Sonar a przeglądarki - rozwiązanie problemu
#1
Otóż, niedawno zastanawiałem się, dlaczego nie działa mi w NIS 2009 Sonar. Rozwiązanie okazało się banalne. Sonar nie działa pod Vista w Firefoxie. Sytuacja zmienia się, gdy używa się IE 8. Wtedy funkcja ta funkcjonuje bez zarzutu. Nie wiem, jak wygląda sprawa z XP oraz Firefoxem. W każdym bądź razie, osoby, które korzystają z NIS owinny zwrócić na to uwagę. Być może jeden z modułów programu u nich nie działa...
Odpowiedz
#2
Nikesz napisał(a):Otóż, niedawno zastanawiałem się, dlaczego nie działa mi w NIS 2009 Sonar. Rozwiązanie okazało się banalne. Sonar nie działa pod Vista w Firefoxie. Sytuacja zmienia się, gdy używa się IE 8. Wtedy funkcja ta funkcjonuje bez zarzutu. Nie wiem, jak wygląda sprawa z XP oraz Firefoxem. W każdym bądź razie, osoby, które korzystają z NIS owinny zwrócić na to uwagę. Być może jeden z modułów programu u nich nie działa...


W WinXP z Firefoxem, Sonar działa bez zarzutu. Trudno jest mi jednak uwierzyć w to, że przeglądarka ma jakiś wpływ na działanie tej funkcji. Być może zainfekowane pliki które ściągałeś liskiem, nie zostały właściwie pobrane, dlatego Sonar nie reagował.
Odpowiedz
#3
Nie. Nie miałrm żadnych wirusów. Pod IE 8. NIS 2009 w ogóle inaczej działa. Moim zdaniem to ewidentnie sprawa przeglądarki albo Vista.NIS znany jest z takich niedoróbek. N 360 2.0 nie animuje na przykład w Vista (Wista Mail) skanowania przychodzących listów.Pod XP w Outlooku jak najbardziej to robi. Dział techniczny odpowiada krótko: Nie polecamy Vista Mail, polecamy Outlook Expres!
Odpowiedz
#4
Nikesz napisał(a):Nie. Nie miałrm żadnych wirusów. Pod IE 8. NIS 2009 w ogóle inaczej działa. Moim zdaniem to ewidentnie sprawa przeglądarki albo Vista.NIS znany jest z takich niedoróbek. N 360 2.0 nie animuje na przykład w Vista (Wista Mail) skanowania przychodzących listów.Pod XP w Outlooku jak najbardziej to robi. Dział techniczny odpowiada krótko: Nie polecamy Vista Mail, polecamy Outlook Expres!


Czym innym Nikesz jest ikonka skanowania poczty a zupełnie czym innym działanie ważnego modułu Nortona jakim jest Sonar, który wykrywa nieznane dla skanera infekcje. Przeglądarka kompletnie nie ma tu nic do rzeczy. Jeżeli nie miałeś żadnych wirusów, to jak możesz stwierdzić, że Sonar nie działa? Smile

Jeżeli chodzi o niedopracowanie, to uważam, że wiele innych AV ma większe z tym problemy niż Norton. Dla mnie niedopracowana jest przede wszystkim Vista.
Odpowiedz
#5
Miałem wcześniej wirusa! Tobie zadziałał Sonar w mnie nie. Nie pamiętasz? Starałem się znaleźć przyczynę. Moim zdaniem tkwi ona właśnie w Vista + Firefox.

Jurek, dałem przykład niedopracowania Nortona 360 2.0 z Vindows Mail. Ikonka powinna animować tak pod Vista mail jak i pod Outlookiem, a nie animuje pod VM.
Odpowiedz
#6
Nikesz napisał(a):Miałem wcześniej wirusa! Tobie zadziałał Sonar w mnie nie. Nie pamiętasz? Starałem się znaleźć przyczynę. Moim zdaniem tkwi ona właśnie w Vista + Firefox.


Nikesz zastanów się trochę. Jeżeli system był czysty, to jak możesz twierdzić, że Sonar nie zadziałał. Gdyby nie zadziałał, to system byłby zainfekowany a inne skanery znalazłyby wirusa. Co więcej nawet gdyby zadziałał, to często MBAM znajduje pozostałości po infekcji. Po prostu nie ściągnąłeś wirusa!!!
Odpowiedz
#7
Jurek, nie kontaktujesz dziś! Chyba dlatego, że to niedziela? Norton wpuścił wirusa jak w masło. Tego samego, którego u Ciebie zastopował Sonar. Ja go potem musiałem usuwaćESETem. Potem jeszcze raz wgrywałem Nortona. W chwili odinstalowywania było już czysto. Zrobiłem formatowanie dysku wczoraj. Po formacie zauważyłem, że dobrze działa z IE - zupałnie inaczej niż z Firefoxem.
Odpowiedz
#8
Nikesz napisał(a):Jurek, nie kontaktujesz dziś! Chyba dlatego, że to niedziela? Norton wpuścił wirusa jak w masło. Tego samego, którego u Ciebie zastopował Sonar. Ja go potem musiałem usuwaćESETem. Potem jeszcze raz wgrywałem Nortona. W chwili odinstalowywania było już czysto. Zrobiłem formatowanie dysku wczoraj. Po formacie zauważyłem, że dobrze działa z IE - zupałnie inaczej niż z Firefoxem.


No to źle zrozumiałem to co pisałeś wcześniej. Wyjaśnij mi jeszcze na jakiej podstawie twierdzisz, że z IE Sonar działa a z Firefoxem nie. W jaki sposób to sprawdziłeś? Z twoich wypowiedzi trudno się precyzyjnie dowiedzieć. Smile
Odpowiedz
#9
Doszedłem do tego drogą dedukcji. Otóż, gdy korzystałem z NIS przy Firefoxie, nigdy nie pojawił mi się komunikat, że Sonar zablokował zainfekowany plik. Po włączeniu IE 8 taki komunikat pojawia się. Przy Firefoxie brak Sonara skutkował wpuszczeniem wirusa. tego, którego Tobie Sonar zablokował. Musiałem usuwać go ESETEM.
Odpowiedz
#10
Nikesz napisał(a):Doszedłem do tego drogą dedukcji. Otóż, gdy korzystałem z NIS przy Firefoxie, nigdy nie pojawił mi się komunikat, że Sonar zablokował zainfekowany plik. Po włączeniu IE 8 taki komunikat pojawia się. Przy Firefoxie brak Sonara skutkował wpuszczeniem wirusa. tego, którego Tobie Sonar zablokował. Musiałem usuwać go ESETEM.


OK ale czy eksperymenty z IE i Firefoxem robiłeś po formacie, czy też po formacie robiłeś tylko z IE?
Odpowiedz
#11
Po formacie z IE, ale komputer przed formatowaniem był czysty. Formatowałem nie ze względu na wirusy, ale dlatego, ze rejestr już "trzeszczał" Smile
Odpowiedz
#12
Nikesz napisał(a):Po formacie z IE, ale komputer przed formatowaniem był czysty. Formatowałem nie ze względu na wirusy, ale dlatego, ze rejestr już "trzeszczał" Smile


No to jest to tak jak pisałem wcześniej, związane z problemami systemowymi a nie przeglądarką. Smile
Odpowiedz
#13
Niekoniecznie. jeszcze raz Ci przypominam: N360 poprawnie działa z Outlokiem Expres a z Vista Mail już nie (nie mówiąc o Thunderbirdzie czy Operze). Przyznaje to sam Symantec. Podobnie może być z NIS., tylko że do tego trudniej się przyznać, bo konsekwencje poważniejsze (btak działania Sonaru to wiecej niż brak animowania skanowania oczyty!). Ale może byc też tak, jak Ty uważasz.
Odpowiedz
#14
Nikesz napisał(a):Niekoniecznie. jeszcze raz Ci przypominam: N360 poprawnie działa z Outlokiem Expres a z Vista Mail już nie (nie mówiąc o Thunderbirdzie czy Operze). Przyznaje to sam Symantec. Podobnie może być z NIS., tylko że do tego trudniej się przyznać, bo konsekwencje poważniejsze (btak działania Sonaru to wiecej niż brak animowania skanowania oczyty!). Ale może byc też tak, jak Ty uważasz.


Norton 360 w wersji 1.0 i 2.0 nie jest kompatybilny w 100% z przeglądarką Firefox. Wersje programów Norton 2009 oraz wersja Norton 360 3.0 beta są w 100% kompatybilne z Firefoxem. Symantec nie przygotował wsparcia dla przeglądarki Opera. Wielokrotnie kontaktowałem się z pomocą techniczną via e-mail/chat czy wyjdą jakieś poprawki do wersji Norton 360 2.0 ale niestety jak dotąd nie ujrzały światła dziennego.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości