Paczki, malware, złośliwe pliki, linki itp.
VIPRE 22/40 = 73%
Nod 24/30 = 80%
Odpowiedz
Na blogu naszego kolegi Lunatic-a natknąłem się na taki oto ciekawy link Smile

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Postanowiłem przeskanować tą paczkę także VIPRE i jakie było moje zdziwenie gdy programwykrył tylko 246 zagrożeń Grin
Jest lepszy od Nortona nawet hehe Grin
Odpowiedz
Wiesz w większości te zagrożenia się powtarzają - ważne ile zostawił plików po tzw. usunięciu Tongue
Realtime: Sandboxie + Windows Firewall Control + NoVirusThanks EXE Radar Pro
Web browser: Firefox + Ghostery + NoScript
Password Manager: S10 Password Vault PL
Recovery: Rollback Rx
Odpowiedz
Eru napisał(a):Wiesz w większości te zagrożenia się powtarzają - ważne ile zostawił plików po tzw. usunięciu Tongue

Eru nie wiem czy używałeś VIPRE, ale w wyniku skanowania on pokazuje ilość wykrytych rodzajów infekcji i ilość zainfekowanych plików,jeśli mówimy o wykrytych rodzajach infekcji to wykrył mi on ich aż 17 Grin a ogólnie wykrył 246 zainfekowanych plików i tyle usunął.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Wg mnie wynik VIPRE jest tak słaby bo w paczce znajdują się już stare nieaktywne zagrożenia , albo jest po prostu tak słaby Smile
Ale obstaje przy tym pierwszym , bo skanowałem VIPRE taką starą dobrze znaną pakę wirusów 594 i na niej VIPRE wykrył tylko dosłownie kilkanaście zagrożeń(dokładnie 19)
Na innej też starej 3732 wirusy wykrył tylko 14 zagrożeń w 192 plikach, więc widać wyraźnie że stare zagrożenia nie są wykrywane.
Odpowiedz
facecik napisał(a):
Eru napisał(a):Wiesz w większości te zagrożenia się powtarzają - ważne ile zostawił plików po tzw. usunięciu Tongue

Eru nie wiem czy używałeś VIPRE, ale w wyniku skanowania on pokazuje ilość wykrytych rodzajów infekcji i ilość zainfekowanych plików,jeśli mówimy o wykrytych rodzajach infekcji to wykrył mi on ich aż 17 Grin a ogólnie wykrył 246 zainfekowanych plików i tyle usunął.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Wg mnie wynik VIPRE jest tak słaby bo w paczce znajdują się już stare nieaktywne zagrożenia , albo jest po prostu tak słaby Smile
Ale obstaje przy tym pierwszym , bo skanowałem VIPRE taką starą dobrze znaną pakę wirusów 594 i na niej VIPRE wykrył tylko dosłownie kilkanaście zagrożeń(dokładnie 19)
Na innej też starej 3732 wirusy wykrył tylko 14 zagrożeń w 192 plikach, więc widać wyraźnie że stare zagrożenia nie są wykrywane.


Może usuwają z bazy stare zagrożenia? Grin

Swoją drogą to mamy swój hosting obrazków:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

więc możemy tam wrzucać Grin
Realtime: Sandboxie + Windows Firewall Control + NoVirusThanks EXE Radar Pro
Web browser: Firefox + Ghostery + NoScript
Password Manager: S10 Password Vault PL
Recovery: Rollback Rx
Odpowiedz
Aż z miłą chęcią przetestuje paczuszkę Grin
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
Odpowiedz
buri napisał(a):Aż z miłą chęcią przetestuje paczuszkę Grin

ja też stestuje BPS jak wrócę do mieszkania Smile
Odpowiedz
hassasin napisał(a):
buri napisał(a):Aż z miłą chęcią przetestuje paczuszkę Grin

ja też stestuje BPS jak wrócę do mieszkania Smile


Już ją dawno skanowałem BPS Tongue

Cytat: Przypominam że w paczce są tak na prawdę 5923 pliki Tongue

BPS:
5813/5923 = 98,14%
Realtime: Sandboxie + Windows Firewall Control + NoVirusThanks EXE Radar Pro
Web browser: Firefox + Ghostery + NoScript
Password Manager: S10 Password Vault PL
Recovery: Rollback Rx
Odpowiedz
Zliczajcie normalnie detekcje, tzn. od liczby wszystkich plików z paczki odejmujemy ile zostawił AV po przeskanowaniu na żądanie.

Np. w paczce(katalogu) jest 30 plików. Po przeskanowaniu zostaje 23. 30-23=7; 7 nie wykrywa/FP/czysty plik.

23/30 (77%).


Każdy AV inaczej sobie interpretuje wykrycie danego zagrożenia i inaczej zlicza.

Np. kaspersky liczy sobie tak:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Na fotce: jeden plik .exe zawierający 2 obiekty (pliki) spakowane UPX, w sumie 5 obiektów, 2 różne malware.


I jakbym podawał jak sobie to wymyślił kaspersky to by przy tym przykładzie w/w było więcej wykrytych niż plików w paczce. Bez sensu (tam było więcej takich obiektów).
KIS/EIS/MKS, MBAM, HitmanPro, Eset Online, WF+uBlock
Odpowiedz
A co Wy chcecie testować jak na tamtym forum koleś przetestował chyba większość znanych AV poza VIPRE i BPS i Gdata Smile
Odpowiedz
AVG Free 9
5743/5923 (96,96%)

---edit---
poprawa o 1 plik, względem tego co testował koleś Wink
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
Odpowiedz
facecik napisał(a):Na blogu naszego kolegi Lunatic-a natknąłem się na taki oto ciekawy link Smile

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Postanowiłem przeskanować tą paczkę także VIPRE i jakie było moje zdziwenie gdy programwykrył tylko 246 zagrożeń Grin
Jest lepszy od Nortona nawet hehe Grin


O matko, toż to są stare wirusy DOS''owe, tylko infekujące plik, a reszta pewnie już dawno nie aktywna.

Kaspersky:

wyleczył - 4002 pliki, resztę usunął.

w sumie w katalogu pozostało 4154.
odjąć te co wyleczył czyli 4154-4002=154 plików.

5923-154=5771

czyli w sumie: 5771/5923 (97%)

reszta to pewnie pliki typu corrupted Smile


Cytat: A co Wy chcecie testować jak na tamtym forum koleś przetestował chyba większość znanych AV poza VIPRE i BPS i Gdata Smile


Fajnie, ale na 5923 pliki w paczce u niego Kasper wykrywa 5949. Źle przeprowadzony test. Mój w/w jest dokładny.
KIS/EIS/MKS, MBAM, HitmanPro, Eset Online, WF+uBlock
Odpowiedz
@Tommy zdecyduj się jak wypisujemy bo sam sobie przeczysz Tongue
Cytat: Np. w paczce(katalogu) jest 30 plików. Po przeskanowaniu zostaje 23. 30-23=7; 7 nie wykrywa/FP/czysty plik.

23/30 (77%).

to nie jest co to samo w zapisie
Cytat: wyleczył - 4002 pliki, resztę usunął.

w sumie w katalogu pozostało 4154.
odjąć te co wyleczył czyli 4154-4002=154 plików.

5923-154=5771

czyli w sumie: 5771/5923 (97%)


W pierwszym: ile zostało/ile było w drugim ile usunął/ile było. Czepiam się... kurde to znak, że mi się nudziTongue
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
Odpowiedz
tommy504 napisał(a):Zliczajcie normalnie detekcje, tzn. od liczby wszystkich plików z paczki odejmujemy ile zostawił AV po przeskanowaniu na żądanie.

Np. w paczce(katalogu) jest 30 plików. Po przeskanowaniu zostaje 23. 30-23=7; 7 nie wykrywa/FP/czysty plik.

23/30 (77%).


Każdy AV inaczej sobie interpretuje wykrycie danego zagrożenia i inaczej zlicza.

Np. kaspersky liczy sobie tak:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Na fotce: jeden plik .exe zawierający 2 obiekty (pliki) spakowane UPX, w sumie 5 obiektów, 2 różne malware.


I jakbym podawał jak sobie to wymyślił kaspersky to by przy tym przykładzie w/w było więcej wykrytych niż plików w paczce. Bez sensu (tam było więcej takich obiektów).


Ja zawsze podaje wynik po odjęciu od całości tego co zostało - jeśli ktoś inaczej testuje to GZ Grin
Realtime: Sandboxie + Windows Firewall Control + NoVirusThanks EXE Radar Pro
Web browser: Firefox + Ghostery + NoScript
Password Manager: S10 Password Vault PL
Recovery: Rollback Rx
Odpowiedz
buri napisał(a):@Tommy zdecyduj się jak wypisujemy bo sam sobie przeczysz Tongue
Cytat: Np. w paczce(katalogu) jest 30 plików. Po przeskanowaniu zostaje 23. 30-23=7; 7 nie wykrywa/FP/czysty plik.

23/30 (77%).

to nie jest co to samo w zapisie
Cytat: wyleczył - 4002 pliki, resztę usunął.

w sumie w katalogu pozostało 4154.
odjąć te co wyleczył czyli 4154-4002=154 plików.

5923-154=5771

czyli w sumie: 5771/5923 (97%)


W pierwszym: ile zostało/ile było w drugim ile usunął/ile było. Czepiam się... kurde to znak, że mi się nudziTongue


Tu jest szczególny wyjątek bo to są stare wirusy DOSowe, których już nikt nie tworzy, a które dawało się wyleczyć zamiast usuwać.

Masz, oblicz sobie sam:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Dodam jeszcze, że w katalogu zostało jeszcze 4154 pliki (wyleczone+pozostałe).
5754+42 nieprzetworzone multiobiekty = 5796

5796/5923 (98%) też może być.


P.S.
Od dzisiaj nie podaję ile kasper wykrywa na paczkach, niech sobie każdy sam sprawdzi jak chce wiedzieć Tongue

Zaraz szykuję paczkę 0day Grin
KIS/EIS/MKS, MBAM, HitmanPro, Eset Online, WF+uBlock
Odpowiedz
czekamy Tommy, w miedzyczasie zamieszczam paczuszke z kilku dni.

Treść widoczna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników

haslo: sg2010

BitDefender free 16/19 (84%), jednego nie mogl usunac.
Eset Online Scanner 12/19 (63%)
Ad-aware free 11/19 (58%)
Avira 10/19 (53%)
Comodo Cis 4 10/19 (53%)
Odpowiedz
VIPRE 11/19
Odpowiedz
66 0day z dn. 01.09.2010:

Treść widoczna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników
KIS/EIS/MKS, MBAM, HitmanPro, Eset Online, WF+uBlock
Odpowiedz
ESET Smart Security:
50/66
Odpowiedz
BitDefender free 51/66 (77%)
Emisoft emergency kit 41/66 (62%) cos cienko jak na niego w ostatnim czasie.
Avira free 40/66 (61%), po jednej aktualizacji 50/66 (76%)
Ad-aware free 29/66 (44%)
Comodo 4, 17/66 (26%)
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 24 gości