Bezpieczny email
#61
również polecam outlooka
Odpowiedz
#62
Nie pamiętam, czy link, który podam już był u nas i nie znalazłem go, więc zamieszczam go...to zestawienie skrzynek pocztowych omawiające parametry techniczne i funckjonalność

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#63
Pewnie w znacznym stopniu powtórzę to co napisał wcześniej Adi Cherryson, ale w pełni popieram jego wypowiedź. Szukanie w 100% bezpiecznej skrzynki mailowej to jak szukanie igły w stogu siana. Takiej po prostu nie ma, a już na pewno nie ma darmowej. Utrzymanie takiej poczty kosztuje i ktoś musi w jakiś sposób na to zarobić. Nic co dobre nie jest w życiu za darmo - wszystkie plusy i wygody są kosztem jakiś innych minusów.
Teoretycznie rzecz biorąc, opierając się na normie PN-ISO/IEC 17799, każdy dostawca usług sieciowych zapewnia bezpieczeństwo naszych danych oraz różne zapory sieciowe i systemy wykrywania włamań. Chcąc sprawdzić bezpieczeństwo usług sieciowych należy przede wszystkim skontrolować takie ich cechy jak uwierzytelnienie i szyfrowanie oraz zabezpieczenia połączeń. W praktyce jednak nie wydaje mi się żeby zwykła skrzynka mailowa była aż tak ważną kwestią, aby dokładnie zagłębiać się w tym temacie. Sądzę też, że dostawcy tych usług również nie przestrzegają wszystkich obowiązków.
W mojej opinii (mogę się oczywiście mylić) obojętnie gdzie byśmy nie założyli konta mailowego, to zagrożenia są wszędzie takie same. Można oczywiście łudzić się, że jak zapłacimy gdzieś za konto, to z racji że jest płatne to będzie lepsze i bezpieczniejsze, ale tak jak pisałem to pozostanie chyba tylko "łudzeniem się".
Odpowiedz
#64
@Student93
I tak i nie z tym bezpieczeństwem...niektóre skrzynki oferują np. wykrywanie plików wykonywalnych jako załączników, a inne nie...niektóre darmowe oferują skanowanie pobieranych na skrzynce plików skanerem AV, a inne mają to tylko w płatnej wersji. Reszta...masz racje, że w większości leży poza naszą kontrolą i właściwie tylko funkcjonalność i dopasowanie do naszych oczekiwań/przyzwyczajeń decyduje wtedy o wyborze.
A tak na marginesie...witaj na forum Smile
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#65
Hmm no w przypadku szukania różnic między darmowymi skrzynkami mailowymi to ok, rozumiem że można doszukiwać się tej choć w najmniejszym stopniu lepszej i bezpieczniejszej. Ale jeśli weźmiemy pod uwagę te płatne, to czy koszty na pewno będą adekwatne do osiągniętego przez nas celu ?? Tak jak już wcześniej pisałem, nasz mail nie jest chyba aż tak ważną i tajemniczą rzeczą żeby koniecznie chcieć mieć pewność bezpieczeństwa. No chyba, że ktoś prowadzi jakieś niezwykle ważne interesy, legalne bądź nielegalne SmileAle jeśli chodzi o nas, zwykłych ludzi zyjących codziennością, najzwyklejsze skrzynki mailowe są chyba w pełni wystarczające.
Odpowiedz
#66
GMX coś knują?

em Client wywala mi:
can''t verify identity of gmx smtp certificate
i że połączenie może być niebezpieczne - zignorować?
Odpowiedz
#67
U mnie wchodzi normalnie ich poczta...sprawdzałem teraz. Tutaj znalazłem jakieś FAQ do podobnych problemów

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#68
A co powiecie o tych wynalazkach -->

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości