Asystent pobierania na dobreprogramy.pl...ostrzeżenie
#61
Podobna sytuacja jest z instalacją Daemon Tools. Przy pierwszej próbie chciał mi wcisnąć jakiś "dodatek" i co najlepsze nigdzie nie było opcji w stylu "nie chcę, zostaw mnie w spokoju" Wall Druga próba instalacji - sytuacja podobna. Tutaj pojawiło się inne adware, ale i opcja Nie . Potem jeszcze jeden i jakieś statystyki...
Odpowiedz
#62
Ponieważ nadchodzi coraz więcej sygnałów na temat stron, z których pobieranie odbywa się domyślnie za pomocą różnych asystentów, to może warto by stworzyć wykaz takich stron wzór takich np. artykułów

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#63
Jest coraz gorzej. Teraz strach jest cokolwiek pobierać z portali z oprogramowaniem - te downloadery są tak naszpikowane opcjami wyboru, przyciskami akceptacji etc., że trzeba potrójnie uważać na to, na co się klika...

Chciałbym, żeby powstał normalny portal z programami, bez downloaderów, asystentów, pomocników...
Odpowiedz
#64
Eugeniusz napisał(a):Chciałbym, żeby powstał normalny portal z programami, bez downloaderów, asystentów, pomocników...

Prędzej czy później wprowadziłby je, bo potrzebowałby kasy na działanie.
Odpowiedz
#65
Portale maja kase na funkcjonowanie po prostu downloader to dodatkowy zysk.
Odpowiedz
#66
Webroot mi wywalił asystenta Smile I bardzo dobrze.
Odpowiedz
#67
Najlepsza akcja to zainstalować ten ich badziew i skorzystać z Netfixa i tak co dziennieCool
Odpowiedz
#68
zord napisał(a):Portale maja kase na funkcjonowanie po prostu downloader to dodatkowy zysk.


Miały... mamy recesję na całym świecie, a to co najszybciej się tnie to wydatki idące na reklamę.
Mniej reklamodawców, mniej reklam... no i kończy się innymi sposobami zarabiania... niestety takimi.

Sporo zależy też o czym mówimy. Zobaczcie takie dosyć popularne (acz mętne) Antyweb czy Spidersweb. To są blogi, współpracują z firmami hostingowymi , więc za wiele ich nie interesuje - no dobra, pozycjonowanie itd. reklama ich własna. W wypadku jakiegokolwiek serwisu z downloadem powstaje problem infrastruktury. Im popularniejszy, im większy ruch i więcej pobrań, tym koszta większe. No a co by nie mówić, w takich wypadkach ponad 90% użytkowników (albo i ponad 95%) to tylko osoby które wchodza, pobierają i wychodzą...

Nie bronię nikogo, tylko warto zauważyć problem od drugiej strony i zauważyć, że nikt kokosów jakichś raczej na tym nie zbija.
Bardziej kasiasto wypada zostać np. automatykiem Wink
Odpowiedz
#69
Dobreprogramy też współpracują z firmami hostingowymi i raczej dostają zniżki i to duże.
Jeśli już jesteśmy przy antywebie w tamtym roku zarobili ponad 300 tysięcy podejrzewam że takie dp mają z 10 razy większy zysk...
Odpowiedz
#70
Nie znam się na marketingu i kosztach prowadzenia takiego serwisu, ale wątpię żeby najjaśniejsza redakcja Dobrych Programów dokładała do tego interesu, nawet grosze. Tu poszło o jeszcze większą kasę, nie chroniczny brak reklamodawców.
Odpowiedz
#71
Od czasu, kiedy DP postanowiło zaserwować użytkownikom Deltę, ja zacząłem doradzać omijanie tego serwisu szerokim łukiem. Do tego brak zdecydowanej reakcji ze strony Redakcji DP, zamknięcie tematów na ich forum i usunięcie badziewia "po cichu", bez jakiegokolwiek wyjaśnienia stawia ich w bardzo złym świetle. Chłopcy poczuli zapach pieniędzy, więc przehandlowali prywatność użytkowników w zamian za kilka groszy więcej. Generalnie kij im w zęby i najlepsze co można zrobić, to nie linkować do nich, bo przecież można pobierać instalatory ze stron producentów bez narażania się na niebezpieczeństwo.
Odpowiedz
#72
A ja każdy program pobieram z jego oficjalnej strony i mam takie DP i inne głęboko w d... z ich programikami do pobierania.
Jedynie co dobrego widzę w takich portalach, to informowanie na bieżąco co nowego wyszło, potem skok na stronę oficjalna programu i pobranie u źródła.

oczywiście trzeba uważać przy instalacji programów co się klika, bo niektóre darmówki mają wkomponowane różne tollbary, szukajki, i inne tak czy siak.
KIS/EIS/MKS, MBAM, HitmanPro, Eset Online, WF+uBlock
Odpowiedz
#73
Tak btw. Sam Windows Defender na W7 zaczął wykrywać go jako PUP/SoftwareBundler Cool

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

0x DEADBEEF
Odpowiedz
#74
chomikos napisał(a):Tak btw. Sam Windows Defender na W7 zaczął wykrywać go jako PUP/SoftwareBundler Cool

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



No i dobrze, że MC zainteresował się tym Grin
Odpowiedz
#75
ichito napisał(a):Ponieważ nadchodzi coraz więcej sygnałów na temat stron, z których pobieranie odbywa się domyślnie za pomocą różnych asystentów, to może warto by stworzyć wykaz takich stron (...)

Cytuję te słowa w związku z jakby kontynuacją i rozszerzeniem tematyki, o której nieco więcej w

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

wątku.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#76
Chyba administracji na HotZlot 2014 kasy zabrakło bo znowu syf do pobieraczka pchają Wink
Pobrane przed chwilą i oto z jeden z promowanych przez DP programów:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#77
No to nie jest dobra wiadomość..hmmm
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#78
Dość często pobieram programy z DP, ale zawsze używam linków bezpośrednich... Oprócz tego pobieram je też z Softpedia...

Jeżeli chodzi o tzw. asystenty pobierania, to ostrzegają przed nimi na pewnym forum, ale nie wiem, czy mogę podać linka... Sama skrót do tamtej strony dodałam sobie do ulubionych i staram się zachować ostrożność, jak cokolwiek pobieram...

O, sami też tam linkujecie w tym temacie:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Czyli rzeczywiście to wartościowa strona...
Kto pyta nie błądzi, ale błądzić jest rzeczą ludzką. Wink
Odpowiedz
#79
No ja tam dobreprogramy używam raczej jako kanał RRS bo fajnie mieć info o aktualizacjach do programów na 1 stronie.

Wracając do tematu to faktycznie problem istniał niemal że od wprowadzenia nieszczęsnego menadżera co prawda nie było chyba w nim jeszcze tego wirusa ale też coś tam mieszał w systemie na swój sposób..
Co to samego menadżera nawet jeśli byłby czysty i ok... to jego zastosowanie jest po prostu do d**y. i tak za każdym razem muszę wchodzić na stronę żeby pobrać dany program po przez menadżer czy też nie.

Wolałbym zęby już działał jak steam że loguje sie i mam listę programów i obok nich info o newsach/aktualizacjach.
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
#80
Mam jakieś takie wrażenie, ze generalnie z różnymi "dodatkami" podczas instalowania jest coraz gorzej. Kiedyś wystarczyło odznaczyć ze 2-3 checkboxy i fru, teraz instrukcje są coraz bardziej pokręcone, żeby broń boże ktoś nie wyłączył instalacji śmiecia. Ostatnio instalowałem nową wersję programu SUPER od ERightSoftu chyba z 5 razy każdy ekran czytałem, żeby nie zainstalować sobie koparki bitcoinów (w 2 miejscach pojawiła się "propozycja") albo jakichś toolbarów. Mam nadzieję, ze to skrajny przypadek a nie aktualny standard?
Co do DP, mają sporo programów, niestety czasem oficjalne strony producentów już nie istnieją ew. sam producent usuwa starsze programy ze swoich stron, i takie portale to jedyna możliwość zdobycia softu. Dopóki istnieje (dobrze ukryty, swoją drogą) link bezpośredni mogę z DP korzystać, inaczej bym sobie darował ich stronę i kolejnego pożałowania godnego asystenta...
Człowiek, któremu zazdroszczą najlepszych pomysłów na sygnatury...
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości