DefenseWall HIPS
Rozwinąłem punkt 4 w pierwszym poscie opisujacym DefenseWall, dotyczący zakladki Zaawansowane.
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
Creer napisał(a):Uwaga: aby szybko dodac plik lub folder do listy "Zabezpieczone Pliki" nalezy kliknac na nim prawym przyciskiem myszy (ppm) i wybraz z menu: DefenseWall HIPS > Pozwól na uzyskanie dostępu tylko zaufanym.


Czyli mogę "zabezpieczyć" sobie równie dobrze całą partycję, dobrze myślę?
Odpowiedz
Pablosss napisał(a):
Creer napisał(a):Uwaga: aby szybko dodac plik lub folder do listy "Zabezpieczone Pliki" nalezy kliknac na nim prawym przyciskiem myszy (ppm) i wybraz z menu: DefenseWall HIPS > Pozwól na uzyskanie dostępu tylko zaufanym.


Czyli mogę "zabezpieczyć" sobie równie dobrze całą partycję, dobrze myślę?

Oczywiscie ze mozesz. Wszystko zalezy od Ciebie.
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
No to już mi się żaden wirus nie wciśnie Grin
Odpowiedz
Apropo wersji to dzięki powyższemu postowi spotkałem interesujący błąd. Otóż gdy najadę kursorem na ikonkę DW w trayu to pokazuje mi się dymek że mam wersję 2.52, gdy jednak otworzę zakładkę "O programie" to w okienku widnieje wersja 2.51. Więc jaką mam tak naprawdę wersję? Smile
Odpowiedz
@Pablos, jesli instalujesz DW bezposrednio z instalatora .exe ze strony:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Wersja bedzie sie zgadzac z ta ktora aktualnie posiadasz, Ilya z wersji na wersje edytuje moje spolszczenie i zmienia nr wersji DW automatycznie.
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
Zawszę instaluję pobierając instalator i uruchamiając go ( inaczej nie działa polska wersja ) a mimo to mam wersję 2.51 ( na dymku 2.52 ).
Odpowiedz
Pablosss napisał(a):Zawszę instaluję pobierając instalator i uruchamiając go ( inaczej nie działa polska wersja ) a mimo to mam wersję 2.51 ( na dymku 2.52 ).


W wersji 2.53 ktora niedlugo powinna sie pojawic bedzie to naprawione. Ilya poprawil to w wersji pre-2.53 tak samo jak automayczne aktualizacje . Niestety dopiero dzis sie o tym dowiedzialem po tym jak napisalem do Ilyi w sprawie Twojego problemu.

Wczesniej (

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

) Ilya napisal mi ze to poprawil od razu po opisaniu przeze mnie tego problemu, ale niestety nic nie pisal o wersji w ktorej dokonal poprawek. (domyslilem sie wtedy ze mowil o wersji 2.52). Teraz wszystko jasne - poprawki nr wersji DW oraz automaycznych aktualizacji - dotyczyly wersji pre-2.53 nad ktora aktualnie pracowal.
Stabilna wersja DW 2.53 powinna ukazac sie na dniach, o czym Was poinformuje. Trzeba bedzie ja recznie zainstalowac, na posiadana dotychczasowa wersje DW.

Jeszcze raz przepraszam za zamieszanie z tego powodu

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
Pomyłki zdarzają się nawet najlepszym, nie przejmuj się tym Smile
Odpowiedz
nic się nie stało, ale automatyczna aktualizacja będzie działała dopiero z wersji 2.53 do 2.54
WIN11
Ventura
Odpowiedz
Thnxs, co jak co ale Ilya oferuje jak dotad jeden z najlepszych supportow z jakim mialem kiedykolwiek doczynienia. Jesli support ktory gwarantuje odpowiedz uzytkownikowi w przeciagu 24h od zgloszenia problemu mozna nazwac Złotym, ten oferowany przez Ilye smialo moge nazwac Platynowym, odpowiedzi max po 5-6h bez wzgledu na dzien tygodnia. To swiadczy o produkcie.
polak900 napisał(a):nic się nie stało, ale automatyczna aktualizacja będzie działała dopiero z wersji 2.53 do 2.54


Tak, dokladnie.
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
tak support mają bardzo dobry.
wiem za co zapłaciłem.
WIN11
Ventura
Odpowiedz
Jak ustawić w DW język polski bo zainstalował się po angielsku a w programie opcji zmiany języka nie widzę ?
Odpowiedz
musisz pobrać wersje pl ze strony znajdziesz czy sam mam ci podać linka
WIN11
Ventura
Odpowiedz
już znalazłem myślałem że wszystkie wersje mają pl język
program bardzo się Kasperskiemu nie podoba :/
Odpowiedz
W jakim sensie się nie podoba?
Odpowiedz
Pytanie laika:

Kiedy próbuje zainstalować program w trybie untrusted czyli tym, który chroni system(?) z reguły wyskakuje jakiś błąd. Kiedy instaluje jako zaufany wszystko idzie dobrze, ale wtedy nic mnie chyba nie chroni? Jak to jest?
Odpowiedz
kaspersky 2 razy mi go skasował podczas instalacji bo stwierdził że zachowanie podobne jest do czegoś tam
amateusZ wtedy nic nie chroni ale ja się tam na tym nie znam nie powinienem się wogóle za to brać ale jednak zainstalowałem i bzdury wypisuje
Odpowiedz
kaspersky nie wyrocznia po prostu z nim DV nie dziala bo sam Kav ma już hips, to poco ci dwa
tyle tylko ze hips w kav/kis można sobie o tyłek potłuc
WIN11
Ventura
Odpowiedz
amateusZ napisał(a):Pytanie laika:

Kiedy próbuje zainstalować program w trybie untrusted czyli tym, który chroni system(?) z reguły wyskakuje jakiś błąd. Kiedy instaluje jako zaufany wszystko idzie dobrze, ale wtedy nic mnie chyba nie chroni? Jak to jest?

Jesli sciagnales program, plik instalacyjny co do ktorego jestes pewien ze jest to plik pewnynp instalator programu Skype (SkypeSetup.exe) - wtedy instalujesz go w trybie Zaufanym.
Jesli natomiast nie wiesz czym tak naprawde jest plik ktory pobrales - wtedy uruchamiasz go w trybie Niezaufanym.
Tryb Niezaufany - naklada restrykcje na uruchamiane programy np. zabraniajac im modyfikacji plikow systemowych albo nadpisywania nowych plikow w katalogach systemowych ktore pierwotnie sa zabezpieczone przed dostepem przez Niezaufane aplikacje. Stad czasami moga wystapic bledy i program moze sie zle zainstalowac. Jeden z uzytkownikow kiedys pisal ze udalo mu sie zainstalowac Comodo Firewall w trybie Niezaufanym - jednakze z oczywistych powodow program ten nie mogl dzialac prawidlowo jako Niezaufany i trzeba bylo odninstalowac CFP i zainstalowac ponownie w trybie Zaufanym.
Mi kiedys PrevX Edge zglaszal podczas instalacji ze DW jest szkodliwym programem - skontaktowalem sie z ich supportem i problem zostal rozwiazany. Takie bledy sie zdarzaja nie tylko przy DW.
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości