Pogawędki VII
Zauważyłem że wystarczy wejść na stronę logowania a już później nie da się powrócić do strony głównej, dzieje się tak samo czyli "połączenie zostało zresetowane"

mam modem,net iplus
Avast! Internet Security v8.0.1482
Cytat: CCleaner jest polski?


rutinoscorbin.. Wink

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Nie wiem, wylaczales i wlaczales Router? A moze jest przeciazenie?
jednak reinstalacja systemu czeka mnie :/ ,nawet w trybie awaryjnym nie działa te allegro..
Avast! Internet Security v8.0.1482
Holipcia, ciężka sprawa. Moze zglos do dostawcy internetu?
to nie wina dostawcy internetu ani przeglądarki...coś w systemie nie tak a najdziwniejsze że na virtualu też nie działa Suspicious
Miałem już puszczać instalkę win 7 ale użyłem jeszcze "naprawy systemu" mieliło dyskiem z 10min po uruchomieniu kompa
allegro działa Cool
Avast! Internet Security v8.0.1482
Ja wczoraj pod wieczór nie miałem neta, więc to wina telekomuny.
Co ciekawe połączenie było, tylko nie było neta Wink
KIS/EIS/MKS, MBAM, HitmanPro, Eset Online, WF+uBlock
Allegro też nie jest tu bez winy - ciągle coś robią od jakichś 3-4 tygodni. Nie można zobaczyć ile wyświetlań aukcji, ile obserwujących, bo co chwila pokazuje 0...
Ominęła mnie ciekawa dyskusja, ale jeszcze ją nieco odświeżę Grin
Ratatui napisał(a):@Ktostam

Według ciebie Holandia powinna być państwem dla holendrów? Wracaj do Polski bo jest obcokrajowcem, polaczkiem, który zabiera pracę holendrom. Jesteś odmienny niż Holendrzy. Jak to brzmi według ciebie? To są twoje poglądy. Wiesz co to jest tolerancja?


Po raz kolejny udowadniasz jak ciasno masz w mózgownicy. Powiedz mi, w którym miejscu napisałem, że Holandia powinna być krajem tylko dla holendrów? Konfabulujesz synek.
A co do tolerancji, to dobrze się zastanów, bo tak samo jak wszystko inne i ona ma swoje granice. Niechęć do wszelkiej maści muzułmanów wynika z ich niemożliwości przystosowania się do życia w cywilizowanym świecie, gdzie nie wydaje się za mąż 10-cio letnich dziewczynek, gdzie bicie kobiet nie jest powszechnie tolerowane, gdzie kary wymierza się w sposób cywilizowany a nie kamienuje. Uważam, że jeżeli nie potrafią zaakceptować podstawowych wartości na jakich opiera się cywilizowany świat, to muszą wrócić do swojej dziczy i tam zostać. Jeżeli Twoim zdaniem przyzwolenie na samosądy, przemoc wobec kobiet i dzieci oraz pedofilię, można nazwać tolerancją, to ładnie masz spierniczony światopogląd.

Co do reszty Twojej wypowiedzi, to owszem spotkałem się z opiniami, że Polacy zabierają pracę Holendrom, ale takie stwierdzenia padały z ust ludzi pochodzących z niższych szczebli drabiny społecznej. Zastanów się, czy powielając te brednie, nie stawiasz się w jednym szeregu z nimi...

@ morphiusz :
Szacunek dla Ciebie za odwagę.
Wisła grała średnio prawie usnąłem przy piwku, ale gol ładny padł. Barca-Real ... nie miałem już siły oglądać, za bardzo zmęczony byłem i polazłem spać. Tak można podsumować wczorajszy wieczór w moim wykonaniu Grin

Dzisiaj ciężki dzień sporo do zrobienia, ale pogoda dopisuje więc przynajmniej przyjemnie będzie coś robić. Więc to wina tp jeśli chodzi o moje przerwy w połączeniu ... kurde a ja tak router katowałem resetami ...
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
ktostam napisał(a):co do tolerancji, to dobrze się zastanów, bo tak samo jak wszystko inne i ona ma swoje granice. Niechęć do wszelkiej maści muzułmanów wynika z ich niemożliwości przystosowania się do życia w cywilizowanym świecie, gdzie nie wydaje się za mąż 10-cio letnich dziewczynek, gdzie bicie kobiet nie jest powszechnie tolerowane, gdzie kary wymierza się w sposób cywilizowany a nie kamienuje. Uważam, że jeżeli nie potrafią zaakceptować podstawowych wartości na jakich opiera się cywilizowany świat, to muszą wrócić do swojej dziczy i tam zostać. Jeżeli Twoim zdaniem przyzwolenie na samosą


Ehh.. akurat że tak powiem z wykształcenia i z zamiłowania zajmuje się Bliskim Wschodem, i nawet już nie mam siły na takie rasistowskie debilizmy jak teraz napisałeś reagować. Rasizm poparty ignorancją w czystej postaci.
Gdzie Ty tu widzisz rasizm? Muzułmanin to nie rasa, to członek społeczności wyznającej Islam, tak jak katolik, to człowiek będący częścią KK. Czy stając w opozycji do KK również jestem rasistą?
Ty się zajmujesz Bliskim Wschodem w teorii, a ja mam go o rzut kamieniem, więc nie chrzań mi o rasizmie i ignorancji. Jak kiedyś skonfrontujesz swoją wiedzę książkową z prawdziwym życiem, to wrócimy do tego tematu.
Pan znawca...
tak się składa, że byłem na Bliskim Wschodzie, w Arabii Saudyjskiej, Libanie, na terytoriach okupowanych przez Izrael pracowałem jako wolontariusz. Więc jak zdobędziesz odpowiednie doświadczenie, poznasz zwyczaje i kulturę to do tematu wrócimy. Ty i Twoja "cywilizacja" jest przecież o wiele lepsza. Jesteś wszak europejczykiem. Czapki z głów klękajcie narody..
Skoro taki a Ciebie miłośnik muslimków, to co powiesz o "honorowych" morderstwach, małżeństwach z nieletnimi, obrzezaniu kobiet?
Te rzeczy nie dzieją się na Bliskim Wschodzie, tylko tu w Europie - we Francji, Wielkiej Brytanii...
Dlaczego mam pozostać bezkrytyczny wobec noszącego znamiona faszyzmu, systemu społeczno-religijno-politycznego, który nie znosi krytyki. Co więcej, który przemocą te głosy wycisza:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

.
Skoro byłeś w kilku krajach Bliskiego Wschodu, to powiedz czy chcesz, aby tak wyglądał Twój dom? Czy chcesz aby szariat był regulatorem Twojego życia?
Może zaproponuj swojej sąsiadce, żeby zaczęła nosić hijab a kiedy odmówi, to ją ukamienuj. Albo nie, nie bądź tak brutalny, daj jej żyć. Wystarczy, że oblejesz jej twarz kwasem, bo tak właśnie robią wyznawcy "religii pokoju".
Nazwij mnie ksenofobem, ignorantem, rasistą jak wolisz, ale ja swojego zdania o muzułmanach nie zmienię i do końca będę twierdził, że Europa powinna jak najszybciej pozbyć się problemu, jaki stanowią emigranci z Bliskiego Wschodu.
Skoro tak nienawidzą zachodniego stylu życia, to po jaką cholerę pchają się całymi rodzinami w te siedlisko zła i rozpusty? Po co przyjeżdżają tutaj i próbują nam narzucać swoje prawa i zwyczaje?
Kiedy ja jestem gościem, to wpieprzam co gospodarz ugotował, albo wracam do domu z pustym żołądkiem, ale nie wchodzę do jego kuchni i nie zaczynam kucharzyć po swojemu.
Cytat: Nazwij mnie ksenofobem, ignorantem, rasistą jak wolisz, ale ja swojego zdania o muzułmanach nie zmienię i do końca będę twierdził, że Europa powinna jak najszybciej pozbyć się problemu, jaki stanowią emigranci z Bliskiego Wschodu.

Pozbyć czyli co? Wielu z nich jest obywatelami europy czy Ci się to podoba czy nie.
Upraszczasz i dlatego nie chce mi się z Tobą rozmawiać. Skoro uważasz że wszyscy stosują szariat / wydają za mąż 10 letnie dzieci etc. To jest naprawdę zdecydowana MNIEJSZOŚĆ muzułmanów.
W Polsce 99 procent lejących żony do "katolicy" czy zatem powinienem powiedzieć że to katolicyzm jest powodem dla których tak traktują swoje kobiety?
Zastanów się proszę, a nie bezrefleksyjnie wrzucaj wszystkich do jednego worka jak to robisz teraz. Oczywiście przyjmuejsze punkt widzenia mediów które za wszystko co złe obwiniają muzułmanów. Tak łatwo jest przypiąć łatkę terrorysta, dzicz, prostak...
Ci terroryści jak ich zwiesz (Hamas) leczyli mnie w szpitalu gdy potrzebowałem pomocy. Ta dzicz, przyjmowała mnie jak honorowego gościa w obozach dla uchodźców w których w pokoju wielkości Twojej kuchni spały trzy rodziny nie mające praktycznie nic. A mimo to nie było u nich tej agresji którą im przypisujesz.
Nie twierdzę że jest różowo, i że nie ma radykałów ani terrorystów. Ci są wszak wszędzie. Nie zgadzam się tylko z takim czarno-białym postrzganiem świata jakie prezentujesz i takimi wstawkami że mają wracać skąd przyszli.
Twoje myślenie jest takie jak większości osób w tym kraju. Wszystko przez media i tak zwanych "ekspertów" którzy się wypowiadają na te tematy nie mając bladego pojęcia o tym jak t wygląda.
Jeśli jesteś strawić coś cięższego niż cnn czy inna papka to sięgnij np. po książkę mojego kolegi

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

ktostam napisał(a):Ominęła mnie ciekawa dyskusja, ale jeszcze ją nieco odświeżę Grin
Po raz kolejny udowadniasz jak ciasno masz w mózgownicy. Powiedz mi, w którym miejscu napisałem, że Holandia powinna być krajem tylko dla holendrów? Konfabulujesz synek.


Czytaj ze zrozumieniem, bo widać, że masz z tym problem. Przedstawiłem twoje poglądy w formie pytań i twierdzeń.

Cytat: A co do tolerancji, to dobrze się zastanów, bo tak samo jak wszystko inne i ona ma swoje granice. Niechęć do wszelkiej maści muzułmanów wynika z ich niemożliwości przystosowania się do życia w cywilizowanym świecie, gdzie nie wydaje się za mąż 10-cio letnich dziewczynek, gdzie bicie kobiet nie jest powszechnie tolerowane, gdzie kary wymierza się w sposób cywilizowany a nie kamienuje. Uważam, że jeżeli nie potrafią zaakceptować podstawowych wartości na jakich opiera się cywilizowany świat, to muszą wrócić do swojej dziczy i tam zostać. Jeżeli Twoim zdaniem przyzwolenie na samosądy, przemoc wobec kobiet i dzieci oraz pedofilię, można nazwać tolerancją, to ładnie masz spierniczony światopogląd.



Jak zwykle mówisz o skrajnościach, które dość często są przedstawianie w mediach bo ludzie chcą sensacji. W Polsce nie ma przemocy wobec kobiet? Wszystko jest pięknie, nie ma rozwodów, nie ma dzieci w domach dziecka, matek wychowujących samotnie dzieci? Nie masz pojęcia o kulturze Islamu i piszesz populistyczne farmazony, które mają mało wspólnego z rzeczywistością.


ktostam napisał(a):Co do reszty Twojej wypowiedzi, to owszem spotkałem się z opiniami, że Polacy zabierają pracę Holendrom, ale takie stwierdzenia padały z ust ludzi pochodzących z niższych szczebli drabiny społecznej. Zastanów się, czy powielając te brednie, nie stawiasz się w jednym szeregu z nimi...


Cieszy mnie fakt, że dostrzegasz jak twoje poglądy są usytuowane w drabinie społecznej.
slawsi5 napisał(a):widzę że nie wierzący się wypowiadająTongue
ja mam zupełnie inne zdanieWink


Chęć uczynienia zgodnie z konstytucją stosunków Państwo-Kościół nie jest tożsame z (nie)wiarą. Na chwilę obecną Kościół ma bardzo uprzywilejowaną pozycję w Polsce, nie płaci podatków i wtrąca się w politykę. Dodatkowo nie dość, że w szkole nauczana jest religia (co to ma wspólnego z edukacją?), to jeszcze od czasów Giertycha wlicza się do średniej zaś uczniowie automatycznie na początku roku są zapisywani na religię i dopiero ty musisz się sam wypisać z tych zajęć. Zupełna odwrotność w stosunku do konstytucji, która nie działa w tym aspekcie.

Popieram działania ludzi którzy walczą o konstytucyjną neutralność światopoglądową Polski, zaś poglądy ich samych mnie nie interesują.
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Widzisz, problem w tym, że nie oglądam telewizji i nie wyrabiam sobie opinii na podstawie tego co zaserwują media. Mówię o tym, co widzę niemal codziennie na ulicy. Jednego dnia kilku chłopców o śniadej skórze, postanowiło zwyzywać moją koleżankę od ku..., tylko dlatego, że jest kobietą. Innego dnia grupka ciapatych zaczepiała w mieście starsze małżeństwo, bo któreś z nich niechcący trąciło jednego z nich wózkiem z zakupami. Przykłady można mnożyć. Co ciekawe nigdy nie byłem świadkiem takich zachowań ze strony Holendrów, Polaków, Rosjan...
Cieszę się, że Ty masz lepsze doświadczenia związane z nimi, jednak ja nie chcę mieć ich za przyjaciół, bo nie widzę w nich dobra a zagrożenie.
Tobie okazali pomoc, innym

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

.
Poznałem naprawdę wielu Marokańczyków, Afgańczyków, kilku Algierczyków i naprawdę nie mogę powiedzieć o nich nic dobrego i chyba najbardziej w porządku są Turcy - są najmniej zindoktrynowani przez Islam (dzięki oddzieleniu sfery politycznej od religijnej w latach 20-tych, przez Mustafę Kemala Atatürk, którego nawet wielu młodych Turków do dziś uznaje za autorytet).

@ Ratatui
I kto tu ma problemy z czytaniem ze zrozumieniem?
Nie twierdzę, że w Polsce nie ma patologii, mówię jedynie, że Islam daje przyzwolenie na tego typu praktyki, co więcej, muzułmańscy duchowni udzielają instrukcji, jak zgodnie z naukami Koranu bić kobietę.
I na koniec: pisałem o usytuowaniu Twoich poglądów...
buri napisał(a):Wisła grała średnio prawie usnąłem przy piwku, ale gol ładny padł. Barca-Real ... nie miałem już siły oglądać, za bardzo zmęczony byłem i polazłem spać. Tak można podsumować wczorajszy wieczór w moim wykonaniu Grin


Wisła grała nawet dobrze, choć Apoel był lepszy. Wiślacy mieli mało sytuacji. Ciekawe co na boisku robił Genkow zamiast Bitona.
Co do meczu Barca-Real, to ominęły cię smaczki z końcówki spotkania. W Realu odezwały się demony przeszłości, jak widać taką mają mentalność. :crazy:


Dodano: 18 sie 2011, o 13:06

Co islamu jest pewien problem, oni się nie chcą asymilować w obcym dla nich kraju. Ja nie rozumiem, jak można się panoszyć w obcym dla siebie miejscu i wprowadzać swoje obyczaje, które uderzają w rodowitych mieszkańców (szariat). Na dodatek politpoprawne media i politycy nie chcą nic zdziałać w kierunku egzekwowania prawa, co więcej słyszałem, że dzielnic muzułmańskich Marsylii i Paryża policja boi się przyjechać a karetki pogotowia są obrzucane kamieniami, zaś wyznawcy ''religii pokoju'' wskazują kogo służby medyczne mają ratować a kogo nie. Tak się składa, że większość uratowanych to mężczyźni.

Zachowań imigrantów można mnożyć. Przykłady tegoroczne to Lampedusa i UK. Naprawdę chcecie żebyśmy w Polsce mieli takich ludzi?
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Eeee tam dajmy sobie spokój z Islamem. To dyskusja bez końca i każda ze stron ma swoje mocne argumenty a jak jest naprawdę, dowiemy się kiedy przyjdzie czas. Pewne są tylko 3 rzeczy w życiu każdego człowieka: podatki, śmierć i "Kevin sam w domu" w każde święta (to nie moje, kiedyś gdzieś to przeczytałem).

I tym oto sposobem przeszedłem na ciemną stronę Grin

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Wiedzcie, że coś się dzieje...


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości