Avast! 6.0 - wersja finalna
#61
Plati napisał(a):Ten Avast 6 zrobił się taki społecznościowy. w Oknie głównym mamy przycisk ''Lubisz Avast?'' a tam facebook...

Hmm wcześniej była strona Dobrych Programów...
Odpowiedz
#62
Nadal jest pod przyciskiem zrecenzujGrin
Vences
Odpowiedz
#63
Wersja ang - facebook
polska - dp.pl

A tu wyniczki skanu MBAM po odpaleniu 10 0 day malware i kilku (z 5-6) pliczków z paczki ostatniej z[malware] malwares.pl[/malware], które były niewykryte

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#64
Ekhm.. aktualnie to po kliknięciu Like avast! otwiera mi się duże okienko z Twitterem facebookiem itd.
MacBook Pro 13" Retina Mid 2014
Odpowiedz
#65
morphiusz napisał(a):Wersja ang - facebook
polska - dp.pl

A tu wyniczki skanu MBAM po odpaleniu 10 0 day malware i kilku (z 5-6) pliczków z paczki ostatniej z[malware] malwares.pl[/malware], które były niewykryte

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Monitorowanie zachowań ustawione na Decyduj automatycznie? Jak się włączy Pytaj, to się nic do autostartu nie dostanie.
Odpowiedz
#66
Ustawienia były domyślne.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#67
WhiteSmoke to PUP (jak PUP:ON to wykrywa), więc lepiej by było.
Odpowiedz
#68
Nie wiadomo czy by wykrył.
Że MBAM wykrywa (i jest to PUP) to nie znaczy, że wszystko od razu Wink
Trzeba pamiętać, że Avast w większości używają ludzie niedoświadczeni (zainstalują z gazetki, wpiszą antywirus w google , wejdą na dp.pl gdzie jesteś bombardowany avastem) i instalują a potem zapominają. Zadaniem producenta też jest dobra konfiguracja na starcie.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#69
Wykrywa, wykrywa. Sam sprawdzałem Smile No niby tak, powinno się testować na default.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

- "Win32:WhiteSmoke-J [PUP] , Win32:WhiteSmoke-K [PUP] , Win32:WhiteSmoke-L [PUP] "
Odpowiedz
#70
Pewnie instalke tylko wykrywa.
Przeskanowałem 2 obszerne foldery whitesomke z avastem na pup on i nic nie wykrył Smile.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#71
Gdzie ustawiłeś? W osłonie rezydentnej? Musisz włączyć w ustawieniach dodatkowe zadania skanowanie, wejść do zakładki skanowanie i wybrać Skanowanie z Eksploratora Windows (lub podobnie) i tam włączyć.
Odpowiedz
#72
Flash999 napisał(a):Gdzie ustawiłeś? W osłonie rezydentnej? Musisz włączyć w ustawieniach dodatkowe zadania skanowanie, wejść do zakładki skanowanie i wybrać Skanowanie z Eksploratora Windows (lub podobnie) i tam włączyć.


Tak też zrobiłem.
Przeszedłem do skanów, tam wziąłem "Skanuj określony plik lub foler" po ówczesnym zaznaczeniu skanowania Pup oczywiście.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#73
No cóż - nie wykrywa tego wariantu ;/
Odpowiedz
#74
Oświecicie mnie czego nie wykrywa ? :p bo nie rozumiem ? Tongue
MacBook Pro 13" Retina Mid 2014
Odpowiedz
#75
WhiteSmoke - słownik angielsko jakiś tam (lub fake), wyświetla reklamy.
Nic poważnego.
Nie licząc pozostałych pliczków.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#76
U mnie Avast 6 osłona WWW blokuje internet dopiero jak się wyłączy osłonę można przeglądać strony www. Internet na łączach netii.
Arch + router z firewall + Iptables
Odpowiedz
#77
Szkoda, że test sandboxów oblał. Napiszę do nich na forum Smile
Odpowiedz
#78
Flash999 napisał(a):Szkoda, że test sandboxów oblał. Napiszę do nich na forum Smile


Oblał tylko 1 dzień.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#79
Czyli jest na tej samej pozycji co BZ - remis na 2 miejscu Tongue
MacBook Pro 13" Retina Mid 2014
Odpowiedz
#80
Flash999 napisał(a):Szkoda, że test sandboxów oblał. Napiszę do nich na forum Smile


Może Julia Szymańska odpisze ;P
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości