Paczki, malware, złośliwe pliki, linki itp.
Tongue EricJH Co to jest Safe Group? no to teraz forum wiecej wizyt bedzie mialo
Odpowiedz
"I suggested KIS to him"Hahaha padłem jak to czytałem całeFacepalm

Ja przestałem testować w ostatnim czasie. Dlaczego? Jakoś nie widzę powodu gdy nie korzystam z takich rozwiązań, przeglądam forum i widzę, że nic się szczególnie nie zmienia co by mogło mnie interesować. Wykrywalność straciła dla mnie znaczenie, teraz liczy się tylko zapobieganie. Zresztą sesja mnie gniecie strasznie i ciężko włączyć tego windowsa dla testów gdy trza się edukować.
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
Odpowiedz
tommy504 napisał(a):Niestety ludzie nie mogą zrozumieć i przyjąć do wiadomości, że są testy na linkach jak to robi większość, a są też testy na samplach które się uruchamia i zezwala. Sorry.
Kto miał oglądnąć z naszego forum to oglądnął Wink Niech sobie każdy zrobi swój, będzie najlepiej.


Ja bym proponował takie testy dawać jako prywatne i zapodawać linka na forum - tylko użytkownicy by go oglądali i nie byłoby takich "aferek" Grin
Realtime: Sandboxie + Windows Firewall Control + NoVirusThanks EXE Radar Pro
Web browser: Firefox + Ghostery + NoScript
Password Manager: S10 Password Vault PL
Recovery: Rollback Rx
Odpowiedz
Test mamutui ThreatFire na paczce z 10 czerwca. 85 plików.Po uruchomieniu wszystkich skan...

Mamutu: hitman pro -24 zagrożeń.
Mbam- 110
0 syfu wyskakującego.

Tf:hitman pro- 28
Mbam- 364
Pełno dziwnych bajerów od security shield po jakieś chińskie krzaczki.
Sandboxie + UAC Max/Spyshelter P + Webroot SA + OPEN DNS
Odpowiedz
kamil10506 napisał(a):FIS daje radę :-)


mam czasowo go na swoim systemie w porównaniu do Avasta pakiet znacząco więcej potrzebuje zasobów..
po małej zmianie ustawień blokuje mi Zemanę A-M (HITMAN)
stawiam nowego wirtuala więc jak czas będzie to przetestuje FIS-a bardziej gruntowniej Tongue
lecz naprawdę skuteczny ich ten wynalazek Deep Guard bo bez zastanowienia blokuje przy uruchamianiu malware..
Avast! Internet Security v8.0.1482
Odpowiedz
FIS TP u mnie: po rozpakowaniu i skanowaniu: 145/171: 84%
Odpowiedz
Deep Guard jest skuteczny chmurka + behawiorbloker robią swojeSmile
testowałem kiedyś i po wyłączeniu antyvirusanadal chronił definicjami z chmurki
Odpowiedz
Nie wiem, czemu jest tak cicho o tym antywirusie. Jesli finalna wersja polepszy się w stotunsku do i tak dobrego TP, to się przesiadam na ten AVGrin
Tylko mam pytanie: jeśli pokazał mi się taki komunikat

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

to znaczy, że FIS zablokował wirusa, ale nie może go usunąć tak? Wiem, że dla wiekszości pytanie jest banalne, ale jednak chciałbym się upewnić
Odpowiedz
zablokował plik poprzez Deep Guard takowy plik masz w opcjach:
zadania-zezwalaj na uruchomienie programu
Avast! Internet Security v8.0.1482
Odpowiedz
Ok, dzięki Smile
Odpowiedz
jest to właśnie ten błąd który mnie denerwuje w FIS nie zawsze chce kasować pliki przy skanowaniu paczek też przy niektórych stwierdzał że ich nie skasuje i już
Odpowiedz
No ale wiadomo, że ten plik jest wirusem i użytkownik wie, że trzeba go usunąć. Ja przynajmniej wiemGrin
Odpowiedz
zord napisał(a):jest to właśnie ten błąd który mnie denerwuje w FIS nie zawsze chce kasować pliki przy skanowaniu paczek też przy niektórych stwierdzał że ich nie skasuje i już


powinni poprawić współpracę AV z modułem DeepGuard to pewnie rozwiązało by problem..no ale w końcu to beta
Avast! Internet Security v8.0.1482
Odpowiedz
Zrobiłem re-test paczki z 10.06.11 z ustawionym zaawansowanym monitorowaniem przez DeepGuard i zaawansowaną heurestyką podczas skanowania (takie ustawienia bym mial normalnie na kompie) i nie pamiętam ile wyłapał podczas skanowania, ale wiem, że po wszystkim (rozpakowywanie, skanowanie, uruchamianie) zablokowal wszystko. Full skan FISEm i MBAM- 0 wirusów , czyli skuteczność 100% Grin


Dodano: 13 cze 2011 19:57

Panowie, możecie ten plik na swoich AV?

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Najbardziej jestem ciekawy, czy zablokują go KIS, NIS i CIS. FIS poległ. Niezły syf...(wirus Smile )
Odpowiedz
Podeślij wynik skanowaniaz virustotala jeśli łaska...;-)
Odpowiedz
Usunąłem już plik...None2Dlatego chcę abyscie Wy przetestowali, ale na serio, nie na VT
Odpowiedz
Linki malware z dn. 13.06.2011:

Treść widoczna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników
KIS/EIS/MKS, MBAM, HitmanPro, Eset Online, WF+uBlock
Odpowiedz
Dobra, przeskanowałem przez VT

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Ogólnie to syfiasty syf. Heh, Norton wykrył...
ale mi chodzi o czas rzeczywisty...

Tomek, mógłbym prosić o programiki? Smile
Odpowiedz
kamil10506 napisał(a):Tomek, mógłbym prosić o programiki? Smile


tommy coś napisał w tej sprawie kilka postów wyżej:
tommy504 napisał(a):Z racji tego że zaszły zmiany i mam coraz mniej czasu, będę wstawiał tylko linki do malware. Każdy sobie sam wrzuci jak będzie chciał do menadżera pobrań i sprawdzi ile mu się ściągnie, a ile zablokuje AV/IS. Myślę, że tak będzie najlepiej. Od czasu do czasu jak wpadnie jakieś ciekawsze, albo dużo 0day to się wrzuci. Oczywiście jak ktoś ma jakieś paczki to niech wrzuca Wink
Realtime: Sandboxie + Windows Firewall Control + NoVirusThanks EXE Radar Pro
Web browser: Firefox + Ghostery + NoScript
Password Manager: S10 Password Vault PL
Recovery: Rollback Rx
Odpowiedz
O kurczę, nie zapamiętałem tego komunikatu Smile
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 102 gości