Comodo Antivirus
#41
Plati z wersje na wersje są postepy więć 4 powinna być jeszcze lepsza, oby poprawili heurystyke bo strasznie rzuca FP ale to nie jest slaby antywirusSmile
Odpowiedz
#42
Jednego jestem ciekaw. Czy kiedy dopracują AV w CIS to czy dalej będzie on darmowy?
"Nie jestem konsumentem mieszczącym się w standardzie
Nie jestem gatunkiem skazanym na wymarcie
Nie jestem obiektem medialnego hałasu
Jestem nielegalnym zabójcą czasu"
Odpowiedz
#43
Nie raczej kiedyś muszą zarabiać na tym pakiecie być może jak 4 się sprawdzi nastepna wersja bedzie płatnaSmile
Odpowiedz
#44
na peweno będzie wersja free może jedynie coś wytną
Odpowiedz
#45
wersja free to av i fv z defense+ 4 ever.. wersja pro ma support 24/7, szybką odpowiedz przeważnie do 15-20 minut, oraz zabezpieczanie wifi.. każde dodane funkcje do av i fv będą również darmowe.
Odpowiedz
#46
martini napisał(a):wersja free to av i fv z defense+ 4 ever.. wersja pro ma support 24/7, szybką odpowiedz przeważnie do 15-20 minut, oraz zabezpieczanie wifi.. każde dodane funkcje do av i fv będą również darmowe.


Lajtowo by byłoSmile
Odpowiedz
#47
A wiecie na kiedy planowana jest wersja 4?
Odpowiedz
#48
Powinna w tym roku być jak się spręząSmile
Odpowiedz
#49
na Jesienima być wersja Beta
Odpowiedz
#50
roofman napisał(a):Mnie się właśnie zaktualizował do wersji 3.10.101801.529 Smile
Tyle że po aktualizacji po swojemu poustawiał tryby bezpieczne D+

Odwiedziłem forum Comodo i tam takie nowości tej wersji:
NEW! COMODO Secure DNS is introduced as a new free service
NEW! COMODO HopSurf Toolbar - COMODO SafeSurf Toolbar has been discontinued and superseded by COMODO HopSurf Toolbar
NEW! CIS now allows the users to change the URL for the program and virus updates
IMPROVED! CIS now has a better support for Windows Security Center integration in Windows Vista SP1 and later
IMPROVED! AV engine now supports more archives and has better detection capabilities
IMPROVED! Direct disk access false alerts have been reduced
FIXED! Some applications do not run when CIS is installed in Vista 64 bit
FIXED! Antivirus scans excluded folders
FIXED! Firewall does not show some connections under high load
FIXED! Firewall sometimes causes the PC to freeze in windows XP 32
FIXED! cfp.exe crashes when HIPS alerts timeout


Twój post dotyczy chyba CIS a nie Comodo AV?

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#51
Fajnie, ze chłopaki z Comodo poprawiaja swoj produkt. Chcialbym aby najbardziej poprawili antywirusa. Dokladniej mowiac chodzi mi o heurystyke, ktora szczerze mowiac slaba tez nie jest.
Odpowiedz
#52
posiadam avire comodo się zaktualizował, zrobił szybką analize systemu znalazł 3 pliki oto jeden z nich.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


sa to pliki znajdujące się w autopatcher do xp podejrzewam że to FP, chociarz kiedyś słyszałem że autopatcher posiadał trojana.
Natomiast jak Jurek pisał defens skasował wszystko od zera, uruchomione na kompie Gadu Gadu bez reguły itp.
Odpowiedz
#53
Jurek napisał(a):Twój post dotyczy chyba CIS a nie Comodo AV?

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Oj, jasne że CIS... proszę w takim razie o przeniesienie do tamtego wątku jeśli to możliwe.
360 TSE
Odpowiedz
#54
p!otr@$ napisał(a):posiadam avire comodo się zaktualizował, zrobił szybką analize systemu znalazł 3 pliki oto jeden z nich.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Ciekawe czy to są wirusy czy też FP.
Skan na VT pokazuje, że Comodo nie wykrywa. Coraz więcej jest tam błędów ostatnio.
Odpowiedz
#55
Koledzy mam do was pytanie dotyczące aktualizacji bazy wirusów.. czy u was też występują problemy z automatyczną aktualizacją bazy wirusów w comodo 3.10.102194.530? bazę wirusów można tylko aktualizować ręcznie.? czy występują u was takie problemy?
Odpowiedz
#56
martini napisał(a):Koledzy mam do was pytanie dotyczące aktualizacji bazy wirusów.. czy u was też występują problemy z automatyczną aktualizacją bazy wirusów w comodo 3.10.102194.530? bazę wirusów można tylko aktualizować ręcznie.? czy występują u was takie problemy?


chyba coś jest nie tak bo aktualizacje automatyczne powinny działać bezproblemu
nie mogę ci tego sprawdzić bo mam tylko FW z pakietu comodo
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#57
instalowałem win7 na laptopie i zainstalowałem cis-a (dzis rano więc trochę czasu minęło) i taki numer Smile
Odpowiedz
#58
u mnie dziala normalnie na tej wersji Cisa a mam wersje 3.10.102194.530 tylko ze na windows xp sp3 wiec inna bajka niz Twoj Win7
Odpowiedz
#59
u mnie musiałem ręcznie zrobić aktualizacje do bazy 1577..

chyba wezmę przykład od Creer i zainstaluje na laptopie DefenseWall HIPS i Shadow Defender

Juz była kolejna aktualizacja a u mnie dalej nic.. mimo że to wersja pro.. ale wersja w przypadku comodo nie ma znaczenia bo obie wersje są aktualizowane w tym samym czasie..
Odpowiedz
#60
martini napisał(a):u mnie musiałem ręcznie zrobić aktualizacje do bazy 1577..

chyba wezmę przykład od Creer i zainstaluje na laptopie DefenseWall HIPS i Shadow Defender

Juz była kolejna aktualizacja a u mnie dalej nic.. mimo że to wersja pro.. ale wersja w przypadku comodo nie ma znaczenia bo obie wersje są aktualizowane w tym samym czasie..

Dla jasnosci - Shadow Defendera wlaczam tylko w razie potrzeby (instalacja jakiegos softu na probe, surfowanie po niebezpiecznych stronach/uruchamianie probek). Raz na 2-3 miesiace (wydluzyl sie ten okres) skanuje system Dr.Web CureIt! - antywirus, ktory nie wymaga instalacji w celu wyniesienia smieci, ktore moga, lecz nie musza znajdowac sie w systemie (polityka restrykcji DW, ktory unieszkodliwia poprzez blokowanie i ograniczenia programow uruchamianych w trybie Niezaufanym).

Podsumowujac, tak naprawde w czasie rzeczywistym dziala u mnie tylko jeden program zabezpieczajacy - DefenseWall HIPS.
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości