Microsoft Security Essentials / Windows Defender
Poszperałem trochę w necie i oto efekty:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Na W7 MSE sprawdza aktualizacje co godz. Cool
Odpowiedz
ja to też z tym kiedyś z tym kombinowałem ale zawsze po zmianie przestawał mi się aktualizowaćTongue
Odpowiedz
A mi się aktualizuje, sprawdzałem Tongue


Dodano: 24 maja 2011 20:29

Zord modyfikujesz klucz, wpisujesz 1, 6 lub 12 i gotowe. Inne częstotliwości jak np. 2 nie będą działać
Odpowiedz
a czemu akurat 1,6,12 ?w Forefront jest 8
Odpowiedz
podałem wartości które sprawdziłem, 8 nie sprawdzałem
Odpowiedz
ja ustawiałem na 2 i nie chciało się aktualizować
Odpowiedz
Cytat:
W przypadku użytkowników indywidualnych i małych firm, potrzebujących ochrony przed niebezpiecznym oprogramowaniem, aplikacjami szpiegującymi, wirusami, trojanami i rootkitami, odpowiednim narzędziem ochrony jest bezpłatny Microsoft Security Essentials, który skutecznie zaspokaja potrzebę bezpieczeństwa na komputerach z oryginalnym systemem Windows [...]Forefront Endpoint Protection 2010 zapewnia ochronę punktów końcowych w dużych przedsiębiorstwach, włączając w to nie tylko ochronę przed niebezpiecznym oprogramowaniem, ale także centralne monitorowanie stanu infrastruktury oraz zarządzanie działaniem firewalli.[...]

Rozumiem, że MSE oraz MFEP i Client Security nie różnią się pod względem silników i możliwości konfiguracji wpływającej na jakość i wydajność w wykrywaniu syfu, a jedynie FEP zapewnia lepsze zarządzanie bezpieczeństwem w strukturze organizacji?

Pozdrawiam.

EDIT: Dalej nie znalazłem twierdzącej odpowiedzi ;c
SpyShelter Firewall
Odpowiedz
nikitagorbaczow napisał(a):Rozumiem, że MSE oraz MFEP i Client Security nie różnią się pod względem silników i możliwości konfiguracji wpływającej na jakość i wydajność w wykrywaniu syfu, a jedynie FEP zapewnia lepsze zarządzanie bezpieczeństwem w strukturze organizacji?

Można to chyba wywnioskować z takich cyklicznych informacji Microsoftu

" Antimalware Engine 1.1.7000.0 was released to customers on 20 June 2011
Antimalware Engine1.1.7000.0 is released to all Microsoft Security Essentialsand Forefront Client Security, Forefront Endpoint Protection, Windows Intune Endpoint Protectioncustomers on 20 June 2011. Signature package 1.107.49.0 is the first that contains this engine."

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Nieco więcej danych o podobieństwach - cytuję za jednym z postów na Window7center.com...wątek pochodzi z 2009 roku, ale chyba nic się nie zmieniło

"Similarities between MSE and FCS/FEP:
Same core protection engine which includes protection from viruses, spyware, and rootkits.
Uses the same telemetry data and global security response team
Updates signatures through Microsoft Update
Includes real-time threat signature updates “Dynamic Signature Service” (not included with FCS, but will be included with FEP)"

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Poza tym o podobieństwie można wywnioskować stąd

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

źródło

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Na marginesie changelog do ostatniej wersji 2.1.1116.0
* Windows Firewall integration.
* Network Inspection System.
* New and improved protection engine.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
Ambient napisał(a):Nie wiem, czy zauważyliście ale dla niektórych może być mylące. MSE pokazuje, że wykrył 9 zagrozeń, ale pod jednym kodem znajduje się kilka zarozonych plików, czyli w moim przypadku łącznie wykrył 15

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Te co zaznaczyłeś za zdjęciu są z jednej rodziny, które MSE traktuje jako jedno.
KIS/EIS/MKS, MBAM, HitmanPro, Eset Online, WF+uBlock
Odpowiedz
Jak spisuję się ten program np w porównaniu do NOD32 4 ?
Nie chodzi mi o to że ten darmowy a ten płatny tylko pod innymi względami.
Czy jest lekki, ile bierze zasobów, jak z wykrywalnością w porównaniu do NOD-a
I czy w zupełności wystarcza z zaporą systemową? (win7 - wszystkie aktu. zainstalowane)
Odpowiedz
Płatny w sensie Forefront?
MSE na Windows 7 działa naprawdę dobrze i zwykłemu użytkownikowi z zaporą zapewnia całkiem niezłą ochronę.
W sensie z tego co wiem MSE na Win7 działa lepiej.
Odpowiedz
@ludendorf :
Eru zrobil parenascie minut temu test MSE. Z ostatniej paczki malware MSE jest teraz w stanie w skanie na zadanie wykryc 223 na 294 zagrozen. NOD dwa dni temu wykrywal ponad 50 plikow wiecej Wink
Wg mnie MSE nie moze zapewnic przyzwoitej ochrony. Lepiej miec MSE niz nie miec zadnego AV, ale z NODem nie ma szans Wink
ESET NOD32 5 + PC Tools Firewall Plus + Truecrypt
Odpowiedz
Nie ma to jak porównywać darmowego AV, który na rynku jet od niedawna z płatnym AV który na rynku jest już od kilku lat Tongue

MSE radzi sobie dobrze i dla użytkownika który "myśli" co robi powinien być wystarczający Tongue
Realtime: Sandboxie + Windows Firewall Control + NoVirusThanks EXE Radar Pro
Web browser: Firefox + Ghostery + NoScript
Password Manager: S10 Password Vault PL
Recovery: Rollback Rx
Odpowiedz
W bazy nie ładują byle czego, najmniejsza ilość fp ze wszystkich AV
Odpowiedz
@Eru
platny Forefront posiada ten sam skaner co MSE a ludendorf wlasnie o porownanie z NODem pytal..

@Ambient
prawda, ale ich heurystyka powoduje czasem FP; dla mnie porownywalne pod tym wzgledem sa tylko NOD i Kaspersky.
ESET NOD32 5 + PC Tools Firewall Plus + Truecrypt
Odpowiedz
Można też wspomnieć o niezłym filtrze SmartScreen w I9 który nadrabia pewną, o ile można tak to nazwać - lukę w MSE, w duecie napewno bardzo skuteczna mieszanka
Odpowiedz
O ile się nie mylę to Smart Screen bazuje na sygnaturach MSE w chmurze, sprawdza każdy pobierany plik.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
Nie tylko, filtr sprawdza "popularność" pobranego pliku, zresztą można zaobserwować w testach na YT, czy na MDL jak strony blokuje, czy pobierane pliki nie zależnie od baz MSE
Odpowiedz
No tak, blokuje bardzo ładnie.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
blokuje także chrome)

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

WIN11
Ventura
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości