Bouncer anti-exe
#1
Prosty program anti-exe, który pozwala na kontrolowanie jaki kod może być wykonany na komputerze działającym pod systemem Windows.
Domyślnie Bouncer blokuje wszystko*. Jeśli chcemy zezwolić jakiejś aplikacji na uruchamianie się na naszej maszynie, w pliku konfiguracyjnym Bouncera w części "Whitelist" dodajemy ścieżkę dostępu do odpowiednich plików. Dodawać można pojedyncze pliki albo całe foldery. Część "Blacklist" służy do blokowania plików, które znajdują się w folderach dodanych już do białej listy. Wpisy w części Blacklist mają pozycję dominującą nad wpisami z Whitelist.
Program od razu instaluje się z kilkoma regułami na białej liście, które mają chronić nas przed przypadkowym zablokowaniem systemu operacyjnego.

Bouncer ma kilka trybów działania.
Lethal mode - wszystko, co nie znajdzie się na białej liście, zostanie zablokowane przy próbie uruchomienia.
Wyłączony tryb Lethal mode - pomimo działania programu nic nie będzie blokowane.
Logging - każda akcja zablokowania kodu zostanie zapisana do logu.

Na początku pracy z programem zalecana jest praca w trybie Logging z wyłączonym trybem Lethal mode. Można to porównać do trybu nauki. W tym przypadku nic nie jest blokowane ale w logach pokażą się zapisy co zostało by zablokowane, gdyby program był w trybie Lethal mode. Mamy więc możliwość zdecydowania o tym co chcielibyśmy dodać do białej listy.
Dla ułatwienia sobie pracy z programem możemy skorzystać z aplikacji Admin Tool, którą możemy zainstalować wraz z Bouncerem.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Program jest płatny ale posiada wersję Demo która jest darmowa. Ograniczeniem wersji darmowej jest rozmiar pliku konfiguracyjnego do 3kb. Dla większości zastosowań powinno to jednak wystarczyć. Wersja płatna kosztuje $29 i jest life time. Program na chwilę obecną jest w wersji beta ale działa stabilnie poza problemami z logami zgłaszanymi przez kilku użytkowników. Program jak i podręcznik użytkownika jest dostępny w języku angielskim i niemieckim.
Program działa pod systemami Windows XP (tylko 32-bit), Vista, 7, 8 oraz 8.1.
Sugerowana konfiguracja

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Rozwój programu można śledzić tutaj:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Strona programu:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


*Bouncer w tym momencie nie blokuje skryptów (np.: .vbs, .vbe, .wsf, .wsc, cscript, etc). Info tutaj:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Notatka od nikita, 08.06.2015 12:49:

Dodaje do tytułu naprowadzenie na rodzaj opisywanego oprogramowania

It's better to keep your mouth shut and give the impression that you're stupid than to open it and remove all doubt.
Odpowiedz
#2
Cieszy fakt, że powstaje coraz więcej tego typu programów. Nie sprawdzałem ale może w przyszłości się skuszę, tym bardziej, że jest niedroga licencja lifetime, co jest dla mnie sporym plusem. GUI nieco spartańskie.
Odpowiedz
#3
(06.06.2015, 21:39)Buli napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Cieszy fakt, że powstaje coraz więcej tego typu programów. Nie sprawdzałem ale może w przyszłości się skuszę, tym bardziej, że jest niedroga licencja lifetime, co jest dla mnie sporym plusem. GUI nieco spartańskie.

Fakt licencja jest niedroga ale też wersja darmowa jest rozsądna. Od miesiąca korzystam z wersji demo i ograniczenie wielkości pliku konfiguracji do 3kb nie jest uciążliwe. Przynajmniej dla mnie. GUI jest spartańskie i opcjonalne bo takie założenia ma autor. Program można zainstalować w ogóle bez graficznego interfejsu użytkownika Wink
It's better to keep your mouth shut and give the impression that you're stupid than to open it and remove all doubt.
Odpowiedz
#4
Znam, posiadam, używam na jednym komputerku. Bardzo fajny program chociaż ma pewne ograniczenia o których pisze kolega @DedalNort. Dla zwykłego użytkownika te 3kb to aż nadto.

Jak na razie żona się nie zorientowała że jest coś nie tak Grin A zainstalowałem po kolejnej wpadce jak jakimś cudem Unchecky nie zadziałało przy instalacji.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości