyba już wszystko usunąłem więc to odpada na 99%.
Odpowiedz
A jak usuwales poprzednie antywirusy, i jakie to byly antywirusy?
Odpowiedz
ja ich nie usuwałem. tylko pogrzebałem się ostatnio czy nie ma pozostałości i usunąłem jeżeli takowe były. ten komputer ma swoje lata i nie wiem praktycznie nic na temat tego co było na nim wcześniej.
Odpowiedz
No to troche slabo... Najlepiej jak bys sie dowiedzial, jakie to byly antywirusy i usunac je specjalnym oprogramowaniem do usuwania danego antywirusa.
Odpowiedz
wiem. ale zważywszy na to że przez ostatnie 3 lta był avast 4 pro i go usunąłem programem ze strony avastu do uninstala a wcześniej ciężko powiedzieć co w ogóle mogło być robi się problem albo wychodzi moje lenistwo bo nie chcę próbować z każdym możliwym(w końcu trochę tego jest)
Odpowiedz
Zrób pełny skan Malwarebytes Anti Malware. Może coś znajdzie. A podczas instalacji Avasta miales wlaczona zapore systemowa? Nie wiem...moze ja wylacz na czas instalacji.
Odpowiedz
spróbuj użyć tego sam powinien wykryć jakie programy były wcześniej zainstalowane i usunąć pozostałości

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
Jak już zrobisz to co napisał zord , to możesz dodatkowo wykonać poniższe kroki:
Najpierw uruchom jako Administrator

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

i w zakładce Everythingusuń wszystkie wpisy, które w Image Pathzaczynają się od File not found .
Kolejnym krokiem będzie wyczyszczenie systemu przy użyciu

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

.
Następnie wyczyść z rejestru to czego nie znalazł CCleaner za pomocą

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

.

Nie zaszkodzi też wykonanie pełnego skanu

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

.
Odpowiedz
strzelam że były jakieś false positive i mogłeś usunąć coś potrzebnego...
Sandboxie + UAC Max/Spyshelter P + Webroot SA + OPEN DNS
Odpowiedz
skan już się robi.
Odpowiedz
sam napisał(a):skan już się robi.


i jaki wynik po skanie?
Odpowiedz
nic specjalnego. tylko dwa jakieś tam szpiegujące key czy coś tam takiego. wątpię żeby to mogło być od tego
Odpowiedz
wiesz co proponuję Tobie abyś jeszcze raz pobrał instalkę ze strony producenta - tu masz link

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


choć przedtem przeczyść kompa ccleaner, glary utilities , zrestartuj kompa i spróbuj jeszcze raz zainstalować to instalkę co link podałemWink

a jak używasz programu od avasta do usuwania ich produktu to musisz to robić w trybie awaryjnym a i tak troszkę syfu w rejestrze zostajęTongue
Odpowiedz
I wylacz na czas instalacji zapore. Jesli to nie pomoze, to pomyslilmy dalej.
Odpowiedz
ok dzięki za pomoc. o ile się nie mylę wszystko się udało dobrze. jeszcze sprawdzę. jak coć to będziemy tłuc od nowa Tongue
Odpowiedz
ktostam napisał(a):Jak już zrobisz to co napisał zord , to możesz dodatkowo wykonać poniższe kroki:
Najpierw uruchom jako Administrator

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

i w zakładce Everythingusuń wszystkie wpisy, które w Image Pathzaczynają się od File not found .

Autoruns jak najbardziej, ale nie usuwajwszystkiego z atrybutem "file not found"...część wpisów odwołuje się do nieistniejących plików systemowych i można sobie zrobić krzywdę...to lista kiedyś opublikowana przez Picassoi jest dla XP-ków jak "mantra" Smile
Changer File not found: C:\WINDOWS\System32\Drivers\Changer.sys
i2omgmt File not found: C:\WINDOWS\System32\Drivers\i2omgmt.sys
lbrtfdc File not found: C:\WINDOWS\System32\Drivers\lbrtfdc.sys
PCIDump File not found: C:\WINDOWS\System32\Drivers\PCIDump.sys
PDCOMP File not found: C:\WINDOWS\System32\Drivers\PDCOMP.sys
PDFRAME File not found: C:\WINDOWS\System32\Drivers\PDFRAME.sys
PDRELI File not found: C:\WINDOWS\System32\Drivers\PDRELI.sys
PDRFRAME File not found: C:\WINDOWS\System32\Drivers\PDRFRAME.sys
TDIMSYS File not found: C:\WINDOWS\system32\drivers\TDIMSYS.SYS
WDICA File not found: C:\WINDOWS\System32\Drivers\WDICA.sys

Tu jest jeszcze lista dodatkowych rzeczy, które bezpieczniej będzie nie usuwać

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
kamil10506 napisał(a):I wylacz na czas instalacji zapore. Jesli to nie pomoze, to pomyslilmy dalej.


kamil zapory przed instalacją nie trzeba wył. choć np. na 7demce po instalacji A IS trzeba ręcznie zaporę systemu wył. bo program tego nie robi samTongue

sam napisał(a):ok dzięki za pomoc. o ile się nie mylę wszystko się udało dobrze. jeszcze sprawdzę. jak coć to będziemy tłuc od nowa Tongue


daj znać czy zapora dział - sprawdź stan zapory oraz sprawdź dziennik zapory czy coś blokuję , zerknij również do do centrum akcji w windowsie i zobacz czy teraz nie działają dwie zapory jak tak to systemową wyłączWink
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości