Programy zabezpieczające - dyskusja.
adam_993 napisał(a):A przecież jeszcze jest MBAM!

Przypomniało mi się, co nauczyciele informatyki wyprawiali z komputerami. W podstawówce, na staruszkach Avast i Norton. Pani uczyła nas jak skanuje się dysk. W bibliotece była Panda...
Ale to nic. W gimnazjum (ukończyłem, już złożyłem podanie Grin) na komputerach:
w starszej pracowni Avira Classic;
w nowszej Arcavir z bazami z 2008 roku. Wyłączone wszystko - strażnik, skaner, działa tylko skaner poczty. Co Wy na to?


Avira Classic i Avast są używane nielegalnie, tak jest zresztą w wielu szkołach w Polsce. Nauczyciele nie wiedzą, że w przeciwieństwie do Comodo, to są programy darmowe tylko do domowego użytku. ArcaBit podpisał z MEN kontrakt na oprogramowanie antywirusowe dla szkół ale to jest prawie tak jakby nie było żadnych zabezpieczeń a do tego jeszcze niesamowicie zwalnia otwieranie stron internetowych.
Nie przywiązuje się w wielu szkołach większej wagi do zabezpieczeń a informatyk od czasu do czasu zrobi format i jest OK.
Odpowiedz
Jurek ma racje ja jak chodziłem do Gim pare lat temu to na kompach był Norton 2002 juz dawno ze skończoną licencja, dramat.
Odpowiedz
Ratatui napisał(a):To jest program "przyszłości", już kiedyś o nim wspomniałem a dzisiaj sobie go zainstalowałem Grin


tylko się nie dziw jak jakies niespodzianki beda Tongue
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
A u mnie w szkole na kompach nie ma wcale antyvirusa Tongue

Na serwerze nie ma, na kompach nie ma, w bibliotece też nie ma Grin

A jak wracam do domu, podłączam pendrive do swojego kompa i avast! wyje, że wykryto wirusa.
MacBook Pro 13" Retina Mid 2014
Odpowiedz
Ratatui napisał(a):To jest program "przyszłości", już kiedyś o nim wspomniałem a dzisiaj sobie go zainstalowałem Grin


Ale kozak, nie umieszcza wirów, tak jak inne programy w kwarantannie, tylko od razu do paki. Grin
Odpowiedz
Ratatui napisał(a):To jest program "przyszłości", już kiedyś o nim wspomniałem a dzisiaj sobie go zainstalowałem Grin


Stary to masz już system pewnie zainfekowany napewno zdarzył coś przepuścićSmile
Odpowiedz
Kiedy chodziłem jeszcze do podstawówki na komputerach była zainstalowana dystrybucja linuksa - aurox. Więc AV nie było.
Kiedy poszedłem do gimnazjum to na zainstalowanych tam systemach nie było nawet AV! Zgroza.
W trzeciej klasie na komputerach został zainstalowany NOD32.
"Nie jestem konsumentem mieszczącym się w standardzie
Nie jestem gatunkiem skazanym na wymarcie
Nie jestem obiektem medialnego hałasu
Jestem nielegalnym zabójcą czasu"
Odpowiedz
Serafin napisał(a):Kiedy chodziłem jeszcze do podstawówki na komputerach była zainstalowana dystrybucja linuksa - aurox. Więc AV nie było.
Kiedy poszedłem do gimnazjum to na zainstalowanych tam systemach nie było nawet AV!Zgroza.
W trzeciej klasie na komputerach został zainstalowany NOD32.


To chyba dlatego Serafin nie używałeś przez pewien czas żadnego antywirusa Smile
Odpowiedz
U mnie na uczelni tez nie bylo zadnego AV na komputerach, wszystko dzialalo pod opieka wirtualnego srodowiska oraz zestawu restrykcji dostepnych z poziomu Win XP Pro. Restart i wszystko wracalo do poprzedniego stanu.
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
Creer napisał(a):U mnie na uczelni tez nie bylo zadnego AV na komputerach, wszystko dzialalo pod opieka wirtualnego srodowiska oraz zestawu restrykcji dostepnych z poziomu Win XP Pro. Restart i wszystko wracalo do poprzedniego stanu.


SBS? dobrze mysle?
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
Jurek napisał(a):
Serafin napisał(a):Kiedy chodziłem jeszcze do podstawówki na komputerach była zainstalowana dystrybucja linuksa - aurox. Więc AV nie było.
Kiedy poszedłem do gimnazjum to na zainstalowanych tam systemach nie było nawet AV!Zgroza.
W trzeciej klasie na komputerach został zainstalowany NOD32.


To chyba dlatego Serafin nie używałeś przez pewien czas żadnego antywirusa Smile


Przynajmniej na lekcjach w szkole. Grin
Ja wiem jak ważna jest ochrona AV.
"Nie jestem konsumentem mieszczącym się w standardzie
Nie jestem gatunkiem skazanym na wymarcie
Nie jestem obiektem medialnego hałasu
Jestem nielegalnym zabójcą czasu"
Odpowiedz
Czemuwszystkie szkoły są takie biedne , Polskie szkoły pod wzgledem bezpieczeństwaw Europie pewnieznajdują sie w czołówce od końcaSmile
Odpowiedz
chyba dlatego ze upieraja sie na windowsa i rozwiazania komercyjne?
Odpowiedz
to raczej bieda umysłowa Smile totalny paradoks.. uczą informatyki a większość pierwszoklasistów ma większe pojęcie niż nauczyciele..
Odpowiedz
Ale czego to jest wina? Mądrzejszych pierwszaków czy niewykwalifikowanych nauczycieli?
Wydaje mi się bardziej, że to drugie.
"Nie jestem konsumentem mieszczącym się w standardzie
Nie jestem gatunkiem skazanym na wymarcie
Nie jestem obiektem medialnego hałasu
Jestem nielegalnym zabójcą czasu"
Odpowiedz
w Polskiej szkole bezpieczeństwo stoi na nędznym poziome.Tak jak ostatnio widziałem na komputerach był MKS_VIR z nieważną licencją od 2lat Grin
Odpowiedz
Wydaje mi sie, ze informatycy w szkołach posiadaja małą wiedze na temat bezpieczenstwa. Powiedzialbym nawet, ze znikoma ilosc informatykow wie duzo o zabezpieczeniach. Ostatnio kolega do mnie, ze Avast jest najlepszy, bo mu tak wlasnie informatyk powiedział i, ze nie potrzebuje zadnego firewalla. Avast wystarczy. To juz przesadaTongue
Odpowiedz
To sie nazywa pseudo informatycy , żenada niestety.
Odpowiedz
LikwidatoR napisał(a):To sie nazywa pseudo informatycy , żenada niestety.


Najlepsi informatycy nie podejmują pracy za 1200 zł w szkole a poza tym pracuje tam wiele osób o innych specjalizacjach, które robiły tylko studia podyplomowe lub kursy informatyczne.
Poza tym znam wielu informatyków którzy wchodząc na nasze forum nie wiedzieliby o czym piszemy. Studia nie przygotowują ludzi najlepiej jeżeli chodzi o zabezpieczenia komputerów.
Odpowiedz
Tak tylko ja mowilem o informatykach, ktorzy nie pracuja w szkolach. Poza tym pewnego czasu sam bylem informatykiem i musze sie przyznac ze wtedy duzo sie nauczylem. Jednak nie o zabezpieczeniach o ktorych mało sie mówiło.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości