Zabezpieczenie netbooka
#21
jak ma DW to nie trzeba NIS, DW jest za mocny Smile
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#22
Plati napisał(a):jak ma DW to nie trzeba NIS, DW jest za mocny Smile


To prawda, jednak to juz zalezy od autora tematu. Ja jak juz pisalem wczesniej wychodze z zalozenia ze lepiej polegac na kilku warstwach ochronnych niz tylko na jednym programie. W razie gdyby cos poszlo nie tak zawsze istnieje wieksze prawdopodobienstwo ze pozostale ''warstwy'' wychwyca podejrzanego.
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
#23
polak900 napisał(a):
Jurek napisał(a):Jeżeli chodzi o Avirę Premium, to nie wspominałem o niej ponieważ w porównaniu z Nodem i Nortonem nie jest już niestety tak leciutka Smile
KIS 2009 to pakiet z bardzo dobrym antywirusem i firewallem ale mocno obciąża kompa przy skanowaniu. Na domyślnym poziomie ochrony jest lekki ale na wysokim mój komputer (Athlon 2.2+ i 1GB RAM) staje dęba Smile


ale skuteczność jest chyba ważniejsza, a różnica w zużyciu zasobów pomiędzy tymi progsami jest nie taka duża.
oczywiście norton tutaj wygrywa ale skuteczność ma gorszą
aeset niestetydo wersji 2.7 był ok


Czym innymjest jednak skuteczność w testach a czym innym w codziennym użytkowaniu. Atutem Noda i Nortona oprócz szybkości i lekkości jest lepsza ochrona przed nieznanymi zagrożeniami, których jest coraz więcej.

mrmateo napisał(a):Na początku spróbuję NIS09, darmowa wersja 90dniowa. Z tego co wyczytałem mało obciąża system.

Co do tego proponujecie? Myślałem o:
1. DefenseWall na stale uruchomiony
2. Malwarebytes'' Anti-Malware Free od czasu do czasu skanowanie
3. ??????


Moim zdaniem jeżeli chcesz przetestować NIS 2009, to do niego spokojnie wystarczy tylkoMBAM i SAS na żądanie.

Jeżeli chcesz wypróbować DW to tak jak radzi Creer z Avirą Free i jakimś firewallem bez HIPSa.
Odpowiedz
#24
Jurek napisał(a):
polak900 napisał(a):
Jurek napisał(a):Jeżeli chodzi o Avirę Premium, to nie wspominałem o niej ponieważ w porównaniu z Nodem i Nortonem nie jest już niestety tak leciutka Smile
KIS 2009 to pakiet z bardzo dobrym antywirusem i firewallem ale mocno obciąża kompa przy skanowaniu. Na domyślnym poziomie ochrony jest lekki ale na wysokim mój komputer (Athlon 2.2+ i 1GB RAM) staje dęba Smile


ale skuteczność jest chyba ważniejsza, a różnica w zużyciu zasobów pomiędzy tymi progsami jest nie taka duża.
oczywiście norton tutaj wygrywa ale skuteczność ma gorszą
aeset niestetydo wersji 2.7 był ok


Czym innymjest jednak skuteczność w testach a czym innym w codziennym użytkowaniu. Atutem Noda i Nortona oprócz szybkości i lekkości jest lepsza ochrona przed nieznanymi zagrożeniami, których jest coraz więcej.

mrmateo napisał(a):Na początku spróbuję NIS09, darmowa wersja 90dniowa. Z tego co wyczytałem mało obciąża system.

Co do tego proponujecie? Myślałem o:
1. DefenseWall na stale uruchomiony
2. Malwarebytes'' Anti-Malware Free od czasu do czasu skanowanie
3. ??????


Moim zdaniem jeżeli chcesz przetestować NIS 2009, to do niego spokojnie wystarczy tylkoMBAM i SAS na żądanie.

Jeżeli chcesz wypróbować DW to tak jak radzi Creer z Avirą Free i jakimś firewallem bez HIPSa.


sorry, ale to twoje zdanie mam inne i nie chodzi mi o testy ze stron
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#25
Jaki program do Backupu polecicie?
Odpowiedz
#26
mrmateo napisał(a):Jaki program do Backupu polecicie?


1. ShadowProtect Desktop
2. Paragon Drive Backup
3. Acronis TrueImage
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
#27
Plati napisał(a):Jeżeli planujesz DefenseWalla, to niepotrzebny ci płatny AV. Darmowym i mało obciążającym kompa jest Avira Personal (mniej obciąża od Avasta).

Avast coś w ogóle obciąża? Ja go mam a wydaje mi się jakby go nie było. Jest leciutkiGrin
Avast 8, Sandboxie 4.01.02 (beta), Online Armor Free
Odpowiedz
#28
Wiesz, według niektórych obciąża, bo to aż 7 modułów ochrony ;-)
MacBook Pro 13" Retina Mid 2014
Odpowiedz
#29
Moje pierwsze spostrzeżenia:

NIS09 działał kiepsko, komputer dziwnie zamulał i według mnie jakoś nie podpasował. Od kilku godzin testuje Eset smart security i mimo, że w menedżerze pokazuje większe zużycie ram to wszystko działa szybciej i płynniej. Nie ma żadnych przestojów jestem dużo bardziej zadowolony. Zwiększyłem domyślne zabezpieczenia i na razie pozostane więc przy EsetSS 3.
Odpowiedz
#30
mrmateo napisał(a):Moje pierwsze spostrzeżenia:

NIS09 działał kiepsko, komputer dziwnie zamulał i według mnie jakoś nie podpasował. Od kilku godzin testuje Eset smart security i mimo, że w menedżerze pokazuje większe zużycie ram to wszystko działa szybciej i płynniej. Nie ma żadnych przestojów jestem dużo bardziej zadowolony. Zwiększyłem domyślne zabezpieczenia i na razie pozostane więc przy EsetSS 3.


Bardzo dobry wybór.
Jeżeli chodzi o Nortona, to warto zainstalować go na świeży Windows. Gdy przesiadłem się z NIS 2009 na Eset SS, to muszę przyznać, że obciążenie kompa jest wyraźnie większe ale i ochrona przeciwwirusowa chyba jednak trochę lepsza Smile
Odpowiedz
#31
MateusXz napisał(a):Wiesz, według niektórych obciąża, bo to aż 7 modułów ochrony ;-)


bo obciąża, na ostro zasyfionym komputerze z setkami zbędnych i nieprawidłowych wpisów w rejestrze i 30 trojanami muli tak, że gdy grasz w multiplayera jakieś gry, to komputer "się przecina".

Ja uważam, że każdy AV najlepiej działa na świeżym, i wolnym od wirusów komputerze. Wtedy nie zdarzają się błędy w programie.

Jurek, no pewnie, Nod cieszy się poza tym lepszą renomą, a to nie bierze się samo.
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#32
Hej,

Tu mr.mateo, założyłem nowe konto ponieważ nie byłem się w stanie zalogować na stare, ale nie ważne. Moje dalsze doświadczenia w użytkowaniu netbooka...

Przesiadłem się z KIS09 na avire premium(darmowy klucz na 3 miesiące) + online armor free.

Kaspersky mocno zamulał mój komputer, najbardziej przeszkadzało mi obciążenie procesora, które dość znacznie skakało. Zużycie ramu też większe, ale z tym akurat mniejszy problem bo mam już 2gb. Przez to wszystko krócej pracował na baterii i był ogólnie wolniejszy we wszystkim.

Avira premium + oa free spisują się jak na razie bardzo dobrze, netbook pracuje stabilniej i mniej się męczy. Od czasu do czasu puszczam jeszcze mbam. Wydaje mi się, że taka ochrona wystarczy. Chciałbym oa premium, ale niestety nie mam funduszy a wersji ''mniej legalnej'' nie znalazłem.

Teraz nowe pytanko, nie będę zakładał kolejnego tematu:
Jak najlepiej zabezpieczyć przenośny komp przed dostępem osób niepowołanych. Zastanawiałem się nad hasłem w biosie, czy jest jakiś lepszy sposób? Czy w razie kradzieży komputera łatwo będzie się do niego dostać osobie niepowołanej? Jak się najlepiej zabezpieczyć?
Odpowiedz
#33
amateusZ napisał(a):Hej,

Tu mr.mateo, założyłem nowe konto ponieważ nie byłem się w stanie zalogować na stare, ale nie ważne. Moje dalsze doświadczenia w użytkowaniu netbooka...

Przesiadłem się z KIS09 na avire premium(darmowy klucz na 3 miesiące) + online armor free.

Kaspersky mocno zamulał mój komputer, najbardziej przeszkadzało mi obciążenie procesora, które dość znacznie skakało. Zużycie ramu też większe, ale z tym akurat mniejszy problem bo mam już 2gb. Przez to wszystko krócej pracował na baterii i był ogólnie wolniejszy we wszystkim.

Avira premium + oa free spisują się jak na razie bardzo dobrze, netbook pracuje stabilniej i mniej się męczy. Od czasu do czasu puszczam jeszcze mbam. Wydaje mi się, że taka ochrona wystarczy. Chciałbym oa premium, ale niestety nie mam funduszy a wersji ''mniej legalnej'' nie znalazłem.

Teraz nowe pytanko, nie będę zakładał kolejnego tematu:
Jak najlepiej zabezpieczyć przenośny komp przed dostępem osób niepowołanych. Zastanawiałem się nad hasłem w biosie, czy jest jakiś lepszy sposób? Czy w razie kradzieży komputera łatwo będzie się do niego dostać osobie niepowołanej? Jak się najlepiej zabezpieczyć?


Po pierwsze zabezpiecz swoje dane - mozesz szyfrowac poszczegolne pliki lub od razu cala partycje np. w programie TrueCrypt.
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości