Wybór telefonu z Androidem
#1
Aktualnie mam Nokię E52 z Symbianem S60v3, jednakże od jakiegoś czasu zastanawiam się nad zmianą telefonu na coś z Androidem, bo używam sporo usług Google''e i taka integracja byłaby wygodna.
Szukałem, szukałem i wynalazłem, że w sensownej cenie jest np. HTC Wildfire (~500-600zł). Problem jednak pojawił się, jak zacząłem dokładniej czytać recenzje - dzień na baterii?! O zgrozo, jak z tego można korzystać? Aktualnie nie mam powodów do narzekań, bo Nokia przy moim użytkowaniu (sms prawie wcale, rozmowy od czasu do czasu, dosyć często wifi) trzyma tydzień, czasami do nawet do półtorej tygodnia. Do tego ponoć wyświetlacz kiepsko nadający się do internetu.
Widziałem i nieco poużywałem u znajomego LG GT540 i jedno strasznie mi się nie spodobało: bez łamania systemu, nie ma możliwości ustawienia zbyt wielu opcji. Symbian jaki jest taki jest, ale nigdy nie miałem potrzeby go łamać, a ilość rzeczy do ustawienia jest po prostu ogromna, tak samo jak ilość wbudowanych narzędzi.

W efekcie teraz w ogóle waham się, czy taka zmiana ma sens tzn. przesiadka na androida. Na pewno ma on wiele ciekawych aplikacji, które na symbiana nie są już dostępne. No ale... pewności nie mam. Czy możecie podzielić się własnymi wrażeniami, jak i polecić jakieś urządzenie z androidem w wyżej wymienionej cenie?
Odpowiedz
#2
Cena maksymalna to 600 zł?
Realtime: Sandboxie + Windows Firewall Control + NoVirusThanks EXE Radar Pro
Web browser: Firefox + Ghostery + NoScript
Password Manager: S10 Password Vault PL
Recovery: Rollback Rx
Odpowiedz
#3
podobno windows mango jest lepszy do tego nie ma w mobilnym windowsie problemów z aktualizacjami w androidzie zależy to od widzimisię producenta
Odpowiedz
#4
jeśli do 600zł to dużego wyboru nie ma...
w tej cenie mogę polecić Samsung i5700 GALAXY
Avast! Internet Security v8.0.1482
Odpowiedz
#5
Jeśli coś na Androidzie, to na pewne nie żaden Wildfire i ogólnie nie średnia półka cenowa.Są za mało wydajne .
Wildfire pierszej generacji masakra, muli to strasznie , rozdzielczość 240x320 to jakaś porażka , procesor bardzo słaby, brak akceleracji GPU(nie pograsz w gierki), nowsza wersja S nieco lepsza, ale to nadal budżetowy model , i nie warto brać ich pod uwagę.
Dobrym wyborem z HTC jest Desire , cena na allegro ok 700pln , parametry świetne, nie za duży nie za mały ekran , z początku produkcji na AMOLED-zie i taki polecam.
W zasadzie to jedyna rozsądna propozycja w cenie do 700-800 pln.
Jeśli chodzi o czas działania, to kazdy telefonna Androidzie można w przeciągu 10 godzin rozładować, niezależnie od modelu, a te z ekranami 4.3 cala to nawet w 6 godzin Smile
Odpowiedz
#6
Dlatego, że MS narzuca z góry aktualizacje - a Google daje wybór producentom (w sumie nie wiem czy to takie dobre) Grin

Co do telefonu to może ZTE BLADE Grin

BTW. na smartfonach z ekranami dotykowymi to się nie spodziewaj, że pociągną dłużej niż 2 - 3 dni przy "normalnym użytkowaniu" Tongue
Realtime: Sandboxie + Windows Firewall Control + NoVirusThanks EXE Radar Pro
Web browser: Firefox + Ghostery + NoScript
Password Manager: S10 Password Vault PL
Recovery: Rollback Rx
Odpowiedz
#7
Podobnie jak Priotrex44 .Jeden z najtańszych a przy tym najlepszychtelefonów a androidem to samsung i5700 . Nowe sztuki można wyrwać za 450 zł.W porówaniu z tym co piszesz to:
przegrywa na tle aparatu:

wersja androida dostępna jest ta sama 2.1 (trzeba samemu sobie wgrać system)
wygrywa na tle procesora 528mhz do 800mhz
wygrywa na tle baterii 1300 do 1500.
przegrywa na tle ramu384 do 256 (ale nadrabia prockiem,kolega ma i telefonik śmiga jak szalony)
wygrywarozdzielczością (nawet w porównaniu "niby"do lepszego galaxy "pełnego" widać różnice)240 x 320 pikseli do 320 x 480

warto poczytać wiece o tym samsungu.
Sandboxie + UAC Max/Spyshelter P + Webroot SA + OPEN DNS
Odpowiedz
#8
Tak i nie ma sterowników OpenGL ES (no chyba, że samsung w końcu je wydał) Tongue
Realtime: Sandboxie + Windows Firewall Control + NoVirusThanks EXE Radar Pro
Web browser: Firefox + Ghostery + NoScript
Password Manager: S10 Password Vault PL
Recovery: Rollback Rx
Odpowiedz
#9
Ja mam bladego i nie narzekam Tongue Przy wi-fi wytrzymuje 2 dni...
Ekran 3,5'' - 480 x 800 px
Bateria - 1250mAh
RAM- 512MB
procek tylko wolny 600MHz - można podręcić do 692 po ROOCIE...
Podobno ma być oficjalny 2.2 Tongue
MacBook Pro 13" Retina Mid 2014
Odpowiedz
#10
Chcesz zamienić telefon na smartfona czyli urządzenie, które ma dużo bajerów i bardzo krótki czas pracy na baterii. Również posiadam Nokię E52 i jedyną alternatywą dla tego telefonu byłby dla mnie BlackBerry. Reszta to zabawki dla gimbusów i szpanerów.
Odpowiedz
#11
Ratatui napisał(a):Chcesz zamienić telefon na smartfona czyli urządzenie, które ma dużo bajerów i bardzo krótki czas pracy na baterii. Również posiadam Nokię E52 i jedyną alternatywą dla tego telefonu byłby dla mnie BlackBerry. Reszta to zabawki dla gimbusów i szpanerów.


Nokia E52 jest również smartfonem Wink
Odpowiedz
#12
Samsung Galaxy Ace: o wiele wydajnieszy od Wildfire, Android 2.3 (po aktualizacji), duzy ekran. Cena nowego to niestety troche powyzej 600zł: 650-700, ale warto.
Odpowiedz
#13
Tak, posiada cechy smartfonu tj. system Symbian ale różni się on znacząco od telefonów z iOS czy Android. Nowe telefony stają się już zminiaturyzowaną wersją netbooków przez co trzeba je ładować co 1-2 dni.
Odpowiedz
#14
Zapomniałem o o kilku "detalach" napisać:
- aparatu w ciągu 1,5 roku korzystania z E52 używałem 1 (słownie: jeden) raz, wtedy, gdy sprawdzałem czy działa
- muzyki słucham na telefonie bardzo rzadko
- gry 3d itd. mnie nie interesują, jeżeli już coś mam, to starocie typu snake, arkanoid czy jakieś logiczne
- dosyć istotna jest współpraca bluetooth z urządzeniami zewnętrznymi (mam w samochodzie odbiornik co jest niesamowicie wygodne jak jadę i ktoś dzowni - z tego nie zrezygnuję)

W sumie na razie widzę w moim wypadku dwa plusy przejścia na Androida: integracja z Google, możliwość instalowania niektórych przydatnych narzędzi np. TeamViewer.
Cała reszta wygląda blado... aby to miało sens, chyba warto byłoby dać za telefon ~1000zł. Przy tej kwocie co chcę wydać, mogę mieć słabszy / średnio-słaby telefon z Androidem zamiast naprawdę dobrze działającej E52. Hm.. sam nie wiem co tu lepsze.
Odpowiedz
#15
Ratatui napisał(a):Tak, posiada cechy smartfonu tj. system Symbian ale różni się on znacząco od telefonów z iOS czy Android. Nowe telefony stają się już zminiaturyzowaną wersją netbooków przez co trzeba je ładować co 1-2 dni.


A co przeszkadza ci to?
Możesz równie dobrze kupić prosty telefon do dzwonienia i sms''owania (Nokia 3310 np Tongue
Realtime: Sandboxie + Windows Firewall Control + NoVirusThanks EXE Radar Pro
Web browser: Firefox + Ghostery + NoScript
Password Manager: S10 Password Vault PL
Recovery: Rollback Rx
Odpowiedz
#16
E52 ma bój brat. Ogolnie fajny telrfon, ale smartphonem bym go nie nazwal. Wielkim plusem jest darmowa nawigacja.

To Lukas ile chcesz w koncu wydac na telefon? Smile 1000, po co? Ten Galaxy Ace to naprawde dobry telefon.
Odpowiedz
#17
Tak przeszkadza mi, że telefon staje się zabawką. Śmieszą mnie również informacje, że np. Iphone 5 będzie miał aparat 8 Mpx skoro i tak będzie gorszy od 5 letniego aparatu kompaktowego z rozdzielczością np. 6 Mpx.
Odpowiedz
#18
Ratatui napisał(a):Chcesz zamienić telefon na smartfona czyli urządzenie, które ma dużo bajerów i bardzo krótki czas pracy na baterii. Również posiadam Nokię E52 i jedyną alternatywą dla tego telefonu byłby dla mnie BlackBerry. Reszta to zabawki dla gimbusów i szpanerów.

Zgadzam się. Długo miałem Nokię E50, wcześniej N70 a jeszcze wcześniej 6600.
Serce mnie boli gdy ludzie kupują Symbiana i nie potrafią wykorzystać jego możliwości :/.
Odpowiedz
#19
Ratatui ma rację, co nie zmienia faktu, że Android jest po prostu lepszy od Symbiana, ale to jednak ciut inne systemy. Lukas, nie ma sensu wydawać 100 zł, jeśli uzywasz telefonu "tylko" do dzwonienia, internetu, itp.
Odpowiedz
#20
Ja bym nie wydawał kasy skoro Nokia e52 daje radę. Bawiłem się nią i to naprawdę solidny telefon i ma to, czego potrzeba Smile
Symbian też daje radę, od Anny jest jeszcze lepszy Smile
MacBook Pro 13" Retina Mid 2014
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości