Plik stronicowania jak duży
#1
Witam,

Chciałem zapytać jaki duży powinien być plik stronicowania przy 2 G RAM i Viście 32 na pokładzie, tak żeby wszystko działało sprawnie.

Pozdrawiam
Odpowiedz
#2
Używam XP i tu mam tyle ile RAMu (na sztywno), więc nie chcą sie wymądrzać w temacie podrzucam kilka linków

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


ale najlepszy jest chyba ten, gdzie masz od razu skrypt do skalkulowania swojego pliku wymiany

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#3
Do tego chyba nie ma reguły. Najlepiej niech system sam dobierze sobie plik stronnicowania.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"Nie jestem konsumentem mieszczącym się w standardzie
Nie jestem gatunkiem skazanym na wymarcie
Nie jestem obiektem medialnego hałasu
Jestem nielegalnym zabójcą czasu"
Odpowiedz
#4
Dzięki, tak zrobiłem, system uznał, że 2 G mu wystarczą.
Odpowiedz
#5
Ja mam Vistę x64 ale 4 GB RAMu i SWAPa wyłączyłem zupełnie - po co ma mielić dyskiem, skoro ma ogrom pamięci do użytku?

Vista x86 pożera mniej ramu, więc u Ciebie również można wyłączyć plik stronicowania, jednak musisz sam sprawdzić jak to będzie funkcjonować.
Odpowiedz
#6
lukasamd wyłączenie pliku stronicowania to niezbyt dobry pomysł w razie jakiegoś błędu systemu lub awarii pamięci nie uruchomisz systemu
Odpowiedz
#7
Teoretycznie tak, praktycznie jeszcze się z tym nie spotkałem (obecnie na Viście, kiedyś długoooo na XP).
Odpowiedz
#8
pliku swapa niewolno wyłączyć,:shy: niektóre programy tak korzystają z niego,tak są stworzone że muszą korzystać mimo małej zajętosci RAMU
Odpowiedz
#9
Cytat: pliku swapa niewolno wyłączyć

Mozna,choć nie jest to zalecane (dlaczego?Wyjasnienie w poście p!otr@$-a)
Co do sposobu jej przydzielania (dynamiczny czy statyczny) wybrałem to drugie ze wzgledu na zminimalizowanie fragmentacji tego pliku ustawiajac min. na 1,5 x Ram a max. 3 x Ram.
Poniewaz planuje podwojenie ramu,sprawdze czy zmniejszenie współczynnika max bedzie bardziej korzystne.
Odpowiedz
#10
jak masz 1,5 do 3 giga to masz dynamiczy:shy: ponieważ przydziela wartosć 1,5g system, ale gdy mu braknie to wartosć podniesie do 3giga, i fragmentacja co wspomniałeś.Ja mam statyczny przy 2 giga ramu ustawiłem na sztywno, od 2048 do 2048 zawsze wartosć jest stała. Smile
Odpowiedz
#11
Tu sie niestety mylisz.
Dynamiczny to ten który przydziela system i jego wielkośc jest płynna.
Statyczny to ten który ja przydzielam i w nim wartośc min. jest wielkościa stałą a wartość max jest zabezpieczeniem by w przypadku zblizenia do lub przekroczenia tej stałej nie otrzymywać komunikatów systemu.
Odpowiedz
#12
Smile hehe koń by sie usmiał wartosć max aby nieotrzymywać komunikatówGrin pomysl logicznie wartosc swapa się zwiekszy do max przydzielonej wartosci min-max i komunikaty znikną.
Odpowiedz
#13
Po kiego grzyba się sprzeczacie i starcie się być uszczypliwi? Co za sens mają tutaj kłótnie o definicje? Jakby nie nazwać, to określenie przez użytkownika min. i maks. wielkości pliku wymiany na różnym poziomi powoduje, że system wykorzysta czasem więcej, a czasem mniej w tych granicach. Skutkuje to fragmentacją.
Moim zdaniem najlepiej przenieść czasowo plik wymiany na inny dysk, niż systemowy, zrobić porządną defragmentację dysku systemowego, a potem ustawić min. i maks na sztywno (te same wartości) na powrót na systemowym. Nawet, jak po jakimś czasie ulegnie defragmentacji, to można te pliki scalić - są takie defragmentatory.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#14
twoja wypowiedz nic niewniosła do tematu chodzi o pojecie statyczny i dynamiczny, według mnie statyczny jest O_o 2048-2048 przy 2 giga ramu czy jak kto woli jego wartosc niemoze się zmieniać.

Dynamiczny 2048-4096 npgdzie system przyjmuje wrtosć 2048 ale gdy trzeba rozwija sie do zadanej wielkosci czyli 4096, ustawienie niech system dobierze wartosć jest też dynamiczna.

Jeżeli mamy 2 dyski nechodzi tu o partycje to mozna podzielić plik na obu dyskach wtedy szybsza wymiana danych jest, natomiast jeden dysk z kilkoma partycjami to dajemy plik na systemową zdefragmentowaną partycje.
Odpowiedz
#15
Lekko zarozumiały jesteś, ale niech Ci będzie. Dynamiczny to po prostu zmienny, niezależnie od tego, czy ingerujesz w ustawienia jego wielkości, czy pozwalasz na to, że zrobi to sam system.
A czy wnoszę coś do dyskusji? Możliwe, ale to było raczej na jej początku...znaczy się wczoraj.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#16
może i jestemTongue ale niezabieram głosu i uświadamiam kogoś wprowaszajac go w błąd, co natym forum jest codziennoscią , jeżeli niewiem niedyskutuje tylko pytam poto jest forum.
Odpowiedz
#17
Tu nie ma co "wiedzieć" - jeśli się nie zmienia jest styczny, jeśli - to dynamiczny. To proste jak budowa cepa. Kwestia jest tylko jaką wielkość dobrać, ale na ten temat mowa była wczoraj i Gnome, który wątek rozpoczął powiedział wyraźnie "dziękuję". Nikogo w błąd nie wprowadzam.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#18
Cytat: hehe koń by sie usmiał

Jesteś koniem?
Dynamiczny jest wtedy gdy system sam nonstop dobiera jego wielkość w zalezności od zapotrzebowania i jest ona płynna,raz wieksza raz mniejsza.W zależnosci od potrzeb.Efektem jest fragmentacja pliku.
Statyczny jest wtedy gdy ty przydzielisz określona wielkość.
Tę wielkość ustawiasz w minimum.Maksimum słuzy jako wentyl bezpieczeństwa.
Bez względu na to co wpiszesz w max,system i tak przydzieli wielkość podaną w min.
Jesli w min. przydzieliłem 3G a w max 6G to system przydzieli 3G i dopiero gdyby system to zapełnił,zwolni pozostałą zarezerwowana część pamięci.
Odpowiedz
#19
jak zwolni to wtedy będzie ponad 3 giga proste i niejest to statyczny w takim wypadku:shy: post wczesniej pisałeś aby komunikatów niewyświetlał poto sie ustawia max, teraz że zwolni wiecej miejsca czyli się zwiekszy.
Odpowiedz
#20
Jest,ty chyba nie rozumiesz tego pojęcia.
W przypadku dynamicznego pliku nie ma on żadnej określonej wielkości końcowej,moze rosnąć az do wyczerpania pojemności dysku.
Przy statycznym pliku masz dwie możliwości.
Albo masz min i max o tych samych wartosciach co moze skutkować w przypadku zapełnienia,komunikatami a potem nawet bsodem lub
ustawić max na wartość wyższą co wyeliminuje ewentualne komunikaciki łączone ze zwiechą systemu lub programów w przypadku przepełnienia.
Min ustawiasz na wielkość która teoretycznie nie powinna zostać w pełni wykorzystana.
Plik stronicowania to własciwie nie plik a tylko zarezerwowany obszar dysku,określonej wielkości.
W pierwszym przypadku bez mozliwości jego ewentualnego rozszerzenia.
W drugim, dopiero po zapełnieniu ,uruchomi się dynamiczne powiekszanie zarezerwowanego obszaru o brakujaca wielkość
Jesli ustawisz odpowiednia wielkośc min. poszerzanie niie powinno miec miejsca.
Tak naprawdę to róznica pomiedzy statycznym a dynamicznym polega tylko na tym ze w tym drugim przypadku system rezerwuje mniej pamięci więc plik chcac niechcac musi rosnać.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości