Kingsoft Antivirus - główny wątek
Częstotliwość aktualizacji to tak mniej więcej 1 w porywach do 2 razy na dobę czyli nie najgorzej.
Jak dla mnie Kingsoft szykuje coś większego, dlatego też zwalniają z projektami. Jest przeglądarka, av kilka narzędzi systemowych to może cały samodzielny pakiet IS na jakimś silniku ? Taki to mój optymistyczny tok rozumowania.Cool
| Webroot SecureAnywhere | Zemana AntiLogger PRO| Bitdefender Traffic Light add-on |
Odpowiedz
Jak dla mnie całkiem dobry antywirus używam już klika miesięcy i nie zauważyłem , żeby coś podejrzanego dostało mi się do systemu.
Odpowiedz
adrian218 napisał(a):Jak dla mnie całkiem dobry antywirus używam już klika miesięcy i nie zauważyłem , żeby coś podejrzanego dostało mi się do systemu.

Cytat: Mozilla/5.0 (X11; Linux i686)

I wszystko jasne, czemu masz czysty systemGrin

Kingsoft to lekki i dobry AV. Miejmy nadzieję, że producent nie porzuci swojego dzieła, które już tyle przeszło i zdobyło sporo wiernych użytkowników. :crazy:
BitDefender Internet Security 2013 | Malwarebytes Anti-Malware | HitmanPro (pełna wersja).
Odpowiedz
[*]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
Ta marka już chyba jest zamknięta całkowicie.
Skoro przejęło ich Baidu, to po co mieliby się tym zajmować?
Odpowiedz
No i taki żywot chińskich wynalazków, dzisiaj są jutro nie ma , dlatego omijam łukiem.
Odpowiedz
lukasamd napisał(a):Ta marka już chyba jest zamknięta całkowicie.
Skoro przejęło ich Baidu, to po co mieliby się tym zajmować?

Pewnie tak, ale przykre jest, że nie wydano żadnego komunikatu..
W ogóle to zupełnie mi się to nie podoba, Kingsoft zapowiadał się naprawdę super, a teraz, po przejęciu przez Baidu, w sumie nie wiadomo, jak to będzie..
Odpowiedz
da radę jakoś bezboleśnie się go pozbyć? czy pozostaje format?

Odpowiedz
A czemu miałoby się nie dać?
Po prostu wystarczy go odinstalować.

Jeżeli chcesz mieć w 100% czysto z jego pozostałości, o możesz zastosować się do poradnika:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
widziałem to i chyba postąpię tak jak jest tam napisane. chodziło mi o to, żeby inny antywirus nie wariował, nie gryzł się z jakimiś pozostałościami po kav

Odpowiedz
Kingsoft całkiem nieźle sie odinstalowuje, ale nie da się ukryc, że zostawia po sobie trochę śmieci zwłaszcza w katalogach tymczasowych użytkownika...i wcale nie są to foldery tymczasowe. Musisz potem ręcznie wyszukać w Program Files i Documents&Settings, bo tam, jak pamiętam zostawały foldery przeznaczone backupy usuwanych wpisów w rejestrze, jakiś ustawień, itp.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
ccleaner tego raczej nie usunie czy tam inny odkurzacz?

Odpowiedz
Najłatwiej jest włączyć w eksploratorze wyświetlanie plików ukrytych i wyszukać dysk systemowy pod kątem słowa "kingsoft".
Znajdzie bodajże wszystkie jego foldery, w ten sposób. Zresztą, te pozostałości na pewno nie spowodują konfliktu z innym oprogramowaniem antywirusowym.
Odpowiedz
Skorzystaj z jakiegoś dodatkowego programu do wyszukiwania plików - jak używam

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

w wersji beta...działa bezproblemowo. Oczywiście pod warunkiem, o którym pisał Lukas. Do wyszukiwania w rejestrze używam

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

...od wielu lat nie sprawia problemów ani na XP, ani na W7 i na W8 też nie. Ale z rejestrem ostrożnie, więc zawsze przed takimi porządkami należy zrobić kopię rejestru, żeby ewentualnie było z czego przywracać w razie błędów.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
nie wiecie skąd się wzięła aktualizacja Kingsoft Antivirus 2012.6.12.1222na dobrych programach ?

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
Pobrany instalator instaluje wersję SP5.6. Nie wiem skąd DP ma info o nowym buildzie...


Dodano: 13 cze 2013, 22:08

Ps Ostatnia wydana aktualizacja baz sygnatur sprzed miesiąca. Program upadł ostatecznie, chociaż przez chwilę naprawdę miałem nadzijeę, że wydano nowy build...
Odpowiedz
Jest nowa wersja tylko że po chińsku tylko. jak coś macie linka

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
NA DP linkują od dzisiaj do wersji 5.7

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Czyżby jednak nadal był rozwijany Smile
Odpowiedz
Tak, tyle że teraz strona

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

przekierowuje nas na inną, chińską. Program jest rozwijany, ale tylko dla Wschodu.
Odpowiedz
To dlaczego na DP linkują do nowej wersji?
Pobierałeś instalator z DP , jaka to wersja ?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości