Nadwrażliwość Aviry na Combofixa ?
#1
Z wiązku z tym , że kolega Pablosss twierdzi , że program ten krzyczy podczas próby pobrania Combo , postanowiłem umieścić screen i stwierdzam , że jest to nieprawda .


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Pablosss jak widzisz , wiele się zmieniło...
Odpowiedz
#2
Fakt, podczas ściągania już nie krzyczy - krzyczy natomiast natychmiast po ściągnięciu CF na dysk -

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Tak więc wyłączenie Aviry przed rozpoczęciem ściągania CF jest jak najbardziej zasadne.
Odpowiedz
#3
Pablosss napisał(a):Fakt, podczas ściągania już nie krzyczy - krzyczy natomiast natychmiast po ściągnięciu CF na dysk -

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Tak więc wyłączenie Aviry przed rozpoczęciem ściągania CF jest jak najbardziej zasadne.

A to bardzo dziwne , bo w moim przypadku nie krzyczała . Plik ściągnął się na dysk i nawet na niego kliknąłem. Avira nie dała żadnego alertu .
Odpowiedz
#4
VenomX napisał(a):A to bardzo dziwne , bo w moim przypadku nie krzyczała . Plik ściągnął się na dysk i nawet na niego kliknąłem. Avira nie dała żadnego alertu .


Masz jak na dłoni że krzyczy.
Odpowiedz
#5
Pablosss napisał(a):
VenomX napisał(a):A to bardzo dziwne , bo w moim przypadku nie krzyczała . Plik ściągnął się na dysk i nawet na niego kliknąłem. Avira nie dała żadnego alertu .


Masz jak na dłoni że krzyczy.

Zatem ja ci w niedługim czasie pokażę co innego .
Odpowiedz
#6
VenomX napisał(a):Zatem ja ci w niedługim czasie pokażę co innego .


I co, teraz będziemy sobie udowadniać, czy krzyczy czy nie? Smile Zapewne zależy to od ustawień programu - ja jadę tylko na maksymalnych ustawieniach.
Odpowiedz
#7
Pablosss napisał(a):
VenomX napisał(a):Zatem ja ci w niedługim czasie pokażę co innego .


I co, teraz będziemy sobie udowadniać, czy krzyczy czy nie? Smile Zapewne zależy to od ustawień programu - ja jadę tylko na maksymalnych ustawieniach.

W porządku , niech tak będzie - zależy od ustawień .
Odpowiedz
#8
Ja jadę na medium heuristic i krzyczy mi, ale dopero przy włączeniu Combofixa.
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#9
Plati napisał(a):Ja jadę na medium heuristic i krzyczy mi, ale dopero przy włączeniu Combofixa.

Podczas uruchomienia Combofixa wtedy jużpowinno się przede wszystkim wyłączyć antywirusa . Jednak podczas próby pobrania sytuacja aktualnie jest inna , wiele AV poprawili i aktualnie nie wysyłają alertu o wirusie .
Odpowiedz
#10
Wysłałem jakiś czas temu Combofixa do Aviry zgłaszając fałszywkę ale ich to chyba nie zainteresowało lub uważają, że plik nie jest w stu procentach czysty Smile
Odpowiedz
#11
Informacja z jednego z forum:

Cytat: UWAGA: ComboFix, tak jak brat DSS, może być atakowany przez antywirusy twierdzące iż ComboFix jest wirusem. NIE. Jest czysty, ale przez fakt że jest pakowany via UPX, a także zawiera w środku różne process killery i inne specjalistyczne narzędzia, AV / antyspyware nie pozwolą mu pracować kasując z ComboFix.exe jego składniki już podczas pobierania narzędzia na dysk! Proszę przed pobraniem i uruchomieniem ComboFix wyłączyć wszystkie programy ochronne.


I po co te kłótnie...
Odpowiedz
#12
O tym samym mówię, ale kolega VenomXwszystko wie lepiej Smile
Odpowiedz
#13
Pablosss napisał(a):O tym samym mówię, ale kolega VenomXwszystko wie lepiej Smile

Jak zwykle wszystko przekręcasz . Sprzeczałeś się ze mną , że Aviraprzy próbie pobrania aplikacji Combofix wysyła alert o wirusie . Okazało się być to nieprawdą gdyż wcale tak nie jest ! i przede wszystkim o to mi chodziło . Plati również nie stwierdził , że Avira krzyczy , przy próbie pobrania i kiedy plik zostanie ściągnięty ( być może ustawiłeś heurystykę najbardziej zaawansowaną , zatem się nie dziw , ze krzyczy )dopiero podczas jego uruchomienia ( ale to już jest normalne ). Doskonale zdaje sobie sprawę , co piszą o Combofix , że należy AV wyłączyć przy próbie ściągnięcia . Jednak nie wiem czy wiesz aleantywirusy zostały pod tym względem naprawione chodzi o sygnatury i aktualnie nie krzyczą .
Odpowiedz
#14
Do niedawna krzyczała podczas próby ściągnięcia jego na dysk, może wraz z wydaniem nowej wersji silnika to się zmieniło - być może jak ostatnio próbowałem go ściągnąć Avira miała jeszcze starą wersję silnika i dlatego krzyczała, Wiem, że wiele antywirusów zostało pod tym względem naprawionych. Udowodniłem Tobie również że jak zwykle prawda leży pośrodku Tongue
Odpowiedz
#15
Posiadam najnowsza wersję Aviry Premium. Guard jest ustawiony na Automatic/Deny access. Pod koniec ściągania Avira krzyczy i uniemożliwia ściągnięcie Combofixa.
Odpowiedz
#16
Jurek napisał(a):Posiadam najnowsza wersję Aviry Premium. Guard jest ustawiony na Automatic/Deny access. Pod koniec ściągania Avira krzyczy i uniemożliwia ściągnięcie Combofixa.

Jeśli krzyczą ? to tylko antywirusy podatne na fałszywe alarmy . Nodnie jest w stanie krzyknąć .
Odpowiedz
#17
VenomX napisał(a):Jeśli krzyczą ? to tylko antywirusy podatne na fałszywe alarmy . Nodnie jest w stanie krzyknąć .


Chyba regułą jest że podatne na fałszywe alarmy antywirusy cechują się też najwyższymi skutecznościami w wykrywaniu zagrożeń. Co do NOD-a, nie ma fałszywek, ale i skuteczność jest powiedzmy sobie średnia lub co najwyżej dobra Smile Zresztą to co piszesz też nie jest regułą.
Odpowiedz
#18
Pablosss napisał(a):
VenomX napisał(a):Jeśli krzyczą ? to tylko antywirusy podatne na fałszywe alarmy . Nodnie jest w stanie krzyknąć .


Chyba regułą jest że podatne na fałszywe alarmy antywirusy cechują się też najwyższymi skutecznościami w wykrywaniu zagrożeń. Co do NOD-a, nie ma fałszywek, ale i skuteczność jest powiedzmy sobie średnia lub co najwyżej dobra Smile Zresztą to co piszesz też nie jest regułą.

Mi ta skuteczność nie przeszkadza bo jak widzisz system jest czysty . Jeśli programy są mocno podatne na fałszywe alarmy mogą przyczynić się do olbrzymich kłopotów ! przekonałem się o tym już kilka razy oraz wczoraj na przykładzie programu A-Squared ! , który krzyczał, że mam dobre kilkatrojanów ! - nie znoszę programów podatnych na fałszywki !! robią z człowieka głupka , przyczynić się również mogą do poważnych problemów z systemem , kasując jakiś plik . Z tego też względu do Aviry się nigdy nie przekonam...
Odpowiedz
#19
Czasami zanim zdecydujemy się usunąć znalezioną infekcje przez program to wystarczy przeskanować wykryte zagrożenia na virustotal a wszystko stanie się jasne - tak jak miało to miejsce np wczoraj, chociaż ja od samego początku miałem 99% pewności że to fałszywki Smile
Odpowiedz
#20
Pablosss napisał(a):Czasami zanim zdecydujemy się usunąć znalezioną infekcje przez program to wystarczy przeskanować wykryte zagrożenia na virustotal a wszystko stanie się jasne - tak jak miało to miejsce np wczoraj, chociaż ja od samego początku miałem 99% pewności że to fałszywki Smile

A czy zwykły zjadacz chleba wie czym jest VirusTotal ? .Przede wszystkim mnie się nie chce bawić w takie rzeczy, wiem , że Nod jak coś wykryje nie będzie to raczej fałszywym alarmem - mogę mu zaufać , jednak posiadając Avire , wciąż bym myślał czy to aby na pewno wirus !! ? . Nie potrzebny mi taki AV...Przez niego bym dostawał głupawki...

EDIT

Ty wiedziałeś , że są to fałszywki ale zapewne ktoś inny by o tym nie wiedział.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości