Programy zabezpieczające - dyskusja.
Cytat: @Ratatui, "zwykle AV" tez kosztuja, sa i darmowe wersje to prawda, ale GW rowniez jest w wersji darmowej. Jesli sie zabezpieczac to w najskuteczniejszy z mozliwych sposobow. Czemu mam wybierac rozwiazania''50/50'' w przypadku AV ktore bazuja na przestarzalych mechanizmach blacklist, skoro moge zabezpieczyc swoj komputer w znacznie lepszy i lzejszy dla niego sposob instalujac na nim GW ktory jest darmowy?


Dlatego każdy wybiera programy dostosowane do swoich potrzeb i tego co robi na komputerze.

Cytat: Ciagle widze utarte i wpojone przez lata przekonanie - masz komputer? - pierwsze co powinienes zrobic zainstaluj AV, w dzisiejszych czasach takie rozumowanie jest tak samo przestarzale jak system blacklist na ktorych AV sie opieraja.


Wydaje mi się, że takie przekonanie będzie jeszcze bardzo długo funkcjonowało a to ze względu, że ludzie nie lubią sobie zawracać głowy i nie przejmują się zagrożeniami jakie płyną z internetu. To jest po prostu prostsze i wygodniejsze a przecież każdy kupuje komputer czy też zakłada sobie internet z przeświadczeniem, że teraz będzie mi łatwiej np. płacić rachunki, robić zakupy etc. Pamiętaj, że to co dla Ciebie wydaje się być oczywistością dla innych może być zupełnie czymś innym.
Odpowiedz
Zainstalowałem darmową wersję GeSWall 2.8 Freeware i skopiowałem reguły. Najprostszy sposób to podmienić plik i zrobić restart.
Wszystko działa tak jak w wersji Pro. Nie ma tylko możliwości wyłączenia programy w treyui wyświetlania ataków po wyłączeniu "Policy Notifications".

Moja ochrona to tylko GW Free i zapora WinXP .
Odpowiedz
Moja ochrona to: Avira Premium 9 + CIS ( FW tryb własnych zasad + Defense+ tryb paranoiczny ) + GesWall Free z regułami z wersji Pro.
Odpowiedz
Pablosss napisał(a):Moja ochrona to: Avira Premium 9 + CIS ( FW tryb własnych zasad + Defense+ tryb paranoiczny ) + GesWall Free z regułami z wersji Pro.


Można i tak ale co za dużo to nie zdrowo Smile
Odpowiedz
Wolę mieć kilka warstw ochronnych Smile
Odpowiedz
Pablosss ja cie rozumiem doskonaleGrin
Odpowiedz
Ratatui napisał(a):(...)Obstawianie się zabezpieczeniami jak super, extra firewall, hips, gw albo dw przypomina mi trochę zachowanie członków pewnej rosyjskiej sekty, którzy budują bunkier, zasieki i chowają się tam w oczekiwaniu na 2012 rok i domniemany ich zdaniem koniec świata. Zwykły av + firewall w zupełności powinien przeciętnego użytkownikowi komputera wystarczyć.


nie rosyjski, tylko amerykański. Ostatnio Joe Biden o tym wspomniał ->

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Smile ale to mniejsza z tym. Wygoda przede wszystkim. Nie chcę mi się już za bardzo bawić w te zabezpieczenia.
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
Ja czytalem, ze Norwegowie juz od dosc dawna buduja bunkier o wartosci kilku milinow dolarow w ktorym beda przechowywac wiedze ksiazkowa, a NASA tak samo czyni z tym, ze jeszcze bedzie ponad 500 gatunkow roslin.
Odpowiedz
Ratatui napisał(a):Zwykły av + firewall w zupełności powinien przeciętnego użytkownikowi komputera wystarczyć.


To w takim razie my jesteśmy nieprzeciętnymi użytkownikami Grin
Odpowiedz
Zmiana na Comodo Internet Security (AV + Firewall + Defense +) i nic więcej nie potrzeba Smile
Odpowiedz
Ratatui-jako Moderator-nie powinieneś prezentować naciąganych teoriiSmile
AV w tym pakiecie to zwykła kiszkaSmile
Norton Internet Security 2015 + GeSWall Pro
Odpowiedz
AV nie jest najlepszy ale Defense + nadrabia za niego sporo Wink Narazie go testuję, zobaczymy jak się będzie sprawował po tygodniu.
Odpowiedz
Ratatui słyszalem, że miales już nie używać firewalli softwareowych "bo tylko musisz zatwierdzać otwierane programy" Smile
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
Ratatui napisał(a):Zmiana na Comodo Internet Security (AV + Firewall + Defense +) i nic więcej nie potrzeba Smile


Bezpłatny pakiet (również dla firm) z bardzo dobrym firewallem i klasycznym hipsem oraz z przyzwoitym AV, który robi postępy.
Czy nic więcej nie potrzeba? Brakuje mi tutaj tylko piaskownicy i większej automatyki Smile
Odpowiedz
jak ktoś używa Defense + to powinien dobrze czytać i być obeznanym w procesach bo niestety nie jest jak Jurek wspomina automatyczny a szkoda bo trochę automatyki by się mu przydało
Odpowiedz
Plati napisał(a):Ratatui słyszalem, że miales już nie używać firewalli softwareowych "bo tylko musisz zatwierdzać otwierane programy" Smile


Jak już powiedziałem na razie go testuję Wink Jeśli okaże się zbyt nachalny z wysłanymi komunikatami to go wtedy odinstaluję. Na "Proactive Security" działa jak na razie całkiem dobrze.
Odpowiedz
Ratatui ja tego d+ nie używam bo i tak nie wiadomo o co chodzi jak mi w wielu przypadkach pokazywał że rundll chce zrobić to czy tamto a skąd ja miałem niby wiedzieć jakiemu rzeczywiście programowi mam udzielić pozwolenia
Odpowiedz
Po 5 dniach używania CIS - a zmieniam jednak na podstawową ochronę: Avira Antivir Free + Windows Vista Firewall. Wyraźny wzrost zauważyłem po zainstalowaniu nowego zestawu. Zaraz sprawdzę co Avira znalazła po CIS Smile
Odpowiedz
ale wzrost czego zauwazyles? RAMu?
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
Ratatui napisał(a):Po 5 dniach używania CIS - a zmieniam jednak na podstawową ochronę: Avira Antivir Free + Windows Vista Firewall. Wyraźny wzrost zauważyłem po zainstalowaniu nowego zestawu. Zaraz sprawdzę co Avira znalazła po CIS Smile


może być i tak że nic nie znajdzie.. Smile

juz ktoś pisał na forum że ma podobny problem z CIS..
Wykorzystanie procesora i RAM u mnie też było zauważalne tylko nie po kilku dniach a godzinach.. Sad
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości