Jaki firewall pod avira personal edition clasic?
#21
kicior napisał(a):Od ponad półtora roku używam Comodo, ale w wersji 2.4. Na mój gust wersja Comodo 3.0 jest zdecydowanie przerośnięta, miałem z nią problemy - bardzo długo wyłączał się komputer, czasem firewall wogóle nie startował. Wydaje mi się, że Comodo pospieszyło się z wydaniem wersji finalnej 3.0 (świadczy o tym mnóstwo późniejszych poprawek).
Z Comodo 2.4 nie mam żadnych problemów.


Mi się tak nie wydaje ,miałem wszystkie wersje Comodo 3 ,zaczynając od Comodo Firewall Pro 3 alfa 1 ,która wyszła w czerwcu 2007 ,i nie miałem nigdy z nim nawet pół kłopotu,poza tym Comodo FP v.2 tez miał dużo poprawek,ale to tylko dobrze świadczy o producencie.
#22
Oczywiście lis vitalis masz rację. Ja po prostu każdemu kto chce mieć "zwykłego" firewalla doradzam CFP 2.4
W moim przypadku użytkując CFP 3.0 musiałem całkowicie wyłączyć ochronę proaktywną - to ona powodowała kilkuminutowe zamykanie systemu - i żadne podawane na forach sposoby nie pomagały. Występował również konflikt w trójkącie Comodo-Opera-Avast. W jakiś dziwny sposób te trzy programy gryzły się powodując co jakiś czas przy próbie otworzenia strony w Operze biały ekran (strona była teoretycznie wczytana ale bez zawartości). Pomagało w tej sytuacji wyłączenie skanera WWW avasta, lub zapory Comodo. Po powrocie do wersji CFP 2.4 problem przestał występować.
W Comodo 3.0 doszło zbyt dużo nowych funkcji jak dla przeciętnego usera i wydaje mi się, że firma zmierza do przekształcenia tego firewalla w Security Suite (o ile się nie mylę w jednej z ostatnich poprawek dorzucili skaner antywirusowy "na żądanie").
I tyle. To tylko moja subiektywna opinia. Wink
#23
Zgadza się występował konflikt Comodo FP v.3 -Avast (czytałem o tym ,bo Avasta nigdy nie miałem ) ,ale to zostało szybkowyeliminowane po kolejnej aktualizacji Comodo ,i z tego co piszą ludzie na forachComodo v.3 i Avast bardzo dobrze współpracują ze sobą.
#24
tylko COMODO firewall pro, polecam

ma dużo ciekawych opcji ale wymienię te najciekawsze

-blokowanie sieci jednym kliknięciem
-ochrona sejestru systemowego i plików systemowych
-firewall zna ok. ~10.000 programów których nie blokuje (np. Gadu-Gadu) oczywiście możemy je zablokować.

mógłbym tak całą noc, przetestowałem dużo tego typu programów mam go narazie pół roku, ale nigdy mnie nie zawiódł, i jest też kompatybilny z Vistą Wink i dobrze pracuje z Avirą
Intel Core2 Quad CPU Q6600 @ 2.40GHz (4 CPUs),~2.4GHz, 2046MB RAM, GeForce 9600 GT, 500 GB Total, Samsung SyncMaster T220, Windows Seven Home Premium
#25
Comodo to po Outpost Firewall Pro 2009 i Online Armor Personal Firewall najskuteczniejszy w testach firewall:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



W nowym teście PC FlankLeaktest, tylko dwie zapory spisały się właściwie: Outpost Firewall Pro (v. 4.0.964.6926 (582) i Tiny Personal Firewall 2005 (v. 6.5.126)

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Moim zdaniem Comodo zalicza się do grupy skutecznych ale nie funkcjonalnych programów typu Norton czy GData. Przymula kompa, zwalnia aplikacje, zwalnia net, no i częste komunikaty.
Najbardziej wygodną zaporą jest firewall systemowy (z wszystkimi łatami) oraz zapory pakietów internetowych. Ich skuteczność w testach nie jest najwyższa, ale w codziennym użytkowaniu się sprawdzają i nie boli palec od klikania Grin
Najlepszy program dla mnie to taki, który zachowuje równowagę pomiędzy skutecznością i komfortem, wygodą użytkowania komputera.
#26
Jurek napisał(a):Comodo to po Outpost Firewall Pro 2009 i Online Armor Personal Firewall najskuteczniejszy ponoć firewall, ale nowym teście PC FlankLeaktest, tylko dwie zapory spisały się właściwie: Outpost Firewall Pro (v. 4.0.964.6926 (582) iTiny Personal Firewall 2005 (v. 6.5.126)
Moim zdaniem Comodo zalicza się do grupy skutecznych ale nie funkcjonalnych programów typu Norton, GData czy Kaspersky. Przymula kompa, zwalnia aplikacje, zwalnia net, no i częste komunikaty.
Najbardziej funkcjonalną zaporą jest firewall systemowy (z wszystkimi łatami) oraz zapory pakietów internetowych. Ich skuteczność w testach nie jest najlepsza, ale w codziennym użytkowaniu się sprawdzają
Najlepszy program to taki, który zachowuje równowagę pomiędzy skutecznością i funkcjonalnością.


Hahaha dawno się tak nie uśmiałem ,ten nowy test PC Flank pochodzi z października 2006

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

:P

Rzeczywiście jak nie masz pojęcia o konfiguracji firewalla ,a nawet nie potrafisz znaleźć w google poradników jak to zrobić to możesz mieć kłopoty ,tylko dlaczego popisujesz się swoją głupotą na forum tego już nie potrafię zrozumieć .

Nawet dziewczyny nie mają problemów :
Cytat: Michaela | IPHASH : FX-JX-0B-PJ | 15.05.2008, 18:45
Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.8.1.14) Gecko/20080404 Firefox/2.0.0.14
właśnie wczoraj zainstalowałam Comodo i jestem mile zaskoczona, długo się zastanawiałam i bardzo sie bałam problemów z nim, skorzystałam z instrukcji andgrida - bardzo mi pomogła, wszystko jest ok, jak na razie comodo sprawuje się bez problemowo. Bardzo dziękuję andgrid.


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

#27
lis vitalis napisał(a):[quote=Jurek]
Rzeczywiście jak nie masz pojęcia o konfiguracji firewalla ,a nawet nie potrafisz znaleźć w google poradników jak to zrobić to możesz mieć kłopoty ,tylko dlaczego popisujesz się swoją głupotą na forum tego już nie potrafię zrozumieć .


Proponowałbym trochę więcej wzajemnego szacunku Smile, nie każdy jest takim fascynatem jak @repylek :

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

facet prawie 60 letni, który wszystkiego nauczył sie sam, bo w czasach jego młodości "komputerem" określało sie chyba ruski kalkulator Smile poza tym nie ma nas znowu aż na forum tylu co na rosyjskim (ponad 6 tys).
Co do tej wersji Comodo Firewall Pro (3.0) to nawet takiemu specowi jak @tata 1959nie chciało się grzebać w tylu ustawieniach:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Pozdro dla wszystkich ...Smile
#28
gog napisał(a):Proponowałbym trochę więcej wzajemnego szacunku Smile, nie każdy jest takim fascynatem jak @repylek :

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

facet prawie 60 letni, który wszystkiego nauczył sie sam, bo w czasach jego młodości "komputerem" określało sie chyba ruski kalkulator Smile poza tym nie ma nas znowu aż na forum tylu co na rosyjskim (ponad 6 tys).
Co do tej wersji Comodo Firewall Pro (3.0) to nawet takiemu specowi jak @tata 1959nie chciało się grzebać w tylu ustawieniach:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Pozdro dla wszystkich ...Smile


Podpisuje sie pod tym co napisal @gog, ...wiecej szacunku i pokory.
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
#29
@lis vitalis
Widzę, że jesteś bardzo zafascynowany firewallem Comodo. Proponuję Ci na pewien czas wyinstalować Comodo i gołym okiem zobaczysz różnicę w szybkości systemu i netu. Jeżeli posiadasz bardzo mocny sprzęt i szybkie łącze, to ta różnica będzie znacznie mniejsza, ale zauważalna. Jeżeli posiadasz słabszy komputer i wolne łącze to różnica będzie kolosalna.
Nazywanie mnie głupim jest dla mnie wielkim komplementem. Pewien mistrz Zen powiedział, że człowiek bardzo mądry to człowiek bardzo głupi, a człowiek bardzo głupi, to człowiek bardzo mądry :-) Dzięki! Rodzimy się głupi i głupi umieramy. Jeżeli jesteś innego zdania, to znaczy, że zostałeś źle poinformowany :o)

Nie mam większych problemów z konfiguracją programów, ale zapora Comodo mi nie odpowiada i nie jestem osamotniony w tej opinii. Szanuję jednak ludzi, którzy lubią i cenią sobie tego dobrego darmowego firewalla.

PC Flank Leaktest jest z 2006 roku, ale to najnowszy test na tej stronie i to miałem na myśli. Kilka dni temu testowałem na nim najnowsza wersję Comodo Firewall Pro 3.0.25.378 i niestety wynik nie był pozytywny!

Jeżeli chodzi o dziewczyny, to nie uważam, żeby były gorsze od nas. Generalnie mniej interesują się oprogramowaniem komputerowym ale są też takie, od których mógł byś się wiele nauczyć.

Na forum

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

- są też nie zbyt pochlebne opinie.

Pozdrawiam!
#30
Rzeczywiście przesadziłem z tym poście z ze słowem głupota ,przykro mi Sad

Widzę ,że zmieniłeś posta i pojawiły się nowe stwierdzenia .

Cytat: Proponuję Ci na pewien czas wyinstalować Comodo i gołym okiem zobaczysz różnicę w szybkości systemu i netu. Jeżeli posiadasz bardzo mocny sprzęt i szybki net, to ta różnica będzie znacznie mniejsza, ale zauważalna.Jeżeli posiadasz słabszy komputer i wolne łącze to różnica będzie kolosalna.

Jeszcze lepiej kolosalna ,gdyby tak było ten ,czy inny program nie zabawiłby na mojej maszynie dłużej niż 5 minut .
Mam 3 letniego lapka ,i wyobraź sobie ,że wiem jak działa kiedy nie ma na nim Comodo ,czy np. innego firewalla z czołówki OA ,nie ma żadnej różnicy w szybkości działania kompa .

Cytat: Nie mam większych problemów z konfiguracją programów, ale zapora Comodo mi nie odpowiada i nie jestem osamotniony w tej opinii.


Jasne masz takie prawo bo jeszcze się taki nie urodził ...itd.


Cytat: PC Flank Leaktest jest z 2006 roku, ale to najnowszy test na tej stronie i to miałem na myśli.


Pewnie ,że najnowszy na stronie ,ale prehistoryczny ,nawet w takiej błahej sprawie nie potrafisz przyznać się ,że powoływanie się na taki test było bez sensu .

Cytat: Kilka dni temu testowałem na nim najnowsza wersję Comodo Firewall Pro 3.0.25.378 i niestety wynik nie był pozytywny!


Które dokładnie testy nie wyszły pozytywnie ? Ustawiłeś w Comodo żeby ukrył komputer ( Firewall - Common Task - Stealth Port Wizard-Block all incoming connection -stealth my ports to everyone),
jakie wyniki miały inne firewalle ,masz zewnętrzne ip ?

Wychodzi na to ,że jesteś większym fachowcem niż ten co robi zawsze aktualne testy

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Cytat: Moim zdaniem Comodo zalicza się do grupy skutecznych ale nie funkcjonalnych programów .......... i częste komunikaty.


To stwierdzenie świadczy z kolei ,że jednak nie masz dużego pojęcia konfiguracji firewalla ,to nie czasem ty napisałeś w komentarzach na vortalu dobre programy ,że przy instalacji jakiegoś programu potrzeba 30 kliknięć w okienka Comodo ?

Tak więc życzę bezproblemowego użytkowania zapory systemowej ,która jest tak naprawdę protezą firewalla.Cool
#31
lis vitalis napisał(a):Mam 3 letniego lapka ,i wyobraź sobie ,że wiem jak działa kiedy nie ma na nim Comodo ,czy np. innego firewalla z czołówki OA ,nie ma żadnej różnicy w szybkości działania kompa .


Jeżeli nie widzisz różnicy, to dlatego, że nie chcesz jej widzieć, albo posiadasz zaburzenia percepcji.


lis vitalis napisał(a):Które dokładnie testy nie wyszły pozytywnie ? Ustawiłeś w Comodo żeby ukrył komputer ( Firewall - Common Task - Stealth Port Wizard-Block all incoming connection -stealth my ports to everyone),
jakie wyniki miały inne firewalle ,masz zewnętrzne ip ?


Pozytywnie nie wyszedł test o którym była już mowa" PCFlank Leaktest Page".
Kliknij na ten link, następnie "download", ściągnij plik, uruchom go, wpisz dowolne słowo itd. Zobaczysz o co chodzi:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


lis vitalis napisał(a):Wychodzi na to ,że jesteś większym fachowcem niż ten co robi zawsze aktualne testy

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Nie jestem żadnym fachowcem. Bardziej pasjonatem, który od kilkunastu lat testuje i bawi się różnymi programami. Testy odgrywają pewną rolę ale nie należy ich przeceniać. Oto opinia eksperta pewnego pakietu antywirusowego, którego firewall nie wysyła żadnych komunikatów, a porty są widoczne. W testach wypadł by zapewne słabo, ale skutecznie chroni kompa:

"Obecny nasz firewall (w zależności od konfiguracji) blokuje połączenia przychodzące i wychodzące. Dzięki temu nie można przesłać szkodliwego kodu, więc komputer jest bezpieczny.
Nie ukrywamy natomiast portów, co niektóre testery traktują jako otwartą drogę i zgłaszają ostrzeżenie. Czyli port może być "otwarty" (widać go), ale przesłać nic się nie da, bo nasz firewall taką przesyłkę blokuje."


lis vitalis napisał(a):To stwierdzenie świadczy z kolei ,że jednak nie masz dużego pojęcia konfiguracji firewalla ,to nie czasem ty napisałeś w komentarzach na vortalu dobre programy ,że przy instalacji jakiegoś programu potrzeba 30 kliknięć w okienka Comodo ?


Co za problem ustawić alerty na najniższym poziomie, ale i tak w stosunku do firewalli pakietów AV, czy systemowej zapory, trzeba się trochę namęczyć. Przyznaję, że nie właściwie wyraziłem się twierdząc, że Comodo nie jest funkcjonalna. Większość zapór ogniowych jest niefunkcjonalna :o)
Czasem coś piszę na "dobrych programach", ale to nie ja pisałem. O ile pamiętam napisałem pozytywną opinię na temat Comodo, szczególnie dlatego, że jest darmowy i dorównuje a nawet przewyższa płatne firewalle.

lis vitalis napisał(a):Tak więc życzę bezproblemowego użytkowania zapory systemowej ,która jest tak naprawdę protezą firewalla.Cool


Dzięki za życzenia!
Wydaje mi się, że dobry antywirus i zapora systemowa w przypadku, gdy się rozsądnie używa komputera w zupełności wystarczą. Możesz się zamurować wieloma programami, ale gdy bardzo często będziesz odwiedzał zawirusowane strony, ściągał badziewie, albo podpadniesz hakerom, to wcześniej czy później, a raczej wcześniej, formatu nie unikniesz. Nawet twój ukochany Comodo Ci nie pomoże :o)
Życzę Ci łatwego, przyjemnego i szybkiego surfowania po sieci!
#32
Jurek napisał(a):
lis vitalis napisał(a):Mam 3 letniego lapka ,i wyobraź sobie ,że wiem jak działa kiedy nie ma na nim Comodo ,czy np. innego firewalla z czołówki OA ,nie ma żadnej różnicy w szybkości działania kompa .


Jeżeli nie widzisz różnicy, to dlatego, że nie chcesz jej widzieć, albo posiadasz zaburzenia percepcji.


Tak więc w obrażaniu jesteśmy na zero ,mógłbym tu wkleić cytaty ludzi ,którzy także nie dostrzegają negatywnych skutków działania Comodo czy innych firewalli na szybkość ,tylko po co ,pewnie mają jakieś zaburzenia .

Co do zabezpieczania mojego kompa to bez obawy od kilku tygodni mam tylko firewalla , i myślę co robię ,i do jakiegoś śmiesznego formata z powodu wirusów nigdy w moim przypadku nie dojdzie .


I jeszcze jedno kończę tą dyskusję ,bo nie ma z kim i o czym .
#33
Fajnie się z tobą rozmawiało!
W przeciwieństwie do Ciebie uważam, że było z kim i o oczywiście o czym.
Więcej luzu kolego :o)
#34
Niniejszym uznaję ten temat za wyczerpany. Zamykam.
"Nie jestem konsumentem mieszczącym się w standardzie
Nie jestem gatunkiem skazanym na wymarcie
Nie jestem obiektem medialnego hałasu
Jestem nielegalnym zabójcą czasu"


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości