Malware Research Group Project #19 (Czerwiec '09)
#1
Dziś został wydany test Malware Research Group Project #19, w którym wreszcie przetestowano Avirę 9 i Comodo 3.9. Avira, tak jak poprzednio, zajęła drugie miesjce przed - Asquared anti-malware Grin. Niestety, nie testowano antywirusów pod kątem FP.

Link do testu:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Wersje programów antywirusowych oraz ilość malware''u użytego w teście:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Wyniki (zdjecie):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#2
I znowu nie mogę odczytać wyników. Mógłbyś je zamieścić? Smile
Odpowiedz
#3
nie ma sprawy Smile Edytowalem pierwszy post.
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#4
Podziękował Smile
Odpowiedz
#5
no Comodo bardzo dobrze zobaczymy co będzie w wersji 4 Smile
Odpowiedz
#6
dobrze byloby, gdyby w Comodo 4 zmienili interfejs. Co prawda, mozna sie do niego przyzwyczaic, ale wolalbym jakis prostszy. A wykrywalność przyzwoita, choć dużego progresu nie widać Sad Cieszy mnie jednak wyoska pozycja Aviry.
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#7
zmienią gona 100% bo już zapowiedzieli to ale to dziwne Comodo av pd niedawna dopiero jest tak na serio rozwijany bo wersja 1 i2 to porażka i już dogonił a nawet przegonił firmy które zajmują się tym od lat to ciekawe co będzie w 4
Odpowiedz
#8
Czyli jest jakiś postęp.
"Nie jestem konsumentem mieszczącym się w standardzie
Nie jestem gatunkiem skazanym na wymarcie
Nie jestem obiektem medialnego hałasu
Jestem nielegalnym zabójcą czasu"
Odpowiedz
#9
Avast! też dobrze i go nie zmienię Tongue

@Plati - nie wkurzają cię takie rozdupczone ikonki w pasku zadań ?
MacBook Pro 13" Retina Mid 2014
Odpowiedz
#10
Kolejny test któryudowadnia , że na dzień dzisiejszy liczy się produkt a-squared, który posiada silnik Ikarusa, leczjakby brali pod uwage FP byłby niżej tak samo Avira , która mimo znakomitej skutecznościtez zdeka sypie fałszywkami . ProduktG data dalej udowadnia wysoka skuteczność dzięki posiadania 2 solidnych silników skanujących. Kaspersky dalej solidnie w 5 się utrzymuje. Dziękimałej ilości FP ostatnio mógłby wygrać test biorąc pod uwagę FP, lecz skuteczność ma mniejsza minimalnie od poprzedników. Ciekawe jakby wypadła seria 2010 w tym teścieSmile Również Norton byłby wyżejSmile
Odpowiedz
#11
No co ty nie powiesz? Nod i Avira z tych wszystkich antywirusów ma najmniej fałszywek (ostatnie AV-comparatives).
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#12
LikwidatoR napisał(a):Kolejny test któryudowadnia , że na dzień dzisiejszy liczy się produkt a-squared, który posiada silnik Ikarusa, leczjakby brali pod uwage FP byłby niżej tak samo Avira , która mimo znakomitej skutecznościtez zdeka sypie fałszywkami . ProduktG data dalej udowadnia wysoka skuteczność dzięki posiadania 2 solidnych silników skanujących. Kaspersky dalej solidnie w 5 się utrzymuje. Dziękimałej ilości FP ostatnio mógłby wygrać test biorąc pod uwagę FP, lecz skuteczność ma mniejsza minimalnie od poprzedników. Ciekawe jakby wypadła seria 2010 w tym teścieSmile Również Norton byłby wyżejSmile

Piszesz to w taki sposób jakbyś chciał zasugerować, że GDATA i Kaspersky nie sypią FP. GData nie sypie fałszywkami?Smile Oj sypie... Odziedziczyła tę wadę po dwóch silnikach skanująch - Avasta i Bitdefendera. A Kaspersky? Również nie błyszczy pod tym względem. A przynajmniej tak było w poprzednich jego wersjach. Czy coś się nagle w tej sferze w nim zmieniło? Nie sadzę. Ale co do A-squared to się zgodzę, że sypie fałszywymi alarmami na potęgę.
Odpowiedz
#13
ynve przejrzyj ostatni test AV-Comparatives. Tam jest wyszczegolniona liczba FP kilku AV, a LikwidatoR nie ma racji. Smile
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#14
Sora zle się wyraziłem G datasypie najwięcej fałszywkami tylko nie dopisałem tego we wcześniejszej wypowiedzimiałaniedawno w teście 63 który czytałem. Co do Kaspra mało sypie bo otrzymuje w teście AV-Comparatives Advanced+ więc stoi na przyzwoitym poziomie Pozdrawiam.
W lutowym teście Av-Comparatives:
Avira miała 24 fałszywki
Gdata 44 co jest zdecydowanie za dużo jak dla mnie
Kasper 14 więc nie jest zle, Eset o 1 FP mniejSmile
Odpowiedz
#15
Plati napisał(a):ynve przejrzyj ostatni test AV-Comparatives. Tam jest wyszczegolniona liczba FP kilku AV, a LikwidatoR nie ma racji. Smile

Nie musze przegladac. Znam go doskonale. Kaspersky poprawił się, ale tylko w tym jednym teście. Wczesniej było z tym o wiele gorzej. Jeden test to za mało żeby zmienić opinię. Poza tym też nie był to jakiś oszałamiający wynik.
Odpowiedz
#16
W tych testach można zobaczyć jak wygląda sytuacja w wykrywalności i FP:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Pozostałe testy z tego roku:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#17
Brawo Avast. Pierwsza piątka. Wyprzedza wiele czołowych firm. Zresztą różnice są niewielkie bo przecież Avast do zwycięzcy stracił tylko 1%
Swoją drogą cięzko uwierzyć że programy AV mogą mieć skuteczność bliską 100%
Avast 8, Sandboxie 4.01.02 (beta), Online Armor Free
Odpowiedz
#18
mbm86 napisał(a):Brawo Avast. Pierwsza piątka. Wyprzedza wiele czołowych firm. Zresztą różnice są niewielkie bo przecież Avast do zwycięzcy stracił tylko 1%
Swoją drogą cięzko uwierzyć że programy AV mogą mieć skuteczność bliską 100%


100% wykrywalność jest nie możliwa.. czasem tak skuteczne av maja problemy ze starszymi wirusami..
Odpowiedz
#19
martini napisał(a):100% wykrywalność jest nie możliwa.. czasem tak skuteczne av maja problemy ze starszymi wirusami..


Tym większe uznanie dla Avasta, który nie ma heurystyki a jednak wykrywalność stoi w nim na wysokim poziomie
Avast 8, Sandboxie 4.01.02 (beta), Online Armor Free
Odpowiedz
#20
mbm86 zgadzam się w 100% Smile
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości