Jaki firewall pod avira personal edition clasic?
#1
Jakiego firewalla polecilibyscie do aviry clacic??


Większej ilości pytajników nie potrafiłeś wstawić? Post poprawiam. bodek
#2
Testowałem Comodo kiedy miałem avirę i bardzo dobrze się sprawował.

martinez2006 napisał(a):Temat podobny był już poruszany na forum:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



martinez2006Użytkownikowi ciupischodzi o program współpracujący z konkretnym programem
"Nie jestem konsumentem mieszczącym się w standardzie
Nie jestem gatunkiem skazanym na wymarcie
Nie jestem obiektem medialnego hałasu
Jestem nielegalnym zabójcą czasu"
#3
Ja korzysta z ZoneAlarm i mogę powiedzieć że niemam narazie jakich kolwiek kłopotów;]
#4
Ja w tej chwili korzystam z Comodo. Bardzo ładnie się sprawuje razem z Avirą. Jeśli potrzebujesz coś prostego w obsłudze i niezużywającego tyle zasobów systemu, to wypróbuj PC TOOLS Firewall jest darmowy, prosty w obsłudze. Nie jestem jednak pewien co do jego jakości. Na pewno z czystym sumieniem mogę polecić COMODO. Używam go od dawna i jestem zadowolony
#5
Już dość długo używam darmowego odpowiednika Jetico.
#6
Ciupis: Wystarczy włączona zapora z XP i zaktualizowany system, oczywiście pod warunkiem, że nie ma w systemie jakichś trojanów itp, które mogły otworzyć niektóre porty. A jeśli już znasz się na firewallach i konfiguracji oraz wiesz co oznaczają komunikaty i jak na nie reagować to polecam Comodo, Jetico, Outpost. Nie polecam PC Tools. Ale poważnie, IMHO nie ma sensu dodatkowy firewall i zapora wystarczy.
#7
Zapora systemowa?? Ona jest przecież tak samo dziurawa jak sam Windows, mimo aktualizacji! poza tym nie działa w obie strony (wysyłanie/pobieranie)!. najlepiej jest ją wyłączyć i zainstalować inny Firewall. Polecam Kerio - 30 dni pełna wersja, potem trochę ograniczona. Dodatkowo po polsku - owszem, zdarzają się niedoróbki.
#8
Osobiście używam Comodo, ale w starszej wersji - 2.4 i zero problemów.
Nowa wersja Comodo - 3.0 jest jak na mój gust zdecydowanie przerośnięta i trzeba ją naprawdę dobrze skonfigurować dla komfortu użytkowania. Przy wersji 2.4 nie trzeba siedzieć ze słownikiem angielskiego pod ręką.
To oczywiście moja subiektywna opinia.Tongue
#9
A myślisz, że firewalle nie są dziurawe, że mają 100% skuteczność? Napisałem, że jak ktoś się zna to owszem, niech instaluje, zawsze to jakieś zabezpieczenie. Ale laikom nie polecam, wyskoczy jakiś dziwny komunikat, klikną OK i być może otworzą sobie w ten sposób dostęp do komputera. Ja mam zewnętrzny IP, używam tylko zapory i wszystko śmiga od lat jak ta lala Wink. Nikt mi się nie włamuje, nie mam dziwnych połączeń, wirusów itp. Znam się na tyle, że wiem, iż takie zabezpieczenie mi w zupełności wystarczy. Kwestia ustawień w systemie, wyłączenie niepotrzebnych usług itp.
P.S. A Kerio jest dobry moim zdaniem. Z ciekawości oczywiście czasem testowałem różne firewalle. Zapora skutecznie blokuje połączenia przychodzące, porty są pozamykane i to mi wystarczy. Czasem testy wykazywały otwarte porty przy jakimś firewallu a przy zaporze nie. Zależy od ustawień.
#10
testowałem przed formatem online armorprogramik pc security 40% comodo zaś daje 100% sygate 10%
na stronie pcflank tylko comodo ukrył wszystkie porty nawet te 80 i 443 ruch sieciowy
online armor nie opennie znaczy ze pusci atak
#11
hej a co sądzicie o online armor free jako zaporze pod avire free
#12
Najlepiej ściągnąć i przetestować na własnej skórze (kompieSmile), wszelkie ustawienia można odnalezć tu:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

wyniki testów tu:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


kiedyś go miałem na chwile, trzeba było wtedy chyba wpisać mejla na stronie pobierania i przysyłali klucz na skrzynkę, jak jest teraz nie wiem. Jeżeli jest się w LANie trzeba mieć zewnetrzne IP.

rgds:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

gog
#13
Witam,

uzywam obecnie OA Firewall i moge go polecic. Wczesniej uzywalem CFP 3, ktory niestety zuzywal mi wieksza czesc zasobow CPU.
Do zalet obu FW nalezy fakt ze posiadaja klasyczna ochrone HIPS i sa doskonalym uzupelnieniem dla Aviry.

Najlepiej gdybys przetestowal wersje trial OA oraz CFP i wybral to co Tobie najbardziej odpowiada.



Pozdrawiam,
Piotr
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
#14
Ja osobiście polecam Zone alarm,mam go od dłyższego czasu i świetnie się sprawuje>
Nie sprawia problemów nawet początkującym użytkownikom.
#15
Więc online armoor za free albo zone alarm też za free

czytałem że online armor ma obsługę HIPS(nie za bardzo wiem co to jest)
#16
Powiem tak ja proponuje zone alarma,ja tez nie wiem co to jest ten HIPS dlatego uzywam prostych rozwiązań np Zone alarm .....
Hmmm,ja używam zone alarma juz dosyć długo bo jest prosty w konfiguracji i dobryTongue)
#17

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


zone alarm słabo wypadł comoda za free 3 miejse a online 5(też za free)
#18
Witam,


HIPS czyli Host Intrusion Prevention System - jest to mechanizm, który chroni nas przed Keyloggerami, aplikacjami, które same z siebie chca sie uruchomic w systemie (trojany, malware, etc).
Osobiście nie wyobrażam sobie ochrony komputera bez programu HIPS.

Online Armor i Comodo Firewall Pro, sa to aplikacje typu firewall + mechanizm HIPS, istnieja jednak programy, ktore oferuja wylacznie ochrone typu HIPS bez dodatkowych zabezpieczen np. Defensewall, EQSecure, ProSecurity, GesWall, etc...
Test:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Pozdrawiam,
Piotr
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
#19
Obecnie mam Comodo i jestem zadowolony!
#20
Od ponad półtora roku używam Comodo, ale w wersji 2.4. Na mój gust wersja Comodo 3.0 jest zdecydowanie przerośnięta, miałem z nią problemy - bardzo długo wyłączał się komputer, czasem firewall wogóle nie startował. Wydaje mi się, że Comodo pospieszyło się z wydaniem wersji finalnej 3.0 (świadczy o tym mnóstwo późniejszych poprawek).
Z Comodo 2.4 nie mam żadnych problemów.
Podaję kilka linków do testowania firewalli:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości