Paczki, malware, złośliwe pliki, linki itp.
Ja już też nic nie testuje. Zostaje przy takim zabezpieczeniu jakie mam Smile.
ESET NOD32 Antivirus 
Zemana AntiMalware (Premium)
Odpowiedz
mateusz8466 napisał(a):Cześć, ja też już nie testuję, bo komp mi zwolnił od tego instalowania ;(
Idę go czyścić.

Przed takimi testami warto zrobić kopie systemu Smile . Nie musiałbyś czyścić...
Odpowiedz
Wystarczy zainstalować Returnil i uruchomić go przed rozpoczęciem testu ( pamiętając o restarcie PC co program sam proponuje ) - nic prostszego Smile
Odpowiedz
Nikesz napisał(a):
VenomX napisał(a):Ja się nabijam z forumowiczów , którzy pisali bardzo niepochlebne zdania na temat Nortona .. Ja go zawsze broniłem gdyż uważałem/uważam , że jest to dobry antywirus .


Zrób tak: wgraj sobie NIS2009, a potem ściągnij tę paczkę:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Przeskanuj ją Nortonem, a na pliki, których nie usunie, klikaj. Święcie mu wierzysz, więc się nie obawiaj. Nie zainfekujesz komputera, bo przecież wszystkie wirusyusunie.

Dobrze jednak radzę, jak już sobie poklikasz, to odinstaluj Nortona, wgraj KIS 2009 i pozwól mu usunąć wszystko, co Norton wpuścił. Powiem tylko tyle: będzie tego dużo, lecz KIS sobie poradzi. Zrób ten eksperyment i nie mędrkuj więcej.


Zainstalowałem trial NIS 2009 90 - dniowy z płyty PC World. Ściągnąłem tą paczkę z megaupload. Po ustawieniu największej czułości skanera przeskanowałem tą paczkę i zostało 12 plików, których nie wykrył w skanowaniu. Kliknąłem dwa razy na nie aby je uruchomić i... NIS jest zablokował - usunął. Wszystkie 12 plików, które nie usunął w skanowaniu uruchomiłem i taka sama procedura była. Odinstalowałem NIS 2009, zainstalowałem KIS 2009 z CHIP - a i nic nie wykrył... Więc o co chodzi?
Odpowiedz
Chodzi o to , że często ludzie n tym forum bzdury piszą Wink .
Odpowiedz
Ratatui napisał(a):Odinstalowałem NIS 2009, zainstalowałem KIS 2009 z CHIP - a i nic nie wykrył... Więc o co chodzi?


Nie wiem, czy dobrze rozumiem? KIS nie wykrył żadnego wirusa w paczce?
Odpowiedz
Strona z trojanem jak by ktoś chciał zobaczyć jedną z technik przemycenia trojana do systemu

UWAGA WCHODZISZ NA WŁASNE RYZYKO I NIE INSTALOWAĆ TEGO Tongue
na stronę najlepiej wchodzić z sandboxowanej przeglądarki

Kod:
http://www.securithyonsite.com/scan/index2.php?affid=06300
Odpowiedz
Nie wiem czy to normalne, ale avira premium nawet nie zareagowała na tej stronie ;(
MacBook Pro 13" Retina Mid 2014
Odpowiedz
Avira dała tutaj pełną plamę niestety. Nie wykrywa szkodnika nawet podczas skanowania na żądanie. Niewiele skanerów wykrywa zagrożenie w tej instalce - 7 / 39.
Odpowiedz
Pablosss napisał(a):Avira dała tutaj pełną plamę niestety. Nie wykrywa szkodnika nawet podczas skanowania na żądanie. Niewiele skanerów wykrywa zagrożenie w tej instalce - 7 / 39.

Może po prostu czas zrozumieć , że każdy program antywirusowy jest w stanie czegoś nie wykryć .
Odpowiedz
Nie od dziś wiadomo że nie ma programu który jest w 100% skuteczny.
Odpowiedz
Wczoraj ten pliczek install.exepo ściągnięciu KIS2009 jeszcze nie detektował, dziś rano włączam kompa i proszę bardzo: Trojan-Downloader.Win32.FraudLoad.vgwo

Oczywiście nie odpalałem go wogóle Tongue


A jak dziś na Avira? Wykrywa?
KIS/EIS/MKS, MBAM, HitmanPro, Eset Online, WF+uBlock
Odpowiedz
tommy504 napisał(a):A jak dziś na Avira? Wykrywa?


Nie.
Odpowiedz
nie wiem dlaczego ale nowa avira 9 beta wykrywa w tym pliku coś takiego:

macie tutaj screen z mojego scanu na żądanie:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

WIN11
Ventura
Odpowiedz
VenomX napisał(a):Może po prostu czas zrozumieć , że każdy program antywirusowy jest w stanie czegoś nie wykryć .


Wchodziłeś na tę stronę? Jak Twój NOD sobie radzi? Grin
Odpowiedz
Jurek napisał(a):
VenomX napisał(a):Może po prostu czas zrozumieć , że każdy program antywirusowy jest w stanie czegoś nie wykryć .


Wchodziłeś na tę stronę? Jak Twój NOD sobie radzi? Grin

Wczoraj nie wykrywał nie wiem jak dziś .
Odpowiedz
Gdyby Cwajcylindry z Aviry nas nie olewali, to wiedzieliby już, że jest taka stronka z trojanem i że Combofix to nie jest nawóz sztuczny, tylko taki programik, który trzeba wykluczyć ze skanowania Smile
Odpowiedz
Zabralem sie za tę stronke z moim zestawem Smile

Pierwsza rzecza jaka zrobilem bylo uruchomienie ShadowDefendera (na wszelki wypadek), poza tym dzialaly u mnie takie programy: Avira Personal, Online Armor Premium Firewall, DefenseWall.

Po wejsciu na strone, moim oczom ukazal sie komunikat - czy chce uruchomic/pobrac/anulowac plik install.exe - kliknalem - Uruchom.
Przegladarka z ktorej korzystalem - Opera - zdefiniowana jest w OA jako Run Safer - czyli dziala bez praw administratora mimo iz pracuje na koncie Admina.
Od razu HIPS OA zaczal pokazywac informacje co plik chce zrobic w danym momencie w moim systemie, klikalem wszedzie Allow - i tak plik pobrany przed momentem zaczal zmieniac DNSy w systemie na wlasne wczesniej zdefiniowane, zaczal tworzyc w systemie nowe zainfekowane pliki, pobierac nowe i nadpisywac dzialajace procesy takie jak np. ctfmon.exe, ktory nalezy pierwotnie do Microsoft Office Suite i jest odpowiedzialny za aktywowanie Alternative User Input Text Input Processor (TIP) oraz paska jezykowego w Office.
Na pulpicie wyswietlal sie falszywy AV i jego pasek postepu sciagania "aktualizacji" - po 20 min pasek stal dalej w tym samym miejscu co przedtem, zadna ikonka w try-u sie nie pojawila, zadne inne okienka nie wyskoczyly, ktore sugerowac mogly ze wirus rozprzestrzenia sie w systemie - to wlasnie byla zasluga Przegladarki uruchomionej w trybie Run Safer.

Podejscie drugie - postanowilem zmienic ustawienei w OA i uruchomic przegladarke w normalnym trybie, trybie konta z uprawnieniami administratora.
Poza tym wylaczylem mechanizm HIPS, od tej chwili w systemie dzialaly tylko te programy:
DefenseWall oraz Avira Personal.

Znow wszedlem na zainfekowana strone, kliknalem Uruchom, plik zaczal sie wykonywac - HIPS DefenseWall informowal mnie o wszystkim, jednak przyjalem zasade ze przy komputerze w tym momencie moze znajdowac sie osoba ktora nie bedzie miala wystarczajacej wiedzy by zareagowac - zostawilem HIPS DW, nie klikalem ani na Allow ani na Terminate, zostawilem go samemu sobie, okienka samoistnie wraz z postepem ladowania zainfekowanych plikow same sie pojawialy i po kilku chwilach bez reakcji uzytkownika - znikaly.
Znow pojawilo sie okienko z falszywym AV, znow okno pobierania - tym razem wszystko sie pobralo, nowy process zostal uruchomiony na liscie procesow, pojawila sie ikonka wirusa w tray''u... i to tyle, nic wiecej sie nie dzialo - strony wyszukiwane w google i klikanie na ich odnosniki przenosilo dokladnie do tych ston, nie bylo zadnych przekierowac, ktore mogl generowac wirus. Nic dodatkowego nie dzialo sie w systemie, dysk nie "mielil". Wszedlem w DW i na liscie Untrusted process w oknie procesow kliknalem na proces ktory sie uruchomil i wybralem Terminate - proces natychmiast zniknal. System dzialal stabilnie, logi HiJackThis niczego nie pokazaly.

Dodatkowo dzis skontaktowalem sie z tworca programu, podajac linka do zainfekowanej strony i opisujac krok po kroku co sie dzialo u mnie w systemie. Ilya potwierdzil moje przypuszczenia - ze w tym przypadku, nic nie zagrazalo mojemu systemowi, po restarcie, nic nowego nie zostalo by uruchomione, poniewaz DW czesciowo poddal wirtualizacji niektore wpisy w rejestrze oraz nalozyl blokade na pliki Untrusted.
Zasada jest taka ze pliki Untrusted nie moga modyfikowac plikow ktore sa oznaczone jako Trusted, co stawia te pliki po dwoch oddzielnych stronach muru nie do sforsowania. Proste ale skuteczne.
Acha - Avira zapadla chyba w zimowy sen u mnie Wink tzn zero reakcji!
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
no to nie wiem ale u mnie avira wywaliła monit o zagrożeniu jak przeskanowałęm ten plik na żądanie
WIN11
Ventura
Odpowiedz
polak900 napisał(a):no to nie wiem ale u mnie avira wywaliła monit o zagrożeniu jak przeskanowałęm ten plik na żądanie


Nie skanowalem tego pliku na zadanie. Mam v. 8 Aviry.
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 29 gości