Comodo Antivirus
#61
Creer napisał(a):Podsumowujac, tak naprawde w czasie rzeczywistym dziala u mnie tylko jeden program zabezpieczajacy - DefenseWall HIPS.


W czasie rzeczywistym działa u Ciebie Creer jeszcze zapora Win7 i Linksys.

Jeżeli chodzi o skaner Dr.Web to pomimo znakomitej umiejętności leczenia, wykrywalność jest tragicznie niska i do skanowania za bardzo się nie nadaje.
Odpowiedz
#62
Jurek napisał(a):
Creer napisał(a):Podsumowujac, tak naprawde w czasie rzeczywistym dziala u mnie tylko jeden program zabezpieczajacy - DefenseWall HIPS.


W czasie rzeczywistym działa u Ciebie Creer jeszcze zapora Win7 i Linksys.

Jeżeli chodzi o skaner Dr.Web to pomimo znakomitej umiejętności leczenia, wykrywalność jest tragicznie niska i do skanowania za bardzo się nie nadaje.


Tak, ale wymienilem tylko aplikacje software''owe (3rd party software).

Jesli chodzi o poziom detekcji - odkad najwazniejsza jest dla mnie Prewencja/zapobieganie, kategoria ''detekcja'' spadla na ostatnie miejsce na liscie moich zabezpieczen. Stad rowniez tak dlugie okresy miedzy skanowaniem systemu przez program AV. Jesli jakis sygnatur ''potencjalnych'' zagrozen jeszcze nie bedzie w bazie Dr.Web''a - no problem moge poczekac az je dodadza... 2 miesiace lub 12 jest to dla mnie bez roznicy.

Jak juz niejednokrotnie wspominalem - grunt to poznac programy ktore maja nas chronic i nauczyc sie je poprawnie wykorzystywac. Najpierw lektura pozniej instalacja - nigdy na odwrot.

Na sam koniec mala uwaga - to moje podejscie do kwestii zabezpieczen, nie naklaniam nikogo do nasladowania.
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości