Skuteczna ochrona - od poczatku
we sumie to moglby mi ktos na szybko napisac co mam wybrac z menu konfiguracja? PPM
Odpowiedz
adam1226 napisał(a):we sumie to moglby mi ktos na szybko napisac co mam wybrac z menu konfiguracja? PPM


z PPM się nie konfiguruje. Wejdz w Firewall -> Zaawansowane -> Ustawienia zachowań firewalla i tam ustaw tryb własnych zasad.
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
ehh.. cos ostatnio mam same problemy z ta moja ochrona :/
od wczoraj mi sie wlacza comodo ale z taka ikonka "czerwony znak zakazu" ...
dzisiaj sie wlaczylo normalnie ale windows nie wykrywal zadnego programu, ani firewalla ani aviry. (byly wlaczone.. co ciekawe mialem w panelu zabezpieczen windows ikonke aviry....

juz nie mam do tego sily :/
Odpowiedz
Avira Personal + GesWall + Comodo (-Defense+) - moja głupota -chyba to ostatnie jest przyczyną takiego stanu rzeczy u ciebie
za dużo kombinacji według mnie i tyle
trzymaj się jednego pakietu i zmieniaj tylko wtedy kiedy jest naprawdę poważny problem.
czemu u mnie wszystko działa? trochę się dziwie jak czytam o waszych problemach z pakietami zabezpieczającymi
pozdro i bez urazy
WIN11
Ventura
Odpowiedz
do tego jeszcze cos sie skopalo i teraz jak chce cos sciagnac firefoxem to sie zawiesza :/

cos mi blokuje aktualizacje przez windows update ...
mam nadzieje ze aktualizacje wogle nie.. najgorzej ze podejrzewam ze ktoras z ostatnich aktualizacji byla niedopracowana; znowu mi bardziej kompa zamula)
Odpowiedz
walnij format, potem zainstaluj avire + comodo bez d+, bo może rejestr masz zasmiecony.
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
Witam
Niedawno miałem formata z powodu wirusa, zainstalowałem avasta HE i mam pytanie jakiego firewall''a mam do niego dołożyć ? Najbardziej zależy mi na lekkości programu, aby nie spowalniał startu systemu, przeglądania internetu, grania itd. aby był nieodczuwalny. Zastanawiałem się nad Outpostem free, czy jest to dobry wybór ?
Odpowiedz
Nie jest zły, powinien spełnić wymagania.
Odpowiedz
N!xau napisał(a):Witam
Niedawno miałem formata z powodu wirusa, zainstalowałem avasta HE i mam pytanie jakiego firewall''a mam do niego dołożyć ? Najbardziej zależy mi na lekkości programu, aby nie spowalniał startu systemu, przeglądania internetu, grania itd. aby był nieodczuwalny. Zastanawiałem się nad Outpostem free, czy jest to dobry wybór ?


Długo używałem Outposta i byłem zadowolony ale niektórzy userzy skarżą się na przerywanie połączeń a HIPS (Host Protecton) podobnie jak D+ Comodo, zapewnia pełną ochronę na najwyższych ustawieniach co nie jest zbyt komfortowe. Na poziomie "Normal" jest dobre zabezpieczenie ale jeżeli AV przepuści trojana, to nie zawsze HIPS go zablokuje.
Na domyślnych ustawieniach najskuteczniejszy jest monitor systemu Online Armor ale i on często zadaje pytania.
Radzę wypróbować jednak GeSWalla Freeware z regułami Pro i z konfiguracją pod kątem zapory sieciowej.
Po właściwym skonfigurowaniu GW, mamy wyjątkowo skuteczną ochronę systemu i siecibez komunikatów. Z internetem łączą się tylko wybrane przez nas aplikacje a wszystkie one są wirtualnie izolowane, podobnie jak najważniejsze pliki systemu i elementy rejestru.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
Czy Host Protection blokuje keyloggery? Na najwyższym u mnie nie był żadnego komunikatu.
Odpowiedz
na najwiekszym poziomie blokujemusiSmile
Odpowiedz
blokuje keyloggery a jak sprawdzałeś
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości