OA Blocklist Manager
#61
Nie obrażę się Smile, ale podziękuję.
Apps i tak jest potrzebny kilku-może kilkunastu osobom, więc gigantycznej popularności raczej nie osiągnę. Uważam jednak, że ocena 3.9/5 na Softpedii za pierwszą aplikację udostępnioną szerszemu gronu użytkowników to ogromny sukces.
Odpowiedz
#62
Dokładnie Gieniu - to sukces i zachęta do dalszej pracy.
I przyznam szczerze, że zazdroszczę Ci umiejętności i żałuję, że nie przykładałem się do programowania Wink
Odpowiedz
#63
Popieram i gratuluję. Teraz to tylko kwestia pomysłu ( na nową aplikację)...
Sandboxie + UAC Max/Spyshelter P + Webroot SA + OPEN DNS
Odpowiedz
#64
Dziękuję za ciepłe słowa Smile
Myślę że programowanie to nie tylko znajomość danego języka programowanie, ale też umiejętność rozwiązania danego problemu, znając składnię owego języka. Na przykład mogę podać ostatnią aktualizację systemu aktualizacji - token aktualizacyjny to zwykły plik INI, tyle że zmieniłem rozszerzenie dla bezpieczeństwa (niewiele osób połapie się że *.oasf to zwyczajny plik tekstowy Grin). W poprzedniej wersji w tym pliku znajdowała się sekcja:
[general]
count=5
co oznaczało że jest 5 blocklist dostępnych na serwerze. Był z tym problem, ponieważ program niepotrzebnie pobierał blocklisty przy zmianie tej liczby.
Teraz jest inaczej, mianowicie wczytuję wszystkie sekcje (czyli to co jest między nawiasami kwadratowymi), po kolei sprawdzam wersje i status blocklist -> to co przechodzi przez tę maszynkę pobieram w pętli, więc nie jest ważna kolejność wpisów.

Sam się uczę programując, więc nie zależy mi na zyskach.
//P.S. Jeśli ktoś ma pomysł na jakąś aplikację której potrzebuje, a nie ma (lub jest płatna) niech pisze Smile. Może wezmę się za to.
Uwaga: 64-bitowe systemy są dla mnie katorgą - ciężko jest napisać appsa pod ten system.


Dodano: 18 mar 2012, 21:22

Ponad 200MB transferu zużyte przez dwa dni. Niezły wynik Wink.
Odpowiedz
#65
Wielkie uznanie Eugeniusz i wielkie gratulacje...fantastyczna wiadomośćSmile
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#66
Nie będzie funkcji aktualizowania pliku hosts - są od tego programy a mi się nie chce myśleć nad tym, jak użytkownik będzie z tym pracował.
Nie mniej wydaję chyba ostatnią wersję tego zacnego programu. 1.1.0.0, bo taki ma build, zawiera następujące poprawki i usprawnienia:
- zmodyfikowane menu systemowego zasobnika - dodana pozycja otwierająca stronę PayPal, skasowałem submenu aktualizacji
- w oknie głównym do podręcznego menu dodałem funkcję otwierającą folder zawierający blocklisty
- okno aktualizacji zawiera usprawnioną etykietę informującą za ile sekund zniknie okno - w poprzedniej wersji było to rozbite na dwie etykiety i dziwnie to czasami zachowywało. Ponadto użytkownik mógł zauważyć nieprzyjemne jednosekundowe opóźnienie między zakończeniem aktualizacji a rozpoczęciem procedury obliczającej czas do zamknięcia okna - naprawione
- po automatycznym uruchomieniu aplikacji nie można było zaktualizować blocklist z systemowego traya - naprawione
- naprawiony problem związany z uruchamianiem aplikacji z archiwum spakowanym systemowym archiwizerem
- ogólnie rzecz biorąc - w niektórych przypadkach aplikacja nie potrafiła odnaleźć swoich plików
- delikatnie "płynniejsze" działanie aplikacji
W porównaniu z wersją finalną, mamy do czynienia jedynie ze skromnymi usprawnieniami i poprawkami błędów.
Odpowiedz
#67
A dlaczego mówisz, że będzie to ostatnia wersja?
Odpowiedz
#68
Myślę że to koniec prac nad tą aplikacją, przynajmniej na ten moment. Oczywiście nadal będę aktualizować blocklisty.
Ah, kiedyś myślałem o aplikacji czyszczącej przeglądarki i systemy z toolbarów, ale to może być za trudne (z drugiej jednak strony czegoś bym się nauczył Smile).
Odpowiedz
#69
Zdecydowałem że wydam jeszcze jedną wersję - 1.5. W blueprincie jest tylko jeden punkt - kompresowanie i dekompresowanie blocklist by zaoszczędzić miejsce na serwerze i pasmo.
Odpowiedz
#70
Softpedia zaczęła mirroring głównego pliku wykonywalnego.
Odpowiedz
#71
Eugeniusz napisał(a):W porównaniu z wersją finalną, mamy do czynienia jedynie ze skromnymi usprawnieniami i poprawkami błędów.

Głupi ja!
Program przekroczył 200 pobrań na Softpedii, zważywszy na wąskie zastosowanie programu oraz dość krótki okres dostępności (niecały miesiąc) możemy powiedzieć że jest malutki sukces (sukcesik). Mam jednak ochotę rozwijać program i dzielić się z Wami dziennikiem zmian (mimo że może 2-3 osoby z forum z programu skorzystają - może polskie wydanie to zmieni...).
Trochę liczb dla miesiąca marca (niecały)
Według statystyk, 384 razy pobrano token aktualizacyjny (podczas pobierania pliku wysyłany jest identyfikator programu pobierającego), natomiast 198 razy pobrano pliki blocklist (pliki liczone są pojedynczo, czyli jeśli jest 5 plików to liczymy 5 odwołań).
Tyle że na ten moment większa część statystyk została wygenerowana przeze mnie - podczas testów aplikacji. Nie mniej można odnaleźć ciekawe przypadki:
8.17% klientów pochodzi z USA, 8.34% z Australii, 4.60% z Rumunii. Nie wiadomo skąd pochodzi 11.25% klientów.
Dziękuję Łukaszowi za dostarczenie serwera WWW Smile

Teraz czas na efekt mojej weekendowej pracy, czyli wersję 1.5.0.4, czyli znak że wciąż będę rozwijać program. Ze względu na zmiany po stronie serwera, program korzysta z osobnego tokenu synchronizacyjnego (czyli starsza wersja wciąż działa).
Zmiany:
  • problem ze zmianą głównego pliku wykonywalnego naprawiony (błąd w bibliotece version.dll)
  • nowi użytkownicy mogli nie wiedzieć gdzie podziało się główne okno programu po uruchomieniu - sposobne powiadomienie wszystko wyjaśni
  • dodano okno zawierające FAQ
  • delikatne poprawki w wyglądzie - nie ma etykietki informującej za ile zniknie okno aktualizacji - zamiast tego dodałem do przycisku Close ładny licznik (wzorowałem się na Avirze...); ponadto usunąłem wyświetlanie rozszerzeń w oknie ustawień blocklist
  • najważniejsze - wypakowywanie blocklist działa. Teraz program pobiera archiwa do pliku temp, wypakowuje blocklisty i kasuje katalog tymczasowy

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Rozmiar aplikacji wzrósł o 193KB.


Dodano: 09 kwie 2012, 14:34

1.5.1.10:
  • naprawione błędy przy wybieraniu blocklist, tworzeniu wymaganych folderów
  • poprawki błędów wykrytych po dodaniu osobnego kanału aktualizacji
  • znacznie obniżone zużycie pamięci- po pobraniu aktualizacji program na Windows XP pobierał około 11MB RAM. Teraz zadowala się zaledwie dwoma megabajtami Smile
  • usprawnione okno logu aktualizacji (licznik wciąż wymaga poprawek)
  • potwierdzenie przy wychodzeniu - dostępna będzie opcja wyłączająca to
Odpowiedz
#72
Gienu, me serce się raduje, gdy widzę, że nie zamierzasz porzucić tego, jakże zacnego, projektu.
Dałem info na MalwareTips:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#73
Przestań słodzić Tongue. Skromna aplikacja którą każdy dobry programista napisze w dwa dni. Mam w planach jakiegoś toolbar removera, ale chyba są już takie aplikacje.


Dodano: 10 kwie 2012, 14:19

1.5.1.11:
  • zmiana nazwy głównego pliku wykonywalnego (oamgr.exe)
  • potwierdzenie przy wychodzeniu z programu można wyłączyć
  • informacja o używanej wersji jest wysyłana podczas pobierania tokenu synchronizacyjnego (dotychczas była to tylko nazwa programu)
  • oczyściłem kod z dublujących się funkcji
  • dziwnie zachowujący się przycisk close został naprawiony

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#74
Ocena 4.2 na Softpedii, czyli bardzo dobry Smile
Program straci możliwości portable - potrzebny jest instalator przy aktualizowaniu programu. Nie będę zmieniał kodu żeby ustawienia były przechowywane w rejestrze - tak jak jest teraz (settings.dat) jest dobrze i nie warto kombinować.

//Trzeba przyznać że liczba zmian jest spora, m.in. blocklisty są kompresowane, zmniejszono zużycie pamięci, naprawiono kilkanaście rzeczy problematycznych dla nowych użytkowników. Poprawiono wygląd i zachowanie programu, niedługo dodam możliwość pobierania aktualizacji dla programu.
-------------------
Takie coś wymajstrowałem:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#75
Yyy kto przykleił temat Wink

Udostępniam wersję do przejrzenia rozwoju. Natomiast tak wygląda dziennik zmian w porównaniu do poprzedniej opublikowanej publicznie wersji:
  • przygotowania pod opcję aktualizowania
  • uzupełniłem "credits" <!-- sSmile2-->Smile2 <!-- sSmile2-->
  • poprawiłem okno dziennika aktualizacji (jeśli zabraknie miejsca i pojawi się scrollbar, podgląd automatycznie się przesunie)
  • otwieranie pliku blocklisty z okna programu (za pomocą notatnika). Przydatna funkcja gdyby ktoś chciał w prosty sposób przejrzeć blocklistę.

Rozmiar pliku wykonywalnego to ponad 1MB!
Zdecydowałem że będą dwie wersje: portable i instalacyjna. Różnić się będą jedynie brakiem jednej funkcji - aktualizacji programu (dotyczy portable - bo i tak zawsze można pobrać najnowszą wersję i odpalić ją).

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#76
Niestety u mnie twój program nie dziala prawidlowo - blocklisty nie dodają się do OA:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#77
Wróć na początek tematu i poczytaj wszystkie posty a będziesz wiedział co jest nie tak.
Stop, musisz po kolei dodać pobrane blocklisty. Nie da się na razie tego rozwiązać.
BTW: ponad 250 pobrań na Softpedii i ocena 4.2 Wink
Odpowiedz
#78
Ok, już wiem Smile
Odpowiedz
#79
To czynność jednorazowa - po aktualizacji OA sam odświeży bazę.
Odpowiedz
#80
Może da się tą blacklistę dodać?

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości