OA Blocklist Manager
Źle się zaczyna dziać skoro tyle prawidłowych adresów jest blokowanych. Na dodatek nie chce mi się już programować wersję 2.0 Tongue.
Spróbuję jakoś zaradzić, tj. zmobilizować się. Poza tym planuję zrobić jakiś prosty formularz do zgłaszania fp.
Odpowiedz
download.cnet.com

i.imgur.com + coś na imgur.com jest blokowane bo wyświetla się bez obrazków

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
Sypię fp-aami jak Webroot Tongue.
//Zrobiłem takie coś dla wersji 2.0:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Nawet ładne Wink
Odpowiedz
1.6.0.3 <preview> Smile
√ usunięte paski postępu z okna aktualizacji - sprawiały problemy z Aero na nowych systemach. Poza tym zaoszczędziłem trochę miejsca.
√ dopieściłem raportowanie. Można na ten moment przetestować działanie, ale to nie będzie miało mocy sprawczej, tj. nic nie zmienię w blocklistach (faza testów)
Aplikacja waży już 1.2MBWow . Okno raportowania i kilka innych rzeczy przeniosę do biblioteki DLL.


Dodano: 03 maja 2012, 22:22

Minęło 1,5 miesiąca od wydania pierwszej wersji tego skromnego programu. Niezły sukces, bo program ma na Softpedii ocenę 4.1, pobrano go około 289 razy.
Przez ostatnie 3 dni statystyki wskazują zużycie 67.1 MB transferu dla kanału aktualizacyjnego. To całkiem sporo - niektórzy korzystali z wersji testowej programu, poza tym 30 kwietnia była ostatnia aktualizacja. To znaczy że mam kilku stałych użytkowników Cool.

Podsumuję więc dziennik zmian dla drugiej wersji:
  • kompresja blocklist - ich rozmiar w drugiej wersji to zaledwie 1/3 rozmiaru całego zestawu w porównaniu do poprzedniej wersji!
  • zmniejszone zużycie pamięci RAM. W poprzedniej wersji program po pełnej aktualizacji pobierał około 11MB RAM. Teraz pobiera jakieś 4 MB Smile
  • szereg zmian w wyglądzie: poprawione okno dziennika aktualizacji, ustawień, "o programie".
  • naprawionych kilkanaście błędów
  • optymalizacja kodu - bardzo ważne i powtarzające się funkcje wrzuciłem do biblioteki features.dll
  • dodałem powiadomienie przy pierwszym uruchomieniu - dostawałem informacje że wielu nowych użytkowników gubiło się po uruchomieniu aplikacji. Nie widzieli żadnego okna, bo program znikał do zasobnika.
  • dodane okno FAQ.
  • można kliknąć PPM na daną blocklistę i wybrać odpowiednią opcję by otworzyć blocklistę w notatniku
  • aktualizacje dla programu - już działają!
  • wysyłanie podejrzanych url i zgłaszanie fałszywych alarmów już działa - program wysyła informacje za pomocą http POST do serwera, gdzie są "przepakowywane" i wysyłane do mnie na maila. W ciągu najbliższych dni powinienem zacząć modyfikować blocklisty na podstawie otrzymanych informacji (jeśli takowe będą)
  • instalator - program wciąż trzyma dane w pliku dat. Teoretycznie można skopiować pliki features.dll i oamgr.exe na pendrive - wszystko będzie działać, ale program będzie chciał pobierać instalator.

To release candidate 2.0. Korzysta z kanałów aktualizacji beta.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Dodano: 04 maja 2012, 9:32

Mógłbyś powiedzieć jakiego programu do tworzenia instalatorów użyłeś? Od dawna czegoś takiego szukam.
Odpowiedz
U mnie też ten sam problem a dodałem do zaufanych
Online Armor Premium + Kingsoft PC Doctor Lite + Bitdefender TrafficLight
Odpowiedz
ReviewsAntivirus napisał(a):Mógłbyś powiedzieć jakiego programu do tworzenia instalatorów użyłeś? Od dawna czegoś takiego szukam.

Inno Setup.

Wygląda na to że to coś jest nie tak z kompilatorem. Zaraz dam nowego egzeka.
//Ee to błąd w bibliotece features.dll - dodałem do niej moduł sharemem korzystający z biblioteki borlndmm.dll. Mógłbym podrzucić tę bibliotekę, ale stwierdziłem że lepiej będzie zrezygnować z tego ShareMema Smile

Skomilowałem już poprawiony build - jest dostępny jako malutka aktualizacja (2.0.0.1).
Odpowiedz

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Po kliknięciu na ikonę w tray''u

Okno programu pojawia się, ale bez żadnych blocklist.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Po kliknięciu na Check for Updates

Wysłalem ci raport, daj znać czy doszło.
Odpowiedz
Nie uruchamiasz go w jakimś Sandboxie albo coś takiego?
Odpowiedz
Nie, normalnie jak każdy program.


EDIT

Działa, ale trzeba uruchomić jako administrator.

Główne okno aplikacji jest trochę za duże.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Po wykonaniu aktualizacji jest napisane "update has been....performed" powinno być z wielkiej litery Smile

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



EDIT

Teraz zaczęło działać bez uruchamiania jako administrator Smile
Odpowiedz
ReviewsAntivirus napisał(a):Działa, ale trzeba uruchomić z prawami admina.

No to zaczną się teraz problemy... ostrzegam - mam XP, piszę w Delphi i nie wszystko może działać tak jak powinno. Najchętniej przeportowałbym program do C#, przez co zwiększyłbym kompatybilność z nowymi systemami (za cenę zużycia RAM).
Odpowiedz
Hej Adam,

Zacząłem używać OA i zgodnie z Twoją instrukcją dodałem blacklisty. Mam taki mały problem. Blacklista level2.txt zablokowała mi facebooka a często z niego korzystam, jest to jedna z ważniejszych form kontaktu z osobami "z zewnątrz" Wink Dałoby się coś z tym fantem zrobić, jak to naprawić?

Z góry dzięki Wink
Online Armor Premium + Kingsoft PC Doctor Lite + Bitdefender TrafficLight
Odpowiedz
vlchd czytaj posty wyżej Wink
Odpowiedz
Za kilka dni przejrzę wszystkie blocklisty i pokasuję potencjalne fp.


Dodano: 05 maja 2012, 15:50

Zastanawiałem się dlaczego program wywala się jeśli nie jest uruchomiony z uprawnieniami administratora i wygląda na to że winny jest instalator.

Widocznie potrzebne są uprawnienia do zapisu danych C:\Program Files (x86), a że program ich nie ma to się wywala. Chyba zrezygnuję z tego instalatora. Same problemy przez to są!


Dodano: 05 maja 2012, 19:14

vlchd napisał(a):Blacklista level2.txt zablokowała mi facebooka a często z niego korzystam, jest to jedna z ważniejszych form kontaktu z osobami "z zewnątrz" Wink Dałoby się coś z tym fantem zrobić, jak to naprawić?

Jeśli korzystasz z wersji 2.0, możesz w oknie programu kliknąć PPM na blocklistę (prawdopodobnie Level1 lub level2) i wybrać Edit/View. Powinien otworzyć się notatnik z załadowaną blocklistą. Wciśnij Ctrl+F i znajdź odpowiedni wpis.

BTW: skasowałem twarzoksiążkę z Level2.


Dodano: 05 maja 2012, 20:41

Potrzebni są użytkownicy Windows Vista,7!
Skompilowałem nowy build 2.0.0.9, w którym zadebiutowała pewna zmiana - powinno działać wymuszanie uprawnień administratora. Wybaczcie potencjalne błędy - tylko okazjonalnie mogę przetestować program na W7.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Oamgr.exe trzeba skopiować do tej samej lokalizacji gdzie jest zainstalowany program, nadpisać plik i go uruchomić. Nie powinien pojawić się żaden alarm UAC.
Odpowiedz
Dalej error:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Czy to na pewno błąd?
Odpowiedz
Jeszcze raz?

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

//Że nie ma aktualizacji? Używasz wersji 2.0.0.9, dla serwera aktualna jest 2.0.0.1. Downgrade nie jest możliwy Grin.
Odpowiedz
Teraz działa Smile Ale ikonka UAC (tarcza) zasłania ikonkę strzałki.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
Eee w sumie dobrze się składa bo zgubiłem ikonę programu. Dobrze że chociaż UAC działa.
Odpowiedz
Mnie o uprawnienia administratora pytał tylko przy pierwszym użyciu, przed instalacją. Potem jakiś czas miałem go w autorunie i raczej UAC się nie odzywał

Wrzuciłem nowy oamgr.exe do katalogu, podmieniłem i odpaliłem - nie było żadnego alarmu.

Co do twarzoksiążki - pobrałem najnowsze blackisty, stare wywaliłem a ona dalej nie działa.

Tylko jest jeszcze coś takiego, że zmieniłeś nazwę ads.txt i teraz pokazuje się jako "not found".

Reviews, masz 32 czy 64 bitowy system? Ja 32 Ultimate i nie ma problemu z UAC.
Online Armor Premium + Kingsoft PC Doctor Lite + Bitdefender TrafficLight
Odpowiedz
vlchd napisał(a):Reviews, masz 32 czy 64 bitowy system? Ja 32 Ultimate i nie ma problemu z UAC.


Mam 64-bitowy Home Premium.

vlchd napisał(a):Co do twarzoksiążki - pobrałem najnowsze blackisty, stare wywaliłem a ona dalej nie działa.


Może Gieniek nie usunął wszystkich wpisów Facebooka (chyba było ich kilka).
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości