Malware Research Group Project #19 (Czerwiec '09)
#21
Właśnie dziwi mnie to właśnie ze Avast pokonuje wiele antywirusów które posiadają heurystyke samymi sygnaturkamiSmile Wiecie może Panowie ile Avast ma sygantur w swojej bazie??? Więcej niż Comodo;D??
Odpowiedz
#22
z tym awastem to ciekawa sprawa niby nie ma heurystyki a ma fp gdyby tylko i wyłącznie wykrywał bazami fp by nie było a są i nawet jest to program który jest w czołówce pod tym względem
a fp wynikają z tego że antyvirus uważa że plik podobny jest do wirusa którego ma w bazie czyli co to jest jak nie heurystyka ?
Odpowiedz
#23
@Likwidatorze - dokładnej liczby nie znam.... ale jeden z kolegów powiedział mi, że jest ona dużooo... niższa niż w Comodo, a także trochę mniejsza od tej Avirowskiej, a jednak avast! daje rade.[/align]
MacBook Pro 13" Retina Mid 2014
Odpowiedz
#24
zord napisał(a):z tym awastem to ciekawa sprawa niby nie ma heurystyki a ma fp gdyby tylko i wyłącznie wykrywał bazami fp by nie było a są i nawet jest to program który jest w czołówce pod tym względem
a fp wynikają z tego że antyvirus uważa że plik podobny jest do wirusa którego ma w bazie czyli co to jest jak nie heurystyka ?


No właśnie dwie sprzeczności. Więc może jednak Avast ma heurystykę ? Grin
Avast 8, Sandboxie 4.01.02 (beta), Online Armor Free
Odpowiedz
#25
Tak.... mbm86... avast! ma heurystykę w skanerze poczty <!-- sSmile2-->Smile2 <!-- sSmile2-->
MacBook Pro 13" Retina Mid 2014
Odpowiedz
#26
Dziwne skąd ta wykrywalność się w Avaście bierzeSmile CudaSmile
Odpowiedz
#27
avast ma heurystyke tylko z jakiegoś powodu Alvil nie chce się do tego przyznać
Odpowiedz
#28
może dlatego że jak avast czegoś nie wykryje to mogą powiedzieć że to przez jej brak Smile
Odpowiedz
#29
Wiesz co zord... możliwe, bo niektóre wirusy nazywa "Other" a jesli wirus byłby w sygnaturkach to miałby inną nazwę. A niektóre w avast! nazwyają się Win32[Other] , więc możliwe, że heurystyka w nim jest również... Tylko jak mówisz nie przynznają się do tego, bo antyvirus bes heurystyki nie wytrzymałby na rynku tyle co avast!, a po 2. Jeśli byłby na samych sygnaturkach, to musieli by je wypuszczać kilka razy dziennnie, a czasami w jednym dniu nie ma wcale
MacBook Pro 13" Retina Mid 2014
Odpowiedz
#30
Dobra myśl Martini musi coś mieć skoro wiele programów z większą baz wirusów i heurystyką maja czasem mniejsza wykrywalnośćSmile
Odpowiedz
#31
comodo ma 5,5 mln w bazie a jest słabszy od avasta Smile
Odpowiedz
#32
MateusXz napisał(a):Wiesz co zord... możliwe, bo niektóre wirusy nazywa "Other" a jesli wirus byłby w sygnaturkach to miałby inną nazwę. A niektóre w avast! nazwyają się Win32[Other] , więc możliwe, że heurystyka w nim jest również...


Noi u mnie często wykrywa wiry z nazwą "other"
Avast 8, Sandboxie 4.01.02 (beta), Online Armor Free
Odpowiedz
#33
A może te suwaki w programie, którymi niby się ustawia poziom ochrony są do heurtystyki ?
I na VT.... Często wykrywa, ale widziałem już tam parę razy z nazwą Other
MacBook Pro 13" Retina Mid 2014
Odpowiedz
#34
więc ma heurystykę bez 2 zdań sprawa rozwiązana heheSmile Ciekawe co pokażąw 5 odsłonie AvastaSmile
Odpowiedz
#35
W 5 odsłonie ma być "dopiero" heurystyka, sandboxing, i metody behawioralne w wykrywaniu.
Alwil nie planuje rozszerzać avast! na wersję IS., więc ciągle pozostanie to sam antyvirus z Osłoną Sieciową. Zmienią GUI, może nareszcie jakieś normalne, a nie żeby program składał się z 2 części.
MacBook Pro 13" Retina Mid 2014
Odpowiedz
#36
hmmm dziwi mnie czemu nie skonstruują Firewalla z Hips najwyższy czas . Sanboxing się sprzyda napewno. Ciekawe jaka bedzie metoda Behawioralnaoby lepsza niż w TreatFire chodz stoi na przyzwoitym poziomie, ale spodziewałem się lepszejSmile
Odpowiedz
#37
MateusXz napisał(a):A może te suwaki w programie, którymi niby się ustawia poziom ochrony są do heurtystyki ?
I na VT.... Często wykrywa, ale widziałem już tam parę razy z nazwą Other


Trojan-other też jest takie cos. To moze tez "trojańska" heusrystyka? Tongue
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#38
Plati napisz to na forum Avasta orazna stroniedobreprogramy.pl w dziale Avasta ciekawe co użytkownicy tego oprogramowania napiszą przy okazji jak wbijesz na stronę bo dużo postów piszesz pod Avira i ComodoSmile;P
Odpowiedz
#39
No i własnie rozkminiliśmy, że avast! ma heurystykę... Bo w sygnaturkach raczej powinna być normalna nazwaGrin
MacBook Pro 13" Retina Mid 2014
Odpowiedz
#40
Tak, aleprogramiści Avastadalej będą kit wciskać ze nie ma heurystykii w koło maciejuSmile
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości