Jaki dysk SSD 2,5 cala wewnętrzny wybrać?
#81
Za taką cenę (250), wolałbym nie ryzykować i kupić Samsunga/Cruciala/Intela. Ocz podobną lubią być awaryjne i owszem - poprawili ostanio co nieco ale ja bym nie ryzykował.
Odpowiedz
#82
X26 napisał(a):Za taką cenę (250), wolałbym nie ryzykować i kupić Samsunga/Cruciala/Intela. Ocz podobną lubią być awaryjne i owszem - poprawili ostanio co nieco ale ja bym nie ryzykował.

Dziękuję bardzo za odpowiedź, póki co najbardziej przekonany jestem do Intela.
SpyShelter Firewall
Odpowiedz
#83
Ja mam Samsunga ale nie powiem Ci czy jest awaryjny bo za krótko go mam. Intel jest drogi więc sam musisz zdecydować...
Odpowiedz
#84
W sumie zależy w jakiego Intela chcesz inwestować. Jak w te nowe, to jest sens, jak w starsze, to Samsung 830 lub Crucial M4 będą lepszym wyborem.
Odpowiedz
#85
Odświeżę nieco temat, bo sam przymierzam się do zakupu SSD i nasuwa mi się tylko jedno pytanie: jak wygląda sprawa z partycjonowaniemSSD? Jakieś specjalne zalecenia? Czy w ogóle partycjonować taki dysk?
Odpowiedz
#86
Raczej nie ma sensu partycjonować te dyski nie są zbyt duże
Odpowiedz
#87
Nie wiem czy komuś sie przyda, ale znalazłem ten portal przy okazji łaziorowania

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

BTW...jeśli ktoś korzysta z programów do tzw. lekkiej wirtualizacji (SD, Returnil, WTF, TTF, DF) może mieć problemy z ich pracą na dyskach SSD. Na Wildersach pokazało się ostatnio sporo takich informacji.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#88
zord napisał(a):Raczej nie ma sensu partycjonować te dyski nie są zbyt duże

Hmm...jak to nie są zbyt duże ?
Przecież występują one w rozmiarze nawet 1TB Wink

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#89
ktośtam napisał(a):jak wygląda sprawa z partycjonowaniem SSD


Tak samo jak w wypadku HDD. Jeżeli masz zwykły BIOS, jesteś ograniczony do 4 partycji podstawowych (jak w HDD) i to w zasadzie jedyna warta pamiętania sprawa.
Całą powierzchnią dysponujesz jak zechcesz.
Odpowiedz
#90
Dzięki Łukasz. A ni spowoduje to spadku wydajności, czy coś w tym stylu?
Pytam, bo jestem zielony w temacie SSD Wink
Odpowiedz
#91
Nie, nie ma to wpływu na wydajność.
Odpowiedz
#92
No to wiem wszystko, co chciałem wiedzieć. Dzięki serdeczne.
Odpowiedz
#93
Kolejny...może przydatny portal

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#94
Pomyślałem, że może się komuś przydac.

Dysk SSD Kingston SV200S37A/128G (2.5", 128GB, SATA/600) w promocji za 329 zł:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Informację znalazłem tu:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

...
Odpowiedz
#95
Zastanawiam się jak to jest z czasem pracy dysków SSD. Jeżeli producent podaje 1 000 000 godzin, to czy to oznacza, że mniej więcej przez tyle godzin dysk będzie działał poprawnie? Jeżeli pracuję powiedzmy 10 godzin dziennie przed komputerem, to teoretycznie dysk powinien pracowac przez ok. 100 000 dni, czy tak? To by dawało jakieś 273 (!!!) lat poprawnej pracy. A przecież tyle, to nawet HDD nie wytrzyma. Jak to z tym jest?

I jeszcze jedno. Co myślicie o tym dysku?

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Od razu zaznaczę, że dysk korzysta z kontrolera Indilinx Everest , a nie Sandforce. Więcej informacji tu:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Zastanawiam się jeszcze nad tym:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Ale myślę, że w/w OCZ Petrol będzie lepszym wyborem.

Dodano: 09 lip 2012, 11:17

Przeczytałem sobie test:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

OCZ Petrol na tle konkurentów wypadł całkiem dobrze, no i nie bazuje na nielubianym kontrolerze SandForce. Chyba się na niego skuszę Smile

Dodano: 09 lip 2012, 15:25

Tak sobie poczytałem:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Wychodzi na to, że przy typowym korzystaniu z komputera spokojnie można używac przez 10 lat każdego obecnie produkowanego dysku SSD .
Oczywiście, gdy komputer i system obsługują wszystkie technologie serwowane przez producentów dysków SSD.
...
Odpowiedz
#96
Eee tam zaraz OCZ padająWink

OCZ Vertex2 120GB kupiony jakoś w połowie marca 2011:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


To 8 lat użytkowania jeszcze brzmi optymistycznie, ale pewnie za rok, dwa jak dożyje (3 lata gwarancji), pójdzie na emeryturę zastąpiony innym SSD Smile


No teraz to pewnie wybierałbym między: OCZ Vertex 4, Crucial M4 i Samsung 830 (128GB).
A tutaj teścik:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

KIS/EIS/MKS, MBAM, HitmanPro, Eset Online, WF+uBlock
Odpowiedz
#97
Wypada naprawdę świetnie. Dobrze, ze zrezygnowali z kontrolera SandForce.
Odpowiedz
#98
lukasamd napisał(a):Wypada naprawdę świetnie. Dobrze, ze zrezygnowali z kontrolera SandForce.

Domyślam się, że mówisz o OCZ Petrol. Szukałem podobnych ofert, ale lepszej oferty po prostu nie ma. Petrol to nie jest demon szybkości, ale na mojego lapka z SATA II jest idealny.
Mam tylko nadzieję, że mając swój własny kontroler OCZ będzie bardzo o niego dbał.

@tommy504 Czytałem, że SSD''ki z kontrolerem SandForce zwalniają po zapełnieniu dysku w 51% i więcej. Zauważyłeś może coś takiego u siebie?

Dodano: 09 lip 2012, 19:00

Przydatne FAQ, dotyczące dysków SSD:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

...
Odpowiedz
#99
@preter_m:
Chodziło mi o Vertexa 4, co do Petrola, nie wiem o nim za wiele.

SandForce ma wiele wad, nie bez powodu z niego zrezygnowali w nowej rodzinie dysków.
Odpowiedz
preter_m napisał(a):@tommy504 Czytałem, że SSD''ki z kontrolerem SandForce zwalniają po zapełnieniu dysku w 51% i więcej. Zauważyłeś może coś takiego u siebie?


Nic takiego nie zauważyłem.

Prędkości w benchmarkach są zawsze inne jak jest nowiutki dysk z fabryki, a jak już był używany, zapełniany.

W AS-SSD świeży miał 440punktów, teraz jest około 400punktów.
KIS/EIS/MKS, MBAM, HitmanPro, Eset Online, WF+uBlock
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości