Skuteczna ochrona - od poczatku
#41
Cytat: zbycho według Ciebie błazenadą jest podanie linków do konfiguracji CIS-a i sposobu aby po zainstalowaniu działał jak należy? ciekawe spostrzeżenia..

A działa jak nalezy?Nie!.No to znaczy ze porady kiepskie.
Odpowiedz
#42
ale to ze zwiesilo sie podaczas instalowanie aktualizacji dla antywirusa to chyba nie jest krytyczny blad, i nie musze od razu reinstalowac programu?
moze po prostu mialem pecha a moze to jakis symptom.
Narazie dziala ok , ale apropo konfiguracji, na pewno link ktory podaliscie jest pomocny, ale czy znajde tam szybko informacje jak ustawic program, zeby dobrze zabezpieczyc komputer.,


I czy mozecie mi napisac dlaczego radzicie wylaczyc defense +?
Odpowiedz
#43
zbycho napisał(a):
Cytat: zbycho według Ciebie błazenadą jest podanie linków do konfiguracji CIS-a i sposobu aby po zainstalowaniu działał jak należy? ciekawe spostrzeżenia..

A działa jak nalezy?Nie!.No to znaczy ze porady kiepskie.



Zapewne nie zauważyłeś że problemy zaczęły się podczas instalacji, więc idąc Twoim tokiem myślenia kiepską poradą było napisanie o zainstalowaniu CIS. Oryginalny tok myślenia.
Odpowiedz
#44
zbycho napisał(a):
Cytat: zbycho według Ciebie błazenadą jest podanie linków do konfiguracji CIS-a i sposobu aby po zainstalowaniu działał jak należy? ciekawe spostrzeżenia..

A działa jak nalezy?Nie!.No to znaczy ze porady kiepskie.


Przynajmniejpróbują pomóc a nie narzekać
Odpowiedz
#45
aktualizacja CIS-a trochę trwa.. dość długo pozostaje na poziomie 30% co może wydawać się że program się zawiesił.. wszystko też zależy od prędkości łącza internetowego..
Odpowiedz
#46
Dla mnie skuteczna ochrona to : AV + FW + HIPS + WIEDZA I ROZUM . Nie jestem zwolennikiem ochrony wielowarstwowej, gdyż wiele razy przekonywałem się , że jest mi niepotrzebna i do dziś nie zmieniłem zdania w dodatku nie chcę mi się bawić z dodawaniem aplikacji do zaufanych, izolowanych itp...
Odpowiedz
#47
Czytac ze zrozumieniem.Nie napisałem ze udzielanie porad to błazenada lecz ze te porady nią są i wyjasniłem dlaczego.
Odpowiedz
#48
VenomX napisał(a):Dla mnie skuteczna ochrona to : AV + FW + HIPS + WIEDZA I ROZUM . Nie jestem zwolennikiem ochrony wielowarstwowej, gdyż wiele razy przekonywałem się , że jest mi niepotrzebna i do dziś nie zmieniłem zdania w dodatku nie chcę mi się bawić z dodawaniem aplikacji do zaufanych, izolowanych itp...

VenomX , przecież stosujesz ochronę wielowarstwowa. Masz przciez AV, HIPS, Firewall i image backup (ATI). Wydaje mi się, że 4 warstwy na pewno można zaliczyć do miana ochrony wielowarstwowej. Raczej masz tutaj na myśli, że nie jesteś zwolennikiem polityki piaskownicy, wirtualizacji itp.
Ale nie zmienia to faktu, że stosowanie wszystkich warstw na raz nie ma większego sensu, szczególnie jeśli ktoś ma "wiedzę i rozum". A ten kto tego nie ma to i 10 warstw mu nie pomoże...
Odpowiedz
#49
zbycho napisał(a):Czytac ze zrozumieniem.Nie napisałem ze udzielanie porad to błazenada lecz ze te porady nią są i wyjasniłem dlaczego.


To stosuj własne porady, które zapewne będą słuszne. Póki co jedyne co robisz to narzekasz a nawet nie próbujesz pomóc.
Odpowiedz
#50
martini napisał(a):aktualizacja CIS-a trochę trwa.. dość długo pozostaje na poziomie 30% co może wydawać się że program się zawiesił.. wszystko też zależy od prędkości łącza internetowego..


Pierwsza aktualizacja CIS jest jest długotrwała a potem nie ma problemu. Program jest leciutki, szybki i wbrew pozorom bardzo prosty w użyciu.

PS.
Martini pijesz martini Smile
Odpowiedz
#51
Jurek to mój ulubiony trunek Smile
Odpowiedz
#52
A co tu jest do radzenia?
Kupić Avire 9 i np. polskojezycznego Outposta.Skonfigurować oba na default i nie sciagac z sieci cracków i tp. smieci.Dodatkowo zabezpieczyć pamięci przenośne.
W zupełnosci wystarczy dla kogoś kto ma niewielkie pojecie o sieci i komputerach.
A i dla tych co mają.Bo ściągnięte badziewie mozna przetestować np. na anubisie i vt.
Odpowiedz
#53
yngve napisał(a):
VenomX napisał(a):Dla mnie skuteczna ochrona to : AV + FW + HIPS + WIEDZA I ROZUM . Nie jestem zwolennikiem ochrony wielowarstwowej, gdyż wiele razy przekonywałem się , że jest mi niepotrzebna i do dziś nie zmieniłem zdania w dodatku nie chcę mi się bawić z dodawaniem aplikacji do zaufanych, izolowanych itp...

VenomX , przecież stosujesz ochronę wielowarstwowa. Masz przciez AV, HIPS, Firewall i image backup (ATI). Wydaje mi się, że 4 warstwy na pewno można zaliczyć do miana ochrony wielowarstwowej. Raczej masz tutaj na myśli, że nie jesteś zwolennikiem polityki piaskownicy, wirtualizacji itp.
Ale nie zmienia to faktu, że stosowanie wszystkich warstw na raz nie ma większego sensu, szczególnie jeśli ktoś ma "wiedzę i rozum". A ten kto tego nie ma to i 10 warstw mu nie pomoże...


Zgadza się, można napisać , że używam wielowarstwową ochronę, jednakże nie jestem zwolennikiem piaskownic, gdyż nie wiedzę sensu używania. Gdybym miał większy problem z danym wirusem , który to zostałby przepuszczony przez AV wystarczy zrobić backup i po sprawie .
Odpowiedz
#54
zbycho napisał(a):A co tu jest do radzenia?
Kupić Avire 9 i np. polskojezycznego Outposta.Skonfigurować oba na default i nie sciagac z sieci cracków i tp. smieci.


Nie jest konieczne kupowanie Aviry Premium, ponieważ od wersji 9, Avira Personal posiada dokładnie taką samą wykrywalność a jest znacznie lżejsza. Oczywiście, że skanery z wyprzedzeniem wspomagają ochronę ale jeżeli posiadasz HIPS właściwie skonfigurowany i dobry firewall, to nic więcej nie trzeba.
Outpost i Defense+ jak pokazały testy zapewniają skuteczną ochronę przed trojanami na najwyższym poziomie a nie default. Podobnie jest w przypadku Aviry.
VenomX napisał(a):Zgadza się, można napisać , że używam wielowarstwową ochronę, jednakże nie jestem zwolennikiem piaskownic, gdyż nie wiedzę sensu używania. Gdybym miał większy problem z danym wirusem , który to zostałby przepuszczony przez AV wystarczy zrobić backup i po sprawie .


Można używać backupu lub piaskownicy albo jedno i drugie.
Trzeba przyznać, że walorem hipsów z piaskiem jest znikoma ilość pytań na maksymalnym poziomie ochrony. Niestety w przypadku klasycznych monitorów trzeba się trochę oklikać. Wybór jest kwestią gustu, umiejętności i predyspozycji.
Odpowiedz
#55
zbycho napisał(a):A co tu jest do radzenia?
Kupić Avire 9 i np. polskojezycznego Outposta.Skonfigurować oba na default i nie sciagac z sieci cracków i tp. smieci.Dodatkowo zabezpieczyć pamięci przenośne.
W zupełnosci wystarczy dla kogoś kto ma niewielkie pojecie o sieci i komputerach.
A i dla tych co mają.Bo ściągnięte badziewie mozna przetestować np. na anubisie i vt.


Jest co najmniej 2 ale w tym co napisałeś:

ale 1. Nie każdego stać na stosowanie płatnych rozwiązań
ale 2. anubis jak i VT często wprowadzają w błąd

Poza tym przykładowy zestaw zabezpieczający został już polecony autorowi tematu ( kłania się umiejętność czytania ze zrozumieniem ).
Odpowiedz
#56
Cytat: ale 1. Nie każdego stać na stosowanie płatnych rozwiązań

Prosze mi nie opowiadać bajek ze dla kogos kto wywalił minimum półtorej tysiaca na komp,sto paredziesiat zł,razy dwa na rok,to duzy wydatek.
Cytat: ale 2. anubis jak i VT często wprowadzają w błąd

Tak jak kazdy inny program z tym ze anubis trzeba umiec czytac a nie posiłkowac sie kolorkami.
Cytat: Poza tym przykładowy zestaw zabezpieczający został już polecony autorowi tematu ( kłania się umiejętność czytania ze zrozumieniem ).

Widziałem,widziałem i stad mój post.
Odpowiedz
#57
zbycho napisał(a):
Cytat: ale 1. Nie każdego stać na stosowanie płatnych rozwiązań

Prosze mi nie opowiadać bajek ze dla kogos kto wywalił minimum półtorej tysiaca na komp,sto paredziesiat zł,razy dwa na rok,to duzy wydatek.


zbycho ale co z tymi co komputer dostali bądź kupili kilka lat temu a teraz ich sytuacja materialna jest powiedzmy słaba? to co? oni nie mają prawa do dobrej ochrony? no wybacz ale nie zawsze to co jest płatne jest lepsze.. comodo jest darmowe (również dla firm) a jest jednym z najlepszych firewalli.. cały pakiet daje sobie doskonale radę więc nie opowiadaj że warto płacić za coś co można mieć za free..
Odpowiedz
#58
No, jak komuś się w dupie przelewa i jest kretynem, to i za Gadu-Gadu zapłaci...
"Skoro nie widać różnicy, to po co przepłacać"?
Odpowiedz
#59
zbycho napisał(a):Prosze mi nie opowiadać bajek ze dla kogos kto wywalił minimum półtorej tysiaca na komp,sto paredziesiat zł,razy dwa na rok,to duzy wydatek.


Są różne sytuacje i to że ktoś kiedyś mógł sobie pozwolić na wydatek kilkuset złotych nie znaczy że może pozwolić sobie na wydatek kilkudziesięciu teraz. Poza tym jak koledzy wyżej pisali - płatne nie zawsze znaczy lepsze.
Odpowiedz
#60
Ja wywaliłem kasę na KAV 2009 oraz NOD32 a używam darmowych programów. I stwierdzam że są o niebo lepsze od płatnych i w dodatku całkowicie za darmo Smile.
ESET NOD32 Antivirus 
Zemana AntiMalware (Premium)
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości