Jaki dysk SSD 2,5 cala wewnętrzny wybrać?
lukasamd napisał(a): @preter_m:
Chodziło mi o Vertexa 4, co do Petrola, nie wiem o nim za wiele.

SandForce ma wiele wad, nie bez powodu z niego zrezygnowali w nowej rodzinie dysków.

OCZ Petrol bazuje na tym samym kontrolerze co Vertex 4, dlatego właśnie zainteresował mnie ten dysk.
Nowy kontroler - nowa jakość i świetny stosunek ceny do pojemności. Jak już pisałem demonem prędkości to on nie jest, ale i tak jest dużo szybszy niż jakikolwiek HDD. Na SATA II spokojnie wystarczy, żeby lapek nabrał energii, szybkości i ... chłodu Smile

tommy504 napisał(a):Nic takiego nie zauważyłem.

W takim razie nie będę się przejmował na zapas. Dzięki.

Dodano: 10 lip 2012, 14:14

Mój błąd, ten Petrol ma pierwszą wersję kontrolera i m.in. dlatego wybór padł na OCZ Vertex 4 . Ten bazuje na nieco zmodyfikowanym Marvelu, tym samym, który znajduje się w Crucial M4.
Drugi powód to 5 lat gwarancji na Vertex''a.
Trzeci - dysk jest szybki i przyszłościowy. W następnym roku planuję kupno nowego kompa Smile
Czwarty powód - z taką liczbą operacji odczytu i zapisu i z 2 000 000 MTBF pochodzi naprawdę dłuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuugoooooooo Smile

Dysk zamówiłem w Morele.net za 469 zł, to 20 zł taniej niż Crucial M4 Grin
Więcej informacji na temat Vertexa tutaj:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

...
Odpowiedz
Już od paru godzin pracuję na OCZ Vertex 4 i muszę przyznać, że na dysku SSD rzeczywiście pracuje się dużo lepiej niż na tradycyjnym HDD.
Firmware zaktualizowany i wszystko pięknie śmiga.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

...
Odpowiedz
Ja mam Crucial M4 64GB , tutaj test wielkiej trójcy:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Liczą się przede wszytkim na rynku teraz OCZ Vertex 4, Samsung 830 i Crucial M4. I z tych proponuję wybierać przed zakupem.
Odpowiedz
Tak przy okazji podepnę się pod temat, planuję zainwestować w ssd i znalazłem taki oto dysk:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Co o nim myślicie? Można go kupić za 369zł. Myślałem nad Vertexem 4 ok. 430zł tylko czy jest sens dokładać do niego?
Odpowiedz
Dysk OK Fajnie, że wprowadzają Indilixa 2.0 do tańszych konstrukcji. Od Vertexa 4 różni się nieco niższą wydajnością, nieco wyższym poborem energii oraz gwarancją - Vertex 4 ma 5 lat gwarancji.

Ogólnie dysk jest opłacalnym zakupem, gdy mamy ograniczone środki na zakup. Jeśli możesz i chcesz, to warto dopłacić do Vertex-a 4 z powodu dłuższej gwarancji i nieco niższego poboru energii (szczególnie, jeśli dysk planujesz używać w laptopie).
...
Odpowiedz
Dysk potrzebuje na PCeta, 5 lat gwarancji i torpeda pod względem szybkości rzeczywiście kusi tylko podejrzewam, że różnicy większej nie będzie...Preter jaki masz rzeczywisty odczyt/zapis na Vertexie?
Odpowiedz
5 lat gwarancji zamiast 3 lat i 60PLN różnicy. Ja bym brał Vertex 4.
KIS/EIS/MKS, MBAM, HitmanPro, Eset Online, WF+uBlock
Odpowiedz
W przypadku SSD te 5 lat gwarancji jednak kusi, i warto dołożyć parę złotych i mieć komfort psychiczny.
Odpowiedz
Macie rację, 5 lat gwarancji w przypadku ssd jest różnica, ai wydajność sporo większa:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Biorę Vertexa. Będe musiał się rozstać z Shadow Defender Sad
Odpowiedz
Ambient napisał(a):Preter jaki masz rzeczywisty odczyt/zapis na Vertexie?

Ja mam jeszcze SATA II, więc u mnie prędkość odczytu i zapisu jest ograniczona. Poza tym nie mogę dać screen-a z wynikami, gdyż mam problemy z lapkiem Sad i na razie wymontowałem SSD, żeby nic się z nim przypadkiem nie stało. Wolę dmuchać na zimne.
...
Odpowiedz
preter napisał(a):
Ambient napisał(a):Preter jaki masz rzeczywisty odczyt/zapis na Vertexie?

Ja mam jeszcze SATA II, więc u mnie prędkość odczytu i zapisu jest ograniczona. Poza tym nie mogę dać screen-a z wynikami, gdyż mam problemy z lapkiem Sad i na razie wymontowałem SSD, żeby nic się z nim przypadkiem nie stało. Wolę dmuchać na zimne.

Rozumiem Smile
Vertex 4 zamówiony, chciałem na Agito (432zł), ale napisane było, że gwarancja wewnętrzna 36miesięcy nie wiem czy to błąd więc dla pewności padło na Merele (436zł) 60 miesięcy gwarancji wewnętrznej. W weekend postawię na nim system i podzielę się wynikami Smile
Odpowiedz
Ambient napisał(a):więc dla pewności padło na Merele (436zł) 60 miesięcy gwarancji wewnętrznej.

Też kupowałem w Morelach Smile , ze względu na cenę i obsługę paczkomatów InPost.
...
Odpowiedz
Polecam z czystym sumieniem OCZ Agility, przystepna cena i bardzo duza wydajnosc.
Odpowiedz
preter napisał(a):
Ambient napisał(a):więc dla pewności padło na Merele (436zł) 60 miesięcy gwarancji wewnętrznej.

Też kupowałem w Morelach Smile , ze względu na cenę i obsługę paczkomatów InPost.

Paczkomaty to niezła rzecz. Mam po drodze przy parku Dreszera na Puławskiej jak będę wracać z drugiej zmiany to sobie w piątek odbiore :-) A tak to kombinacje z kurierem, umawianie itp.
Odpowiedz
Ambient napisał(a):A tak to kombinacje z kurierem, umawianie itp.

Przesyłki kurierskie są bardzo nie praktyczne, bo trzeba w domu siedzieć, a z paczkomatu można odebrać w wolnej chwili.
Szkoda, że jeszcze nie wszystkie sklepy internetowe obsługują paczkomaty None2
...
Odpowiedz
Sporo było wypowiedzi na ten temat, ale nadal nie mogę podjąć decyzji. Szukam dysku SSD 120-128 Gb na Windowsa. Zależy mi na szybkości i bezawaryjności. Moimi faworytami są:

-Samsung 830
-OCZ Vertex 4
-Crucial M4

Ceny są bardzo zbliżone, więc tym się nie kieruje. Co do OCZ, można przeczytać wiele o ich awaryjności, ale Vertex 4 ma inny kontroler, więc powinno być lepiej.
Odpowiedz
Jeśli twoja płyta główna posiada sata III to Samsung 830, co do OCZ to ciężko się wypowiedzieć gdyż zbyt krótko jeszcze jest na rynku.
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
Odpowiedz
Niestety posiadam tylko Sata II, ale chcę bardziej przyszłościowy dysk.
Odpowiedz
A Intel 330 SSD 128 GB ?
Real Time: Windows Defender, Online Armor Premium
On Demand: Malwarebytes Antimalware, Hitman Pro, EEK
Backup: EaseUS Todo Backup Free 5.0, FreeFileSync
Odpowiedz
Meo napisał(a):Sporo było wypowiedzi na ten temat, ale nadal nie mogę podjąć decyzji. Szukam dysku SSD 120-128 Gb na Windowsa. Zależy mi na szybkości i bezawaryjności. Moimi faworytami są:

-Samsung 830
-OCZ Vertex 4
-Crucial M4

Ceny są bardzo zbliżone, więc tym się nie kieruje. Co do OCZ, można przeczytać wiele o ich awaryjności, ale Vertex 4 ma inny kontroler, więc powinno być lepiej.


Ja w moim macbooku zapodałem Samsunga 830, bardzo ładnie to śmiga
Znajomy ma w pc crucial M4 i też nic sięnie dzieje
Natomiast z vertexem jest trochę kłopotów, przynajmniej w neciepisze sporo o tych dyskach i ich problemach
O dziwo najlepiej pod kwestią problemów wypada Samsung 830 i dlatego go zakupiłem
WIN11
Ventura
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 4 gości