DefenseWall HIPS
#81
Plati napisał(a):A tak w ogóle, jeżeli DW jest taki dobry, to czy jest sens używać razem z DW firewalla i av ?


j.w.
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
#82
Jedno pytanko. Czy stoi coś na przeszkodzie aby używać lekkiego AV (Real - Time) wraz z DW? Wiadomo, że DW nie zapewnia stuprocentowej ochrony. Czy nie lepiej więc połączyć go z antywirusem chroniącym w czasie rzeczywistym i firewallem?
Odpowiedz
#83
Jurek napisał(a):Jedno pytanko. Czy stoi coś na przeszkodzie aby używać lekkiego AV (Real - Time) wraz z DW? Wiadomo, że DW nie zapewnia stuprocentowej ochrony. Czy nie lepiej więc połączyć go z antywirusem chroniącym w czasie rzeczywistym i firewallem?


Nic nie stoi na przeszkodzie by uzywac DW rownolegle z programem Antywirusowym. Przez pewien okres czasu sam mialem dzialajaca Avire Personal w czasie rzeczywistym.
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
#84
Mam problem z defensewallem,otóż jako że wszystkie media playery mam dodane do niezaufanych także dodałem do niezaufanych subedit player
i tu wyszedł wielki ząk ponieważ od tego momentu za chuny nie mogę odtworzyć żadnego filmu z klikając na film-PPM-otwórz za pomocą -SUBEDIT PLAYER

Daję foto co wyskakuje

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


co najciekawsze gdy próbóję to samo zrobić za pomocą media player classic wszystko jest ok(także jest daodany do niezaufanych.
Odpowiedz
#85
lunaticdreams, spróbuj KMPlayer. Odtawrza wszystko Smile
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#86
Subedita używam już od kilku ładnych lat.....Km Player kiedyś miałem ale nieprzypadł mi do gustu.
Odpowiedz
#87
lunaticdreams napisał(a):Mam problem z defensewallem,otóż jako że wszystkie media playery mam dodane do niezaufanych także dodałem do niezaufanych subedit player
i tu wyszedł wielki ząk ponieważ od tego momentu za chuny nie mogę odtworzyć żadnego filmu z klikając na film-PPM-otwórz za pomocą -SUBEDIT PLAYER

Daję foto co wyskakuje

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


co najciekawsze gdy próbóję to samo zrobić za pomocą media player classic wszystko jest ok(także jest daodany do niezaufanych.

Lunatic, z poziomu jakiego programu to robisz? tzn Total Commander, Explorator Windows?
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
#88
z poziomu eksploratora windows

klikam prawym na film-otwórz za pomocą-subedit player i lipa..............

dodałem subedita do niezaufanych poieważ jest tam także media player classic i media player

Subedit player służy mi do odtwarzania filmów z napisami,

nic nie oglądam na nim przez neta

po wywaleniu subedita z niezaufanych wszystko jest ok
Odpowiedz
#89
Jaka wersja DW?
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
#90
2.51 próbowałem też 2.52 pre i nic .......dalej lipa

wydaje mi się to dziwne,ponieważ skoro media player media player classic i best player nie mają problemówjako niezaufane przy odtwarzaniu filmów, subedit się opiera

Creer mam pytanie czy dobrze robię ustawiając media playery jako niezaufane?
Odpowiedz
#91
Wejdz w zakladke Zaawansowane w DW > Opcje > zaznacz "Pokaż logi", nastepnie zrob to co napisales tzn:
"klikając na film-PPM-otwórz za pomocą -SUBEDIT PLAYER"
Teraz przejdz do okna DW, do zakladki Logi zdarzen > wybierz eksportuj logi - zapisz je do pliku .txt i daj linka do tego lub umiesc w zalaczniku.
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
#92

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


dobra muszę mykać,jak coś będziesz wiedział Creer to daj znać.
Odpowiedz
#93
lunaticdreams napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


dobra muszę mykać,jak coś będziesz wiedział Creer to daj znać.


Problem został rozwiązany.
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
#94
Jeden z forumowiczow zadał mi ostatnio pytanie dotyczace DefenseWall''a oraz kwestii jego "samoobrony" czyli wykorzystania wbudowanych mechanizmow ktore posiada program w celu ochrony wlasnych procesow/uslug przed zamknieciem przez inne czesto szkodliwe programy.

Otóż, sprawa w tej kwestii wyglada tak.
Zaden program bedacy w trybie niezaufanymnie moze tzn nie ma wystarczajacych uprawnien, aby zakonczyc/przerwac/celowo-zawiesic dany program/proces/uslugę.
Jednakze, jesli uruchomimy szkodliwy program (ktory ma takie zdolnosc do tzw. Kill - zabijania uruchomionych procesow) w trybie zaufanym (wczesniej program ten byl niezaufany poniewaz byl sciagniety przez przegladarke ktora dzialala w trybie niezaufanym) - bedzie on w stanie zakonczyc wybrane procesy/uslugi w tym oba procesy DW tzn. defensewall.exe oraz usluge: defensewall_serv.exe.

Jest w tym pewien haczyk, poniewaz DW posiada widoczne dwa wyzej wymienione dzialajace procesy - ich zamkniecie jednak nie skutkuje przerwaniem ochronyoferowanej przez DW, poniewaz DW zapewnia ochrone na poziomie drivera/sterownika!
Jest to bardzo sprytne i dobrze przemyslane rozwiazanie, bo mimo iz np z paska przegladarki zniknie * oraz napis (DefenseWall Status: Niezaufany) - DefenseWall dalej bedzie oferowal taka sama ochrone (każdemu niezaufanemu procesowi/aplikacji/folderowi) jak na samym poczatku gdy oba procesy widoczne w Menedzeze Zadan Windows byly widoczne i dzialaly.

Mam nadzieje ze teraz wszystko bedzie jasne Smile
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
#95
Coś tu się kupy nie trzyma Smile
Odpowiedz
#96
Pablosss napisał(a):Coś tu się kupy nie trzyma Smile


Nie, chodzi o to ze program ktory jest szkodliwy (w tym przypadku jego dzialanie opiera sie na "zabiciu" wybranych procesow) zostanie uruchomiony jako niezaufany - nie bedzie w stanie "zabic" zadnego procesu.
Jesli ten sam program uruchomisz jako zaufany - bedzie w stanie zamknac wybrane przez siebie procesy lub uslugi.

Jednakze, mimo zamkniecia obu widocznych w Menedzeze Zadan Windows (MZW) procesow nalezacych do DefenseWall: tj. defensewall.exe oraz defensewall_serv.exe - ochrona jaka do tej pory oferowal DW nie zostanieprzerwana! I DW dalej bedzie chronil Cie i Twoj system przed uruchomionymi lub uruchamianymi procesami/aplikacjami ktore naleza do grupy niezaufanych. (dzieje sie tak dlatego że ochrona jaka oferuje DefenseWall działa na poziomie sterownika systemu przez co jej dzialanie nie moze zostac przerwane ani zakonczone w zaden sposob)
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
#97
Mam pytanie - jak go zalecacie skonfigurować?
Windows 7 + KIS 2010
Odpowiedz
#98
bartek46op napisał(a):Mam pytanie - jak go zalecacie skonfigurować?


Moje ustawienia:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
#99
wczoraj szukałem filmu w necie i nawet znalazłem .po wejściu na stronkę a raczej nie wejściu(kaspersku zabronił dostępu do strony)kaspersky zasygnalizował mi o programie wyłudzjącym dane bankowe i takie tam...po czym założył blokadę na stronkę.Podał wam bym tą stronkę ale nie mogę jej znależc ale do rzeczy co w tym przypadku zrobił by defensewall???
czy siedział by cicho?????????????czy wogule defensewall chroni przed tego typu zagrożeniami?
Odpowiedz
Lunaticdreams, możesz przeszukać historię przeglądarki Smile
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości