Bezpieczny email
#21
Plati nie kompromituj sie (dotyczy twojego nicka). Tormail mial serwery w Texasie, teraz w Indiach. Zeby poczta doszla IP musi byc znany. Chyba nie myslisz, ze list biega po necie i pyta kazdego po kolei czy nie widzial niejakiego tormail.org.
Outlook jako jeden z pierwszych zaprzyjanil sie z NSA i swietnie im sie wspolpracuje.

Tu sobie poczytajcie jakie adresy e-mail mozna by uznac za bezpieczne.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


@adi
czy "nasza" (co kolwiek by to mialo znaczyc) koespondencja jest wazna, to uznajemy MY.
Skoro twoja nie jest, to badz uprzejmy i podaj mi haslo do swojego maila. No chyba ze twoja korespondencja jest az tak wazna ...
Odpowiedz
#22
Cytat: czy "nasza" (co kolwiek by to mialo znaczyc) koespondencja jest wazna, to uznajemy MY.
Skoro twoja nie jest, to badz uprzejmy i podaj mi haslo do swojego maila. No chyba ze twoja korespondencja jest az tak wazna ...


Cokolwiek miało to znaczyć, to na pewno nasza korespondencja jest dla NAS ważna. Najważniejsza nawet. Ale dla innych może już być mniej ważna. Zwłaszcza dla służb wywiadowczych.

Mam mały problem, czy Twój wpis jest merytoryczny...

Antoni Słonimski, napisał: "Jeśli nie wiesz, jak się zachować, to na wszelki wypadek zachowaj się przyzwoicie." Pisząc swoje treści w sieci warto zachować w pamięci ten cytat i nie będzie problemów z NSA...
Podwójne dno polega na tym, że ukrywa trzecie i czwarte...
Odpowiedz
#23
Adi Cherryson napisał(a):
Cytat: czy "nasza" (co kolwiek by to mialo znaczyc) koespondencja jest wazna, to uznajemy MY.
Skoro twoja nie jest, to badz uprzejmy i podaj mi haslo do swojego maila. No chyba ze twoja korespondencja jest az tak wazna ...


Cokolwiek miało to znaczyć, to na pewno nasza korespondencja jest dla NAS ważna. Najważniejsza nawet. Ale dla innych może już być mniej ważna. Zwłaszcza dla służb wywiadowczych.

Mam mały problem, czy Twój wpis jest merytoryczny...

Antoni Słonimski, napisał: "Jeśli nie wiesz, jak się zachować, to na wszelki wypadek zachowaj się przyzwoicie." Pisząc swoje treści w sieci warto zachować w pamięci ten cytat i nie będzie problemów z NSA...


Sprawdz "merytoryczny"(problem masz). Co z tym haslem do maila ? Nie chcesz podac ? Masz cos na sumieniu ?
Inny Antoni powiedzial, ze lepiej czasem nic nie mowic, niz odezwac sie i rozwiac wszelkie watpliwosci..
Odpowiedz
#24
SPECJALISTOWY napisał(a):Sprawdz "merytoryczny"(problem masz). Co z tym haslem do maila ? Nie chcesz podac ? Masz cos na sumieniu ?
Inny Antoni powiedzial, ze lepiej czasem nic nie mowic, niz odezwac sie i rozwiac wszelkie watpliwosci..


Co sie tak bulwersujesz co ??
Dla mnie po pierwsze to żeś dokonał odkopu średniowiecza i sie znalazł odrazu specjalista nad specjalistami.
Może tak grzeczniej czasem co ? Bo nie ma sensu się unosić. I tylko mi nie mów że się nie unosisz bo zaczniesz przeczyć sam sobie.
Odpowiedz
#25
Proszę o spokój głównie użytkownika Specjalistowy. Nie naskakuj tak na użytkowników bo to zaraz się źle skończy.
Odpowiedz
#26
Aha, kto wytyka ignorancje, tego straszymy banowaniem. Sam sie wypisuje w tej chwili z waszego klubu wzajemnej adoracji.
Pa, pa.
Odpowiedz
#27
Prosty przykład użytkownika który zna sie na wszystkim od A do Z i do tego nie potrafi pisać normalnie.
Nikt nie napisał ani cie nie postraszył "banem" szanowny użytkowniku sorry to są fakty a z faktami się nie dyskutuje.
Odpowiedz
#28
Dolar, gdzie on napisał , że zna się na wszystkim od A do Z ?
"Specjalistowy. Nie naskakuj tak na użytkowników bo to zaraz się źle skończy."

To czym go moderator postraszył jeśli nie banem ? Pobiciem ?

Facet wam wytyka brak wiedzy i znajomości podstawowego prawa do prywatności, a wasze argumenty sprowadzają się do posądzania go o coś,czego nie powiedział.
Odpowiedz
#29
Widze kolejna osoba która nie potrafi czytać i czegoś wywnioskować z kontekstu danej osoby.
Napisał tak jak by się znał od A do Z.
Kolejna sprawa administrator nie napisał że dostanie bana lecz ze skończy się źle, czyli warna czy innymi tego rzeczy.
Kolejna sprawa wydaje mi się ze nowy użytkownik to jedna i ta sama osoba.

A inna kolej rzeczy to kolejny użytkownik który dokonuje prawie odkopu stulecia danego tematu. Za to chyba powinny należeć się brawa.
Odpowiedz
#30

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

przez TOR-a i będzie ok.
Bitdefender Free + HitmanPro.Alert 3 (CTP4) | ADP + Ghostery | Malwarebytes Anti-Malware + HitmanPro
Odpowiedz
#31
Odgrzeje stary temat. Jak to wygląda w tej chwili?
Jaka skrzynka mailowa polecacie? Może stworzymy jakiś ranking?
Oczywiście zakładam, że nikt za pomocą tej skrzynki nie będzie kupował broni ani robił rzeczy niezgodnych z prawem, więc bez potrzeby VPNów, TORów i innych Wink Ale jednocześnie nikt nie chce aby jego korespondencja była czytana.
Chodzi o zwykła skrzynkę do korzystania na co dzień dla osób które cenią swoją prywatność. Skrzynka która nie będzie pokazywała IP w nagłówku (również w thunder bird), nie zbiera logów, jej serwery stoją w kraju gdzie oko wielkiego brata ma utrudniony dostęp.
Odpowiedz
#32
Vivaldi.net - portal społecznościowy uruchomiony kilka miesięcy temu przez założyciela Opera Software, oferujący także pocztę email.

Więcej informacji tutaj:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

...
Odpowiedz
#33
preter jak skonfigurować to z thunder bird? Ponieważ ten nie wykrywa ustawień konta a nie mogę znaleźć po zalogowaniu się.
Odpowiedz
#34
Tutaj masz info jak ustawać serwer:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#35
dzięki lukas. imho super jeśli to co piszą o sobie jest prawdą, to mamy naprawdę świetną skrzynkę.
Jeszcze tak z innej beczki, ponieważ halucynuje czy sam thunderbird zbiera informacje? Oraz maile które są na mojej skrzynce? Czy używanie klientów poczty jest bezpieczne i nie ma co zawracać głowy? Smile
Odpowiedz
#36
Thunderbird to aplikacja otwartoźródłowa, tworzona przez fundację, która za cel stawia sobie użytkowników...
Zabrzmiało marketingowo? Może, niemniej w tym wypadku nie masz się czego obawiać.
Zbierają tylko dane odnośnie pracy problemu - możesz to bez problemu wyłączyć w ustawieniach (telemetria i te sprawy).

Bardziej martwiłbym się Twoim systemem. Jeśli używasz Ubuntu z Unity, to wyniki wyszukiwania z dasha lecą do amazonu.
Odpowiedz
#37
czytałem właście że unity zostało ostro zjechane za tracking PRZEGlĄDARKI na zlecenie amazona w wersji chyba 11.04. Ale później ponoć zaprzestali takich praktyk.... Wiesz coś na ten temat? Oczywiście nie chcę żebyśmy się rozpisywali na temat OSów bo co użytkownik to opinia. Osobiście wybrałem ubuntu bo dopiero zaczynam przygodę z linuxami więc myślę że to dobra kompilacja na początek tym bardziej, że później myślę przesiąść się na debiana.
Odpowiedz
#38
Bezrobotny napisał(a):czytałem właście że unity zostało ostro zjechane za tracking PRZEGlĄDARKI na zlecenie amazona w wersji chyba 11.04. Ale później ponoć zaprzestali takich praktyk.... Wiesz coś na ten temat? Oczywiście nie chcę żebyśmy się rozpisywali na temat OSów bo co użytkownik to opinia. Osobiście wybrałem ubuntu bo dopiero zaczynam przygodę z linuxami więc myślę że to dobra kompilacja na początek tym bardziej, że później myślę przesiąść się na debiana.

Coś Ty, Ubuntu dalej ostro szpieguje użytkowników. Niby ma jeden przełącznik odpowiedzialny za to, ale coś jest i tak na rzeczy. Chcesz to naprawić? Wciśnij Ctrl+Alt+T, potem wklej ten kod:
V=`/usr/bin/lsb_release -rs`; if [ $V \< 12.10 ] ; then echo "Good news! Your version of Ubuntu doesn''t invade your privacy."; else gsettings set com.canonical.Unity.Lenses remote-content-search none; if [ $V \< 13.10 ] ; then sudo apt-get remove -y unity-lens-shopping; else gsettings set com.canonical.Unity.Lenses disabled-scopes "[''more_suggestions-amazon.scope'', ''more_suggestions-u1ms.scope'', ''more_suggestions-populartracks.scope'', ''music-musicstore.scope'', ''more_suggestions-ebay.scope'', ''more_suggestions-ubuntushop.scope'', ''more_suggestions-skimlinks.scope''] "; fi; if ! grep -q productsearch.ubuntu.com /etc/hosts; then echo -e "\n127.0.0.1 productsearch.ubuntu.com" | sudo tee -a /etc/hosts >/dev/null; fi; echo "All done. Enjoy your privacy."; fi
i wciśnij enter. Wpisz hasło, enter i poczekaj na zakończenie. To naprawi twój system.

Stroniczka do obejrzenia:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#39
zrobiłem to co mówisz ale jedyne co mi wyszło to :
Kod:
Good news! Your version of Ubuntu doesn''t invade your privacy.


żadne hasła itp..........
Odpowiedz
#40
Masz starą wersję Ubuntu, Ciebie ten problem nie dotyczy.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości