Bezpieczny email
#41
Tak właśnie czytam:
Kod:
The privacy problems started with 12.10, so earlier versions should do nothing


Ja mam 12.04 Czy to oznacza ze w tej wersji prawdopodonie nie jestem szpiegowany? Trochę zjechaliśmy z tematu Wink
Odpowiedz
#42
Czy Mint też ma takie problemy z prywatnością?

Co do maila, to sugeruję safe-mail.net
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#43
Minta to nie dotyczy, oni nie współpracują z Amazonem.
A problemów moduł można też wyłączyć w Unity Tweak Tool.

Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
#44
ja polecam skrzynkę na posteo.de
Odpowiedz
#45
Polecam pocztę Microsoft Outloock, ponieważ nawet w razie braku dostępu do Internetu mamy możliwość wglądu do historii poczty, całej korespondencji mailowej. Gwarantuje to także dużo większe bezpieczeństwo. Zgodnie z normą PN-ISO/IEC 17799:2007 poczta elektroniczna powinna uwzględniać:
- ochronę wiadomości przed nieupoważnionym dostępem, modyfikacją lub odmową usługi;
- zapewnienie poprawnej adresacji i przesyłania wiadomości;
- niezawodność i dostępność usługi;
- wymagania prawne, przykładowo wymagania dla podpisów elektronicznych;
- uzyskanie uprzedniej zgody na korzystanie z publicznych usług, takich jak komunikatory, współużytkowanie plików
- silniejsze poziomy uwierzytelniania dostępu z sieci publicznych.
Odpowiedz
#46
studentka_pp napisał(a):Polecam pocztę Microsoft Outloock (...)

Rozumiem, czemu polecasz, bo sam jej używam, ale może wiesz jak przenieść zawartość jednego konta hotmail/windowslive/outlook na inne, niezależne konto również w takich samych domenach? To, co dają opcje konta nie pozwala na taką migrację, co najwyżej połączenie, a nie o to chodzi.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#47
@ichito:
Outlook wspiera już IMAP. Wystarczy w kliencie ustawić oba konta i dosłownie przeciagnąć pocztę z folderów jednego do folderów na drugim.
Jeśli chodzi o inne rzeczy typu kontakty / kalendarz, to chyba przez import/export w formie plików.
Odpowiedz
#48
Lukas...nie mam klienta pocztowego, a konto obsługuję z poziomu przeglądarki...czy to, co opisujesz, jest możliwe w moim przypadku?
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#49
Nie, trzeba by zainstalować jakąś aplikację typu choćby Thunderbird.
Niemniej coś mi się przypomniało.. jakoś jakiś czas temu MS dodał do outlooka opcję migracji - wprowadzasz dane innej skrzynki i on za Ciebie sam przeniesie (tak, z poziomu przeglądarki).


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#50
Ciekawi mnie tylko kiedy Microsoft ogłosi nt poczty co kilka dni temu ogłosiło Google o swoim Gmail Smile
Odpowiedz
#51
W sensie, że czytają pocztę czy o wprowadzeniu szyfrowania? Wink
Odpowiedz
#52
Czytać czytają, muszą automatami analizować.
O szyfrowaniu na razie nic nie wiadomo. Zresztą i tak lepiej samemu korzystać z PGP jeśli ktoś tego faktycznie potrzebuje.
Odpowiedz
#53

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Bardziej chodziło mi o te skanowanie.
Odpowiedz
#54
Bo tak ogólnie to nie znacie jakieś dobrej i bezpieczniejszej alternatywy dla Gmail, Outlook(hotmail) ? Po tych dwóch lat od założenia tematu może coś ciekawego wyszło więc nie zaszkodzi spytać Smile
Odpowiedz
#55
Poczta w fazie BETA : Startmail. Poczta skupia się na prywatności i bezpieczeństwie.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

W przyszłości będzie można korzystać Grin

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#56
Spoko. Fajnie że zajmują się tym ludzie od ixquick, startpage. Ciekawe czy duckduckgo wyjdzie z podobną inicjatywą Grin.

A co myślicie o fastmail?
Odpowiedz
#57
heros1303 napisał(a):Spoko. Fajnie że zajmują się tym ludzie od ixquick, startpage. Ciekawe czy duckduckgo wyjdzie z podobną inicjatywą Grin.

A co myślicie o fastmail?

Pewnie! Grin . Fajnie by było. Przypominam na stronie duck.co możemy zgłaszać propozycje, i pomagać w rozwoju DDG.
duck.co
Fastmail - Przyjrzę się temu

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#58
Rzekomo serwery fastmail znajdują się w USA jednak znalazłem ciekawy artykuł z głównego blogu chyba fastmail o tym właśnie jak z tą prywatnością a USA jest.

Strona >>

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Z tamtego roku może przenieśli serwery Grin
Odpowiedz
#59
heros1303 napisał(a):Rzekomo serwery fastmail znajdują się w USA jednak znalazłem ciekawy artykuł z głównego blogu chyba fastmail o tym właśnie jak z tą prywatnością a USA jest.

Strona >>

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Z tamtego roku może przenieśli serwery Grin

fastnail jest płatny. Szukam bezpłatnej, dbającej o prywatność i bezpieczeństwo (np.szyfrowanie) poczty. No lepiej by było, jakby serwery poczty nie znajdowału się w USA. Pomoże ktoś (+1)?

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#60
Wątpię czy coś takiego jest. Chyba że płatne.

Chyba że to co ma byc od startpage.com - wyżej wspomniano jakieś 3-4 posty.

Tak przy okazji patrząc na outlook ciekawie napisane jest tu -->

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

<-- pasek niebieski/drugi xd może jednak zbyt mocno porównałem MS do Google ? xd
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości