OA Blocklist Manager
#21
Poza tym gdyby ustawienia były w pliku "przy programie" to byłbym on w zasadzie przenośny (w kontekście wersji portable).
Odpowiedz
#22
buri napisał(a):Zaśmiecanie już zaśmieconego rejestru to zły pomysł, a w takim pliku by nikomu nie przeszkadzało, chyba że jest jakiś powód ku temu.

To tylko jeden klucz w rejestrze - nie ma żadnych sterowników, usług, rozszerzeń powłoki etc. W następnej wersji dodam dodatkową flagę przy rejestrze żeby podczas dezinstalacji nie było śladu po aplikacji - na razie zostaje klucz rejestru i wartość odpowiedzialna za ostatnią datę aktualizacji.
Ale i tak zastanowię się nad problemem.
Odpowiedz
#23
lukasamd napisał(a):Poza tym gdyby ustawienia były w pliku "przy programie" to byłbym on w zasadzie przenośny (w kontekście wersji portable).

Takie plus na przyszłość.
Eugeniusz napisał(a):
buri napisał(a):Zaśmiecanie już zaśmieconego rejestru to zły pomysł, a w takim pliku by nikomu nie przeszkadzało, chyba że jest jakiś powód ku temu.

To tylko jeden klucz w rejestrze - nie ma żadnych sterowników, usług, rozszerzeń powłoki etc. W następnej wersji dodam dodatkową flagę przy rejestrze żeby podczas dezinstalacji nie było śladu po aplikacji - na razie zostaje klucz rejestru i wartość odpowiedzialna za ostatnią datę aktualizacji.
Ale i tak zastanowię się nad problemem.

Rozumiem iż będzie po sobie sprzątać, jednak mnie interesuje coś innego. Dlaczego w rejestrze, a nie pliku (osobiście się na tym nie znam), czy jest jakaś różnica, przewaga jednego nad drugim? Czysta ciekawość, od tak chciałbym wiedzieć - niczego się nie czepiam, tylko mnie to zastanawia.
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
Odpowiedz
#24
Zrobiłem tak bo boję się że użytkownik przypadkowo coś pozmienia w pliku i nie wiadomo jak to zadziała. Jak jest w rejestrze to przynajmniej nikt nie ruszy.

BTW: chyba będę zapisywał ustawienia do pliku - 64-bitowe windowsy są dla mnie utrapieniem:/ , nie wiem jak działa ta moja aplikacja na tych windowsach.

Usprawnię aplikację tak żeby przywracała domyślne ustawienia w przypadku problemow.

Dobra, to nie będzie instalatora - program będzie 100% portable - ktoś będzie chciał to włączy autostart.
//Macie rację - portable będzie lepszym rozwiązaniem. Nie będę musiał martwić się o jakieś przekierowania rejestru w 64-bitowych windowsach.


Dodano: 29 sty 2012, 12:37

0.0.2.52:
√ portable
√ aplikacja jest w stanie odbudować wymaganą strukturę plików i katalogów - czyli jeśli ktoś usunie token synchronizacji, następnym razem aplikacja pobierze najnowszy zestaw blocklist
√ autostart
√ poprawione formatowanie wersji blocklist oraz kosmetyczne zmiany w interfejsie

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Dodano: 29 sty 2012, 13:34

Podstawowe blocklisty: spyware, reklamy, Level1, Level2 są już na serwerze. Można aktualizować Smile


Dodano: 29 sty 2012, 22:13

0.1.0.2:
√ zmniejszony rozmiar pliku (z 820KB do 782KB)
√ autostart - działa na pewno
√ poprawki drobnych błędów interfejsu
√ drobne usprawnienia działania
√ nowa funkcja - resetowanie blocklist. Pobiera cały zestaw aktualizacji

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#25
0.1.0.23
Podam tylko zmiany wprowadzone w tej wersji i planowane w najbliższej przyszłości:
√ drobne bugi interfejsu naprawione
√ aplikacja nie wykrywała czy autostart jest już ustawiony
√ drobne poprawki zwiększające wygodę użytkowania
√ nowa funkcja: przywracanie ustawień domyślnych
√ nowa funkcja: wybieranie blocklist z których użytkownik chce skorzystać
√ standardowo poprawki wydajności
√ lepsze działanie w "skrajnych" warunkach

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#26
0.1.1.1:
√ troszeczkę poprawione zachowanie programu jeśli super ważny plik versions.dat nie zostanie odnaleziony.
√ wybieranie blocklist do użycia - działa jakoś, ale wymaga poprawek i przemyśleń
√ działa licznik wybranych blocklist Smile
√ drobne poprawki w kodzie interfejsu - dublujące się gdzieniegdzie wpisy

Problemy są z:
√ resetowaniem blocklist i ustawień - lepiej tego nie róbcie

Wrzucam plik wykonywalny i zestaw potrzebnych plików. Proszę o testy - wystarczy uruchomić program, wskazać blocklisty do użycia, potem otworzyć plik versions.ini i zresetować blocklisty - powinny zaktualizować się tylko te które są zaznaczone (włączone)

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#27
Gieniu...nie myślałeś, żeby wrzucić o nim zajawkę na Wildersy?
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#28
Zastanawiałem się nad tym, ale zrobię to gdy program będzie wyglądał i działał tak jak powinien. Na razie to jednak eksperyment Smile
//Jeszcze jest kwestia czy aplikacja jest pożyteczna. Bo jeśli nie to nie ma sensu marnować zasobów.


Dodano: 05 lut 2012, 15:34

0.1.1.8:
√ obniżone zużycie pamięci (z 5.5MB do około 4.8MB w stanie spoczynku)
√ lepsze zarządzanie blocklistami - program dociąga brakujące blocklisty - trzeba jeszcze oprogramować kasowanie nieużywanych blocklist Smile
√ zmiany w wyglądzie - zamiast listy w oknie głównym generowane są automatycznie etykiety z nazwami i buildami
√ czyszczenie kodu - zmniejszony rozmiar pliku wykonywalnego
Pliku nie daję - anonsuję tylko zmiany
Heh... 0.1.1.9:
√ usuwanie nieużywanych (niechcianych) blocklist

Trochę się pospieszyłem bo chciałem dodać funkcję wybierania blocklist gdzieś w wersji 2.0 Smile. Ciekawe kiedy konkretne beta testy.
Odpowiedz
#29
0.2.0.5:
- Zarządzanie blocklistami do gruntownego przebudowania i przemyślenia
Nie mam czasu ostatnio na takie rzeczy więc rozwój trochę zamarł :/

//Naprawiłem resetowanie ustawień i usprawniłem resetowanie blocklist - kasuje wszystkie pobrane i pobiera włączone jeszcze raz.
Odpowiedz
#30
Eugeniusz napisał(a):0.2.0.5:Nie mam czasu ostatnio na takie rzeczy więc rozwój trochę zamarł :

No niestety, żyjemy w takich czasach, że mamy coraz mniej czasu na realizowanie swoich pasji. Grunt, że masz zapał i co najważniejsze satysfakcję z tego co robisz Smile
"Rób swoje, reszta przyjdzie sama"Camille Pissaro
Odpowiedz
#31
Wciąż nie potrafię tak aplikację oprogramować, by była "self-deploying", tj. przy pierwszym starcie potrafiła odtworzyć podstawowe pliki.
Ufff, chyba się udało stworzyć coś na wzór konfiguratora przy pierwszym uruchomieniu.

Zmiany (0.2.1.0)
√ aplikacja powinna poprowadzić użytkownika przez proces konfiguracji programu
√ dla bezpieczeństwa zmieniłem rozszerzenie tokenu synchronizacyjnego (z dat na oasf) - trzeba usunąć poprzednią wersję całkowicie
Co trzeba zrobić:
√ optymalizacja kodu - na razie jest okropny!!!
√ HOSTS - hmm...

Proszę o testy na nowych stanowiskach:
- czy czegoś nie gubi
- czy działa dobrze na 64-bitowych windowsach (powinien pojawić się alarm UAC)

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#32
Ustawione na start z systemem, przy aktualizacji blacklist z ikony w trayu pojawia się:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Windows 7 32 bit.

Czy w Online Armor ma to tak wyglądać, czy jednak coś nie działa jak trzeba z tym oamanagerem?

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#33
andrzej76 napisał(a):Ustawione na start z systemem, przy aktualizacji blacklist z ikony w trayu pojawia się:

Mogło się takie coś zdarzyć. Jeszcze się tym dokładnie nie zajmowałem, ale dziękuję za przypomnienie Smile.
//Hmm dziwne, u mnie działa.

andrzej76 napisał(a):Czy w Online Armor ma to tak wyglądać, czy jednak coś nie działa jak trzeba z tym oamanagerem?

OA nie udostępnia API, deweloperzy nie chcą powiedziec jak OA trzyma ustawienia. Trzeba sobie ręcznie dodać blocklisty - akurat w tej wersji to zwyczajne pliki testowe - to nie są blocklisty.

Pojawił się alarm UAC czy sam go włączyłeś z uprawnieniami admina.


Dodano: 22 lut 2012, 21:44

Mam trochę więcej czasu, więc troszkę dopieściłem program:
0.2.1.5
√ aplikacja tworzy log (debug.log), więc gdyby ktoś miał problem z aplikacją, niech wyśle go do mnie lub na stronę projektu na Google code
√ powoli dodaję funkcję aktualizującą HOSTS - będzie trochę oddzielona, może zrobię tak żeby aplikacja mogła być przydatna dla osób które nie mają OA a chcą mieć aktualny MVPS HOSTS
√ drobne poprawki zwiększające ergonomię
√ czyszczę kod z niepotrzebnych zmiennych, niektóre funkcje zamieniam "lżejszymi" odpowiednikami


Dodano: 23 lut 2012, 16:09

0.2.1.12:
√ wrócił Listview do okna głównego
√ bug zgłoszony przez Andrzeja chyba został naprawiony Smile
√ dodano nowe rejestrowane zdarzenia w debug.log
√ dymek powiadomienia przy pobraniu aktualizacji z zasobnika
√ zmiany w listview są wprowadzane "na żywo" Smile

Znane błędy:
Error "file not found" jeśli użytkownik zechce zaktualizować blocklisty z traya
Odpowiedz
#34
0.2.1.68:
√ poprawiony "self-deploying" (program zareaguje jeśli użyszkodnik skasuje settings.dat - pobierze token synchronizacji, nakaże ustawić z których blocklist ma korzystać i przywróci ustawienia lokalne!)
√ okno aktualizacji automatycznie znika po 5 sekundach od zakończenia pobierania
√ usunąłem kilka niepotrzebnych zmiennych.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


//0.2.1.70:
√ poprawione pokazywanie statusu w listview, tj. w tej tabelce w głównym oknie programu (nie używana, OK, konieczna aktualizacja)


Dodano: 24 lut 2012, 20:44

0.2.1.71:
- okno logu aktualizacji mogło znikać za szybko - naprawione


Dodano: 25 lut 2012, 11:40

0.2.1.85:
√ zautomatyzowane aktualizowanie blocklist
√ poprawione ustawienia blocklist
√ zmiany w wyglądzie - lepiej brzmiące etykiety (Exit zamiast Shutdown, Restore defaults zamiast Restore settings)
√ okno ustawień blocklist można było zmaksymalizować - naprawione
Odpowiedz
#35
0.2.2.0:
√ lepsze zarządzanie blocklistami w przypadku aktualizacji listy wspieranych blocklist
√ folder "temp" nie był usuwany przy automatycznym zamykaniu okna dziennika aktualizacji
√ licznik informujący za ile sekund zniknie okno aktualizacji
√ blocklisty są domyślnie wyłączone przy nowym uruchomieniu oraz pobraniu nowego tokenu


Dodano: 26 lut 2012, 17:17

0.2.2.11:
√ niektórych form (About, HOSTS) nie trzeba tworzyć przy starcie programu - oszczędność pamięci
√ poprawiony licznik - resetowanie czasu w przypadku kliknięcia update now
√ przycisk close mógł nie działać tak jak powinien - naprawione
√ etykieta pokazująca listę wspieranych blocklist mogła czasami pokazywać liczbę 0 - naprawione
√ notyfikacja w przypadku dodania nowej blocklisty - dodano

Ludzie, niedługo wersja RC Smile
Odpowiedz
#36
ichito napisał(a):Gieniu...nie myślałeś, żeby wrzucić o nim zajawkę na Wildersy?


Brawo Smile
Beer
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#37
Ano wypuściłem zwierza z klatki. Poczekamy, zobaczymy.
None


Dodano: 27 lut 2012, 20:33

Tymczasem wersja 0.2.2.15:
√ dodano potwierdzenie wychodzenia z programu
√ dodano okno pokazujące licencję
√ czyszczenie katalogu blocklist działa - kasuje wszystkie z katalogu blocklist i pobiera wszystkie zaznaczone w ustawieniach
√ troszeczkę zjechałem z rozmiaru aplikacji: z około 780KB do 740KB.
√ podpowiedź do ikony w trayu - pokazuje wersję programu


Dodano: 27 lut 2012, 22:12

0.2.2.19:
√ oczyszczono kod z niepotrzebych funkcji
√ naprawiono problem z aktualizacją wykonywaną 15 minut po starcie (pokazywał się komunikat o rzekomo dodanych nowych blocklistach)
Dobranoc.


Dodano: 28 lut 2012, 19:56

0.2.2.21:
√ po przywróceniu ustawień domyślnych program wywalał się.
√ działają powiadomienia o aktualizacji (+wyłączanie w oknie ustawień)


Dodano: 28 lut 2012, 20:18

0.2.2.22:
√ zaznaczanie/odznaczanie wszystkich elementów w oknie ustawień blocklist - taka fajna pętelka dodana Smile
Odpowiedz
#38

Dodano: 02 mar 2012, 18:42

0.4.2.0:
√ naprawiono problem z autostartem - aplikacja nie mogła odnaleźć swoich plików po uruchomieniu Windows - bardzo ważna poprawka!
√ kosmetyczne poprawki w oknie "o aplikacji" oraz w oknie ustawień
√ usprawnione automatyczne aktualizacje (działają, dzisiaj testowałem)
√ własna blocklista - Own.txt. Ma tylko jeden wpis: malwares.pl Grin

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#39
Przez najbliższe 3 dni proszę nie sprawdzać aktualizacji - wprowadzam zmiany by usprawnić zarządzanie blocklistami w przypadku usunięcia wsparcia dla jednej z nich.
Odpowiedz
#40
Gotowe.
Ta wersja (0.5.00) posiada nowy system aktualizacji. Token synchronizacyjny wygląda teraz tak:
Cytat:
[Level1.txt]
url=http://dl.dropbox.com/u/3680815/oamanager/blocklist/level1.txt
name=Level1.txt
version=3
[Own.txt]
url=http://dl.dropbox.com/u/3680815/oamanager/blocklist/own.txt
name=Own.txt
version=3
[Level2.txt]
url=http://dl.dropbox.com/u/3680815/oamanager/blocklist/level2.txt
name=Level2.txt
version=3
[Ads.txt]
url=http://dl.dropbox.com/u/3680815/oamanager/blocklist/ads.txt
name=Ads trackers and bad pr0n.txt
version=3
[Spyware.txt]
url=http://dl.dropbox.com/u/3680815/oamanager/blocklist/spyware.txt
name=Spyware.txt
version=3

Zamiast:
count=5
Blocklist1
Blocklist2
itd...
Niektóre rzeczy (automatyczne aktualizacje) mogą nie działać. Proszę usunąć versions.oasf i settings.dat by zresetować program. Zmiany dotyczą też pliku settings.dat!
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości