Comodo Antivirus
#1
Interesują mnie informacje o tym produkcie, zwłaszcza z CIS.
Odpowiedz
#2
adam_993 napisał(a):Interesują mnie informacje o tym produkcie, zwłaszcza z CIS.


Co tu pisać? Mało skuteczny antywirus bez skanera HTTP i POP3 oraz bardzo dobry firewall z HIPS (Defense+).

Opis pakietu:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Konfiguracja CIS (PL):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Optymalna konfiguracja firewalla i Defense+ (ENG):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#3
Antyvirus w połączeniu z firewall czyli pakiet Comodo to barzdo przyszłościowy pakiet który nawet już teraz jest dobry a w wesrji 3.9(można jej się spodziewać na dniach w wersji BETA) ma być jeszcze lepszy!Wersja 4.0 zostanie całkowicie zmodyfikowana zostanie zmieniony interfejs jakj i dodane nowe funkcje i to co mnie najbardziej cieszy ma być już Polska wersja !Prace nad Polską wersją już trwają!
Odpowiedz
#4
CIS to, tak jak wspomniał już kolega Dozamet1, to stale i szybko rozwijający się pakiet. Już teraz w bazie wirusów (którą można podglądać na bieżąco) ma już ponad 2.6 mln wirów

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

, czyli o 1 mln więcej niż Kaspersky, znakomity firewall (ma być ulepszony D+), więc pomimo, że nie jestem jakoś do Comodo dobrze nastawiony, to uważam, że jeżeli nadal będzie darmowy, będzie niewątpliwie konkurencją takich platnych pakietów jak KIS, NIS, czy GDATA TC.
Również rozpoczęły się prace nad polską wersją CIS, obecnie ludzi spolszczających jest 5.
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#5
Piszemy na temat rzeczywistych czy potencjalnych (przyszłościowych) możliwościach Comodo Antivirusa?
W porównaniu doAviry Free czy Avasta to nadal bardzo mało skuteczny AV i to jest fakt. Szybkość skanowania jest również tragiczna.
Odpowiedz
#6
mi szybciej on skauje kompa niż avira a avast to qw skanowaniu to szkoda gadac
Odpowiedz
#7
Jurek napisał(a):Piszemy na temat rzeczywistych czy potencjalnych (przyszłościowych) możliwościach Comodo Antivirusa?
W porównaniu doAviry Free czy Avasta to nadal bardzo mało skuteczny AV i to jest fakt. Szybkość skanowania jest również tragiczna.


Comodo IS to wciąż Beta, a więc szybko się tam zmienia na lepsze. Oni nie rzucają słów na wiatr Smile
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#8
Jurek napisał(a):Piszemy na temat rzeczywistych czy potencjalnych (przyszłościowych) możliwościach Comodo Antivirusa?
W porównaniu doAviry Free czy Avasta to nadal bardzo mało skuteczny AV i to jest fakt. Szybkość skanowania jest również tragiczna.


Na temat obecnych. Jeszcze mi brakuje wypowiedzi Elwisa1 - ona ma CIS.
Odpowiedz
#9
adam_993 napisał(a):
Jurek napisał(a):Piszemy na temat rzeczywistych czy potencjalnych (przyszłościowych) możliwościach Comodo Antivirusa?
W porównaniu doAviry Free czy Avasta to nadal bardzo mało skuteczny AV i to jest fakt. Szybkość skanowania jest również tragiczna.


Na temat obecnych. Jeszcze mi brakuje wypowiedzi Elwisa1 - ona ma CIS.


Na obecną chwilę najlepiej zainstalować CIS i wyłączyć w nim antywirusa. Będziesz miał dodatkowy skaner na żądanie. Następnie zainstalować skuteczniejszy od Comodo antywirus np. Avirę lub Noda.

Pozdro Smile
Odpowiedz
#10
Widze, ze ktos wywołał mnnie wiec wypowiem sie na ten temat:

Comodo w wersji CIS 3,5 byl naprawde dobry jesli chodzi o antywirusa, a teraz w wersji 3,8 kiedy dodali heurystyke nagle spadla jego skutecznosc. Testujac wirusy na paczce wiele z nich nie zostaje wykrytych. Przy czym wersja 3,5 wykrywa je. Wyslalem do labu Comodo te wirusy kilka razy, a poprawy nadal nie widac. Dlatego tez uwazam, ze duzeee tyly ma Comodo. Najnowszych wirusow nie wykrywa, jednak czasem jest tak ze to Comodo wykrywa a Avira zawodzi (bardzo rzadki przypadek)

Cały czas chlopaki z CIS pracuja nad swoimi produktami. Juz na dniach ma byc wypuszczona wersja beta 3,9 w ktorej bedzie BoClean oraz zaawansowana heurystyka. Jesli nie zmniejsza znow skutecznosci + odpowiednio to dodadza mozna spodziewac sie jakis 15% wiekszej skutecznosci antywirusa. Comodo na aktualna chwile ma w bazie 2,6 mln prawie 2,7Tongue szkodnikow co moze robi wrazenie.

Ja mam wlaczona avire, a antywira w Comodo wlaczam tylko na zadanie + czasem wlaczam go na chwile razem z Avira i dzialaja w trybie Realtime. Co do szybkosci skanowania w trybie z maxymalna heurystyka skanuje bardzo szybko. 50 tys plikow jakies 4 minuty.
Odpowiedz
#11
No to ładnie. Mów dalej.
Jest całkiem niezły. Pobiera mało zasobów, jest prosty w użytkowaniu. Niestety, ma problemy wieku dziecięcego. Wzajemnie się akceptuje z Avirą.
Odpowiedz
#12
A jak wygląda sytuacja obecnie? Zastanawiam się czy robić Comodo Firewall + Avira czy sam CIS (bez Defense+). Jeżeli ich antywir jest ok, to po co wrzucać 2 programy.
Odpowiedz
#13
jeżeli chcesz cały pakiet to jest dobre rozwiązane i nie ustawiaj tylko zbyt wysokoheurystykibo będziesz miał dużo fałszywek.Możesz Zainstalować AV Comodo i sam firewall bez defense i do tego dodać geswall bo defense lubi być upierdliwe w porównaniu do geswall.AV stoi na dobrym poziomie lecz comodo już skupiło się na wersji 4 która na jesieni ma się pojawić
Odpowiedz
#14
Ale czy można to jakoś porównywać skuteczność -> Avira Free i AV Comodo?
Opcji konfiguracyjnych ma on delikatnie mówiąc, niewiele.

Co do CIS4, z tego co wyczytałem tu i na innym forum, ma być sporo zmian, również w module AV.
Odpowiedz
#15
jeszcze nie było testów z ich antyvirem ale jak sięma defense lub geswall to się uzupełniają nawzajem.Tak wersja 4 ma być kompletnie przebudowana zaczynając od samego wyglądu po ulepszenie tego co już jest i może dodanie czegoś nowego.Comodo AV nie trzeba konfigurować bo jest ustawiony optymalnie ale firewall trzeba ustawić
Odpowiedz
#16
Dozamet1 napisał(a):jeżeli chcesz cały pakiet to jest dobre rozwiązane i nie ustawiaj tylko zbyt wysokoheurystykibo będziesz miał dużo fałszywek.Możesz Zainstalować AV Comodo i sam firewall bez defense i do tego dodać geswall bo defense lubi być upierdliwe w porównaniu do geswall.AV stoi na dobrym poziomie lecz comodo już skupiło się na wersji 4 która na jesieni ma się pojawić


jak pakiet cały to poco GS, wcale niejest upierdliwy napewno mniej niż fanboye GS tego forum ustawiasz na poziome czystego pc wogule niema komunikatów, pliki niezweryfikowane trafiaja do kwarantanny tam sam zdecydujesz, które niemógł sklasyfikować HIPS.
Odpowiedz
#17
Za "HIPSa" robi u mnie UAC, więc potrzebny mi jeszcze tylko AV.
A co możecie powiedzieć o obciążeniu generowanym przez rezydenta z comodo?
Odpowiedz
#18
lukasamd napisał(a):Ale czy można to jakoś porównywać skuteczność -> Avira Free i AV Comodo?
Opcji konfiguracyjnych ma on delikatnie mówiąc, niewiele.

Co do CIS4, z tego co wyczytałem tu i na innym forum, ma być sporo zmian, również w module AV.


Na naszym forum znajdziesz testy porównujące skuteczność Aviry i Comodo AV. Antywirus Comodo robi postępy ale daleko mu jeszcze do wykrywalności Aviry. Jeżeli chodzi o obciążenie kompa to obywa antywiry są jednymi z najlżejszych.
Odpowiedz
#19
Właśnie jest to taki paradoks: mimo, że Comodo ma już ponad 5 mln w bazie wirusów, a Avira 1,5 mln, to i tak Avira ma większą wykrywalność niż Comodo Smile Ciężko to wytłumaczyć ludziom na innych forach, ale w rzeczy samej tak jest.
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#20
Plati napisał(a):Właśnie jest to taki paradoks: mimo, że Comodo ma już ponad 5 mln w bazie wirusów, a Avira 1,5 mln, to i tak Avira ma większą wykrywalność niż Comodo Smile Ciężko to wytłumaczyć ludziom na innych forach, ale w rzeczy samej tak jest.


Żeby antywirus mógł mieć sygnatury na wszystkie wirusy wykryte do momentu wprowadzenia go na rynek, musiałby być instalowany z kilku płyt DVD. Programiści Comodo nie mają takiego doświadczenia jak z Aviry i dobór sygnatur jest nieodpowiedni a do tego dochodzi jeszcze gorsza heurystyka i reakcja na nowe zagrożenia.

Współczuje trochę producentom programów antywirusowych ponieważ ich walka z wirusami z góry skazana jest naporażkę, oczywiście bardziej lub mniej sromotną.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości