MRG Flash Test 2/17/2011
#1
Nowy, świeżutki jeszcze test - MRG Flash Test 2/17/2011 -

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Smile
••• KASPERSKY Internet Security 2018  | ZEMANA AntiMalware 2 •••
Odpowiedz
#2
avira ładnie i dwpf jak zwykle.
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#3
Test z 15.02. -

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Test z 12.02. -

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Test z 10.02. -

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

••• KASPERSKY Internet Security 2018  | ZEMANA AntiMalware 2 •••
Odpowiedz
#4
Dałem te wyniki do kupy, żeby łatwiej było odczytać. Grin

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Norton, Prevx, Sunbelt, Emsisoft - gratulacje, wszystkie trzy testy zaliczone.
Odpowiedz
#5
możesz spać spokojnieCool
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#6
Nowe teściki MRG Flash:
19.02. -

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

21.02. -

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

••• KASPERSKY Internet Security 2018  | ZEMANA AntiMalware 2 •••
Odpowiedz
#7
Jakiś "zonk" im się wkradł, bo Eset wykrywa TDSS, na potwierdzenie link,i jest w bazie Eseta.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#8
Ale to może być jakaś mutacja.
Odpowiedz
#9
Jak mutacja, to test nie rzetelny, bo w opisie jest z testu TDSS Rootkit, i tak samo w bazie Eseta opis identyczny, a testu nie przeszedł-dlaczego?Zmutowany opisany powinien być inaczej-moim skromnym zdaniem, i wtedy by się zgadzało,że Eset go nie przeszedł, a tak to mi tu coś nie pasi.
Odpowiedz
#10
Wydaje mi się że wygląda to tak: jeśli autor rootkita wydaje np. 3 wersje swojego programu, które okazują się polimorficzne to taki Eset może przydzielić im nazwy Rootkit.A, Rootkit.B, Rootkit.C, ale nie wykryje jakiejś polimorficznej wersji. Dlatego ZeuS wciąż się panoszy i tylko niekonwencjonalne metody tutaj dają radę (DW, GW, Sandboxie, Prevx SafeOnline).
Odpowiedz
#11
Zeusa Gieniu to w Esecie w ogóle nie mają- to puści go,ale TDSS Rootkit jest,chyba, że tak jak twierdzisz-polimorfia szkodnika, to wtedy tak - zgadzam się z Tobą w 100%.Poprosiłem Tommy504 i innych userów,aby wrzucili Zeusa i TDSS na forum, to szarpnę Esetem, to się okaże, czy da rade, nie chcę bronić Słowaków, to z czystej mojej ciekawości, jak Eset się zachowa w takiej sytuacji, rozumiesz. :/
Odpowiedz
#12
Rozumiem ale wydaje mi się że musiałbyś takiego TDSS''a zaktualizować żeby warunki były takie same jak w teście MRG Wink.
Odpowiedz
#13
Właśnie to po pierwsze,a po drugie tego są tysiące,bym musiał znać MD5 tych z testu, a kto to wie!!!!W teście jest, jak jest, szkoda pruć nerwów o jednego Rootkita-nieprawdaż!!
Odpowiedz
#14
@andrzej76 Przecież TDSS to nie jest tylko jeden i ciągle ten sam, obecnie nawet najbardziej powszechne są dwa warianty TDL3 i TDL4 które mają na pęczki różnych mutacji i stosują najbardziej zaawansowane metody infekcji, to że ESET ma w bazie sygnatury niektórych nie oznacza że wychwyci wszystkie, co tylko potwierdzają te testy. Alureon to obecnie jedno z najbardziej zaawansowanych narzędzi cyberprzestępców.
SpyShelter Firewall, Sandboxie, 1Password, Keriver 1-Click Restore Pro, HitmanPro, SecurityKISS, Bitdefender TrafficLight, Adblock Plus, ScriptSafe, DISCONNECT
Odpowiedz
#15
dokładnie nie ma takiej opcji żeby eset mógł mieć w bazie wszystkie mutacje te rootkita
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#16
Dzięki za wyjaśnienie zjawiska,teraz do mnie to doszło, i zrozumiałem parę kwestii, które nie do końca pojmowałem.(dzięki Eugeniuszowi i SE7EN).
Odpowiedz
#17
dziwne że bluepoint puścił zawsze zaliczał ten test aż tu coś takiego
Odpowiedz
#18
Zord, Bluepoint już dwie czy trzy próbki oblałSmile
Odpowiedz
#19
na każdego znajdzie się jakiś badzie jak się dobrze poszuka
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#20
Teścik z 24.02. -

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Dodano: 25 lut 2011, 2011 08:56

23.02. -

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

22.02. -

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

••• KASPERSKY Internet Security 2018  | ZEMANA AntiMalware 2 •••
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości