Jaki dysk SSD 2,5 cala wewnętrzny wybrać?
#41
Jak dla mnie nieco dziwny wynalazek... za taką samą cenę można mieć normalnego SSDka, który zagwarantuje z pewnością większe bezpieczeństwo danych. Jeżeli używamy go tylko jako cache, to bezpieczeństwo jest takie same jak na zwykłym HDD, bo to on jest faktycznym nośnikiem.
Odpowiedz
#42
Crucial M4 64GB- czy transfery dysku są w normie? Nie mam obaw, tylko pytam, może są większe, chodzi pod SATA II.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]






Czy zastosować nowe firmware (version 009) , które pobrałem z stąd :

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Czy konfigurować jakoś Windows 7 pod SSD? ( wyłączyłem indeksowanie, zmiejszyłem plik stronicowania, wyłączyłem przywracanie systemu i wstępne ładowanie do pamięci)

Zapytania kieruję do Łukasza lub innego usera który go posiada.
Odpowiedz
#43
Wstępne ładowanie do pamięci możesz zostawić włączone, ono wcale nie przeszkadza w wypadku SSD (bo to ładuje dane do RAMu który i tak jest szybszy).
Transfery wyglądają ok, masz intel rapida, masz prawidłowy alignment, teraz tylko używać Smile
Odpowiedz
#44
lukasamd napisał(a):masz intel rapida, masz prawidłowy alignment, teraz tylko używać


Możesz jaśniej wytłumaczyć jeśli można.
Odpowiedz
#45
No ze screenu z AS widać, że masz zainstalowane sterowniki Intel Rapid Storage, masz też prawidłowo dopasowane rozmiary partycji (oba na zielono) więc SSD działa "z pełną mocą".
Odpowiedz
#46
Dzięki za informację. Faktycznie działa "na maxa" czuć to.
Odpowiedz
#47
I wbrew pozorom tu wcale nie chodzi aż tak bardzo o te transfery - ja dla porównania mam zapis 4k w granicach 19-20 MB/s (czyli 2x wolniej niż u Ciebie!) a wydajność jest po prostu miażdżąca.
To co opisuję co ma miejsce u mnie to dosyć "normalna" sprawa ze względu na chipsety intela dosyć mocno oszczędzające energię na lapach - da się zmienić kilka ustawień i też robi się 40 MB/s, ale jakoś tego nie czuć wcale Smile Najważniejszy jest czas dostępu, to robi kapitalną różnicę.
Spróbuj sobie wrzucić na pasek zadań Win7 kilka aplikacji np. word, excel, odtwarzacz, przeglądarka, komunikator a potem szybko przez niego przejechać i wszystko uruchamiać - wtedy naprawdę widać potęgę SSD Grin

Aż mi się przypomniał pewien filmik (no ale to "nieco" większe koszty Grin)

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#48
lukasamd napisał(a):Spróbuj sobie wrzucić na pasek zadań Win7 kilka aplikacji np. word, excel, odtwarzacz, przeglądarka, komunikator



Tak sprawdziłem go tak i ... HDD przy takiej operacji w porównaniu do SSD - żółwikem jest.
Odpowiedz
#49
SSD świetna sprawa. Ja niestety muszę poczekać, aż ceny troszkę spadną.
Odpowiedz
#50
Podepnę się pod ten temat:

Stoję na wyborze między Crucialem m4 64 gb a Samsungiem 830. Co radzicie? Samsung daje ładne dodatki kable,programy,aplikacje norton ghost 15itp i to mnie kusi.
Sandboxie + UAC Max/Spyshelter P + Webroot SA + OPEN DNS
Odpowiedz
#51
Oba z tych dysków są godne uwagi. Szczerze to chyba Samsung chyba nawet bardziej, seria 830 jest nowsza od Cruciali M4...
Czegoś byś nie wziął, będziesz zadowolony.
Odpowiedz
#52
lukasamd napisał(a):Oba z tych dysków są godne uwagi. Szczerze to chyba Samsung chyba nawet bardziej, seria 830 jest nowsza od Cruciali M4...
Czegoś byś nie wziął, będziesz zadowolony.
Chodzi migłównie o te dodatki,mam wykorzystane już kable sata itp ,musiałbym dodatkowo zamawiać a teraz ciężko będzie mnie zastać w domu przed 17 więc kurier odpada.Z tego co widziałem po testach to samsung jest szybszy trochę od c4 na pewno w zapisie. Cruciala wszędzie testują wersje 128 a 64 jest wolniejsza.
Sandboxie + UAC Max/Spyshelter P + Webroot SA + OPEN DNS
Odpowiedz
#53
Mam 830 taki

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

więc jak chcesz to odpowiem na wszystkie pytania.
Teraz jest nawet tańszy. Ja kupiłem za 399.

Więc tak - ghost za darmo. Podstawka pod 3,5 cala a jak masz laptopa to jest specjalny zestaw do laptopa. Jest program Samsung SSD Magican, który pozwala skonfigurować odpowiednio system.

Teraz tak - opakowanie jest zbyt hmm "wyszukane". Dysk mógłby być tańszy kosztem opakowania. To nie jest biżuteria.
Co do czasów dostępu to mi wychodzi odczyt ponad 500 na sata 3.

Ja proponuje jednak Samsunga. Ma nowocześniejszą konstrukcję niż Crucial no i podobno się nie psuje...
Odpowiedz
#54
X26 napisał(a):no i podobno się nie psuje...


Crucial i Samsung to jedyne marki, które nie naraziły się klientom padającymi egzemplarzami Tongue
Odpowiedz
#55
Ocenię za jakiś czas Smile.
Odpowiedz
#56
A jeśli mogę się doczepić tutaj, to co sądzicie o A-Data XPG SX900oraz Intel 330 MLC ?

Intel:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

A-Data:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Chciałbym w okolicach lipca (jak będę miał mniej na głowie) kupić SSD do mojego laptopa i w zasadzie nie wiem czym się sugerować poza ceną (max 400 zł) i pojemnością (min 60 GB). I jeszcze jedna sprawa.. Ma ktoś na forum postawionego Linuksa na SSD?
SpyShelter Firewall
Odpowiedz
#57
A czemu nie Samsung 830? W agito maja go po 350 zł. To chyba niezła cena?
Masz linka wyżej....

A z tych dwóch to bym brał Intela. Jednak A-Data kojarzy mi się z tanimi częściami...
Odpowiedz
#58
X26 napisał(a):A czemu nie Samsung 830? W agito maja go po 350 zł. To chyba niezła cena?Masz linka wyżej....A z tych dwóch to bym brał Intela. Jednak A-Data kojarzy mi się z tanimi częściami...

Nie wiem czemu ale mam jakiś uraz do Samsunga Wink

Swoją drogą nie rozumiem tego rozstrzału w prędkościach. Cena praktycznie taka sama wśród modeli na jakie patrzyłem, a tak spora różnica w prędkości zapisu - o co w tym chodzi?

A-Data:
zapis 510 MB/s
odczyt 550 MB/s

Samsung:
zapis 160 MB/s
odczyt 520 MB/s
SpyShelter Firewall
Odpowiedz
#59
Inna technologia produkcji zapewne.
Zapis nie ma dużego znaczenia.
Szybkość daje odczyt. Wiesz... ja nie polecam z czystym sumieniem, bo mam go za krótko.
Dlatego napisałem, że brałbym Intela...
Ale Samsung ma ciekawą cenę obecnie...
Odpowiedz
#60
Tylko taka mała uwaga... proszę, nie wstawiajcie tu danych producenta dotyczących odczytów / zapisów - po wielu SSD na kontrolerach SandForce już można było się przekonać, że to są bujdy i spełniane tylko w niektórych warunkach (vide ogromne różnice przy danych skompresowanych a nieskompresowanych). Najlepsze były po prostu jakieś testy na portalach zajmujących się sprzętem, nie tylko syntetyki, ale i w rzeczywistym użytkowaniu.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości